Cenzura neexistuje, vládne tu svoboda slova.  Radujme se!

14.04.2023

Skončil páteční stream s Xaverem. Přišla jsem pozdě. Do něčeho smutného. Pustím si to znovu. Na začátku hovořil o něčem vážném. O nepravdě v ČT. LžiČT. Teď si hodím léčebnou kúru. Ohlédnutí za dnem. Mám radost ze života. Tetelím se štěstím. Zbývá hodina do půlnoci. 

Píšu, píšu. kopíruji si fotky. Užívám si noci. 

https://www.youtube.com/watch?v=21bjRl1T6rg&t=911s

Najel mi pořad XTV Podtrženo a sečteno s Xaverem a Karol. Dokážou se s nadhledem, smyslem pro humor a s ironií bavit o neveselých událostech. Podle Rakušana je vybírat důchod nebezpečné. Karol glosuje:

- A víte, kolik lidí se každý měsíc na to nebezpečí těší? Je to takový adrenalinový sport pro ty důchodce.

Smíškové.

Řehtám se Xaverově lehké nezávazné konverzaci. Vlastně oba konverzují lehoučce. Doplňují se. Nahrávají si. Vtipné video ve smutné době.

František Makovec

Dobrý den, jste skvělí!Samozřejmě,že je Xaver zralý na převýchovu ve výcvikovém prostoru Libavá, ale pokud stále funguje ta útulná hospůdka v obci Zámrsk,tak to přežije v pohodě!

Komenty na Rakušana . originální:¨

chronossCZ

já bych řekl že Rakoušán není podobnej Hurvínkovi , ale že dicky když vypustí z huby nějakej nesmysl tak sedí na záchodě a jak tlačí howná kerý pak na nás hází ,tak halt lezou i oči, každopádně super rozhovor jako vždy

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-04-14_Oci_pres_cely_ksicht/

Vím, jsem trapná, ale když čtu, že má Rakušan oči přes celý ksicht, tlumím řehot, aby se někde z domu neozvalo:

- Tady se spí!!!

Pan profesor Fiala nosí stále kvádro. Na houby, na zahrádku. Ale teď se odhalil. Nebojují proti dezinformacím. Ale vadí mu některé nesprávné názory a s těmi budou bojovat. 

Radomíra Budinská

Tak to byl absolutní to pane Xavere ironie stříkala na všechny strany a i když to tady ČR je těžké žít vykouzlili jste mi dnes tolik smíchu... Děkuji

- A třeba pan Fiala přitvrdí. U takových rezistentních jedinců, jako jste třeba vy.

- Rezistentních? Co to znamená? V tomto kontextu.

Xaver tvrdí, že neodvolá. Bude si stát na svým.

- Ani na hranici? Když ji budou podpalovat?

- Ani na hranici.

- To si musíte rozmyslet. No, vono když to pak čoudí, tak člověk odvolá ledacos.

- No, on je tady novodobej Hus jen jeden. Žijící. A žije v Řeporyjích.

Ještě štěstí, že máme svobodu slova. Dnes jsem viděla dvě brutální videa. Popravy. Jedny chlapy stříleli skokem do jámy s pneumatikami v Turecku. Vypadly mi oči z důlků. Nemohla jsem se chvíli hnout. Bylo to takové tiché, jen jako kdyby někdo krátce zabubnoval na buben. Vysvětlení – turecká vláda se vypořádává s najatými odborníky; nebo šmejdy? Měli zabudovávat nějaká sejsmočidla či co. Po zemětřesení se v základech našly pneumatiky. Nepátrala jsem. Přišlo mi mailem. Hnus. Bez soudu. Ratatata. Buch. Druhé video – co to je? Popravy ruských asi zajatců. A pak – hezké video u#krajinských zajatců. Ruský jim dovolil zavolat maminkám. Aby byly klidné. Jsou celí, mají ruce, nohy a vrátí se z plenu (ze zajetí) domů. Co to je za zprávy? Nezajímá mě to. Není to naše válka. Pan premiér to taky přece povídal – že je to jen metafora, to jeho tvrzení, že jsme ve válce. 

No, dnes jsem si jela zanakupovat. Ve válce nejsme, ale Fialova drahota o něčem vypovídá. Netušila jsem, že mě nákup bude stát hezkou část důchodu. V Lidlu skoro tisíc, u Rossmanna skoro dva tisíce šest set a v Pepco skoro tisíc. Jsem šťastná, že mohu přispívat i bez valorizace na vyhazování peněz ze státní poklady. A taky jsem opravdu ráda, že je tu svoboda slova. (Pro ty, co nemají FB, tak je tam premiér u redaktorky CNN Prima news v nějakém pořadu.) A jen tak mezi námi. U Rossmanna mám aplikaci. Používám slevové kupony. Při velkém nákupu ušetřím třeba i dvě stovky. Dnes ne a ne a nejde to. 

- Ale mám tam hodně bodů z minulého nákupu. 

- Ona nám už týden nefunguje wifi. 

Asociuje mi to mamčinu smrt. Taky pečovatelka nahlásila týden před oním dnem závadu na sprše v maminčině pokoji. Maminka říkávala: Můžeš to jít nahlásit na lampárnu. 

- Tak já jsem se připojila vedle na prodejnu okey. 

Stejně to nejde. Dávám svá data. Mám jich hodně. Najednou naskočily slevové kupony. Takhle to je. Cchete slevy? Ale nám nejde wifi.  

https://www.facebook.com/petr.evjak.9/videos/642854277839295

Zas znovu hledím na premiérova slova, že celý život usiloval o svobodu slova. Že bude vždycky hájit právo každého, aby říkal názory, jaké považuje za správné, za vhodné, a to prý může dělat každý občan, i když jsou to názory úplně mylné nebo třeba nesmyslné.

To je, co? Protáčejí se mi oči! Nechápu, za co byl odsouzen Čermák, Tušl – najížděl do nich tvrdě autem ten doktor, kterému jen kladli otázky!! Jen se ptali! A ten je na svobodě. Tady se asi otázky klást nesmějí. Nebo nevím. Profesora Druláka vyrazili jako za normalizace. Já si na to pamatuji. To bylo v sedmdesátých letech. Pomýlení vyletěli ze svých míst do kotelen. Tam uplatňovali sovu odbornost, své vzdělání přikládáním pod kotel. Taky dr. Josef Skála, docent Ševčík, olympionik Svoboda, který hájil názor, aby se olympiády mohli účastnit ruští a běloruští sportovci. Nakonec olympijský výbor rozhodl, že na olympiádu mohou jet všichni. Ale Svoboda to odskákal. Mně by nebavilo několik let nacvičovat a pak jet soutěžit bez silných konkurentů. Redaktorka se pana premiéra ptá na potrestání Svobody. Dostal písemnou důtku. Ministryně ho poslala na výlet na Libavou. A hele, pan premiér tu kauzu nesledoval podrobně. :-) On neví. Ó! Babiš by řekl:

-  Ale sledoval, jen to řekněte, nebuďte slušný! 

Paní ministryně řekla olympijskému vítězi svůj názor. Podle ní má voják povinnost se mimo službu chovat tak, aby tuto vládu svým (svým?!) názorem neohrozil. Pro jistotu šupajdí pokecat si na Libavou s ukrajinskými hrdiny. Skončil v komisi sportovců a nechal na sebe plivat.

Pan premiér zdůrazňuje, že:

tu není cenzura, nikdo žádnou cenzuru nechystá! Podle všech měřítek i zahraničních nezávislých organizací máme třeba vysokou míru svobody médií. Jsme na jednom z nejlepších míst. Tady každý může šířit a přijímat názory jak chce a je to tak dobře.

To je super sdělení. Podle všech západních mezinárodních nezávislých organizací závislých na Americe a americkém narativu (herdek kde se to slovo tady vzalo?) a posuzujících informace pouze podle prozápadního narativu máme svobodu slova.

Pan premiér kontruje:

Na druhé straně platí, že my všichni, každý z nás máme ale právo bojovat proti názorům, které jsou nesprávné, které jsou lživé, označovat je tak a v tomto smyslu korigovat veřjenou debatu. To platí pro politika i pro každého občana.

Tak, a je to. Máme svobodu, není tu cenzura, ale musíme držet hubu a krok. 

Jen tak potichu - ta blondýna ve fci - pavlačová drbna hadr. https://www.youtube.com/watch?v=L4a_tLewKpo

Začínám.

Ireno, odpoutej se. Ráno. Prší. Odněkud slyším kočičí naříkání. Že by byl Mourek někde zavřený? Na chodbě? Ne. V elektrárně? Ne. Na terase? Ne. Na půdě? Spouštím schůdky. Ne. Jdu zavolat do zahrady. Ne. Jdu si umixovat koktejl. Zas. Někde mňaucá. Znovu na půdu. Ne. To on zbožňuje – vyběhne po schůdcích. To je rachot. Dup, dup, jako králík. Ne, není tam. Že by ho ráno Petroušek zasunul omylem do skříně? Nejapný nápad stařeny. Co by Mourek dělal ve skříni? To jen Micinka a Kitty chodily do skříně. Á, špajzka. Otevírám dveře do spíže. Ne. Tak to jsem jelen. Zavolám Petrouškovi. Mám slyšiny. Že by Zrzka? Nebo že by nám Baronek pokousal Mácíčka? Baronek je v utajení. Já už se tak těším, až nějaký nenechavec… Otevírám dveře na přední terasu.

- Mňau! Tady jsi! Mňau! Jsem tady. Pusť mě domů.

- Pocem! To víš, že jsi tu doma. 

Beru mokrouše do náručí. Nechává se otřít. I pacénky – na ty si nedá sáhnout. Pravou zadní má poraněnou. Asi s ní už přišel k nám. Když se asi rval o místečko na světě. Levou přední – možná si ji někde poranil nedávno. Při protahování ji nepoužíval, ale už zapojuje obě. Beru mu nožénky, nebrání se.

- Tak, a žes´  byl hodný, dostaneš snídani.

Jak je vděčný. Uléhá na dopolední odpočinek na horkou dlažbu.

Dopoledne. Zákaznický servis. Lije. Nádherně. Konvalinky se prolijou. Mohla jsem ještě zaset trávu na všlapaná místečka. Krásně by se semínka napila. Zvonek. Zboží.

- Vy jste se dnes ubrala. Máte čtyři balíky.

- Jo, jeden jsem si poslala; půjčila si u mě klientka. Teď mi to vrací. Tři jsem objednala. Už na ně na všechny čekám.

- A vezu vám ntb.

- Hurá! Byl pryč tak dlouho. Šest neděl? No, ještě jsme lyžovali. Pamatuji si.

Vracím se k práci. Blíží se můj sváteček. To já ctím. Jméno. Vibrace. Ona je i numerická vibrace. Ale tomu já nerozumím. Schovala jsem si kratičký číselný rozbor:

... číselně 29/11/2... nejtěžší možné prožívání nebo mistrovství na jeho základě...takže Čupr

Sice tomu nerozumím, ale jsem spokojená. (Jak to bylo v U nás v Kocourkově? S tou inzultací… Jak ho to uráželo, ale netušil, o co jde.) Z meditací si pamatuji, že naše jméno září, vlní se a máme si ho považovat. Dostali jsme ho od rodičů. Já vidím tu Irenu přes celou oblohu. Totiž ona znamená mír, mírotvorná. Hm. No. Jo. Ano. Je to tak. Jsem mírotvůrce. Remcalové – pozor! Odchod!

Zvonek. Pošta.

- Máte tu balíček bez dobírky.

- Copak jsem si zas objednala?

Poznávám krabičku a provázek od strejčínka. Bratr Petrouškova tatínka. Copak mi Bohoušek posílá? To zas bude něco kalorického, co rozdám. A ne. No – vlastně. Štůček uzeného. To nemohu darovat. A kvalitní čaj, čokoláda. Jdu si uvařit čočku. Červenou. S křenem, zelím. Joj, mám tu ve sklenici dvě okurečky. Je třeba je sníst.

- Peťuš, pojedu na nákup.

Volá mě, abych se šla podívat na Moura.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-04-14_Siesta/

Sladký život potulného kocourka.

Jedu. Lije. Vezu klientce požírač břišních tuků - na tři měsíce v kombinaci s pohybem; vezu ji novou limitovanou edici broskev liči. A čistý protein. Už na mě čeká. Jedu dál za lidmi. Nasát energii. Dělám si radost a zjišťuji, jak velký vír způsobí inflace v peněžence. :-)  Vracím se až skoro v osm.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-04-14_Mesic_na_terase_jsem_chytila_do_site/

- Peťuš, divej. Koupila jsem kouli. Vidíš? Má tři odstíny. Je to jako Měsíc v síti.

Petroušek mi schvaluje nákup. Totiž – sto padesát je cena už po slevě. :-) Koule se mu líbí. Jen valí oči. Z toho jak svítí? Nebo z té ceny? A to ještě nezvýšili tu DPH.

Pouštím si konečně Xavera. Už je ráno.

https://www.youtube.com/watch?v=BwvS00CSjWw

Zprovozňuji si počítač. Lidi, mám radost. Oni mi odpustili skoro tři tisíce. Opravili mi prasklou desku zdarma. Lenovo – proklientské. Děkuji. Doporučuji.

Kamna hřejí. Mourek mě hlídá. Byla jsem se podívat na Baronka. Hlídá. Doufám, že mi tu hlídá i ten drzý hloupý opičák. :-) Je skvělé vědět, že jste pod dohledem.

Dobrou noc!