Loni s dnešním datem - milé zážitky

18.12.2018

18. prosince 2017 · Jaroměř ·

Dnes - krásný, překrásný den. Co taky očekávat od nadšené důchodkyně. Ráno jsem běžela vyfotit sluníčko. Smálo se, zářilo, hrálo si se mnou jako vždycky. Sundala jsem optiku a hleděla do něj. Jako vždy se zaclonilo modrým filtrem. Jenže ten filtr se vytvaroval do šablony zvonečku. Zavřela jsem oči. Asi se mi něco zdálo. otevřela jsem je a znovu - na slunci místo modré koule modrý zvonek. Vyzkoušejte si to. Přesvědčete se. Pak jsem tu krásu nafotila. Oči mě klamou? Vidím na fotce srdce. Zářící srdíčko. Fotím, fotím. Jsem slunovratově omámená - slunce mi posílá lásku. Jo, dííky. Přeposílám lidem, ptákům v zahradě.
Před polednem ukázat se po dvou letech na RHB. Dvě vyhřezlé plotny, klídek; doktorka se divila, že jdu s loktem :-) srdečně mě se sestřičkou vítaly :-) Před měsícem jsem malovala manželovi pracovnu a lokýtek začal bolet až minulý týden.
Na RHB velké vítání - dcera se vrací. :-) A hned mě vzali na UZ. Bylo to moc příjemné. Paní rehabilitační mi říkala, že si na ni možná večer vzpomenu. A vzpomněla. Odpoledne lokýtek bolel i v klidové poloze. Super jak tělo reaguje :-) Teď - dobré :-))

V poledne za maminkou. Už byla po obědě, v posteli. Dvakrát se mi podařilo ji dát na mísu - už to umím. Pečovatelská víla přiletěla, že musí mamince vyměnit tričko se zbytky oběda. Nemusí. Vše v pořádku. za chviličku přiletěla s komínkem prádla. Mamince jsem ukazovala betlémek, maličký stromeček, který mi kdysi koupila na katedru do školy. Na gymplu nadělal ve sborovně hodně závisti. Byla tam jedna taková neomylná, nesnášenlivá paní profesorka. Typická... Každoročně ho vozím v slunovratové době mamince. Ten její si z půdy vzala moje dcera. Mamka měla náladu. Využila jsem toho. Nahrála jsem si její vzpomínky. Znám je, ale hltala jsem je. Bylo vidět, jak se snaží. Na LDN nebylo vůbec možné takhle s mamkou komunikovat. Óóó, díííky. Pak jsem utíkala domů. Zapomněla jsem, že mám ještě paní klientku. Oddala jsem se opět adventu :-) Zvonek zamrzl. Manžel se ochomýtal venku a přivedl mi ji. To byl kouzelný den! A co Vy? Udělali jste si ho také krásný? :-)
Jdu tvořit překvapení pro kouzelnice z DD - dcera mi poradila. Možná to nafotím :-)