Bláznivý. Turbulentní. Manipulativní. Byrokratický. Nechápu ho. Nechápu některé lidi

06.03.2020

Pátek. Nepracuji. Dnes výjimka. Ráno si čtu pokračování vlákna na mé zdi u sdíleného příspěvku ze včera. Babička šla s vnučkou na oční. První otázka lékaře - jestli má plnou moc. Nějaká namachrovaná tam stále zdůrazňuje, že jde o plnou moc a plnou moc a plnou moc na všechno. Poučuje. Jeden pán ji zpražil. Ne, ona je nejchytřejší. Na mé zdi se nebude psát něco, co se mi nelíbí. Tečka. Mám nárok na svůj názor. Chceš hlídat dítě? Jo? Ale bez plné moci. Pokud s ním budu muset klusat k lékaři, zavolám. Ale nejsem dementní, abych musela mít plnou moc. V rodině se respektujeme. Přijímáme se. Ctí se stáří. Nedodržování se tresce. Ne, trestá. To by někdo nerozuměl. V rodině je důvěra. Plná moc není potřeba. To dělají takovéhle vymaštěné mandy. A házejí to ne lékaře. Ok. Vysvětlím jí to až budu mít čas. Blokovat ji nebudu. Ale s plnou mocí jí to vysvětlím. V rodině se plné moci neuplatňují. Tečka. Je to totéž, jako když někde v Německu nebo ve Švédsku musí mít na pohlavní akt papír. To určitě. Tady jsme v Čechách! Lidé jsou odbojní - ale jen když se jich to týká. Jinak tu žije hodně pštrosů.

Přichází paní, hledající. Tiché moudré stvoření. Obohacuje mě. Psala jsem o ní 14. února. Přivezl ji manžel. Jo, po třech týdnech dovýživy svítí v obličeji. Hubená. Tichoučká. Povídáme. Merčí hodiny. Ať manžel dlouho nečeká. Dnes má papír. Píše si poznámky. 

- Ale manžela máte, zdá se, hodného.

- Jo, je hodný. On prodělal loni rakovinu jazyka. On mi toho moc neřekne. Tak ani nevím.

- Vy si nepovídáte?

- Ne. Moc ne. 

- A zajímají ho vaše zájmy?

- Ani ne. A když jim něco chci říct, řeknou:

- Moc čteš.

Cítím v té větě urážku. Dehonestaci. Jako - jsi hloupá, tak mlč... Nerozumíš tomu. Umlčují ji. Na druhou stranu vnímám hloupost právě autorů věty. Odpověděla bych:

- Zato ty nečteš vůbec. Vzdělávej se!

Na chodbě:

- Já jsem měla možnost vidět jeho duši. Asi před pěti lety. Jen na chvilku. Bylo to moc krásné. Má ji bílou. Pěknou. 

Obešla mě husí kůže. Věřím. Vyprávěla mi o šamanovi. Naladila se do jiného vnímání. Jak je šikovná. A neví to.

Procházím FB. Ty vorle, svět se zbláznil. Já už ani nestojím o tuhle dobu. Jsem přesycená. Unavuje to mou mysl. Smýkají s námi různými zprávami. Falešnými. Poslouchám na SV. dr. Vítovou. Doporučuji. Mrkněte ke mně na FB. Ano, peníze zdrojem roznosu coronaviru? Cha cha cha. Odvezte je do banky. Zavádějí se karty. Až coronavirus pomine, už se nic měnit nebude. Zůstanou jen bezhotovostní platby. Rakousko má v ústavě zajištěnou platbu penězi. My ne. Hezké formátování doby. Kredity Číňanů se utahují. Až opadne "pandemie", najede se na NWO v plné parádě.

SMS:

Vážení rodinní příslušníci klientů DD Č., s účinností od 6.3. 2020 je na základě doporučení MZ, KHS a doporučení ošetřujícího lékaře domova důchodců Č. pro návštěvy uzavřen. Zákaz je preventivního charakteru a platí do odvolání. Aktuální info na www. Pro informace o aktuálním stavu klientů je možné volat v pracovní dny v době od 6 do 14 hodin na číslo... Mimo tuto dobu na ... Děkujeme za pochopení...

Včera nebo předevčírem jsem se smála: My si ten coronavirus najdeme, i kdybychom si ho měli namalovat. Napadá mě: Však my si ten barák zavřeme a uděláme si volníčko... 

Odepisuji, že děkuji za upozornění; to tam zas budou sedět bez dozoru, bez zpěvu, bez rozvíjení? Nebo máte vyčleněného pracovníka na komunikaci s klienty? Mám obavy, abych se s mamkou nesetkala a ona nedala dohromady větu. 

Sociální volá. Prý s maminkou pohovoří. To je krásné. To děkuji. A co ta zapraná opraná vyšisovaná naše osuška?? Koupila jsem ji mamince, aby se měla do čeho zabalit. Včera byla mimo koupelnu. To nechápu. Osuška po koupeli jednou týdně!! a ona není v koupelně!!! Byla zabalená ve skříni. NECHÁPU!!! Proč mě napadá slovo blbost? - Co to znamená? Chci náhradu peněz. Nerespektují a nikdy nerespektovali naše úmluvy. NIKDY. Když, tak týden. Jak obrátí stránku v sešitě, už se o ničem neví. Nikdo nikomu nepředává informace. Nová to mrskla do prádla. Protože si až potom všimla cedule. Tak ať mi to zaplatí. (Ředitel mi veřejně na schůzi slíbil, že nebudou  mamince mazat ramu. VEŘEJNĚ!!! A soukromě vám sděluji, že se v DD maže rakovinotvornou umělou hmotou nevlastní sestrou másla.) Jako co chci? Když mají papíry, zápisy, počítače, sešity a nic. Studánko, studánko, co mám počít!!!

Aha. Osuška není v ranku paní sociální. Tak to vyřiďte paní vedoucí. Slibuje, že to vyřídí. Budeme se těšit. A určitě si to někam zapíší. To i na těch řidičských průkazech si zapamatovaly, když je jejich vedoucí poučila o státní správě a o občanovi a přístupu k němu. A to je u byrokratů co říci. Asociuje mi to mou dávnou poznámku z mládí. Balíček bombiček do šlehačkové láhve. Nechtěla mi ho na poště vzít. Šla jsem ho přebalit. Napsala jsem na krabičku: Ať žije byrokracie. Největší byrokrati jsou v Josefově na poště. KNV. Disciplinární řízení. A bombičky mi ukradli. Byrokracie je v každé totalitě.  Dělají ji lidé!!! Systém jim to umožňuje.) 

Bordel na kolečkách by řekla moje maminka. Tak ono je něco DOPORUČENO a my hned budeme jak pitomci zamykat lidi ve tmě. To není příkaz! Necháme staříky sedět pod výbojkami, bez světla, bez vycházek, bez komunikace. Že?! Mám milovat vše tady na planetě. NENÁVIDÍM HLUPÁKY, KTEŘÍ JSOU PAPEŽTĚJŠÍ NEŽ PAPEŽ. Tak ona doporučila KHK. A pan lékař. Hlavně že si navštíví svou maminku, že jo? Já jsem mamince celý únor dávala guaranu na vitalitu, imunitu; pro zdraví; je mi to houby platné. Postel má. Bude mít klid. Bude sedět, čumět do zdi. Volat haló, protože nebude nikdo na blízku, kdo by ji vysadil. Chytne ji smutek. Někomu dá herdu. To zas bude... Systém. Systém?!! Ne! Systém jsou lidi. Systém jsou přisluhovači. Systém jsou násosky, přilepené na stát. Systém je mlýnské kolo. Však on v dějinách už polámal tolik kostí. Spadlo tolik hlav. Uvidíme.

Ťuťajs je tu. Stěžuji si mu.

- Jo? To je zajímavé. Já se jdu teď koukat na ten biatlon, co jste mi koupili vstupenku. :-) 

Řehtá se.

- Nerozčiluj se. V prďákově mají sto lidí, zavřeli si to. Aspoň je tam nebudeš chodit otravovat. Budou mít pré. Biatlon prodělek padesát milionů. Ale na neděli je prodáno šestnáct tisíc lístků Sparta Slavie derby. Tak teď mně to logicky vysvětli, co to tady je za čurbes. Biatlon nedovolí. Derby jo? A prďákov zamkne. :-) 

- V důchoďáku nemají žádnou chřipku, ale zavřou, aby tam příbuzní nemohli a pekli si to tam bez kontroly. Představ si, nějaká kjava mi hodila mamčinu krásnou neopranou osušku do prádla. Je flekatá, vyrudlá, režná. Bylo to tenhle týden. V polovině. 

- To ti zaplatí. Neboj se.

Budeme se těšit. Na frajera slizského. Lakomého.

Kde to jsem? Jsem tu dobře na planetě Zemi? Tady se uměle rozfoukává ohníček pandemie. Pandemie španělské chřipky pohltila sto milionů lidí. Ale SARS, MERS, ebola a další ob dva roky jsou jen zkušební cvičení, jak se lidé budou chovat, co vydrží, jak nemoc funguje, jak rychle se šíří; nemocní coronavirem mají kašlík a rýmičku. Bez teplotek. Ať laskavě zveřejní, kolik set lidí už letos umřelo na obyčejnou chřipku. Každoročně jí podléhají kvanta hlavně starých nemocných lidí s rozhašenou imunitou z léků. Z leků. Tenhle humbuk má zaměstnat mysl lidí, aby se zakryly čachry s obsazením Evropy. Tady se posílají naše těžce vydělané peníze Erdoganovi, vyděrači světa. Nasypal mu Sobotka, sype mu tenhle. Nechápu, jak to, že lidé mlčí? Jak je to možné? A kde je milionový chlívek? Proč nezatroubí na lidi. Aby vstali z tepla a šli dát najevo, co si myslí. Ten má jiné úkoly. 

Dnes je teda metelice zpráv. Doktor ordinoval dva dny s coronavirem? Ale on šel na KHK. Proč to nenapíšou. Vrátil se z tzv. "rizikové" oblasti. KHK mu sdělila: Byl jste v nerizikové oblasti, můžete jít ordinovat. Ani ho neotestovali. Tak šel. Dva dny roznášel. Udělal všechny kroky a teď skandalizován? Proč se jen píše: Doktor v Pze dva dny ordinoval... Proč lžou? Proč píšou poloviční pravdu? Viník je KHK. 

Tak doktor s korona virem může ordinovat a já zdravá do DD nesmím?

Dalším paradoxem - soukromá laboratoř nesmí vyšetřovat na coronavirus. Proč asi, jadádadádada, proč asi? Státní laboratoř lépe zvládne manipulovat s info. Soukromá laboratoř? Ne, ne, ne. Ta by mohla říci pravdičku. A to se nechce.

Ježkovy voči, tak my zas cálujeme a posíláme hasiče, záchranáře do Řecka, jo? A proč? Copak EU, ta mírumilovná organizace, neumí zastavit dav černých na hranicích? Dělají tam ataky na stát. A my honem honem pošleme za dva miliony pomoc, plus auta, plus naši lidé. Jejich služby jsou přece potřeba doma. A taky to něco stojí. Vydělají si.

Dnes se musím smát. Další legrace. Ti, kdo se vracejí s Itálie, hupky šupky do izolace. Na čtrnáct dnů. A tečka. A stát to zacáluje.

- Mami, něco ti přečtu. Twitter Dojnice

- Pošli mi to.

Zajímavé je, že vládní zákaz letů se týká směru z Itálie do ČR, nikoli naopak. Logicky mi z toho vychází, že na letištích v Itálii se časem začnou hromadit letadla jako se Cimrmanovi hromadili horníci v dole.

:-) :-) :-)

Podle Lidovek začali Češi po respirátorech skupovat plynové masky. V tom případě doporučuju sehnat i TZ-74. Slouží k odmořování bojové techniky prostřednictvím spalin z proudového motoru a ODFOUKNE I KORONAVIRUS!

:-) :-) :-)

Bych teď chtěl být majitelem spedice, co posílá řidiče do Itálie. Za týden má celá firma pyžámkové prázdniny a firma bankrot.

:-) :-) :-)

Ne aby nějakýho kokota napadlo udělat víkendový zájezd do Itálie pro zaměstnance Agrofertu, za 1 Kč.

:-) :-) :-)

Zítra sedají Češi hromadně do aut a vyrážejí na víkend do Itálie. A pak 2 týdny volna, jupí!

2 týdny placeného volna zaměstnavatelem.

:-) :-) :-)

Češi jsou nesmírně kreativní. Vtipní.

- Mami, z Aliexpresu už budou malé zásilky pod 22 euro danit. On už neví, kde by bral.

No jo, musel přijít coronavirus. Na něco se to hodit musí.

Tady ještě jeden. Home office? Není možné. Musel by si vzít domů stáčecí linku na asfalt.

Přestalo pršet. Dopékám lívance. Z otrub, banánu, pohankových vloček. Vyšly výborně. Dnes mám luxusní chleby. Ne - víc než luxusní. Kéž by se mi takhle povedly vždycky.

Jedu na masáž a na kosmetiku. Uslyším zas красоту мягкого русского языка. Tamarka prodává skvělé ruské produkty. Pravý ruský kaviár. Čokolády. Bonbony. Ruskou chalvu. Typicky ruské potraviny. Miluje svůj krámek. A nábytek. Ten nemá záruční lhůtu. Masíruje poctivě, skvěle. Kosmetiku - jedinečná mikromasáž očí, obličejových svalů... Mám na obličeji horký ručník. Nedusím se. Jsem hluboko pod zemí. Tam někde daleko je naše sluneční soustava. Propadám se do vesmíru. Usínám.

Oživena. Vylepšena. Probouzím se. Další termín. Už dubnový. Letí to fakt divně rychle. Co to s námi ten CERN čaruje.

- Uvařil jsem ti čaj.

Milovaný. Světlo mého žití.

- Chutnal jsi lívance?

- Výborné. Zítra si je vezmu k obědu. Tak lyžovat jedeme v neděli, jo?

- To bude slunce. Zítra má pršet.

- Stavíme se na obědě.

Zvoní paní ze včera. Včera besídka. Dnes zase v běhu, klusu, v povětří. Krásná. Štíhlá. Milá. Energická. Sympatická. Dvojnice Terezy Kostkové. Nakupuje horu věcí. Je stále v letu. Za deset minut má být na veterině ve vedlejším městě s kočičkou. V neděli opouštějí náš Bordelstán.

- Vy budete mít čtrnáctidenní relax na účet státu?

- Ne, ne. Nás nedohoní. My pojedeme z Rakouska. Už se těším. Na kopci si dám Alpenknödel.

- Co to je?

- Velký knedlík s povidly, přelitý pudingem.

- Vy si to jednou můžete dovolit.

Ani nesmlouváme termín, zavolá, přijede večer.

Jdu úřadovat. Posílat výzvy k platbě. Kontrolovat účty... Vyřizovat zmeškané hovory, SMS. Přemýšlet o zhovadilostech světa. Jak by to tu bylo krásné... 

Dobrou noc!

P. S. Můj oblíbenec :-) 

https://www.youtube.com/watch?v=CvOE3WhBnVk&feature=share&fbclid=IwAR3SuzU-cOzYKvEoIWHD5n-ROxWgR3CCGqtN0t8PmCqWJw9CdfiW6nchQUc