A just se radovali :-)

13.11.2022
Obrázek namalovala malá holčička
Obrázek namalovala malá holčička

Další hezký den s radostmi za námi. Ráno. Slunce. Zdroj života a síly člověka.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-11-13_Rano/

Jsou mezi námi i ti, kteří se sžírají vymýšlením pseudopříběhů. Dělají se v nich za sněhově bílé bytosti. Přitom rozcákali rodinu a po třiatřiceti letech jsou největšími nejlepšími hodnotiteli těch druhých. Vše zapomenuto. Jejich děti platí za jejich mladickou kratochvíli. Dávnou neřest. Pozor. Připrav se! Střílím! Dochází mi trpělivost! S temnotou jsem skončila. Nepodávám ruku čertu. A pokud někdo neumí číst, raději ať odsud odejde. To by nemohli číst ani skripta pro státní zkoušky z psychologie. Je to totéž, jako kdybych četla učebnice pro lékaře. To dávno nedělám. Protože člověk si najednou přisvojí všechny nemoci, o kterých se dočte. Píšu-li o zahradníkovi, který je vrah, přece se neozvou všichni zahradníci. Píšu-li o manipulátorech, přece se neozvu, že jo? Protože je dokázáno, že každý z nás denně manipuluje několikrát. Nikdy bych si nedovolila někomu radit, aby byl lepší, aby se choval jinak, aby se vysvlékl z kůže, zbavil se svého ega. To je hloupost. Ne, ne. To mi nepřísluší. Nedávám nevyžádané rady. Všímám si sebe. Dávám si pozor na své chování. Nejsem ale pro nikoho terčem. Bacha, střely se odrážejí. Vědomě si hlídám velmi přísně, abych náhodou nesklouzla k manipulaci. Jo, jsou mezi námi ti s máslem na hlavě, takové ty svaté Daly, co nevěděly komu. Ale byly přitom nachytány pod peřinou s jiným. Promlčeno? Kdeže!! Manipulovat ne. Ani v dobrém. Před pár lety jsem se snažila, aby se jedna osoba smířila s druhou. Smířily se. Ne. To nebylo moje. Manipulovala jsem. Byla to pěkná pozitivní manipulace. Toto už nikdy dělat nebudu. Raduji se ze svého štěstí. Raduji se ze svých maličkostí. Nevystrkuji tu své přátele na odiv. Mohli by být v ohrožení. Ó, hrůza! Přátelí se s tou strašnou hroznou osobou! Ne, ne. Dnes jsem strávila dvě hodinky v milé společnosti, ale určitě ji nebudu ukazovat. Byla by vystavena nebezpečí. Směju se.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-11-13_Tvoreni%2C_radost/

Dopoledne se snažím rychle obstarat, co je potřeba na stůl v poledne i po obědě. Žehlení. Ó, dovolila jsem si ho zase odložit. Jsem hrozná. Neumím, jsem nešikovná, občas se mi nechce pracovat, ale jdu do toho po hlavě. :-) Vytrvale. Docela často něco zvojtím. Jablkový dort mascarpone se dnes vyvedl sám od sebe. Jsem udivena, že se mi něco povedlo. :-) 

Mé nejhorší provinění - upřímnost, spíš bych to měla nazvat přímostí. K vlastnostem bych asi napsala: Pilná, pracovitá, cílevědomá, houževnatá, poctivá, přátelská, obyčejná, celoživotně studující a sbírající diplomy, certifikáty a osvědčení. Totiž Vesmír má prý rád zvídavé, objevující; studující; to jsem vyčetla před třiatřiceti lety v Hesemannových sešitech. - Vše v životě jsem dokázala dosáhnout sama. Svá vysokoškolská studia jsem zvládla s několika operacemi, rozvodem, dvěma dětmi. :-) Bylo to se mnou dokonce nejvíc zlé. Ale nevěděla jsem. A tak jsem tady. Vrátili mě. Manžel, můj první milovaný, kde mohl, spustil se. No a co? Nekonečné odpouštění a víra v jeho sliby. Žádné výčitky. Každý jsme nějaký. Odešel. Opustil, znovu odešel. Znovu opustil. Ani nevím, kolikrát si po mně založil rodinu. Milovala jsem ho z celého srdce. Měl tu úkol. Žádné souzení. Sama sedm let. Se dvěma dětmi. Sama? Přece se dvěma rozkošnými dušemi. Co jsme spolu zažily. S mými holčičkami. Maminka mi pomáhala. Hlídala, pekla mi, prala, neúnavně kolem mě kroužila... Zazvonila. Vykoukla jsem z okna.

- Ahoj, nesu ti dva saláty.

- Mami, musím dolů.

Nedočkavě vyhrkla:

- Učíš se?

Důvod jejích dvou salátů, které mi přivezla. Maminka moje zlatá. Saláty byla jen záminka. Před státními zkouškami mě kontrolovala. Myslela si, že nevím. Bylo to okaté. Iva mi přepsala diplomovou práci bez jediného překlepu. Státnice složené. Plat mi zdvojnásobili. Osm set. Pak už tisíc. A najednou dva. Přesto jsem ještě doučovala. Ó, mohla jsem si koupit pro sebe i holky lyže. Alimenty asi čtyři stovky. Žilo se nám dobře. Skromně, ale nestěžovala jsem si. Vydělala jsem s doučováním přiměřeně. Žádné válení! Jo, musela jsem se přičinit. Jasně, šetřila jsem, ale v té době se nekupovalo na slevy. V té době byly potraviny dle nejpřísnějších státních norem. Levno bylo.

Tak tedy ráno. Vlastně poledne. Co kdybych Petrouškovi udělala ovocné knedlíky? Ty on miluje. Je tu. Převápko!

- Dáš si?

- Jé, to je změna!

- A ještě mám na odpoledne - divej!

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-11-13_Nekonecna_radost_Kuks/

Volám se známou. Trhy v Kuksu už dnes? Mám je v diáři na příští týden.  Oblékám se. Jedu. Miluji stánky s nepřeberným umem českých lidí. Tak moc jim přeju, že se zas mohou prezentovat. A že mohou obchodovat. Že si malinko přilepší. Pěkný den. Krásná setkání.

- Vám je zima, že?

- Šílená.

- Co já bych vám dala, abyste se zahřála...

Prodávající z vedlejšího stánku:

- Grog.

- Jo, dobrý nápad.

S mnoha trhovci se znám. Jsou z celé republiky. Nakupuji u nich. Čepice a výrobky Tonak. Vykuřovadla. Dýmníky. Manželé s pejskem - jaké je to plemeno? Český vlk? To ne. Jinak. Československý vlčák? Pejsek vypadá jak vlk. Krásný. Stánek s renesančním sklem. Šperky. Keramika. 

- Pamatujete, jak tu na bylinkových dnech na jaře ledově lilo? Koupila jsem si u vás krmítko. Ne. Boudičku. Dal jste mi k velkému nákupu návdavkem hrneček. Manžel ho používá. Ale ptáci se do té vaší krásy nenastěhovali. 

Jeho paní mě chlácholí.

- Ono jim to někdy trvá rok, dva tři. 

Stánky s jídlem obcházím oklikou. Mýdla. Ruční mýdla. Mýdlárna U Dvou koček. Snažím se podpořit. Platí osm set korun na dva dny. To prý je milosrdné. Asi je. Děkujeme organizátorovi. Myslím někde z Karlových Varů. Vstupné legrační. Děkujeme. Padesát a stařecké třicet.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-11-13_Dododoma/

Vracím se domů. Máme tu návštěvu. Mladší manželův s dcerkou. Povídáme. Chutná jim moje dobrota. Upekla jsem čerstvý chlebík. Až slehne, přijde k chuti.

https://www.rajce.idnes.cz/upload/video?albumID=18197802

Jdeme cvičit intuici. Ptám se holčičky, jestli jí to připadá jako zázrak.

- Ne, myslím si, že to má každý člověk. Jen to nevyužívá.

Tohle říkal Mark Komissarov rodičům při absolutoriu.

Souhlasím. Ale pro mě je zázrak, když mi řekne, že vidí kelímky pohybující se po stole jako průhledné a vidí pohybující se kuličku při míchání pod kelímkem. I se zavřenýma i s otevřenýma očima. Hvězdná semínka na Zem seslaná. Toto je jedno z nich. Vedené od mala. Skvělé! Buší mi srdce. Tetelím se radostí. Jde jí to. Svěřuji jí, jak se u mě intuice projevuje. Ona zas svěřuje mně. Normální. Přesto zázrak. Bude mít hezké vztahy, lehčí život.

Jeden krásný den proplul okolo nás. Se svými zázraky, radostmi, přátelstvími, kouzly, kontakty, velkorysostí.

Jo, abych nezapomněla. Tak jsme celý podzim nakupovali dům. Největší radost - dům koupen. Hotovo. Proč tato informace? Aby se závistiví propadli pryč. Cvičte se. Kdo se přičiní, kdo souzní s Vesmírem, kdo věří na zázraky, kdo nezávidí, kdo nesoudí, kdo nechce řídit svět, kdo se stará o sebe, ten má přesně takové možnosti. Ty sny, opustit svůj dům, přestěhovat se do jiného města, jenže hypotéka... Všechno se dá změnit. Totiž nekonečný obchod je otevřen pro všechny. Roh hojnosti je tu. Prosím jen, závistivci, když tak blokněte tyhle nesmyslné povídky. Reminiscence. Fejetony. Občasné memoáry. Literární licence. Není to pro vaše nervy. Buď přeju všem lidem to nejlepší, nebo budu pořád někoho soudit, vytrapovat, vymýšlet, vzkazovat, jak by ten druhý mohl být lepší, čím se údajně provinil, co má dělat, co nesmí, co smí, poukazovat na to, jak je ten druhý naprosto nemožný. Směju se. Kritik zrcadlí své nedostatky. Ať se stará o sebe. Pokud se situace týká přímo mě, vyslovím názor. Jinak - ať si každý dělá, co je mu libo, pokud nezasahuje do mého. Jsem už jinde. Vibruju jinak. Jsem naprosto nemožná. Jsem naprosto nepřijatelná. Jsem naprosto odlišná. Jsem asi z jiného vrhu. Závistiví soudci, to je pro vás k nezvládnutí - číst pořád o krásných dnech, hezkých vztazích, štěstí, radosti. Občas vás potěším, když něco neumím, něco se mi nepovede. A jako dítě to vytroubím do světa. No a co! Je třeba hnout zadkem, pracovat, snažit se. A vyfičet odsud, pokud dštíte síru. Jo, pak mi prosím nevyčítejte, že jsem vás blokla. Z těch sedmi stovek čtenářů mám radost z těch přejících, kteří mi při osobním setkání vzdají hold, někdo mi napíše pochvalu přes kontakt, někdo přes SZ. Děkuji vám všem. Přeji vše dobré. Zdraví, lásku, hodné lidi, sílu, kondici, pohodu, žádné vyskakováky, nesnášenlivce, žádné vztahovačné mistry světa, ubožáky, dobrou náladu, modré nebe, víru v sebe, důvěru v lidi, SLUNCE a MÍR!

Proste a bude vám dáno.

Hledejte a naleznete.

Tlučte a bude vám otevřeno!

Nechť každý, kdo prosí, bude dostávat a kdo hledá, najde. A těm, kteří zaklepají, bude otevřeno. Hlavně ten, kdo si prosí o rozum.

Dobrou noc!

P. S. Pro Slovany a Árijce je nejvyšším zdrojem stvoření RA - M- HA.

RA světlo nebo lesk. M -svět. HA - pozitivní síla. Realitu nejvyššího zdroje osvětluje velké světlo radosti. Věnujme se sobě, své rodině, svému kraji, svému rodnému místu.

Perunovy Védy Santia zdůrazňují, že pozemská říše Midgard představuje zkoušku a ovoce pozemského života budeme sklízet teprve na vyšších úrovních stvoření. Védy varují člověka před nižšími žádostivostmi, jež vedou člověka do pekla.

Cesta k duchovnímu zdokonalení je záludná, protože na Zemi je člověk vystavován mnoha pokušením. Jak nesmrtelnosti dosáhnout?

Naučíme-li se žádosti krotit a zvládat, dostaneme se na duchovní cestě tak daleko, že budeme umět vstoupit do vyšších úrovní, staneme se nesmrtelnými; pokud to nezvládneme, poddáme se neřestem, povede to podle duchovních Árijců k smrti.

Stejné učení se pokoušel zprostředkovat také Ježíš. Ve světě JAV - země - dokážou nad smrtí zvítězit jen silní pevní neochvějní lidé, kteří se řídí svým svědomím. Vzestup do světa PRAV.

Zásady správného žití: Nezištný boj a nekrvavá oběť. V rámci nezištného boje by člověk měl na Zemi porazit tyto protivníky.

Nespravedlivý hněv - vztek

Žádostivost - tělesnou chtivost a vilnost

Lakotu - hrabivost

Omyl - zmatení

Chtivost - silnou touhu

Krutost - divokost

Mrzutost - klevetění

Pýchu - touhu po slávě

Trudnomyslnost - sklíčenost

Slabosti - závislosti

Závist odpor - hnus

Smilstvo - nestřídmost

Touhu po cizích statcích - to, co mi nepatří

Utiskování - vykořisťování

A zlobu

Na člověka číhá každá z těchto neřestí. Snaží se zmocnit jeho nitra.

Nutno dodržovat:

Pravdu - lásku k pravdě a upřímost

Sebeovládání - sebeobětování

Obětavost, nezištnost

Cudnost - čistota těla

Trpělivost - vytrvalost

Nezištnost - obětavost bez prolití krve,

Udržování rodu - rozmnožování velké rodiny

Milosrdenství - soucit a štědrost.

Pozornost - osvojení si prastarých véd.