Nenechejte se zmást datem. 16.10. 2018 je den založení blogu :-) 


Píšu denní shrnutí, sloupky, deník, někdy fejetony na FB. Už víc jak rok mi lidi navrhují: Založte si blog. Neumím... Na kraji října 2018 mě na jeden den zablokovali. Nespravedlivě. Poslední kapka. Začala jsem hledat, snažit se a výsledek je tu. Budu ho vylepšovat, zkrášlovat, piplat, aby tady bylo útulno. 

6.8.2018 na terase DD. Už skoro rok zlomená stehenní kost brání v pohybu.
6.8.2018 na terase DD. Už skoro rok zlomená stehenní kost brání v pohybu.

Maminka bydlela ve svém domečku s kočkou. Hospodařila na svém. Sázela kytky, jahody, stromy. Pečovala o sádek, předzahrádku. Její domeček byl útulný. Hezky zařízený. Čisťounký. Jezdila autem. Do poslední chvíle. Začala ztrácet paměť. Jednou od nás odjížděla. Seděla v autě. Šla jsem se podívat, proč neodjíždí: 

- Víš, já chci jet k jedné známé a nemohu si vzpomenout, kde bydlí. 

Ještě jsem nebyla vystrašená... Až později. Nevěřila jsem. V DD je už asi sedmý - osmý rok. Skvělá bezkonkurenční péče. Jen ředitel je nějak divný. Chlubí se, že pracoval osm, respektive dvanáct let na kraji. Myslí si, že skvělá neracionální kuchyně je super, že praní v agresivních pracích prášcích je odpovídající hyg. normě. Schvaluje, že pan farář evangelické církve smí hřímat: Jsme bohatá země a MUSÍME do rodiny přijmout uprchlíky... Jsem v rozpacích... 


Fotka je z horkého léta 2018 u maminky. Celé prázdniny, vlastně celou dobu jejího pobytu mimo domov téměř denně pečlivě dbám o její rozvíjení, rozptylování, zlepšování zhoršující se nálady :-) Není se co divit. Milovala práci na zahradě. Svobodu, volnost. Přes den nikdy neuléhala. Nebylo přeci hotovo. Starala se o svou tříbarevnou kočku. Byla to Kočka. Já ji nazvala Micicinda. Pak jsem stejně pojmenovala naši kočičí hraběnu. 

V srpnu 2017 od nás naposledy odjela. Žhavý den. Ležela pod stromem na lehátku. Manžel ji odvezl. Zapomněla tu košilku. Netušila jsem, že se na lehátku prospala u nás naposledy. Maminka upadla. Zlomila si nohu. Od té doby se špatně hýbe. Upoutána na vozík. Všechna čest paní RHB sestře... A péči pečovatelek... Léky atrofují svaly. Lidé padají na vozíky, do lehátek... Místo aby přestali s krmením bílou moukou, ládujou je dle chuti klientů. Vždyť proč by měli měnit zavedenou a dobrou kuchyni... 


Maminčina pozemská pouť skončila. Náhle. Nečekaně. 

O mamince a jejím životě jsem za deset let téměř dennodenního dojíždění zjistila tolik informací, co za celý život ne. Chodily jsme spolu po stopách jejího dětství. Mlýn Skořípku, školu v Habřině, neznášovský hřbitov, místo jejího dětství... Někdy v dubnu 2021 mi řekla: Prosím tě, jak si to všechno pamatuješ? Ty to znáš líp než já. - Ano, na tuhle pohádku nikdy nezapomenu, mami! Děkuji za veškerou Tvou péči, pomoc, za obětavost, za ochranu, za vzdělání, život... Mami, chybíš mi!

16.5.2021

Paní Hrobská, měla jste za půl hodinky skypovat s maminkou. Ale já ji musím poslat do FN. Ona nám sklouzla z vozíku. To se stane. - Ať vás ani nenapadne ji po návratu zavřít na samotku!!! Víte, jak jste to před čtyřmi roky zvrtali, když si zlomila nohu. Žádná narkóza!!! 

21.5.2021

Ve čtvrtek 20.5. nás zavolali do FN k rozloučení. Maminka 21.5.2021 ve 4.10 hod. nad ránem vydechla po krvácení do mozku naposledy. 

Měla zdravé srdce, ledviny, v 94 letech jsme luštily křížovky. S odchodem i v tak vysokém věku jsme nepočítali. Ředitel DD neprojevil jakoukoli účast. 

Pečovatelka byla v nepravý čas na nepravém místě. 

Odskákala mamčinu smrt infarktem. 

Dopadlo to dobře. 

V tropickém červencovém dni jsem se vypravila k soudu, abych ji obhájila. Obviněn měl být systém, tedy ředitel organizace, který nezajistil včas opravu sprchy, kterou pečovatelka nahlásila týden předem.

Nejnovější články na našem satirickém dezinformačním dezolátním blogu

Co je nového ve fantaskních příbězích?

 

Celé dopoledne ztrácím jednou důležitou prací kvůli asociální míce, která se rozhodla nedodržovat právo, morálku, slušnost. Nic. Zvládneme.

Večer. Jak ten den prosviští. A to je u mě pořád o hodinu víc. A to je navíc večer déle světlo. Přesto stále dobíhám. I kdyby den měl třicet hodin.

Večer. Právě se mi přestává točit hlava okolo své osy. Měli jsme topinky. Byla jsem neomalená. Velké oči. Vzala jsem palici, sekla hrst stroužků na kousínky. Přidala jsem své papriky z minulého léta. Vypadalo to tak nevinně. Hůř to působilo. Pulsovalo mi srdce. Tloukly lícní torby. Pálily oči. Viděla jsem hvězdičky. Jazyk se vzpouzel - že toto ne!

Neděle. A jsem v háprdepu. - Na které hodiny sahal? Které neumí? Které se posunuly samy? V ložnici sedm. Za hlavou na starých elektrických osm. Na jeho budíku řízeném z Frankfurtu 6.54, tedy sedm. Na telefonu 8.55, tedy devět. Na počítači 8.56, tedy devět. Na troubě za pět osm. Na všech mechanických za pět devět. A u mě v pracovně...

Sobota. Dospávám. Dnes je prý ta noc, která mi poplete můj spací rytmus. Vzhůru do dne a pozor na Péťu. Při své pečlivosti, pracovitosti a zodpovědnosti určitě přesune během dne hodiny o hodinu vpřed. Já se nestačím divit, jak ten čas letí ještě rychleji než obvykle.

Tak jsem si koupila aloe. Před čtrnácti dny – takové dvě malé rostlinky. Ale dnes super velkou. Krásnou. Jestli se nepletu, ze zákona musí být přiložen český návod, že? Nebo už jsme odevzdáni v rukou Německa naším skvělým jenerálem a český jazyk je na indexu?!!! Včera jsem četla, že jsme určeni – jak český národ – k vyhubení. Je to...

Zas jeden den za mnou. Před kolika lety? 2023-1976=, před 47 lety se po obědě zrodila neočekávaně moje prvorozená. Měla ještě měsíc času. Ale nedala jinak. Tak přestřihli steh a byla tu. A hotovo. Tečka. A hned po příjezdu z porodnice tichoučko dýchala, byla šedá… Přivolala jsem dr. Zorku, tu, která u mě ve třetí třídě nepoznala zápal plic… Babička...

"Špatné časy plodí silné muže, silní muži dělají ze špatných časů dobré časy, dobré časy plodí slabé muže a slabí muži dělají z dobrých časů špatné časy..."
Ačkoliv tento známý citát pochází z moderní doby, konkrétně z románu "Those Who Remain" od amerického spisovatele G. Michaela Hopfa, jeho platnost je doslova univerzální a nadčasová, což je...

Pondělní večer – nemám ho ráda. Moc povinností. Porady, školení, nutriční webinář - zrovna vyšel na mě. Chci zvládnout originál TV Šalingrad. Na XTV Karol Stonjekovou. Připravit krabičku do práce Petrouškovi. Ne, je toho moc. Pondělky nebrat.

Relax

19.03.2023

Sedm nebo osm? Vstávám. Osm bylo. Nakrmila jsem sebe a Mourka a v devět žuch zpátky do tepla.