Celé úterý podnikám, pracuji, sázím, peču

27.04.2021

Dnes musím hýbnout kostrou. Mám toho do jedenácti hodně co stihnout. A stihla. Jsem šikovná. Vybavuji balíky z centrály někde v Polsku. Sklady odsud loni přestěhovali. Přesto, pokud stihnu objednávku naskládat do čtrnácti hodin, raději dřív, balíček je druhý den dopoledne u zákazníka. No jo, to je ta globalizace. Nepřemýšlet. Hlavu mám zaplevelenou poznámkami na FB. Prý testy ke kadeřníkovi. No jo, tak ten dárek, co jsem koupila snašce ve Velichovkách budu muset vzít zpět. Ani ona, ani já, se nedáme před masáží testovat. Je třeba službám udělat pápá. Můj Petroušek na to má průpovídku: Natlučte si to do trenek, zrádci! Slaboši! Dovolí si k národu tolik, kolik jim národ dovolí!

Jedenáctá. Nikdo nezvoní. Vzpomněla jsem si - paní Hudáková je dnes na "šetření" ve Dvoře. Mám připravený náhradní ntb. Zkouším prozvonit skyp. Nikdo nebere. Ale vzápětí se spojení podařilo. Iveta mi maminku nainstalovala do pokoje, kde jsem rok a dva měsíce nebyla. Svinský fašistický systém. U monitoru stojí zřízenec. Místo aby se představil, já jsem tu nový, jmenuji se tak a tak, zdrhnul. No potěš! Úroveň služeb klesá. Ale dřív tu měli vycepované lidi. I já jsem cepovala děti ve škole: Pozdravit každého člověka, který jde školou! Potěšení s nevycválaností není na mé straně. Lezly mi oči z důlků. Nebo že by nějaký plachý? Spíš plašánek. Přijat na těžkou práci. Ovšem v sociálních službách je potřeba být socializován. Děs. Uvidíme, nemohu ho otestovat. A to se chce. Takový barnevernet v domově důchodců. My ti mámu odebereme a když budeme chtít, tak s ní budeš moct hovořit virtuálně. Ale přivonět k ní, kouknout, co má v nočním stolečku, kolikrát mi tam odložili důležité smlouvy, spisy, tak po tom ti nic není. A ještě se ti odvděčíme. Ty budeš rebelovat, že maminka je smutná, depresivní, pláče po lécích? Vezmeme ji lidská práva. A pošpiníme tě jako osobou, která mamince škodí. Gestapáctví se stalo normou. Ale neoznačuje se tak. Hezky se sem vkradlo, ani nevíme jak. Soukromé firmy si dovolují mít na dveřích nalepeno, že vstup jen s filtrem z kávovaru na nose. Unikátní. Kdo dává svolení, moc soukromníkům?! Roušky jsou soudy zrušeny! Už několikrát! V Bavorsku dokázáno, že jsou k ničemu a škodlivé!  Policie už přestala kácet ženy, staré a slabé na zem. :-) Roušky už nejsou v hlavní roli. Ale mnoho lidí se s nimi ráno šťastně přiklopí. Prý na ně aspoň nic neskočí. Taky se provalilo, že o žádný kovid nejde. Prý to jsou kmeny chřipky. Víme, že nejde ani o pandemii, maximálně o plandemii. Ani epidemie nesedí čísly, která tahají dle potřeby jak králíky z klobouku. Ano, mnoho lidí onemocnělo. Zrovna dnes mám nového klienta, který loňského března prodělal těžký oboustranný zápal plic. Ten se tu nevzal náhodou. Mnoho lidí bylo nemocí skoleno. Proč lékaři neléčili? Bílá mafie nejen že nechává znesvéprávňovat soudně lidi proti vůli rodiny, ale bílá mafie bodá do lidí vědomě a bez informovaného souhlasu jehly s hadím jedem.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-04-27_Maminka/

- Ahoj mami!

Maminka se už snad naučila s tabletem. Čaj má. Nos si utřít nemůže. Leda do rukávu. Poslala bych ji s vozíkem ke stolečku, ale copak vím, jestli tam má balíčky papírových? Zkrátka nos do rukávu.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-04-27_Kos%2C_zahrada/

Vyprávím o výletu do zahradnictví do Světí. Za oknem vidím kosa na lojové kouli. Tak veliký a jak se tam udrží! Mourek běží zahradou. Za čím asi? Zrzka je někde venku. Povídám o kytkách. Ukazuji tlustolistou květinu s fialovým květem. Vyrostla mi do obřích rozměrů asi za tři čtyři pět let. Loni jsem ji dala ven. Myslela jsem, že noc přežije. Zmrzla. Uhynula mou neopatrností. Povede se mi letos založit zase tu několikaletou krásu?

- Mami, na terase se daří přes zimu v teple kytkám. Ale letos ten ibišek od tebe chtěl jít k velkému do tepla. Tak s námi celou zimu přebýval v obýváku. A líbilo se mu to. Líp než na terase. Přeci jenom mu možná v noci byla zima. I když kytkám v období mrazů přitápím .

Ukazuji mamince bod štěstí, radosti v hrudníku. Posilujeme ho - tlučeme se lehce do hrudi jako Tarzan. :-) 

Mluvím o našem cizím přivandrovalém kocourkovi. Jak mu stále vytáčíme klíšťata. Včera mu Petroušek koupil pipetu. Kocourek bude mít klid. A my taky.

- Mami, máme tu posluchače, kteří poslouchají naše plkání. Mladá šikovná Lucka se umí naladit na wifi a bolest z jejího vlnění. Wifi je zařízení, abychom si mohly povídat, víš? Dřív lidi viděli elementály, ale zahnali jsme je. Vidíme je jen periferním zrakem. Domácí skřítci, bytůstky, dévové... Ochránci prahu. Dost často je zbliknu. Ale jen postranním zrakem.

Maminka ví, o čem mluvím. Určitě tady na zahradě měla tu čest nějakého trpaslíka zahlédnout, než se schoval za neviditelnou clonu.

Iveta nás dnes nechala do oběda. Jsem vděčná. DĚKUJI. Mamka může víckrát zareagovat, být aktivní, tvořit věty.

Končíme. Fofrem vypravit balíky. Dát nového klientka na infolinku. Chce začít s námi cvičit, vařit, tedy plnit jednadvacetidenní výzvu Lepší já. Posílám mu odkaz s šedesátiprocentní slevou. Oběd. Šup, pokračovat. Zadělávám na chleba. Tisknu faktury. Chystám pro spolužáka produkty. Spěchám , chci se dostat na zahradu. Dnes okna zase nedám. Zvonek. spolužák přijel. Chvilku u branky s ním. Petroušek je tu. Dávám mu svačinku. Jede pro vejce. Už dopo jsem našla plato. Přiváží ještě celé bílé a ještě plato od kuřátek. Mohu péci. Nešetřit. Na jaře slepičky nesou. Za chvíli bude trestné využívat je na vajíčka. Dnes jsem to četla, jak je chudáky zneužíváme. No jo, zblázněte se. Rychle zrušte kurníky, aby vás nepotrestali. Že to je konspirace? Na podzim už to může být realita. Vejce tištěná na tiskárně. Holoto jedna, vajíček se vám zachtělo. Chudáci slípky!

Chlebíček namodelovat na ošatku. Ani ne půlhodina, upečeno. Chlebík jsem nezpracovala kvalitně. Praskl. Ale večka zachovala tvar. Chlebík vynikající. Skvělý!

Ješiškunakřišku! Co to píšou? Apka do telefonu ke kadeřníkovi a do hospody. Jo, nemožné? To bylo loni. Ale letos si zkoušejí víc a víc. A co lidé, kteří přijdou bez telefonu. A hlavně bez testů. Chtěli by nakazit co nejvíc lidí morgelonovou sítí.

Večerní sluníčko prohřívá zahradu. Ale je zima. Sázím pár kytek. Petrklíče z truhlíků do trávy. Macešky přesouvám z koše jinam. Tam přijdou balzamínky.

Petroušek je tu z pohybových aktivit. Jde se pokochat. Chválí mě. Zrzka se předvádí. Kocourek jen pozoruje. Tře se o nohy. Následuje mě všude. Chvilku si sedám na schůdek domu. Zrzečka dává najevo, že chce dovnitř. Mour ji zas zaskočil, kousal za krkem. Mamlas. Zrzka chce domů, ale žádné takové!

- To určitě, abys zas v noci vyspalá trajdala do dvou do rána. Nikam!

V půl osmé se scházíme přes skyp na malou poradu. Ten fotbalista Speller má Telegramovou techniku. Osm - vyhodnocení lidí z jednacvacetidenní kůry Mé lepší JÁ. První tři obsazená místa nejúspěšnějších získávají tři, dva, jeden tisíc. 

Zatápím dost pozdě.  

- Už bys měl cítit teplo.

- Zatím ne. Jsem zmrzlej. Ty si vždycky zatopíš v jedenáct v noci.

Řehtám se.

- Doufám, že je v ložnici zavřené okno. Jinak seš mrtvá.

Rychle přemýšlím, jestli je otevřené. Nemusím vůbec vzpomínat.

- No samozřejmě, otevřené. To se mi snad jenom zdá!

Sedám k TV Šalingrad, k FB... Drahuška píše Blance, jak je úžasná. Mám jim dát výklad? Ale jo:

Holčenky, to jsou tzv. slova reverzní, slova s uměle obráceným významem, kdy na bázi vědomé - myslíme na v tomto případě význam pozitivní, ale na bázi buněčné si pamatujeme původní význam slova. Ještě dnes v bulharštině - tuhle psala paní, to je nepřevrácené. Nepamatujete z ruštiny slova, která jsou obrácená? Ale můžet to být i nevinné. Ale třeba kon, představte si kružnici. Uvnitř se smíme pohybovat. To je náš lidský svět - tam konáme. za tou kružnicí, tam nesmíme. Tam je to zakázáno. Nezapomínejme na svět bohů, na příkazy, zákazy... Tedy za tu hranici nesmíme. Tam je zakon. A copak nás nutí dodržovat?? To, co bylo ve staroslovanském světě zakázáno. Zakony. Zákony. Dodržujeme to zakázané. Tak to jen na vysvětlenou. Měli bychom kontrolovat myšlenky a dávat si pozor, To slovo používám opravdu ve významu strašný, hrozný, děsný, běsný.. A když je něco k pochvale, něco se mi líbí - řeknu unikátní, krásné, překrásné, okouzlující, vynikající, podivuhodné, grandiozní, náramné, obdivuhodné, skvělé, ráda používám rozkošné atd. 

Drahuška píše že:

Tak to je od tebe hezké, Irenko, že se nám tak věnuješ. Chápu to. Pozorně jsem to četla. Budu si to pamatovat. Ale je docela možné, že to budu používat dál jako dosud. Zkrátka starého psa novým kouskům nenaučíš... 

Irena Hrobská

Draha Hraničková Jo, uvidíš, naučíš. Kdykoli to budeš chtít použít, zastavíš se a případně opravíš. Pak mi dej vědět Řehtám se nahlas.

I Drahuška se řehotá. A prý Blanka si to přečte až ráno, asi spí. Ale Blančí nespí. Něco sleduje v TV. Tak se babky - krásné bytosti a ztepilé ženy ještě před spaním pobavily. :-)   

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-04-27_A_kdyz_se_vyspali%2C_kus_chleba_dostali.../

No a to je vše. Tři hodiny! 

Ráno si přispím!

Dobrou noc!