Bílá sobota opět s rodinou. Pod ořechem.

20.04.2019

Bílá sobota. Švunk. Dnes nikam nemusím. Zvonek. Sousedka. Žijeme v souladu. Loučíme se. Přibrzdilo auto. Paní klientka. Dovezla mi tašku krásných zelených salátů. Hodí se. Nemusím nikam, ale musím. Nákup. Ovoce. Zelenina. Kvasnice. - Telefon:

- Mami, a proč si nesmím vzít psa?

- Protože ho nebudu hlídat, aby mi nedupal keře, záhony.

- Ale on je hodný...

Plné ruce - kabelka, hledám platební kartu, sluchátko na jednom uchu, tablet... U pokladny. Loučíme se. Domů. V hlavě mám bílého chlupatého mladíčka. Předpokládám, že si ho teda ohlídá. Volám:

- Pokud mi vezme originální dárek a bude-li ležet u stolu, vezmi ho...

Jenže u sousedů mají kudrnatého zvědavečka. Filipa. A za dalším plotem bílé hravé tele Maxe. Filip je posedlý naším běloušem. Bělouš Frída radostně kníká na Filipa. Kluci psí lítají okolo plotu :-)

- Frído!

Jasně. Můj oranžový kdoulovec! Neumí se bránit... Krásně kvete...

Ještě nepřijeli. Oběd. Polévka, brambory na páře, filé v těstíčku. V letu vaření; octopus dalšími chapadly více práce. Rozdělat zahradní stůl, utřít desku, křesla. Jedna sponka mi nešla...

Kořenová zelenina. Cibule, cibule, česnek, cibule... Pórek. Oloupat brambory. Koření. Mezitím oloupat jablka, nakrájet. Nalouskat ořechy. Štrůdl. Salát - červenou řepu. Fofrem znovu kvanta cibule. Citróny - loupu dužninu do salátu z řepy. (Suším pro děti do školy celý rok c. k.) Hodiny letí. Nevím kolik je. Nechci to vidět. Obalit filé. V hlavě zastavuji čas chronos. Nastavuji cairos. Našlehat vajíčko s kořením... Namlet strouhanku s petrželí... Hotovo. Jogurt - do něj svou marmeládku z černého rybízu za studena. Nádherná barva... Chjo, zvonek. Už! To už nic víc nestihnu.

- Za tři minuty tři. Hádej kdo přijel?

- Plukovník.

- Přesnost je jeho přednost.

Ze zahrady přichází terasou malá D. a její maminka.

- Holčičky, mám špinavé ruce!

- My ti chceme popřát.

D. se ke mně hrne. Nádherně, srdečně, krásně, upřímně, dětsky vážně mi blahopřeje k svátku. Překrásná barevná kytice tulipánů. Z lásky. :-) Kytek není nikdy dost :-) 

Dojemné. Dokončuji práce. Přijíždí Deniska s kluky - třemi kluky. :-) Jedním z nich je ten bílý fešák. To zvětšující se tele, které by se rádo honilo se sousedovým Filipem.

Ještě další - Honzík. Holky se opozdí. Koupili jsme po mnoha letech buřty - od soukromníka. Bez mouky. Z masa. Bude potřeba upéct chleba. Kváseček krásně nakynul. Odbíhám od stolu. Za chvilku uhněteno, upečeno za půl hodinky. Jo, nepřekynuly. Tři krásné chlebové dobroty.

Zkouším si podle anglických obrázků :-) :-) zabalit meloun, láhev, nebo vytvořit nádobu na vodu. Zkouším si to jen podle obrázků. V realitě bych si zamotala ruce.  Snašku úkoluji. Váže, váže, proplétá; šup a je tu taštička... 

Bílá sobota strávena s rodinou. Nic zajímavého... Jedni odjíždějí. Za hodinku, druzí. Za hodinku třetí...

Než všechno sklidíme, zabalíme... Tma. Obloha usíná v hliníkových červáncích. Hezký den. Dnes se vypravím do postele před půlnocí. Dostala jsem lapač snů... Tak to jsem zvědavá, co se mi bude zdát...

Dobrou noc! :-)