A mějte se nejradši výborně, skvěle, dobře, bezvadně

29.12.2021

Ráno. Budím se neobvykle brzy. Jdu si potichoučku pro telefon. Chci si vyfotit bílou zahradu s barvičkami. Bosa, přesto cvak budí Lindu. Rychle mizím do ložnice. Potichoučku fotím. Zajímavé - zjistilo se, že poznáš, jakmile se vedle tebe druhý vzbudí. Péťa poznal, že se vedle něj někdo vzbudil, protože šmejdil tichoučce ložnicí. Cvak, cvak. Jdu odnést telefon daleko do domu. Tichoulince vklouzávám pod peřinu. Ještě než se zaberu do pár veršíků, šustí deka. Vstává. Propadám se. Skřivánek vylétl...

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-12-29_Rano_od_kuropeni_do_dopoledna/

Prázdniny. Vždycky jsem v nich relaxovala. Školu a děti jsem milovala. Těšila jsem se do ní. Ale oddych potřebovaly ony i my. V ředitelské fci jsem jezdila úřadovat, dodělávat, co jsem nestihla, v létě psát kroniku...To nebyl relax v dovolené. Práce a zase práce. Zbožňuji chytré zvídavé učenlivé mladé lidi. Asi před deseti lety jsem doučovala kluka z Rasošek. Nešlo mu učení. Myslím, že šel na truhláře. Ale inteligenci a sociální cítění měl vynikající. To jen na vysvětlenou, že miluji chytré. Nemusí mít vysokou. V DD jsem nesmírně ráda poslouchala stařenky. Jejich příběhy. Obyčejné životy. Dnes už nikam nemusím. Ó, ó, zapínám plotýnku s purpurou. Mixuji si červenou řepu a lesní směs. Snídám. Pouštím koledy. Mám ráda naše východočeské. Musica Bohemika Příběhy ze života. Emancipační. Přišla jsem k vám na koledu, je velká zima. Nechce se mi sama líhat, dejte mi syna. Mám roztrhanou peřinu, čímpak já se přikryju? Jestli mi ho připovíte, tak zejtra přijdu. Umím šít a haklovat, zelé šlapat, tkalcovat, a vašeho Vencka budu věrně milovat. - Holka byla odvážná. Věděla, co chce. Nepárala se s tím. V mnoha podkrkonošských koledách zpívají o rvačkách, lopatou mě plácala... :-) Pomaloučku se rozjíždím.

Recept Markéty Vostré na život: Mějte se nejradši dobře! - Ne, to je za tři.- VÝBORNĚ!

Sedám si k předpovědím na rok 22. Chci se ubezpečit, že všichni šmejdi, škůdci, hajzlíčci a v dětství nedomazlení pomatenci budou smeteni Plutem. Markéta Vostrá velice barvitě popisuje, co nás čeká. V 74. roce jí zemřel otec týden po očkování na tetan. Bylo jí osm. Už tam byla souvislost s píchancem. Odchod otce jí dal názor na tuto dobu. Ale to ještě nebyly dnešní kandidátní experimentální genové tzv. vakcíny!! Jmenoval se Karel. Zbylo jí po něm brnění. Doopravdické. Vytvořil spoustu plecháčů... Maloval obrazy - má ochranu egyptské fresky. Předal, připomněl ji moudrost Egypta. Markéta chodí venčit pejska na Malou Stranu. Něco vždycky nachází. Tuhle našla v blátě zašlapaného skarabea. Omyla ho. Překrásný! Račte se podívat.

https://www.youtube.com/watch?v=NYm7ZqsfBT4

Rok, který nás čeká, je plný Boží milosti. Jupiter je v současné chvíli ve vodnáři, svůj tranzit ukončí 29.12. Vejde do znamení ryb. Tam zakončí svůj cyklus skrze 12 znamení zvěrokruhu. Ryby - mimoni, jsou a nejsou z našeho světa. Fyzicky tu dlí, ale jsou většinou mimo náš časoprostor. Jsou filtry, aby se k nám dostalo to nejlepší, podstatné informace z duchovních světů. Jsou česla. Tok kolektivního vědomí teče, ale skrze ryby se česly čistí. Odpad zůstává. Ryby jsou osvícené, obětavé. Někdy obětí.

Co čekat? Jupiter - šéf bohů v panteonu - se setká s Neptunem. Oba vládnou v rybách; Neptun hlavní vládce, Jupiter spoluvládce. Propojí se. Bude to v první polovině dubna. Jen pár dnů. :-) Je to, jak když se nebeská mana, energie spojeného božství, jak když se sype na pozemšťany jako zlaté vločky. Přeje to připraveným. Tedy čekat se zástěrami a chytat je! Čekat na zázrak uzdravení, pochopení, setkání, lásky, tvořivosti, budou v pravdě zázračné dny. Je třeba je využít. Povznést se, podívat se k nebi. Bude se to projevovat na úrovni kolektivního vědomí, uzdravení tíživé situace. Na úrovni jednotlivce se zlato bude sypat přesně tam, kde může být úhor, aby se zaselo to, co toho člověka povznese, oduševní, osvítí, tak, jak kdo bude potřebovat. Ten čas - velká síla.

Smíříme se s archetypy, uznáme je. Uznáme, že nám může být pomoženo.

Člověk sám sebe rád vidí v roli oběti nebo vůdce, úžasného. Každý řízek potřebuje naklepnout z druhé strany J Najednou si potřebuju odpočinout si od své hry a roli v ní. Nikdy bychom nebyli ve své roli, kdybychom si to nepotřebovali vyzkoušet. Vyzkoušeli jsme si různé role. Je třeba je vyvážit, k udržování rovnováhy. Aby těm, co s námi žijí, s námi bylo dobře. Vyvažovat osu. Správně reagovat na prostředí. Cesta vede přes co největší zjednodušení. Neposlouchat ble ble ble. Informační toky (ble ble ble) se teď na nás chrstají jen nejtemnější. A lidé z nich žijí, z toho temna. Myslí si, že venku je morová rána. Dělá to černá Luna v blížencích. Lidi se proti sobě staví - já jsem, ty nejsi... Uleví se nám, protože jsou záměrně mateny informace. Lidé si je dávají do slov a vylévají si je ve VIRtuálním prostředí. My jsme si ho zanesli. VIRtuální prostředí zdravotní, komunikační se zkazilo; ten druhý to nadechuje... Už je tím nakažen. Na domovní schůzi nemeknou, ale ve VIRtuálním prostředí sociálních sítí si dovolí vylít svou stoku. V příštím roce nenarážet na kanály, invektivy, vulgarismy. Zanesli jsme si toky, které nejsou vidět. Lilith v blíženích nám umožňuje uvědomit si, jak jsou struktury zanešeny. Bude až do dubna... Lilith - černá Luna - síla s neuvěřitelně určující, zničující a dynamickou silou. První žena Adama.

Např. Lilith v beranu - reprezentant stínu na hodnotách, charakteristických rysech berana. Člověk s Lilith v beranu potřebuje svým žitím ji osvobodit, aby se dostala do vědomí a pomáhala růst charakteru. Nikoli ho snižovala. Pokud se pustí do nesprávného boje, prvního, koho fikne, bude sama sebe.

Lilith v býku - znamení smyslnosti, schopnosti užít si v pravé míře hmoty, užít si jmění. Lilith v býku ukazuje na to, že generace předchozí nebo minulé životy - člověk byl poživačný, nevěděl, co by, neznal míru, musel mít všechno. Pak se zrodil s tím, že oblast jmění, hodnot tak zastínil, že se musí učit vnímat je nově. Hadí síla - jakmile by utrhla jablko, uštkne sama sebe. Extrém je bulimie - člověk si nedovolí strávit pozřené, vyživit se, ale vyvrhne.

Od dubna nás čeká Lilith v raku na devět měsíců. Téma dětství. Jak jsme se cítili v původní rodině. Jak tam s námi bylo nakládáno. Pro někoho nejtěžší část života. Třeba se narodil po mrtvém sourozenci. Obecně - téma pochopit své dětství, vyčistit své dětství. Situace se budou tvořit tak, abychom mohli dveřmi vstoupit zpět. Jsou to domovy, vlast!! Očistit vlast!! Začne prezidentská kampaň. Král je obraz statečnosti, klanu, státu, rodu, cti, zdraví, inteligence!!

Tahle situace má vést k pokoře, k akceptaci, k trpělivosti, k přijetí, je to odraz a obraz společnosti. On je obrazem klamu. Král - otec vlasti, měl by být oduševnělý, odvážný, osvícený, milující, laskavý. Ne obraz klamu, ale klanu. Máš pocit, že ten pan král nás nemá rád... Láska nejde ze shora, od Boha si ji lidi neumějí vzít...

Nyní jsme v Lilith v blíženích = pravda, která je mrtvá. Stoka. Blábolivá mysl dává do kolektivního vědomí nesmysly. Výplod mysli. Pel mel. Klepy, nesprávné informace. Schválně zamlžené informace. Ona dělá, že je to v pořádku. Její polovina se přidala. Pravda mrtvá. V tomto čase potřebujeme osvobodit pravdu. Nyní osvobozujeme archetyp Popelky.

Saturn ve vodnáři - ještě dva roky a kus. Saturn bude tranzitovat znamením vodnáře - svobody, nezávislosti, zaséváním pro budoucnost. A Saturn blokátor, ten, který blokuje vědomě, předestírá nám, do jaké míry seš schopen být svoboden, do jaké míry seš schopen osvobodit se od svých rolí na úrovni individuální, do jaké míry si zasloužíme svobodu?!

Jupiter bude tranzitovat rybami do 11.5. a vejde do berana. Ryby jsou kolektivní, absolutní propojení - oceán, jako rybí hájemství. Vydělí se kapka - ta už pracuje individuálně. Beran - život povstal z vody a vydal se na souš - to je beran. Na duchovních úrovních je to schopnost duše individualizovat se, odvážně se inkarnovat. Beran se odvážně od května vydá svou cestou. Jupiter ukončí svůj cyklus. Do května bude prokolektivní - musíme všichni vyléčit, spoustu skutečností života, uzdravit mysl, srdce, emoce. Spousta práce. Budeme mít k sobě blíž, budeme tvořit, budou přicházet nesmírně silné duše - pomahači, uzdravovatelé, léčitelé. V květnu Jupiter vejde do berana - tam se to silně individualizuje a radikalizuje. Nabral jsem z kolektivního podvědomí a teď to jdu vědomě rozsévat na tu souš. Spousta lidí čeká, až jak to dopadne. Pod protesty píší - jsme s vámi. Od května bude třeba nejen psát - jsem tam s vámi, ale být tam. V rybách se bude připravovat a Jupiter v beranu zatroubí a jdeme. Uvidíme, kam budeme muset jít. Bude to o osobní odvaze, ne o kolektivní odvaze. Bude to houstnout. Ta osobní odvaha na osobní úrovni se nabere a bude tvořit tu kolektivní odvahu. Budou vyvstávat osobnosti, které budou dodávat odvahu, budou vůdci stáda - beran. Může být i hodně obětních beránků. Odešlo mnoho významných osobností, prostor se nezaplnil. Chybí energie Karla Gotta!! My nevíme, co dělal pro kolektiv, co vyzařoval. Je tu s námi, ale chybí. Měl lásku v sobě. CHYBÍ! Jupiter v beranu - léto bude halasnější. Bude retrográdní, nacouvá zpět do ryb. Budeme v tom velmi kolektivním úročit to individuální. Poopravit, oduševnět. Horké hlavy jsou potřeba, ale ne vždy. :-) Proces nastartoval Uran v býku (byl tu během 2. světové války). 21.12.22 vejde Jupiter do berana - direktně, naostro. (Kolikátý už je to významný slunovrat?)

Šestka v tarotu archetyp zamilovaných, milenců. Znamená to propojit v sobě archetyp anyma, anymy - láska k sobě. Když jsme v rolích, kdo nás má opravdu rád? Když jsme v roli sokyní, kde je láska matky? Kde je otcovská láska? Nalezneme v sobě, když to není vidět, musí to být uvnitř. Sezame otevři se! Otevřou se poklady Jupitera v rybách. V každé pohádce, kde se jde do země pro poklady, musí být hrdina upřímný, jinak se mu promění v listí; dostává radu: Vezmi jen, kolik uneseš. - tedy vezmi jen, kolik unese tvá psychika. Jinak tam zůstaneš rok - celý život. Je to o tom, kolik kdo pobere - někdo miliony, někdo pár tisíc. A někdo unese jen málo, fňuká; někdo jde životem s velkou náloží - každý uneseme jinak. Každý dostal jen tolik, kolik unese. Každý se může vézt jen v jednom voze, má jen jeden zadek. Může si zkoušet, kam až zajít, ale je otázka, jak se to propíše dál. Vyplatilo se ti to? Vezmi jen, kolik uneseš!

Rok bude velmi prorodinný; z rodů vyplave jak olej na hladinu to, co potřebujeme vychytat, aby se rody očistily. V nás je aktivních šest generací rodu dozadu, které vytvořily svým žitím, konáním myšlením platformu našeho osudu. A my zas tvoříme svým žitím platformu osudu dalším šesti. Každá generace má na starosti něco jiného. My jsme viditelná skladba vrstev, které ony zásobily. Schopnost sebeprosazení, sebepoznání, lásky, vztahovosti, rodiny, každá generace má něco na starosti pro tu další vrstvu. Tady se začnou uvolňovat DIVNA. Lilith v raku. Bude to pokračovat v roce 23, Lilith, tranzituje devět měsíců = jedno těhotenství- kdy jsme počati, potřebujeme vyrůst. Zrodit se znovu. V nefunkčních rodinách se to hodně projeví, jak lidé žijí třicet padesát let, nestojí to za nic, neuvědomí si, co nesou ničivého pro další generace. Budou stát tváří v tvář pravdě. Lilith je nechat vyplavat pravdu v sobě. Nezabývat se atraktivními úniky. Mám to tu u sebe podivné, ale jdu pomáhat jiným. Nechci prát své špinavé prádlo. Než se poučím. Téma pomahačství, rak je téma domov - někdy obrovská pomoc nepomáhá! My svou pomocí zesilujeme něčí lenost, ledabylost, hloupost, nezodpovědnost, neschopnost žít vlastní život, to není pomoc! Je to dobroserství. Osud nás otočí od této činnosti. Tady už jsi toho napáchal dost. Podívej se k sobě. Co jsi nedotáhl? Téma ochrany dětí - potřeba ochránit dětský svět!!! V posledním roce - nabourán dětský svět, integrita, děti neviděly učiteli do tváře. Odvaha nabourána! To děti zjistí až ve středním věku. Budou nám lát, že jsme se za ně nebrali!!!

Rozhovor začal Igorovou otázkou - jak se máš. Odpověď se mi moc líbila. A taky rada - jak se máme mít. :-)

Mějme se nejraději DOBŘE!!! KRMME kolektivní vědomí radostí, odvahou, láskou!

Závěrem Markéta shrnula:

Vše má svůj začátek, průběh, završení. Třicetiletá válka skončila, morové rány. Začne něco nového. Procentuálně už jsme odžili 80% toho, čím jsme museli projít. Těch 20% je diskutabilních. Vesmírný čas... Setrvačnost. Míra poznání lidstva, časový úsek - už bezvýznamné. Fáze - nevím, co se děje. Fáze úzkost. Fáze rozhodnutí. Teď - fáze OPTIMISMU!

- Pojedeme pro jablka?

Akorát jsem skončila poslech. Jedeme. Beru si svou čepičku z Kuksu s červenou kytičkou. Raduji se z její krásy na mé hlavě. :-) 

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-12-29_Po_cestach_meho_detstvi_do_mamincina_domecku/

- Peťuš, tady vinárna Metuje. Sem Iva chodila na čaje, na zábavy. Okna byla krásně umytá. Bylo skrz ně vidět. Teď? Zalepená. Hnusná. Doupě. Vlastně tady všechny ty dveře, výlohy, to bylo fční. Cukrárna. Zelenina. Trafika. TEP. Peťuš, náměstí bylo zelené.

- Teď tu máš písek.

- To býval odjakživa. Tady bruslila Josefínka. Ale byly tu živé ploty. Je to tu vyprahlé.

Jedeme k mamce pro jablka. Nájemníček není doma. Máme dovoleno. Má uklizeno v sádku, v garáži. Na chodbě čisto. Nevytloukám. Nakukuji na WC, do koupelny. Udržuje - všechna čest. Probíráme ve sklepě jablíčka.

- Peťuš, ten sklep je super. Má svou temperaturu a je tu tma.

Bereme dvě bedny. Shniláky nesu do pole. Odklízíme mu sníh ze zápraží. Odjíždíme. Koukám směrem ke hřbitovu. Už tam odpočívají oba rodiče. Tudy jezdívala maminka. Autem. Na kole. Pěšky. Najíždíme na cestu do pevnosti. Městská kasárna. Velitelství proměnili v byty. Tady se rozhodlo, že udělají vchod, aby mamka nemusela obíhat do army. Tady dálkově studovala. Myslím tím v době jejího prodávání v armě. Někdy po večeři v obrovské vojenské jídelně, když jsem jako holčička večer nechtěla zůstat s Ivou doma, viděla jsem, jak na výdejním okénku nějaký absolvent mamince něco vysvětluje. Maminka ze strany army, vysokoškolák z jídelny. Mamka byla cílevědomý vzdělaný vodnář s velkým rozhledem. Ty tři budovy - arma, jídelna, kuchyň - jsou vtahu. Zbouráno. Bez milosti. Bude se tu stavět. Sjíždíme okolo bývalé třešňovky k soutoku. Tady jsme s Matějovskými sáňkovali. Bože, jak já je milovala. A oni mě. Dnes už jim jen zapaluji kahánek. Most. Pamatuji, když ho stavěli. Maminka mě vozívala na sedátku okolo soutoku Labe s Metují na zahradu. Dnes tu máme nový dům. Jak já jsem sem nerada chodila. Jaký odpor k práci na zahradě. A jak se změnil v lásku k půdě. Ženisté most postavili raz dva tři. Kvalitní. A krásný. Asi před dvěma lety ho renovovali. Povedlo se. Neumím ho projet plynule. Bojím se o zrcátka u zábran. Péťa umí. Platanová alej. Dosadili tu nové platany. Máme skvělý odbor životního prostředí. Vysazuje se. Díky za stromy!!

- Peťuš, chtěla jsem jít běhat do luk.

- Byla bys mokrá.

Navážíme dřevo do velké bedny na terase. Fotím ptáky. Raduji se. Směju se hloupým urážlivým buránkům, není to ode mě hezké. Taky tu plní fci. Otravů. Beru si z takových vzor - taková nikdy nebudu. Nu, všichni jsme přišli na svět s úkolem. Lidi kolem sebe si vybírám. Čím jsem starší, tím pečlivěji. Protože svobodněji. Už nejsem vázaná pracovním kolektivem. Mamka říkávala: Radši s chytrým tratím, nežli s hloupým nabudu. Recht.

Chvilku si lehám k ntb. Nemám TV. Hledám v programu. Neviděla jsem ani vánoční pohádku. Ejhle! Cirkus solei. Jsem omámena. Fantazie. Krása. Vracím se do kouzelného bezstarostného dětství. Do pohádky. Doporučuji!!

https://www.ceskatelevize.cz/porady/12990635950-cirque-du-soleil-o/

Afirmace na tento den

Vše dělám nejlépe, jak umím.

Rostu a učím se každý den.

Mám život ve svých rukou.

A všechno je možné.

Všechno dobře dopadne.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-12-29_Nocni_hrani/

Tak mějte se teda nejradši dobře! Ne, výborně! Opatrujte se! A vnímejte svět všemi smysly. Pod psaním poslouchám krásné baroko. Ale rozkošné!

https://www.youtube.com/watch?v=MSIKZNzAwAk

Dobrou noc!