Alžbětko přišlo Na kafeečko

14.09.2021

Slunce. Slunce dělá zázraky. Nejen že ozdravuje, tvoří senza náladu. Tak ráda bych se rochnila v posteli, dokoukávala videa s titulky. Ne, nejde to. Musím jít do dne. Jaký bude? Plán: Jasně, dnes si vytvořím velmi krásný den. Protože slunečný. .-)

Telefon. Půl desáté. Další varianta internetu. Tahají po domě dráty někde ve Dvoře. Okolo jedné přijedou proměřit signál u nás...

- Přijeďte, kdy chcete, počkám na Vás.

Dohodnuto.

Už jsem dlouho netočila reklamu na FB. Zkouším. Kazím. Už mám skoro natočeno na Immunne booster - zvonek. Ne! Sákryš. Pošta. Vybíhám ven.

Minulý pátek jsme seděli s Petrouškem na zahradě. To miluji. Když se zastaví. Posadí. Odpočine. Je stále v povětří. V běhu. V letu. V předchozích létech jsme se rochnili vždycky za poledne v bazénu. Je chodicí rozhlas po drátě. Chodí po lidech. Všechno mu řeknou. Všechno ví. Každého zná. Když jsme si tak v pátek užívali odpolední siestu, volala nějaká paní z chráněné dílny s korálky. Už, už ji chtěl odpálkovat. Naznačila jsem, aby ji vyslechl. Paní vysvětlovala, že jejich chráněná dílna používá české korálky z Preciosy. Navedla nás na stránky. Jasně, podpoříme. Objednali jsme dva řetízky se sloníkem. Pro naše vnučky. Hodnota šedesátkorun. Jeden stojí necelé čtyři stovky. Budiž. Kupodiu - pošta dnes zazvonila. Uměla. Vybíhám ven. Beru balíček.

Poledne. Petroušek volá. Zvu ho na oběd. Uvařím lečo.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-09-14_Leco/

Včera se mě Aranka ptala, jestli vařím v kohoutích hrncích. Vařím. Dnes vkládám videa na FB. Začínám sádlem. Jako u pučmeloudů. Sádlo, sádlo, samý sádlo... To je ale rodina... Jenže videa mi dnes nejdou nahrát na Rajče. :-) U Rajčáků se jim to nějak polámalo. Uvidím, jestli si to opraví do zítřka.

V hlavě mám internet. Odbíjí druhá, třetí. Stále myslím na providera. Volám.

- Už jsem Vám chtěl volat. Vyjíždíme ze Dvora.

Takže za patnáct minut...

A jsou tu. Měří. Chodí po střeše. To tak nemám ráda. Naše kvalitní krásná tašková střecha rachotí. Tašky zvoní. Přeci jenom za deset let jsou vypálené žárem slunce. Signál schovaný za vysoké domy nebo stromy. U komína by to šlo. Navrtat komín. Ne, to ne. Náš Schidl, krásný bezvadný drahý komín. Ne. Střecha - to jsme byli asi třicátí. Ale komín - asi druzí. První se učili, a hned šli k nám. Nalepili si krásný velký plakát na zeď. A skládali stavebnici. První zapálení - vyběhli jsme ven. Radost. Kouř.  A teď by do něj vrtali. Nepřichází vůbec v úvahu. Vzdalují se. Jedou natočit anténu na vysílači. Za chvíli jsou zpátky. Měří, zase chodí po střeše - úpím, ale ne. Nejde to. Pán a hoch. Sympatičtí. Ochotní. Seriozní. Ještě mi dávají tip. A to už je poslední možnost. U nás připadá v úvahu jen věž gymnázia. Na tu krásně vidíme. Mé milované stromy nejdou anténním signálem prostřelit.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-09-14_Kocky/

Naše kočičí zlobítka mě vítají v zahradě. Pusinkují se. Obtáčejí krčíky jak žirafky. Mourek je sice podvázaný, ale občas se olízne a vystartuje. Ale Zrzečka provokatérka mu zadními tlapkami nabančí.

- Jak se spřátelili, viď?

- Vezmi si, že loni tu byla ještě Micicinda; v lednu jsem poprvé okolo oken viděla mihnout se Mourka. Spíš než šel, plížil se jak krokodýl. To dnes si hrdě vykračuje po svém panství. Hospodaří tu se Zrzkou. Přilísnul se, ani nevíme jak. No, asi vysokoškolák. Možná vystudoval sociální vztahy. 

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-09-14_Odpoledne_s_kockami_a_furmintem_2013/

- Peťuš, pojď mi pomoci dát skleněný stůl na slunce.

Uvelebuji se v křesle. Odpeckovávám švestky. Posbírala jsem padaná jablíčka. Vykrájela. Ještě tam mám zbytek bedny loňských vlašských. Denně mi je někdo rozhazuje ven. Který z ptáků to je? Jak to že ho nikdy nepřistihnu? Na stole svítí další láhev z Kuksu. Obetkána zladou nitkou Ročník 2013. Ó, děkujeme Vesmíre za dárek. Furmint. Zadarmo! Archiv. 

Hlásí se mi nová přítelkyně na FB. Hledím. Bromouv. Takovou neznám. Špízák FB hlásí.

Mohli jste se potkat na vinobraní v Kuksu.

Jo? Hle, hle. Volám Lindě.

- Jo mami, měla červené šaty.

- Prosím tě, to měla ta paní, jak seděla opřená o strom. Prodavačka v Penny.

- Téhle paní G. jsem dala tu tašku. Mami, ty si nic nepamatuješ. 

To jsem jelen. Až teď v noci se dívám na její krásnou tvář. To je ta paní u stromu. Ano, potvrzuje mi to ve zprávě. Jenže má rozpouštěné vlasy. Ireno, nemáš vůbec pamatováka na lidi. :-)

- Vy jste na mě dnes vykoukla na Instagramu. 

Hle, hle, k čemu jsou sítě. :-) 

Volá klientka. Staví se pro SKIN Booster. Chvíli povídáme. Už musí... 

https://www.tvsalingrad.cz/

TV Šalingrd - Alžbětko. Ne, to není překlep. Přišlo degenere stvoření. Chodí na WC, jak jí to právě napadne - muži, ženy. Nenosí vložky, ale kalíšek. Ty vorle! Takové intimity. 

- Milé Alžbětko, vítejte. Jsem ráda, že jste přišlo.

Aby se Miluše náhodou nezahnědila! Nebinárnímu Alžbětkovi podkuřuje. Vždyť je to dg.! Hraní holčiček s panenkami a chlapečků s autíčky je pro to Alžbětko stereotyp. Asi jsem zamrzla ve stereotypu. Ale raději zamrznout v holka, kluk než v nebinárním stereotypu. Šílenost. Štípněte mě, jestli to je realita.

https://www.youtube.com/watch?v=bhqCGheX1eI

Xaver live:

Barma přestala existovat v roce 1989. Stát se jmenuje Myanmar. Ale nikdo neví, že předseda ODS, ulísnutý Fiala, založil a je členem správní rady neziskové organice (to jsou ty, které ve velkém nasávají peníze ze státního rozpočtu) - Centrum pro studium demokracie a kultury. Vychytrálek Fiala má se státem 82 smluv v hodnotě 48 milionů!!! Například:

1 899 000 Kč čerpal na projekt Partnerství pro smíření a reformy v Barmě

1 779 000 tisíc - pro Posílení role ženských a etnických občanských organizací v demokratizaci Barmy.

Čech se vtipně ptá:

- Co on má s tou Barmou? Nemá za ženu barmanku?

Toto je na zavření!! Nejen Fialy, nejen ODS, všech!

Dvě hodiny. Jdu spát. :-)

Dobrou noc!