A svět se točí, točí...

12.02.2019

Z postele mě vytáhla bílá zahrada. Sníh působí dojmem čistoty. Opak je dnes už pravdou. Jako děti jsme ho chutnaly. Dnes bych to nelajskla.

Ještě nasypat ptákům. Slyším auto před domem. Telefon mám v domě. Vracím se. Utíkám odmést chodníček, odhrnout chodník. Pro klienty. Ano, před domem auto. Mávám na paní. Začínáme. Dnes se tu dveře netrhly. Lidé s poukázkami. V rámci veřejného zdraví jsem věnovala svůj čas a odbornost na oltář vlasti.

Stále hledám důležité desky. Nacházím jiné. Důležité. Ani nevím, že je mám. Aktuálně: nepotřebné. Poledne. Rychle nákup. Tentokrát Penny. Sem nechodím. Jeden z prvních mezinárodních řetězců v Jaři. Ještě na Špici nešlo přejet nebezpečnou křižovatku. Kruháče se tehdy moc nevyskytovaly. Jely jsme s Ivou. Oči navrch hlavy. První verze vzhledu. Dnes má Penny už svou třetí podobu. Tehdy to ještě opravdu bylo v souhře s názvem mince. Nakoupíš tu za pár penny. To už dnes neplatí. Vedle Tesco jeden z nejdražších na potraviny. Prvnímu cizímu obchodu ustoupila tiskárna. Tradice. Rodinný podnik. Bývala tam pentlárna. Továrna na mašle. Mám dojem, jestli pentle nevyráběla židovská rodina. Tiskárna - kolikrát jsme tam byli na exkurzi - tiskla veškeré jízdenky na metro a MHD Pha. Jaroměř - pidiměsto - zaplavena cizáckými řetězci. A jak jsme na ně čekali. Jak jsme hltali regály s novým zbožím. Lidl, Tesco, Kaufland... Už se mi přejedly... Mám sen: Malý pult, hodně zbožíčka, v obchůdku to voní charakteristickou vůní... Za pultem majitel/ka...

Probírám publikace o pevnosti Josefov, o Jaroměři, Velichovkách, Jasenné, Černožické pověsti... Knížek a knížeček - některé dvojmo. Po mamince a moje. Probírám staré výstřižky novin vložené mezi stránky. Zajímavé. Jak se psalo v roce 95, 2000, ještě i před šesti lety. A dnes? Naprosto jiné názory... Otočeno. Zapomeňte. Válku začal Stalin. Evropu osvobodil... Kdo? Že by Němci? :-)

U pečení chleba poslouchám dokument Evropská rodina Coudenhove-Kalergi. Bruselská prolhaná TV - no to je šok, skandál, hanba. Dokument vyznívá jinak, než dosud. Chudáčci Němci museli odejít. Vyhnali je. Panství Březnice, jejich rodové sídlo; tady vyrůstali... Hlavně: byli hodní;  jen mluvili německy. Ne a ne se od těch lží, překrucování dějepisu, fňukání rakouské Němky urvat. To je masáž! Vyrobeno 2018. Ano, poplatno dnešku. Hned mi jde hlavou Benešovo varování:

"Odsunuli jsme z této země definitivně Němce. Musíme tento výsledek naší národní revoluce udržet. A udržíme jej! Boj však není daleko skončen a při povaze svých sousedů musíme si být vědomi toho, že nikdy snad úplně skončen nebude. Boj a zejména náš národní boj za život byl vždycky bojem a bude bojem stále.

Za chvíli, za rok, za dvě léta, za čtyři, za pět let... bude nový boj mezi Němci a ostatními evropskými národy. Znovu říkám, nehořím tou pomstou, nemyslím, že máme nějakým nelidským způsobem stále a stále toto připomínat. Ale až nám Němci začnou vytýkat náš nacionalizmus a šovinizmus, až nám začnou vytýkat, že jsme vyhnali tolik a tolik Němců od nás, až nám budou vypočítávat, co všecko, jaké hodnoty Němci čeští a všichni ostatní ztratili a že chtějí takové a takové odškodnění, tož jim musíme hned povědět: "Ano, prosím, až nám zaplatíte do posledního krejcaru všecko to, co jste zde za protektorátu vykradli, vyloupili, všecky ty peněžní taxy, které jste našemu lidu uložili, až nám všecko to, co jste zničili do posledního krejcaru vyplatíte, my budeme uvažovat, zda-li nějakou část z toho máme také Vám nebo těm lidem, povolit, prosím."

Až začnou nám vykládat: "no vy jste přeci jen mnoho našich lidí od Vás vyhnali," aby to nebylo nelidské a tak... My jim musíme ukázat a zeptat se jich, co já jsem vždycky za války Angličanům a Američanům říkával: "Myslíte, že je lepší, abychom se dostali po válce do zuřivé občanské války, ve které půjde našim, obojím o život a na smrt mezi Němci, kteří u nás zůstanou a našimi lidmi? A nebo myslíte, že je lépe, abychom je naložili na vagóny a poslali je rozumným způsobem domů?".

NABÁDÁM! POSLECHNĚTE SI!!!

https://www.youtube.com/watch?v=wThCdxuMxQM

Úpěnlivě nabádám.

https://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky/nadcasove-varovani-prezidenta-Benese-161109.htm

https://kamilbolek.cz/pripomenuti-varovani-dr-edvarda-benese/

Bude půlnoc. Na FB čtu překlad PhDr. Vítové:

POZOR!!! EUROGENDFOR - Doposud utajovana EU armada. Maji pravo zasahovat ve vsech zemich EU. Mohou znarodnovat domy a vse co uznaji za vhodne. Maji
pravo zakazat narodni policii a armade chranit zajmy naroda. Maji uzakoneno, ze dle potreby mohou zabijet oponenty. Pokud je prokazano, ze osoba planuje proti EU odboj, maji pravo tohoto zastrelit a mohou vynaset samosoudy a provadet tresty smrti.

Nebudu to prekladat, protoze se me dela velmi zle. Myslim, ze nekoho najdete, kdo by Vam to prelozil?

TUPS Bürgerinitiative

Prof. Fischer
Přišlo emailem z Německa

Skládá se mi mozaika; měnění učebnic, dějepisu... Ještě před deseti lety silný odpor k radaru. Lidi umlácení strašením Ruskem snad nyní budou svolni nechat naši zemi znásilnit - vojensky. Radary, základny.

Vladimíra Vítová

10. února v 18:21 ·

Česká vláda nesmí podporovat vlastní průmysl a zemědělství, to odporuje zákonům EU. Smíme se jen dívat na degradaci vlastní země. Ti blbější využívají možnosti tleskat. A recept evropské sociální demokracie? No přece "zůstat uvnitř". Evropská unie není řešením problému, ale jeho příčinou. Byli jsme přijati, abychom se nemohli bránit.Pokud jde o míru vykrádání země "volným pohybem kapitálu", nemáme v Evropě konkurenci. Alois Rašín zavedl na počátku první republiky tzv. "domestikaci kapitálu" - tady podnikáš, tady plať. To se nemůže líbit těm, kteří bohatnou nejrychleji a své daňové ráje budou chránit do roztrhání těla. Na tomhle stojí EU!

To jsou zprávy, to jsou zprávy... Že by den končil negativně? Myslím na maminku. Jestlipak si házeli tím nafukovacím míčem; nechala jsem ho na pokoji. A jestlipak staříčky někdo chytne za ruku, pohladí... Vloží hračku. O epidemii nevím. Vím o nastydlých. Masáž mozků: Vidíte, lidi, kdybyste se dali očkovat, mohli jste se teď cítit lépe... Farmafirmy dnes zasejou, za rok sklidí...

Uf, čeština - umírá na ubýtě: Slyším z reportáže:

- Tento jezdec je z koňské rodiny. Ty vorle, máma kobyla, táta kůň. Jsem myslela, že se říká koňácká. Vidím, že se mám ještě co učit.

Pod psaním poslouchám Jardu Chvátala. Dává do souvislosti plavidlo plavidlo - asteroid moamoa. O výkopu třímetrové kostry...

Světe, neval to na mě. Jdu spát.

Dnes pel mel myšlenek...

Dobrou noc!