Agenda jede dál, zdání nedělního letního dne

27.06.2021

Neděle. Další zvláštní den. Slunce. Vedro. Voda skoro 30°C. Péťa hlásí teplotu vzduchu 22°C. Nepoměr. Myslela jsem, aby byla voda v bazénu teplá, musí mít okolní vzduch víc...

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-06-27_Takove_zdani_letni_mirove_nedele/

Dnes jsem opět za stařenu. Nechávám sluníčku nenamalovanou tvář. Ale mám na rozdíl od včera bublaninu. Zdobím ji šlehačkou s F1 příchuť jahoda a mixovanými jahodami.

Zvonek. Kdo se spletl? Co tu dělá? Vnuk.

Překvápko. Milé. Vrací se do Phy. Zastavil se na skok. Nabízím, co mám. Co by babička mohla snést vnukovi. Jako kdyby znal cedulku z plotu u malíře Vladimíra Komárka: Jen krátká návštěva potěší. Jak přijel, už se loučí. Jdu ho vyprovodit. Ukazuje mi vybroušená kola u auta. To neumím posoudit. Pohotově mi ukazuje původní rezatý stav. Chválím ho. Šikovný. Přijíždí Petroušek. Povídají si o autech. Beru nůžky. Ještě v noční košili zastřihuji skalník. Poslouchám je. Jak se baví chlapi. Vtipní chlapi. Směju se. Lukánek. Náš malý... Učila jsem ho vyslovovat hlásky před nástupem do školy. Chytat kobylky. Letěl s námi do Bulharska, na Kypr... U moře v bazénu jsme ho naučili plavat. Byl to strašpytel. Vody se nesmírně bál. Naučili jsme ho lyžovat. Linda mu pilovala styl. Kam se poděl ten malý okouzlený kluk. Pamatuji se, když jsem se ho ptala, co se mu nejvíc líbilo na dovolené. Zašeptal: Moře. Sedá do auta, odjíždí. Cením si. Stavil se. Sice nečekaně, ale byl se na nás podívat.

Petroušek čistí bazén. Vyvaluje se ve vodě. Jdu se taky vymáchat. Třicítku na teploměru tlačím očima. Byly doby, kdy nám stačilo šestadvacet. Ječím jak zvíře. Taky jsem se ponořila. Brr. Mám ráda třiatřicet...

- Představ si. Mluvil jsem s paní, která celý život dělá v nemocnici. A přesně co říkáš ty, povídala i ona. Prý seš sečtělá.

- No tak umím trošku číst.

- Poslouchej. Mají tam mladé sestřičky, které neumějí namíchat tu dávku, nebo to očkování. Prý někomu dají i trojnásobnou porci. Šla za primářem a upozornila ho, že zabíjejí lidi. On jí řekl, ať se o to nestará, že má snad své práce dost.

- Takže mu to nevadí. Až sem jsme došli!

Dnes byla ta neděle, jak jsem se nedočkala skypu s maminkou. Už šest neděl. Ve FN na emergency měli cedule OČKOVÁNÍ. To, že lžou, to je jedna věc, není to očkování. Očkuje se proti neštovicím, černému kašli, TBC, ale včera premiér na plnou hubu řekl, že tento experiment není ještě vyhodnocen. Spadla jsem ze židle. On to nazval. Normálka. Experiment. 16.5. jsem čekala, až maminku sešijí čtyři dny před smrtí... Do vchodu proudili lidé na očkování. Služba u vchodu je posílala dvěma směry... Jestlipak to uměli namíchat? Kolik z těch lidí je tu ještě s námi... Dvaceti procentům prý píchají placebo. Děkujeme za život pro ně. Ovšem pecka bude, až přijdete do Kauflandu a oni Vám nenamarkují z košíku nejdražší věc, a navíc vám ZADARMO bodnou do ruky. 

Poledne v tom okamžení. Pochutnáváme si na zbytcích ze včera. Jen jsem přiškrábla pár nových brambor a na páru přihodila kousek krůtích prsou. Aby našel masojed na talíři to jeho mašo, mašo... máme ze včera čerstvou majolku, ostrý křen... Měli bychom vnímat letní den. Nejde mi to. Nějaký podraz nad námi visí! 

Jsem ráda důchodcem. Už nemusím opravovat maturitní práce, diktáty, čtenářské deníky... Už se mohu svalit na lehátko a spát. Takhle tady vždycky dadynala maminka. Vystlala jsem ji lehátko měkoučce. Někdy jsem si schrupla vedle ní , ale to nebylo bezpečné. Posadila se, nechala mě spát, mohla utéci. Raději jsem u ní žehlila. Hlídala jsem ji ve spánku jak malé dítě. Bylo to krásné. Mírové. K večeru jsme ji odvezli do Černožic. Jediný kázek na kráse - u závor mi vždy říkala:

- Tys´ zapomněla zahnout ke mně do chaloupky.

- Mami...

- Aha, já už vím. Ty mě vezeš do toho domova. Ach jo. Teď bych si sedla k televizi, vzala bych si kočku na klín...

Jediný kázeček u závor. :-) Měla jsem ji u sebe, co to nejvíc šlo. Mamko, bylo to s tebou báječné... Mohla jsem ti ale dát víc svého času... 

- Seš oblečená?

Probuzení s ntb. na břiše. Běžím se přiodět velkým šátkem. Stavil se Petrouškův Honzík s vnučinkou. Ukazuji jim mandalu u studánky. Předvádím koš s koťátky. Tvořím kytičky levandulí. Malá mi pomáhá. Vidí, jak vyštipuji droboučká modrá kvítka z lístečků na stonku. Ví, že je používám do těsta. Sušená rozsekám do vanilkového cukru... Mám levandulový. Trhám jí třešničky. Ukazuji hrášky, ředkvičky, okurky, cukety, papriky. Vysvětluji, že za květem už leze okurčička. Někdy je květ planý. Koukám, že ani jeden květ není jalový. Dávám jí ochutnat první rajče. Zapomněla jsem ji zatahat za ouško. To vždycky dělala u první ochutnávky úrody maminka. Nejvíc se jí líbí naše jahody.

- Babičko, tak sladké jsem ještě nejedla.

Umí lichotit. :-) Vedu ji ke květináči s koprem, šnytlíkem, petrželkou.

- V., můžeš si tady utrhnout. Petrželka je energetická ochrana.

Kopr nemusí, ale petrželku lupe. Dávám přivonět k majoránce.

https://www.facebook.com/watch/live/?v=314213180378886&ref=search

Poslechla jsem si TV světlo u česání jahod. Pavel Zítko umí tak vtipně varovat před velkými nebezpečími. Řehtám se jeho zabodat, zabodat, zabodat... Večer mi Petroušek hlásí, že Babiš uvolní 50 milionů na očkovací kampaň. Jak to, že nejsou na světě čísla úmrtnosti za duben a květen?!!! Tak na Moravu cmrndnou 10 milionů, jo? Za šest let na krimigranty jednu mld. a osm set milionů!!! Cizákům. A našim postiženým - bože, výsměch!!

https://www.facebook.com/353992008970504/videos/2983406645264722/?comment_id=2983426235262763&notif_id=1624820319289262&notif_t=feedback_reaction_generic&ref=notif

Dnes na TV Šalingrad - zajímavý objev. Na gympl s jednou z dcer chodil Jirka Forman. Šikovný hoch, snil o práci novináře. A stal se jím. Až na TV Prima to dotáhl. Jenže...

https://www.youtube.com/watch?v=6ZepKOkUa2I

a 2. díl

https://www.youtube.com/watch?v=wQiDDnDOUJk

Kdo je Jiří Forman? Kluk z nedaleké vesnice Jasenná. Jeho maminka vedoucí školní jídelny. Dotáhl to daleko. 

https://pravdivyzpravodaj.press/2020/11/11/kdo-je-jiri-forman/

Dnes na TV Šalingrad a Tweetu ukazovali, jak šla Alenka von Bankrot na Moravě do náhodného domu. Vítal ji poloblb, ptal se jí, kdo je. Už se hnala jeho stařičká maminka s tím, jak paní ministryni fandí... Ejhle - poloblb je Jaroslav Kučera, kandidát za ANO za Moravskou Novou Ves v roce 2018. Tedy prý po lobotomii, když nepoznal svou kolegyni. To je skvělé divadlo. Zahráli to jak profesionálové!! Fotka usmívající se Alenky na zídce před odrbaným domem. Vedle ní se za hlavu drží héérec Bureš. Třešničkou na dortu - fotograf je náš podvodník Jirka Forman. Zadlužený, s osobní insolventností, žijící si na vysoké noze z nesplácených půjček. Tři milionky jen. Fakt, dobrá společnost - samý lhář, podvodník, zloděj. Máme fakt skvělou čestnou vládu.

25.6. vydalo Ministerstvo zdravotnictví vydalo mimořádné omezení MO prodeje a služeb s účinností od 26.6.2021

https://www.mzcr.cz/mimoradne-opatreni-omezeni-maloobchodniho-prodeje-a-sluzeb-s-ucinnosti-od-26-6-2021/

CO TO JE? Nová buzerace? Odůvodnění zákazu tance a zpěvu... Hyenismus. Agenda jede dál. 7.7. další pokus o přijetí apartheidu...

Kde to žiju? Mami! Nechali mě tu...

Dobrou noc!

P. S. Ztratil se mi z FB Láďa Bátora. Chodící josefovská kronika. Není. Jestlipak ho neudolala nemoc!

Našla jsem při jeho nenalezení krásný jeho text z roku 2018:

Konzervatismus není ideologií, nýbrž životním postojem, jak vehementně potvrdí každý správný konzervativec. A tak aspoň pár příkladů za sebe sama: Raději Konfucia než Rousseaua, raději Františka Josefa I. než Josefa II., raději národní pospolitost než občanskou společnost, raději Jarmilu Šulákovou než Juru Pavlicu, raději lokální než globální, raději uleželý segedín u Rozvařilů než emulgátorovou mňamku od MacDonalda, raději povinnou vojenskou službu než profesionální armádu, raději Boženu Vikovou-Kunětickou než Jiřinu Šiklovou, raději základy latiny a řečtiny než prolegomena k navlékání kondomu, raději s Lorenovou než s Loren(ou?), raději jihočeskou selku než pražskou intelektuálku, raději skromnou korunu než načančané euro, raději Agnethu Fältskogovou než Joan Baezovou, raději tradici než pokrok, raději mateřskou dovolenou než povinné eurojesle, raději Stanislava Suchardu než Olbrama Zoubka, raději Nixona než Bushe, raději Prodanou nevěstu než Odcházení, raději čecháčky než světáčky, raději věřit než dlužit, raději Koniáše než Halíka, raději zájezdní hostinec U tří lip než grandhotel Bilderberg..."

"A už vůbec ne evropeismus, humanrightismus, genderismus, multikulturalismus, feminismus, antidiskriminacionismus, politickou korektnost, oikofobii, ekumenismus, positivní diskriminaci, homosexualismus, Pravdu a Lásku ordinovanou z Havlova nevětraného mravního a duševního pelechu, environmentalismus, Mezinárodní trestní soud, Kaplického a Ježkův blobismus... A vůbec celou tuhle oblbující novosocialistickou dogmatiku vrchnostensky distribuovaného Blaha namísto Svobody; dogmatiku, kterou nás cílevědomě a zlovolně ubíjejí a jednou zaručeně ubijí! Tak ať je to aspoň co nejpozději..."

Ladislav Bátora