Byl první máj

01.05.2021

První máj. Půlnoc. Ještě asi pět minut. Tak narychlo. A pak šupky do pelíšku. Slyším odněkud reklamu - všechno za čtrnáct devadesát. Jé, to by bylo dobré - za čtrnáct devadesát všechno.

Mountfield. Kaufland. Lildl. Tesco - kde mají všechno za čtrnáct devadesát?

Já se zase dnes školila. Teda - měli jsme Den otevřených dveří - pro klienty. To byla pecka i pro mě. Slyšela jsem, jak klienti, určitě nechtěli, ale za měsíc nadělali víc práce než já. Klient a do čtyř měsíců si vydělává normální plat na přivýdělek. Taková nenápadná paní, spíš odmítavá, prodala skoro dvojnásobně mého prodeje levou zadní na přivýdělek. Může mě těšit, že já hnula zadkem a energizovala posledních pět dnů. 

- Dobrý den! Proč máš zas ty montérky?

Jeho nejoblíbenější kostým.

- Jdu pomoci kolegovi. Je prvního. On mi pomohl minulý měsíc. Odepisují se všechny kotelny... To mu nemůžu pomoci?

Směju se. Řehtám. Hýkám. Ví, že dopoledne nechci být rušena. Našel si činnost. Vylézám. Za deset devět mám být připojena.

- Jj, jen běž. Mu musíš přece pomoci. Hlavně se můžeš obléci do toho modrého mustru. 

Linda se někam vytrácí. Nechávají mě u počítače. V devět jsou už všichni dávno připojeni. Soustředím se. Přemýšlím. Že se tu mihla Linda? Nemá tu auto. Kam se vypravila? Chodí po Pze i Jaři pěšky. - Nahrávám. Fotím. Péťa se tichounce přišel nasvačit. Do nahrávání začal natahovat hodiny. Ty vorle! Ať zmizí! Významně se na něj dívám. Možná zle. Do nahrávky slyším jeho klení. Kdysi měli Pink Floyd písničku - Už ať jsi tady - něco jako Višjuverhir. Napadá mě: Už ať jsi vtahu! Splnilo se. Vyšuměl. Kotelny čekaly. A Linda se zdejchla taky. 

Obohacující dopoledne je pryč.

Od včera mám předpečená králičí nebo zaječí stehna. Dům voní. Dopékají se v troubě. Polévka zadělaná od včera. Jen zavařit nudle, zeleninu.

Linda se vrátila. Světí. Naše nová katedrála. Obšlápla si to u nás v městě. Jednoznačně Světí vítězí. Broskvoň. Už čtyři dny jsme nemohla sázet. Můj úlovek z minulého týdne je ještě v přepravkách. Myslela jsem dnes! Dnes!

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-05-01_Obeeeed/

Koupila jsem mraženou lesní směs. Nikdy to nedělám. No, na zkoušku. Vařím jablečný kompot. Přisypávám lesní směs. Kyselé. To mám všechno přece své. Rybíz, ostružiny, maliny. Už to nekoupím. Beru z mrazáku borůvky. Každý dostane misku s kompotem. Nakonec získal fantastickou chuť. Jablíčka zjemnila ostrost. A misku s okurkou, rajčátkem cibulí, navrch cotage. Někdy dávám skyr. Někdy zakysanku. Zelenina česká. Polévka mňamózní. Rychle naservírovat druhé. Mám jen hodinku do příchodu klientky. Sedám k stehýnku. Zvonek. Ukládám talířek do trouby.

Klientka z daleka. Maminka jí letos v únoru umřela na kovid. Prý. Neléčili ji. No jo, buď vydrží. Nebo taky nevydrží. A nevydržela. Košický léčebný protokol vylepšil skóre. Ne osm z deseti přežívá. Devět z deseti odchází z nemocnice ve zdraví domů! Jenže opozice napíše: Jedna desetina umírá! To zní, co? A hlavně - kampaň proti ivemerktinu obrovská. Prý léčení oxygenoterapií. Zní to tak vznešeně. Normálně je dají v posledním tažení na dýchací přístroj. Většina umře.  

Dostala jsem krásnou kytku. Měříme. Dávám rady. Paní je starší než já. Jde se mnou snad sedm osm let. 

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-05-01_Prvni_maj_pel_mel/

- Ale ostatní lidi to neberou.

- Ostatní lidi mají nadváhu, břicha. Uřízli jim štítnou žlázu, dostali zánět slinivky. Berou lék na vysoký krevní tlak, na cholesterol, mají vyměněné klouby, chodí o holi... Nedosycují protein. Lékaři nám na školení říkají, že lidé dostavějí tělo jen z 25%. A chemické vitamíny se z těla mimo asi dvou tří procent vyčůrají. Lidi si myslí, jak levně koupili, ale jsou jak průtokáč. 

- No jo, to máš pravdu.

- Pokud chceš doplnit protein přírodně, tak ti dám jídelníček. Je to drahé, časově náročné. Hlavně - kalorické. Ty dostáváš čistý, který se v těle matabolizuje a už nemusí pět hodin vyvíjet sport. Už na něj nemáš chuť, sílu, náladu, čas. 

Pokyvuje... 

- Tak si važ toho, že jsi ve svém věku bez léků. A konečně to řekni manželovi.

- No, asi máš pravdu.

- Já jsem taky Péťovi přiznala asi po sedmi osmi letech, že ta koza nestála tisícovku. Mějte čistý stůl.

Venku obdivuje našeho kocoura.

- Kde se tu vzal?

- On někde bydlí. Ale k nám chodí na stravu, na péči o odstranění klíšťat... Péťa mu koupil pipetu mezi lopatky. Přišel za Zrzkou. Už tu zůstal. V noci někam chodí spát. Asi domů.

Odchází. Jdu se dojíst. Nalévám sklenici vína. Rozbaluji dva moldavské bonbony. V domě se po obědě drž í polední klid. Mám v plánu jít něco sázet. Určitě zelenec. Linda ho přivezla včera pečlivě uložený v sáčku s vodou. Tak dnes! Užívám si siestu.

Zvonek. Sedím. Nereaguji. Jen ať se někdo probere.

- Já neumím s telefonem.

- Nejdřív telefonek, pak klíč.

Prve jsem utřela venkovní ubrus. Připevnila masivní magnety. Teď už ubrus neuletí. Čekáme mladé. 

Stavil se tu někdo blízký. Vedou ho do zahrady. Linda mele kafe. Peču narychlo buchtu. Povedla se. Kupodivu. Očima jsem pekla jeden ze dvou receptů v sešitě. Většinou peču ten horní. Jemná třená, navrch šlehačka, ovoce. Až když liju těsto na pekáč, jdu se kouknout, jestli jsem ty dva recepty nezprskla. Ne. Oči se soustředily na ten dolní. Chjo. Složitější. Nevadí. Zvládla jsem. Jsem totiž skvělá! Jdu do zahrady s talířky.

- Peťuš, říkal jsi, jak je těžko po očkování XY?

- No já jsem se nechal oočkovat. Ani jsem to nepostřehl.

- Seš blázen!

- No, já chci přežít. Ty ne?

- Chci přežít. Proto se nenechám opíchat. Chci zůstat kristovským člověkem. Svou DNA si změnit nemíním. 

Bože. Smutno. Smutno. Ohrožují své životy. Včera jedna opíchaná. Dnes jeden. Kolik lidí z mého okolí si koleduje o odloženou smrt. A kolik jich mělo těžké příznaky. Nechápu. Večer si pouštím

TV Šalingrad.

https://www.facebook.com/watch/live/?v=310975973895126&ref=watch_permalink

Další šílená buzerace z Bruselu. Od 1.1.2021 platí vyhláška zákazu domácí porážky drobných zvířat. Ovce, kozy, prase, kuře. Zatím nám to prochází. Ale ta větší zvířata se smí porážet jen za přítomnosti veterináře. Po porážce nutno zvíře odvézt na jatka. Tam maso odborně zpracovat. Pak si pro něj přijet. Což porážku hodně prodraží. :-) Domácí chovy zaujímají 20% na trhu. Korporace potřebují mít ale 100%. Tak se na nás udělala sekyra. Jestlipak stehna z darovaného zajíčka byla odborně odporně zpracována na jatkách? Hledám na netu - nacházím ale vyhlášku jen z války. No jo, inspirace EU u svých SS kolegů...

Masírka o očkování svatou bednou - strašné. Copak lidé nevědí?!

CNN prezentuje dobrou zprávu: Soukromá škola v Miami zakazuje vakcinovaným učitelům vstup do školy.

https://cnn.iprima.cz/ockovanym-vstup-zakazan-skola-v-miami-odmita-ucitele-s-vakcinou-proti-koronaviru-24116

Kdo měl kovid, vůbec se nemá očkovat!! VŮBEC!! Imunita až desetiletá. Ta paní ze včera měla kovid v únoru. 

https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/imunita-po-prodelanem-covidu-je-o-neco-silnejsi-nez-po-vakcine-40358922

Tým Centra buněčného a tkáňového inženýrství v nemocnici U svaté Anny v Brně, vedený výzkumnicí Irenou Koutnou, zjistil, že ochrana po prodělání covidu je o něco silnější než po vakcinaci. I přesto má být vstupenkou k "normálnímu životu" jen očkování či negativní test. O tom, že by se prokazovala hladina protilátek či buněčná imunita, zatím stát neuvažuje, ačkoliv je to možná nejpřesnější ukazatel infekčnosti člověka.

"Vidíme, že lidé, kteří nemoc prodělali, mají na úrovni buněčné imunity určitě lepší odezvu než očkovaní. Neříkáme, že očkovaní ji mají špatnou, ale když si to rozdělíte na nějaké hodnoty, tak se pohybují spíš ve spodní třetině těch, co nemoc prodělali," řekla Právu Koutná, jejíž tým průběžně sleduje vývoj buněčné imunity u očkovaných i těch, co covid mají za sebou.

Ó, zaslepená blbaňa:

Svědkyně Covidova z Nashville a matka 3 dětí ochrnula 24 hodin po druhé dávce vakcíny Pfizer Comirnaty 500 od ramen dolů a může pohybovat jen hlavou a rukama! Přesto se nevzdala své víry a dále věří ve vakcíny a Covid-19! Prý je skutečný! Pfizer na to reagoval prohlášením, že její paralýza nemá nic společného s vakcínou a je to prý chyba v těle pacientky, ne vakcíny! 

Věř a víra tvá tě zabije? A proč MŠMT oznámilo, že rodiče českých školáků nemají právo na informaci, zda je učitel jejich dětí očkovaný? Rodiče a děti vědět nesmí, jestli je učitel očkovaný, protože je to prý osobní údaj! Cože? A učitel zná zdravotní stav dětí. Pamatuji se, co všechno jsme měli v kartách dětí... 

Blbá - autogenocidní!!

Ochrnula od ramen až k nohám, ale nadále věří vakcínám a Faucimu z NIH

Pfiser jí vzkázal, že za to může její tělo, nikoli vakcína!!

https://aeronet.cz/news/video-svedkyne-covidova-z-nashville-a-matka-3-deti-ochrnula-24-hodin-po-druhe-davce-vakciny-pfizer-comirnaty-500-od-ramen-dolu-a-muze-pohybovat-jen-hlavou-a-rukama-presto-se-nevzdala-sve-viry/

Věřte nevěřte. Čtěte. Nebo se nechejte píchnout. A jestli si myslíte, že budete moci na koncert, do letadla, do obchodu. Ne. Zatím Vám šťárají v nose. Přikazují dekly na nos. Čtyři stovky pilotů propouštěno. (Aerolinky - existují ještě? Nebo nám už naši jedinečnou značku OK někdo sebral?) A prosakují zprávy, dokonce na CNN - že očkovaní jsou nebezpečím pro neočkované. Takže v budoucnu budou nosit označení... 

Odpoledne jsme strávili s blízkými. Vypovídali jsme se. Grilovali. Hráli. Sázela jsem. Dokonalá iluze míru. Jen ať je mozek trošku ukolébán.

Ale hlavně rozum vždy s sebou!! Ptám se očkovaných: Proč?

- Abych měla lehký průběh... (Ale ona měla!!! Ona má protilátky!!!) 

- Chci přežít... (Ale ty nevíš, co ti udělali s imunitou?!)

A já už chci spát. Kde jsou kočky? Černá se složila u mě v pracovně. Zrzka si skočila na židli v Petrouškově pracovně. Tu si oblíbila i Kitty... Tichý kočičí boj. 

Jan Ámos Komenský - 1650 Kšaft umírající matky Jednoty bratrské", 19. kapitola, úvodním odstavec:

"Na tebe, národe český a moravský, vlasti milá, zapomenouti také nemohu při svém již dokonalém s tebou se loučení; nýbrž k tobě nejpředněji se obracejíc, tebe pokladů svých, kteréž mi byl svěřil Pán, nápadníkem a dědicem nejpřednějším činím, příkladem některých bohatých měšťanů římských i králů jejich pomezních, kteříž umírajíce dědicem věcí svých obec římskou, vládu okršlku zemského ujímající, kšafty svými nařizovali.

Věřím i já Bohu, že po přejití víchříc hněvu (hříchy našimi na hlavy naše uvedeného) vláda věcí tvých k tobě se zase navrátí, ó líde český!" 

Téměř doslova poslední větu použil Petr Rada koncem 60. let ve pro mě nejskvělejším seriálu Písně pro Rudolfa III do "Modlitby pro Martu". Tehdy funkční skladba. Následně zneužita jako hymna listopadových událostí roku 1989. To abychom se lépe nechali nachytat na tu novou dobu:

"Ať mír dál zůstává s touto krajinou. Zloba, závist, zášť, strach a svár, ty ať pominou, ať už pominou. Teď když tvá ztracená vláda věcí tvých zpět se k tobě navrátí, lide, navrátí."

Jene, nenavrátila. Byli jsme zneužiti. Ještě víc, než jsme mysleli.

Dobrou noc!

P. S.

Milionový chlívek, kterému se nějak ztratily miliony z účtu, si v týdnu demonstroval bez dohledu policistů, s propagací ČT. Co dělala auta ČT na demonstraci? Jasné zneužití... A koukám, dnes na Střeleckém ostrově policistů jak mraků nad hlavou. Ale marně hledám kamery ČT.