Volební povzdech. Podzim je tu se silnými energiemi

23.09.2022

Podzim vchází do dveří,
žloutne listí, den se krátí,
nikdo ani nevěří,
že už krásné léto končí,
podzim vchází do dveří.
Ze stromů se hrušky smějí,
jablíčka jsou červená,
podzim, ten z nás pro každého
na zahradě něco má.

Další pestrobarevnou nabídku českých zvyků, tradic, básní, pohádek, pověr
najdete u nás na: https://www.ceskezvyky.cz

zdroj: ilustrace, Rodinný kalendář, autor: národní umělec Josef Lada

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-09-23_Podzim/

Podzim. Krásné tklivé období. Spějeme k Dušičkám, vůni spadaného listí, ranních mlh a nočního chladu. Ještě před třemi týdny jsme se ráchali v bazéně. Nebo je to už měsíc? Druhý den jsem nemohla ani vstát. Pod bezénem už vzešla nová tráva.

Rámeček na FB z roku 2019: A je to tu. Spadli jsme do podzimu. Buďme v něm zdraví, šťastní, přátelští, vnímaví, citliví k přírodě. Nabíjejme se sluncem.

Povzdech. Vždyť jsou lidi jak hyeny. Úlisní, podkuřující páníškovi. Jak jsi jiný, hned mrknou na tvář mocného. Dle jeho výrazu se zachovají. Fuj! Podkuřování nemám ráda. Podlézavé lidi přehlížím.

Připadám si dnes jako cizinec ve vlastní zemi. U voleb sedí služebníci režimu. Nikdy před tím jsem si to neuvědomila tak jasně. Sleduji video s lidmi, kteří nesou istinu nivoliča. A bylo jich hodně. Listina nevoliče. Co si dovolují zakazovat u voleb! Porušují zákon v základních právech. Veřejná místnost, veřejné osoby. Ovčani podporují tenhle stav. Mohu točit i na policii. Ne ve výslechovně. Tam jen zvuk. Mám vedle sebe dárek od mé hygienistky. Spícího broučka. Kdo to mluví? Jé! Brouček poprvé promluvil

- Vládne tu korporátní fašismus.

- Jak to můžeš vědět?

- Vím. A napomáhají mu blbí lidé.

Tak to je teda něco. Spící brouček se probudil. Tolik lidí ještě chrápe. Mně se taky před dvěma lety přihodilo, že mi ruka zákona tvrdila něco, za co ho pak jeho šéfíci nepochválili.

Dnes se začíná u našeho města stavět obchvat. Napojí se na obchvat České Skalice... 

Ráno si přijede kurýr pro můj ntb. Jenže já nemám štítek. Nemám ho proto, že jsem pitomá. Teda - haťalák. Včera v noci si chci vytisknout štítek. Nemám ho. Co si mám vytisknout? Ráno volám na DPD. Musím mít štítek od Lenovo. Volám na Lenovo. Hoch slibuje, že mi ho hned, ihned pošle. Protože kurýr přijede za půl hodinky. Zvládla. Až večer jsem objevila štítek v mailu s upozorněním, že si přijede včera kurýr. To dokážu jen já. 

Ať vyřešení záruky dopadne, jak dopadne, a že ono to moc asi nedopadne, protože korporace si určují, co přijmou za reklamaci. Když vám nenápadně praskne tělo počítače, to nepatří do reklamačních závad. Jo? A co tam tak na počítači asi patří? Co se Ti tak může pochroumat. Obrazovka - to by se asi mladí smáli, že je to display. OK. Zkrátka to, z čeho čteš a co se ještě uzná? Dokončím myšlenku. Ať to dopadne, jak to dopadne, vložila jsem do krabice velké kočičí jazýčky. Jen tak. Jako milé překvapení. Pro radost nějaké mátohy, která se pod zářením všeho možného tak tak drží při životě. Přála bych si vidět, jestli se zaraduje. :-) Jednou mi takhle přišla z ČEZ Plzeň čokoládka. Tady v Jaři jedna maminka pracovala na ČEZu. Nevím jak tu čoko dostala tak daleko, ale mně přišlo v nějakém vyúčtování nebo v obálce, už si nevzpomínám, ale mně přišel úřední dopis s čokoládkou a vzkazem. Oj. To potěší. Vymýšlejte, můžete-li, komu jak udělat radost. Aby se mu projasnil den. Aby se přestal třeba mračit na svět. Zvonek. Kurýr.

- Jé, to jste vy?

To je můj kluk, který mi vozí zboží. Když někdy potřebuji odeslat balíček, přijede si pro něj. Nějak mi to nedošlo, když mě včera sháněl u Eriky po telefonu. Asi před třemi pěti lety mi vyprávěl, jak ho zradila žena. Dělal, že není smutný, ale musel to někomu říci. Byl.  Mám toho kluka ráda. Ochotný, milý, usměvavý, šikovný.

Uklízím stále ještě po malování. Těch nezbytných zbytečností. Tolik drobnůstek. Těšila jsem se, co jich povyhazuji. Nějak mi to drhne. Skoro všechno jsem si předmyla, ale na sluníčku vidím, že musím přidat. Přemývám. A moc nevyhazuji.

- Jdu do skleníku zavést zářivku.

Nedá mi to. Jdu si přesadit kytku. Běžím za Petrouškem na zahradu okouknout, kolik rajčátek mi deštěm shnilo. Vůbec se neodstávám do své milované zahrady. Něco za něco. Chci mít všechno nablýskané. Nutno oželet na chvíli celoroční zdroj obživy.

Zouvám boty. Konečně se zas mohu proběhnout bosa. V trávě. Mokrá. Osvěžující. Těch švestek. Jablíčka!

- Peťuš, prosím tě, podej mi bednu.

- Jakou?

- Zelenou přepravku.

Češu po důle červená jablka. Mají skvělou chuť. Ale letos jsem je ještě neochutnala. Přede dveřmi na terase mám nasbírané od sousedů james grieve. V těch bych se umlátila. Před čtrnácti dny, když jsme vezli kocoura na veterinu, sebrala jsem si u auta na cestě jedno hezké. Ejhle, šťavnaté. Petroušek mi vyjednal, že si mohu chodit sbírat. Tolik jich nechali po zemi shnít. Chodím pravidelně. S košíkem. Petrouškovi taky hodně chutnají. Měkoučká, plná šťávy.

Češu. Děkuji zahradě. Děkuji jabloňce. Děkuji rajčatům, uschlým okurkám. Je třeba odstřihnout jejich úvazy od větví jabloně. :-) Moje pěstitelské experimenty. Letos přinesly hodně a hodně plodů. Léto bylo žhavé.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-09-23_Rovnodennost/

Dnes podzimní rovnodennost. Silné energie. A taky to, čemu se říká volby. A z čeho volit? Z koho? Měla bych se stavit u voleb... Koukám na video s Pavlem Zítkem. Bere mi to dech. Je mi tak, ale tak strašně smutno. Tak moc. Jak přisluhující bécani udávají, volají policii. Ale zbytečně. ZBYTEČNĚ. Tajemník úřadu v roušce! Vidí Pavla Zítka, který chtěl jenom potvrdit, že jim dal na vědomí, že tenhle korporát není podle práva. Rozdělení země bylo porušením zákona.

https://www.facebook.com/100084617054786/videos/3216565945251354/

Tajemník na člověka ročník 66, VŠ, gestikuluje jak na malého fagana:

- No jo, Zítko, známá firma.

Mně se chce dát mu jednu mezi oči. Drzý. Arogantní. Gestikuluje. A má na čumáku zednický respič.

Další zvůle. Policie mu dává dýchnout. Proč? Z jakého důvodu? Nic neudělal. Jen se ptal. Otázky a telefon. To je to, co komunální i celostátní garnituru dráždí.  

Tajemník by ho nechal nejraději popravit. Ne, lépe roztrhat psy. Jedu na hřbitov. Brečím. Utíkám žalovat. Cestou do kopečka, taky tudy jednou pojedu naposledy, sprintuje kočička. Vzala jsem jí pár bonbonů. Pro radost ze života. Neříká, že nechce. Jdu ke hrobu. Růže přežily. Už je chladno. Na hrobě leží u lampy oříšek.

- Mami, maminko! Děkuji! Mami, tys´ včas utekla. Už jsi to jednou zažila, viď? Mami, je to tu v horší, v daleko silnější míře. Dnes jsem se dočetla, že při zásahu tě mohou zabít. Tedy kdykoli.

https://www.facebook.com/100084617054786/videos/6005465119465156


https://www.facebook.com/100084617054786/videos/6173563329324637

Stavím na hrob velké listopadky. Zapomněla jsem doma misku pod květináč. Nad obzorem a nad druhým obzorem a nad polem za hřbitovem se majestátně vznášejí tři balony.

Domů. K Petrouškovi.  

- Peťuš, byla jsem u mamky. Byla jsem smutná. Z mašinérie voleb. Představ si, že jsem měla na hrobě vzkaz od mamky. Nechala mi tam vlašský ořech.

- Nesmíš to tak prožívat.

- Péťo, představ si! Dala jsem včera dvě videjka na Tik Tok. V noci devět, třicet devět... A dnes? Divej! 17700 lajků!!!

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-09-23_Uspech_popletence/

- Vidíš, z toho se raduj!

Tik tok. Za svůj první březnový příspěvek jsem získala 31300 lajků. To bylo mé první ťuknutí do tik toku. Druhý měl 5184. Třetí 19 100!!! Pak jídlo, hory - ty se pohybovaly jen 1800, 2000, 700, 1000, 3000... Koukám - jednou jsem dávala snídani s kopřivami - tam jsem nachytala 34700. Koukám-li ke kolegům, mají dvě stě, sto padesát... Proč to píšu. Včera jsem zveřejnila dvě videa o mé popletenosti. Jedno s tím konektorem do mp3 - mladí se smějí slovu konektor. A já se zase směju jim. Protože dnes se tomu myslím říká džek. Ale nevím. Taky se smějí, že nepoužívám k poslechu telefon. Pokoušela jsem se dva měsíce. Ne, je to cihla. Mp3 je mrňavoučkovaná. A hned za první popletené video se stejným hudebním podkresem No stress jsem dala video, jak jsem hledala irsai v Kauflandu, prodavač mě poslal do Lidlu. Včera nad ránem jsem u prvního měla 39 lajků, u druhého asi 19. Víte kolik jsem měla dnes po poledni? Děsné číslo, a teď večer 17700. Ty vorle, jak může někoho zajímat zmatkující babka! Třeba Immune booster má jen 536 lajků. Brutal Assault má jen 654, druhý 1807. U nich zas bylo hodně komentů. :-) Letní ježeček získal jen 799 lajků. Chápe někdo logiku oblíbenosti? Nikdy nevím, jak to dopadne. Když neočekávám, mám tam sedm, deset tisíc.

Než jsem dopsala, naskákalo pod popletenou 20100 lajků. :-) 

- Skleník svítí. Pojď se podívat.

Obdivuji.

- A mám tam i na kamínka?

- Máš.

- Jé. Tak to já potom budu papričkám přitápět. Dnes tam měly teploučko. 

Byl to hezký den. Jen vnímat lidi blízké a milé okolo sebe. Nepřipouštět si nic víc. Být čestný, srdečný, veselý... Tak, Ireno, máš rezervy. Ta rána mezi oči u zafáčovaného agresora to nebyla láska! Pozor, to byla agrese. 

Polepším se. Zas dělám jiné láskyplné činy. 

Dobrou noc!

P. S. 

Istina nivoliče - LISTINA NEVOLIČE

Vědom si platnosti ústavního zákona: č. 327/1991 Sb. čl.1 odst.2) O návrhu na vystoupení České republiky nebo Slovenské republiky z České a Slovenské Federativní Republiky lze rozhodnout jen referendem. 

Citace zákonů a LZPS: 

Vědom si platnosti usnesení: č. 2/1993 LZPS Hlava VI čl.42 odst.1) Pokud Listina používá pojmu "občan", rozumí se tím státní občan České a Slovenské Federativní Republiky. 

Vědom si platnosti usnesení: č. 2/1993 LZPS Hlava II čl.21 odst.1) Občané mají právo podílet se na správě veřejných věcí přímo nebo svobodnou volbou svých zástupců. 

Vědom si platnosti zákonu: č. 424/1991 Sb. §3 odst.3) Nikdo nesmí být omezován ve svých právech proto, že je členem strany a hnutí, že se účastní jejich činnosti nebo je podporuje anebo že stojí mimo ně.

Vědom si platnosti zákonu: č. 424/1991 Sb. §5 odst.1)-Strany a hnutí jsou odděleny od státu. Nesmějí vykonávat funkce státních orgánů ani tyto orgány nahrazovat. Nesmějí řídit státní orgány ani ukládat povinnosti osobám, které nejsou jejich členy. 

odst. 2) Strany a hnutí nesmějí být ozbrojeny a nesmějí zřizovat ozbrojené složky. 

odst. 3) Strany a hnutí mohou být organizovány zásadně na územním principu. Zakládat a organizovat činnost stran a hnutí na pracovištích nebo v případech stanovených zvláštními zákony 2) je nepřípustné. 

A proto NIVOLÍME ŽÁDNOU STRANU A HNUTÍ.