Chladný

13.06.2022

Co to? To je slejvan. Ale hrozný. Vzbudil mě. Zalije se zahrada. Dnes budu klusat městem. Si myslím. Vezmu si pláštěnku a užiju si déšť.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-06-13_Je_z_kopecka/

Petroušek:

- Napusť bazén.

Jdu pustit vodu. Trošku krápe. Pytlíky se solí jsem včera zabalila do igelitu. Marně. Navlhly.

- Peťuš, sůl jsem včera schovala. Zapomněls´ ji na stole.

- Dej jen jeden. zbytek až se dopustí.

Telefon. Pan Ryba. Fotovoltaika.

- Paní Hrobská, mohli bychom přijet zítra zapojit panely?

- Mohli. Mám tu v deset paní, ale to nevadí, viďte?

- Ne, jen jim ukážete, kudy to povede.

Ti tři z minula, znovu ještě chválím. Zařehtala jsem se, protože ten jeden je myslím tesař nebo truhlář. Pozorovali výrobu střechy z mokrých zkroucených trámů vedle na novostavbě.

 Já jsem jim vaši pochvalu vytisknul. Ještě jim to vyřídím.

- Byli rychlí, šikovní, veselí, nic nezničili. Myslíte, že ta fotovoltaika je dobře?

- Víc než dobře. Moji tři kolegové ji mají. Jeden si ji udělal soukromě, dva od nás. Já mám vetchou střechu. Ale taky se na to chystám.

Hovoříme o výhodách. O tom, že nám to zapojí i bez baterií. Baterie dodají do čtrnácti dnů. Nejsou. Teprve uspokojují objednávky z května. Je mi to fuk. Termín byl 23.-24. červen. Budeme brát dřív, ale jen za sluníčka. A v termínu dodají baterie. Energii začneme kumulovat později. Je to prý ekonomické. Vidím to na aplikaci u své kadeřnice. Jupíí!

Chystám se pěšmo, ale. Čas mě tíží. Kolo? Auto. Nákup. Jedu mamince koupit kytku. Nakonec jsem na banku zapomněla. Jedu po úzké cestičce nahoru ke hřbitovu. Jednou mě tudy povezou na mé poslední cestě. Štěstí, že nevím, jestli pokvetou kaštany, jestli budou opadávat akáty, jestli bude prohrnutá cesta, jestli budou na louce kvést bledulky.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-03-13_Vdecna/

Parkuji před hřbitovem. Černobílá kočička na mě mňaucla. Jdu do kufru, rozdělávám pytlík s bonbony s příchutí salomon. :-) Kočička hltá. Jak bouchnu dvířky, pouteče. Ale rozumí, když jí ukazuji na chodník, aby si dozobala. Zas uskakuje. 

- Víc už nedostaneš, to není vhodné. 

Kočička mě následuje do hřbitova. Točím vodu do konve. Zas je tu. Hladím ji. Půjde doufejme  po svých. Hladím ji pod krkem. Usedá k pomníku. Zdobí ho. Dekoruje. 

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-06-13_Nahrobky_hovori_za_mrtve/

Vyměňuji karafiáty. Truhlíky zalité. :-) Celý den se střídal déšť se sluncem. Hodně se ochladilo. Ale my máme ode dneška bazén!! :-) Sedám si chvíli na bobek. Povídám si s mamkou. Jak mi chybí. Ale prý si vedu dobře. Děkuji za všechno, co mě naučila. Tatínek mi nechybí, totiž od tří let tu není. Loučím se. Dnes se vracím jinou cestou. 

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-06_13_Lesni_-_hrbitovni/

Po celém hřbitově rostou lesní jahody. Zobu je. Přemýšlím, jestli se to smí. Jestli to není svatokrádež. Jestli to není neúcta. Nakonec si říkám, že ty jahody jsou dárky od těch, kteří tu odpočívají nám živým. Tečka.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-06-13_Levandule,_pivonky/

Dnes jsem vyslechla, jak to chodilo v Hořicích před třemi lety na festivalu. Fakt dobrá vizitka s. r. o. Policie. Tedy LTD. Hanba jim! Styděla bych se za svou profesi pomáhat a chránit. Jsou fiktivní. Neumějí zákony, pokud umějí, porušují je, a co hůř, vědomě! Hanba! Víc a víc lidí už ví o legitimních věřitelích České republiky...

Tak tam na tom festivalu jsou prý nějaké louky. Na jedné straně nějaká močůvka, hnůj. Stéká do trávy. Byla tam vysekána tráva. Vysekáno, tedy znamení, zde se dá zaparkovat. Večer, když byli všichni pod vlivem alkoholu, přišel na kraj louky chlápek s kovovou tyčí v doprovodu policisty:

- Máte hodinu na přeparkování. Za hodinu vám tady pán tady tou tyčí rozfláká auta a my to řešit NEBUDEME. Člověk, který mi zvěsti vyprávěl, je nesmírně česný, pravdomluvný a přímý. Neporušuje pravidla, neporušuje zákon. Šel se zeptat, jak to má udělat, když nemůže řídit. Od policisty se mu dostalo odpovědi:

- Tady jedete po poli, tady řídit můžete.

OK. Jenže bylo potřeba přejet přes hlavní cestu na druhé pole. Poprosil policistku, jestli by byla laskavá a s autem nepřejela, neb pil.

- Od toho tady my nejsme.

Nejsou, ale čekali, že lidé s alkoholem v krvi budou přejíždět hlavní cestu. Hm. Opravdu pomáhají a chrání? To je tam nemohli nechat do rána? Festiválek byl řádně ohlášen. Proč tam nebyly cedule s upozorněním pro přijíždějící?! Tady ne. Tady je Krakonošovo. :-)

Další perlička. Člověk běžel pro něco do stanu. Úzkou uličkou. Nebo ze stanu utíkal k hudbě. Hlídka nutila, aby si vysypali do vysoké trávy obsah batůžků. V té trávě tekla ta močka. Druhý den ráno bylo vidět zapomenuté osobní věci, ale to už majitel byl bůhvíkde.

- Toto by bylo na mě.

- Oni by řekli - pojedete s námi.

- Tak bych jela. A nechala bych si sepsat protokol. Zákonný důvod. Oni vás totiž nesmějí bez důvodu ani ztotožňovat. A to jejich jménem zákona - to neplatí! To je taková jejich formule. Ale oni musí vědět, jménem jakého zákona a poučit člověka. Protože člověk nemusí znát obsah citovaného zákona.

Přemýšlím nad terorem, šikanou. Třeba bych měla v batůžku jedinou fotečku svého tatínka. Nebo bych měla s sebou malé zrcátko po mamince. V noci bych své cenné nezbytnosti poztrácela. Ty batůžky, torny, to se vysýpalo jen z plezíru soudruhů v uniformě. Zvůle moci.

Poslouchala jsem s očima vykulenýma jak žába.

Toto končí. Vše je připraveno. Každý dojde svého. Neumím si představit, že bych šikanovala žáky, studenty, učně. Nedovedu. Brala jsem svou práci jako službu, pomoc. Nikdy ne jako příležitost k vyrajtování svého ega.

Když jsem začala chodit s Ivulkou, to bylo ještě na gymnáziu, pozval mě k výslechu přiblblý policista. Ani nevím, jestli ještě žije. Vyzvídal, co bylo v divadélku na diskotéce. Odpovídala jsem po pravdě - nic, nevím, vše v pohodě. Při podpisu protokolu jsem ho upozornila na mraky hrubek. On neuměl napsat ani Coca-colu. Vyhrozil mně, abych nebyla drzá, že mě může zadržet na 48 hodin. Jen jsem si poskočila - to by se holky divily, že mě zadržela Veřejná bezpečnost na tak dlouho. Pak jsem se ve škole chlubila, jaký neumětel to byl.  Slabé označení. Cvakal na psacím stroji jedním prstem. Nabídla jsem mu, že mu to napíšu, že umím všemi deseti a poslepu. :-) 

Petroušek češe třešně na marmeládu, kompot, bublaninu.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-06-13_Je_z_kopecka/

- Prosím tě, ten bazén se ne a ne zdvihnout. Asi, že jde z kopce.

- Peťuš, to nevadí.

Jdu se podívat na tu šikmou parádu. Mně se zdá, že je vše v pohodě. Jen zima. Tu vnímám. Kašli na to, jestli je nakřivo. Hlavně, aby v něm byla teplá voda. :-)

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-06-13_Tvorim,_varim,_pecu,_zavaruji,_nakladam/

Vařím třešňovou marmeládu z jahod. To je dobrá formulace. Jasně! Vařím třešňovou marmeládu s jahodami. Házím do hrnce třešně i s peckami. Pouštím nože na trojku. Dobře poslouchám zvuky, abych včas zastavila. Pecky nesmím ohoblovat. Jen vypeckovat.  Marmeládka hotová. Drží formu. Naložit jahody a třešně na zimu. Hotovo. Nutriční webinář v naší skupině. Jdu ještě na jeden do další skupiny. Porada. Bublanina. Hotovo. Končíme.

Jdu si přemýšlet o světě. :-) Jak bude krásný!! Po čtrnácti tisících let. Ono stačí po šesti tisících. O zákonech Gesara - Nesara. O kvantových počítačích. O mírovém světě. O čistém nebi nad hlavou. O společenství dobře naladěných lidí. :-) Cože? Nevíte, o čem mluvím? Doporučuji:

19.5.2022

https://www.youtube.com/watch?v=47m6XhzFxa0&t=4s

26.5.2022

https://www.youtube.com/watch?v=cyRKqh3FOYc

2.6.2022

https://www.youtube.com/watch?v=Ssxny-PcX7c&t=790s

Mourek se Zrzečkou přišli na noční gáblík.

- Moure, jen trošičku. Funíš. Zrzečko, chceš ven? Moure, ty taky? Ty ne? Ty zůstaneš v teplíčku? Hlavně mi tady nechrupej do psaní.

Zítra úplněk - pozor! 13.51 hod. Připrav se! Hrajem! Cože, bolí vás hlava, záda, brní ruce? Schumanka šílí. Energie nás prostupují. Vydržet!

Dobrou noc!