Červnová sobota s horoskopy

04.06.2022

Sobota. Školicí. Teda - DOD. V devět začínáme. 

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-06-04_Rano/

Telefon.

- Prosím Tě, strejčínek nepřijede, až za týden, má auto v servise.

- Jé, tak to už budou třešně. Bude si moci odvézt.

- Já jsem si nedovolil tě vzbudit dřív.

Řehtám se. Už mám lidi vycvičené. Všichni mi volají až po deváté, lepé po půl desáté, nejlépe po desáté. :-) Pouštím si počítač v pracovně. Nakonec sleduji na ntb. Poslouchám, inspiruji se. Dnes si ani nic nezapisuji. Jen skrýnuji obrazovky. Těší mě, že se objevuji v žebříčcích. Už neberu své podnikání jako zdroj obživy. Už si jen hraju. Kdo chce, požádá, pomohu. Je to každého vůle. Ráda bych pomohla celému světu. Ale na to nemám sílu. Tu si šetřím pro svou rodinu. A pro sebe.

V poledne jedu okouknout obchody. Jo. Stojí. A mají pořád to stejné. Nic neobvyklého. Beru triko. Růžové. Mají tu masivní džbány. Potřebuji těžkou vázu. Dřív se vyráběly z olovnatého skla. Dnes jsou vázy lehounké, tedy dobře překotitelné. Rozbíjím jednu za druhou. Asi bezolovnaté strojové sklo. Mám džbán vzít? Nádherně těžký. Nelíbí se mi barva. Dvě stovky - cena odpovídá. Ne, domlátím ty křehoučké nicy. Myslím na naše kočičáky. Už chodí ježci; kupuji granule. Kapsičky ježkovi asi ne. Pokazily by se mu zuby. Jedna. Ireno, frč domů. Za chvíli je tu pracant z roboty. 

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-06-04_Poledni_laskovani/

Vařím polévku z krůtího křídla. Kolik těch křídel ta krůta měla? Moje špaldové nudle. Běžím do zahrady pro libeček, pažitku, petržel, beru sibiřskou cibuli i s květem, medvědí česnek. Terasou voní krabice jahod. Ty jsou. Ještě že je Linda natrhala. Takovou sortu už neprodávají. A ejhle, ve Starém Kolíně jí mají celé pole. 

Dnes hodím hranolky. Vytahuji půlku kapra. Takovou maličkou půlku. Teda půlku maličkého kapra. Po mlynářsku. Citronová šťáva. Odležet. Počesnekovat. Obalit v mouce s paprikou. Tenhle recept mám moc ráda.

Už je tu Péťa. Dnes sloužil v Kolbence socialistické vlasti a jejímu lidu. Ó, kdyby tak přišla bouře, aby vypla proud. Mohl by jako záchranář jezdit a nahazovat kotelny, zachraňovat majetky a umožňovat, aby se děti mohly koupat večer v teplé vodě. Co to kecám?

- Ahoj, Peťuš! Polévka už je hotová.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-06-04_Obedvame/

Jíme venku. K hranolkům jsem si nakrájela z českého celeru špalíčky. A přihodila pár válečků špenátu. To bude řečí! Nandávám Petrouškovi. 

Už jsou tu:

- Ne, prosím tě celer ne. Ježíši, zelený hnus.

Víc si hnusu a celeru kladu sobě. Stolujeme. Péťa jiskří. Řehtám se.

- Víš co jen zvětší srážka?

- Ne.

- Když se srazí celer s husím ho..em. To se mně pak jiskří z uší.

Pardon, ale je vtipný. Já ty jeho absurdní řeči zbožňuji. :-) 

- Já ti půjdu přikrýt kolo.

- Omluv se.

- Já ti půjdu přikrýt kolo.

Významně se tvářím:

- Omluv se.

- Proč bych se omlouval. Ten prach, jak jsme tu včera prášili, když ti nalítá do ložisek.

- Omluv se.

Petroušek zmerčil mé přikryté kolo. Teprve před chvíli jsem na něj hodila obal.

- Jo ty už sis ho přikryla, jo?

Obědváme ve veselí. Ne nad Lužnicí. Ve veselí dvou lidí, kteří se radují. Péťa perlí.

- Co kdybychom dali bazén semhle.

- To je u plotu, to by na nás koukali.

- To bychom zakryli plot. Měli bychom to blízko

- No, a jde sem sluníčko ranní i západní. To by bylo dobré. Jenom aby se to sem vešlo, víš?

- To bychom museli tajdle vykopat...

- Tu magnolii? Tak ji vykopeme.

- Počkej, já to změřím.

Péťa je muž činu. Pásmem krouží. Nevejde. Nic se kopat nebude. Ještě se zeptám: 

- A co kdybychom ho dali tady, jak je ta houpačka.

- Ne, ne, ta musí být pod vrbou, to musí vypadat esteticky, víš?

- Aha.

Řehtám se. Jak na ten nesmysl přišel? 

- Támhletu houpačku jsme úplně odřízli, jak jsme přestěhovali sezení.

- To nevadí. Já si na ni ustelu, dám si ntb. Na stoleček. Budu na ní spát.

- Co na ni budeš?

Pořád mě baví. Dělá si ze mě legraci. Houpačku si hezky vypolstruji polštáři, uhoupu se. :-)

Přemýšlím. Zpytuji. Jaké změny se dějí ve Vesmíru. Čeho si všímám? Co vnímám? Pamatuji asi před sedmi osmi lety, jak jsem poslouchala v Chvátalově pořadu Všechno je jinak, že v intervalu jednoho roku nám sem pustí nějakou vesmírnou energii. Nejprve z pár procent. Okolo Země byly nějaké filtry. Aby to naše obaly přežily. Pak z víc, víc, až sem začala energie pulzovat na plný plyn. Země je bytost. Zvyšuje svou vibraci. Mám pocit, že na začátku byla osmička? 

https://voda235.webnode.cz/schumannova-rezonance/

Schumannova rezonance narůstá - vědecky dokázáno, změřeno. Přenastavuje se prostor, kulisy, myšlení, buněčná stavba, padají staré zámky, okovy, dostáváme se do své vnitřní síly. Rozbíjejí se staré zámky a my jdeme do své dračí síly. Drak umí prostoupit vodou, zemí, vzduchem. Červen 2022. Nezapomeňte! Drak je houževnatý, neohrožený. Buďme vědomí, že máme vnitřní sílu a neohroženost, dračí energii!!! Otevírá se dračí cyklus - věř nevěř!

Když pospojuji, co říkají jednotliví astrologové, vyjde z toho jeden celek. Všichni se shodují, jen každý to říká jinak.

Žena bude tak silná, že nebude potřeba používat hmotnou fyzickou sílu. Naprosto čistá energie síly. Buďme si vědomi své jedinečné síly!! Vládneme jí. Snad to pochopí i největší bábovky. Stále se zdůrazňuje uvědomění si své vnitřní síly!! 

Jsme na novém startu. Rozjíždí se tu mnoho cyklů. Důvěřujme. Přijímejme. Napojujme se.

Asi před deseti lety jsem se učila přijímat energii kundalini. Hadí sílu. Pod vedením. Cítila jsem žhavost. Hadi se mi obtáčeli kolem páteře. Ze krkem jukli a už jel další, další. S hadí silou není radno špásovat. Už dlouho jsem j i nepoužila.

Včera jsem poslouchala Silvii Rei - Co přináší červen.

https://www.youtube.com/watch?v=LUvVGstqLEo

Dnes jsem si ji stále a znovu pouštěla, opakovala, nemohla jsem se nasytit slov a myšlenek. Unikátní. Skvělá předpověď na červen. Divné - zkusme poslechnout sami sebe. Bude to pro náš rozum, pro to naučené - podivné, zvláštní. Slunovrat bude silným přelomem června, nemusíme se obávat. Silněji pocítíme zlom po vstupu do raka. Energie blíženecká je rozpovšechněná. Jsme na ose blíženec - střelec. Ten drží luk. Napětí mezi blížencem a střelcem bude nejsilnější okolo 14.6. v úplňku ve střelci. Tam bude výstřel. Teď v blížencích napínáme tětivu. Napětí se zvyšuje. Výstřel 14.6. Střelec na chvilku převládne blížence. Od výstřelu do novoluní v raku 29.6. šíp poletí. Po celou dobu blíženců poletí vzduchem. Střelec je energie ohně, který hoří ve vzduchu. Ke střelci patří oheň a vzduch. (O tom podobně, ale jinak, o orlovi, hovořil Robert Policar ve své červnové vizi.) Rak ho stáhne do vody. K raku patří voda a země. Je to hutná voda. To jsem já. :-) Šíp letí, proletí slunovratem, spadne prudce do vody. Voda jsou emoce. To jsem já! :-) Neoblíbená, nepřijatelná, nepochopená, emoční. Jen inteligentní, ne - jen citliví, empatičtí lidé mě přijímají. A to je fajn. Osly neberu. Mám okolo sebe jen ty, kteří chápou račí emoce. :-) Opičáci, kteří se nezmůžou ani na znalost psaní, natož čtení, i ty jejich squaw, ať mi - co? Třeba vlezou na záda. Ne, to ne. Ať se mi zdaleka vyhýbají. A dají pokoj. Čučkaři. :-(

Jestli si to přemektají:

Čučkař je původem nářeční výraz z jižní a jihovýchodní Moravy. Vychází z nářečního výrazu pro čočku a doslova tedy znamená čočkař. Označují se jím lidé neschopní a neobratní či méně podnikatelsky odvážní. Wikipedie

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/milos-zeman-cuckari-karel-oliva-bis-vyrocni-zprava-vyznam_1812071659_kno

Až ten šíp spadne do račí vody, emoce; kdo na to bude připravený, kdo během slunovratu načerpá dostatek síly, energie, najde v sobě svůj pevný střed a oporu - nemusí se ponoru do vody vůbec bát. Je to naše emoční tělo, naše voda, do které šíp spadne a umožní nám něco pochopit, uvidět, něco prožít. Hluboký prožitek se dotkne našich emocí. Silvie to vnímá pozitivně. Jako obrovskou úlevu a dojetí. Což prý může souviset s globálními událostmi. Jupíí! Ono to tak bude. Věřím! O tom hovoří Andrea Svobodová Skřešová - o dvou velevýznamných archeologických objevech... Červen - červenec 2022. Stane se to? Stane!

Na úrovni kolektivní energie, kolektivního vědomí, globálních událostí na naší Zemi se v červnu očekávají zlomové okamžiky. Ve spojitosti s astrologickými jevy se očekávají průlomové energetické procesy. Počkejme si. Je to před námi! Blížíme se. Těšme se. Rak bude dobíhat, poslední týden června už bude rak diktovat. První račí týden bývá milosrdný. Až ten červencový bývá urputný. Má tendenci svádět nás k couvání, k nezdravé retrospektivě. 

Rak je na ose rak - kozoroh; (pokud si čtu horoskop, vždycky čtu i protějšího kozoroha, má to podobné se mnou. Třeba rybky mají pannu na ose.) Kozoroh je velmi cílevědomá, příliš ambiciózní energie silně spjatá se zemí a hmotou. Rak je spojen s těžkou vodou, tam, kde jsou nedostatky v hmotných oblastech, může dost zatlačit. První račí dny budou ovlivněny energií slunovratu.

Vraťme se k jednoduchosti dětství. V červnu končí škola. Energie těšení na prázdniny je tam cítit.

Děti a jejich mysl je nesmírně silná. Zejména děti nové země - narozené po roce 2000, zejména po roce 2012 jsou v mysli velmi silné. Nechejme se vtáhnout do těšení, do radosti, zavzpomínejme na své dětství. Jak jsme vnímali sebe a svět, když jsme byli dětmi. To dělám docela často. Vracím se k objevování světa dětskou myslí. Mohli jsme jako děti procházet těžkým životním obdobím rodičů. Přesto jsme si život uměli užít. Maminka ovdověla v 32 letech. Přesto jsem s ní prožila to nejkrásnější, nejcitovější, nejmilejší období. Pečovala o nás s neutuchající energií, dávala lásku, pomáhala, obětovala se, snažila se. Vnímejme nové energie jako podpůrné, i když jsou těžké. Co všechno jsme v posledních letech zesilujících se energií zažili. Brnění rukou, motolice, bolesti hlav... Těla se přestavovala. Všechny tlaky jsme ustáli. Užívejme si náročné energie. Užívejme si život. Rozum nám to prý často rozporuje, že je to neslušné, když jiní lidé nejsou šťastní. Ne, ne. To je jejich snažení, jejich život. To je aktivní jin. Dělám to, co dělat mohu. To, že se dějí ve světě zrůdnosti a obludnosti, neznamená, že se jedinec nemůže radovat a žít šťastně. Raduji se. Z maličkostí. Mám na to právo. Jsem radostná, klidná. Po velkých dramatických těžkých životních obdobích plných žalu už jsem dala žalu, smutku, období bez štěstí vale. To je minulost. Děkuji za tu zkušenost. Cítit vnitřní klid je neobyčejné štěstí. Vím, to. Prožila jsem období bez klidu, zmítána těžkými stavy nestability, vnitřní duševní bolesti, i fyzické, týraná, umírající, zdeptaná na zdraví; jako třešnička na dortu pak opuštěná se dvěma dětmi; u toho jsem vystudovala vysokou školu; co všechno jsem snesla, prožila. Jak to změnilo mou duši, moje jednání! Proč jsem taková, jaká jsem? Nesu si geny mnoha tisíc duší rodu. Sedm generací v sobě máme. Po tom všem už jsem se naučila mít vnitřní hluboký klid; cítit obyčejné lidské štěstí. Mít svou stabilitu - solar. Tam je síla. Sebestřednost v dobrém slova smyslu. Ne sebestřednost spojená s bezohledností. Ale zdravá sebestřednost zaměřená na sebe s přijetím zodpovědností za sebe. Užívat si život jako dítě!!

Spravedlnost - velké téma, jedna z nosných energií nové země. Máme jako lidé pochopit, že do spravedlnosti nám nic není. Neplést spravedlnost a rovnováhu. Největším štěstím je cítit vnitřní klid, harmonii. To není možné, dokud nepochopíme, že spravedlnost je daná, neporušitelná, většinou přesahuje rozměr jednoho lidského života. Nejsme schopni ji vnímat. Natož ji nastolovat. Máme usilovat o svou vlastní vnitřní rovnováhu, bývá nakažlivá pro druhé. Zasvětit život hledání spravedlnosti je ztráta energie. Je to velké zklamání. Na druhou stranu - velmi často nás napadá, že je něco v životě nebo ve světě nespravedlivé. Pokud nás takové myšlenky napadnou - vypusť je. Spravedlnost je věčná, ale je v jiných rukou než v mých.

Když se nebudeme starat o spravedlnost, necháme ji vyšší moci nad námi, budeme se soustředit na svůj klid, starat se o svou vnitřní rovnováhu, o pevnost ve svém středu na svém solaru, budeme si užívat život jako děti, opustíme starý způsob myšlení - budeme šťastni. ❤️❤️❤️😍😊💕

Byla to krásná studijní neděle. Jahůdky jsou v mražáku. Petroušek uložen na zítřejší službu. A já se odebéřu na lože. Abych mohla vnímat, jestli mi duch ve snu zprostředkuje nějakou informaci.

Dobrou noc!