Chumelenice impulzů. 

16.03.2021

Vstávám před budíkem. S chutí. S elánem. Mám hodně práce. Tak šup, šup - s vervou do toho a půl je hotovo.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-03-16_Pecenicko/

Mezi prací rychle zadělávám chlebové bagetky. Do toho zvoní paní. A v jedenáct skyp s mamkou. Jo, všechno stíhám. Jsem totiž velká. A šikovná. :-)

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-03-16_Kocicaci/

Kvásek se mi náramně povedl. Chlebíček taky. Spěchám. Pod okny běží rezato-bílý. Šup pod plotem přes cestu. Zrzka za ním. Za Zrzkou náš morák. Neúnavný. Mroucá. Kňůká. Přiběhne na zavolání. Kdyby uměl zazvonit na zvonek, věřím, že by stále zvonil se svou replikou:

- Dobrý den! Půjde Zrzka ven?

Je jak omámený. Zrzka baletí své tanečky. Jdu ji s rukama od těsta zavolat. Je tu. Hlídám, aby se mi do domu nevloudil moratý obejda. Zrzečka si jde schrupnout. Pejsíček spí, jak se hnu, následuje mě.

Jdu telefonovat. Třikrát se mi číslo vypne. Zvonek. Zboží přišlo. Aha, tak proto jsem neměla číslo úspěšně vytočit. Neměla bych na hovor klid.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-03-16_S_maminkou%2C_kockou_a_tatinkem/

Mohu se tetelit štěstím, když vidím maminečku. Nemá každý takové štěstí. Večer si totiž pouštím stav našeho zdravotnictví u Pavla Hlávky.

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=J6aBcrz7yJI&fbclid=IwAR2vOg_I5DLazOVECSCSrkUVkjzugjrYWrpCiJkPGsnFkWyIEXv5lAuMh-I

Šílené. Lžou, jak se mohou zdravotníci přetrhnout. Jak jsou přeplněné pokoje, chodby. Jak nemají lůžka. Pavla pustili k umírající mamince. Týden jí nedali účinné léky. Už selhávají ledviny. Arogantní pan profesor, takový sebevědomý vzdělaný hajzlíček, odmítá v posledním tažení pacientky zkusit povolený lék. O ivermektinu a jeho povolení asi nikdy neslyšel. O košickém protokolu se vyjádřil - opsaný. Co si dovoluje - dehonestovat svého profesního košického kolegu docenta Törökeho! Pavlova maminka leží s dýchací maskou. Výmluvné oči. Smutná, unavená, připravená... Selhávají ledviny. Čtrnáct dnů nepodali lék! Minerály - v roztoku chybí selen, zinek. Čekají na její smrt. Udělají čárku. Umřela na kovid. Brečím u toho bezmocí. Co jsme to za pronárod. Jak se lékaři zaprodávají!!! Mám s tím vlastní zkušenost! Nikdo paní nepřijde pohladit po tváři, po vlasech. Vzít za ruku. Personál v bílých kosmonautických hadrech sedí na stole v sesterně. Má prdlajs co na práci. Kde je zdravotnická čest! A kde jsou ty plné chodby lůžek? Prázdno! Před deseti dny odmítli mamince dát lék! Teď už je pozdě. Lžou - zakázáno, nezakázáno. Ošetřující lékař neví, NEVÍ, že ivermektin povolili. Jo, už slyším odborníky, že lajk nemůže radit lékaři. Oni nechají člověka zhebnout; Odborníci! Odborně! V Košicích úspěšná léčba. V Brně ze čtyřiceti pacientů třicet osm odchází domů VYLÉČENO!!! A lékař porušuje svou přísahu - nepomohl!!! Medikace žádná. V patnáct hodin lékaři odcházejí. Hlavně - neznají! Nevědí!!! 

Vidím to v DD. Stará garda sester - maličkost - ještě klientovi přepůlí velkou tabletu. Mladé ne. Stará se usměje. Mladá odškrtá, vydáno. Zapít. Nazdar!

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-03-16_Slouzim_zdravi_lidu/1481264857

Jo, až si to přečtou, mladé budou prskat. Že by to bylo v tom odznaku?? Který staré dostaly k nošení na uniformu? SLOUŽÍM ZDRAVÍ LIDU!! Že by to bylo v té uniformě? Čepeček, modré šaty, bílá zástěra. Řád. Generalizuji. Ale tak to vnímám. Hlavně, že za první linii dostanou těch sedmdesát tisíc. Máme na to. Co to je oproti odměnám u ludry Šiler. To si mnohý člověk nevydělá za rok. 

Paní Hudáková - laskavá. Mamka v čistém. V pořádku. Učesaná. Zuby má. Horký čaj. Kapesníky. Snad prý vždy před obědem pracují. Mrzí mě, že ji vytahuji z aktivizace. Prý po jedenácté končí... Ptám se, jestli chodila. Nic neví.

- Chodili jste?

- Nevím, jestli chodili, ale já jsem chodila.

Nikdy nevím, jestli ano - ne. Ukazuji jí naší kozu. Pozorně poslouchá. Bavím ji příhodou o koupi kozy na festivalu Jičín - město pohádky. Skvělý, skvělý týden vzdělávání, zábavy, zpívání, sochaření, stavění z písku, her...

Mám do oběda chvilku času. Dnes využívám každou minutku. V poledne přichází paní. Přinesla mi pro radost frézii. Na oplátku dostala voňavou právě upečenou bagetku.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-03-16_Dostala_jsem_-_dnes_od_klientky_-_dekuji_-/

Po obědě jsem zvadla v křesle. Jen na chvilenku. Probírám se z příjemného šlofíčka telefonem. Tak - ke strojům!

Nestačí zvěsti o sebevraždách, o nehorázném násilí policistů, ono ještě není vystupňováno. Když debil dostane moc, páne jo! Když u toho má debil VŠ vzdělání - smutné. Tak podnikatelé se budou šťourat v nose? A továrny budou stavět stany na odběry DNA? A firmy si budou školit své odběratele? No to snad odporuje všem mezinárodním dohodám! To je proti Ústavě, proti Listině základních práv a svobod. Kudla, tak jsem se nějak probrala ve fašismu. Jede plnou parou! Likviduje lidi, jejich morálku, vzdělání, ekonomiku... Co to je? Co to tu vládne? Na místě policejního ministra mazanec. Se zateklým mozkem v tuku. Mladý pán s ženou, která prošla všemi postelemi pravděpodobně řehtá a předvádí se jak mladý kůň. Bacha, aby si omámen mocí nezlomil vaz!

Večer. Když jsem učívala na učilišti a na gymplu, směli mi učňové, studenti i jejich rodiče volat. Měli ale výstrahu. Večer u AZ kvízu a následně u RISKuj věděli, že stopka. Nevolat. Beru počítač a klín. Pouštím si soutěž myslím Kde domov můj. Úroveň otázek poklesla až do studně. A ještě neumějí mnohdy odpovědět. Tady jsem se náhodou dočkala správné odpovědi:

Podle pravidel českého pravopisu se přímá řeč označuje na začátku a na konci dvojtečkou, závorkou, středníkem, uvozovkami?

To už vědí děti v páté třídě prvního stupně základní školy.

Procházím FB. Konečně si čtu Pekarové perlení. Bože, to je blbka. Pirát Michálek se vyznamenal svým moudrem: Už T. G. M. říkal, že nemáme věřit všemu, co najdeme na internetu.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-03-16_Pekarova_perli/

Václav Klaus ml.

16. března 1939 byl Adolfem Hitlerem vyhlášen Protektorát Čechy a Morava. Podle předsedkyně TOP09, paní Pekarové, byl protektorát autonomní...Paní poslankyně Pekarová:

A) cíleně lže
B) nezná význam slova autonomní
C) nezná českou historii
D) popírá nacistické zločiny spáchané na českých občanech

Ten status byste měla smazat a omluvit se. Váš výrok je naprosto nepřijatelný a urážlivý vůči obětem německé okupace. Opravdu si myslíte, že třeba předseda protektorátní vlády, legionář a účastník odboje gen. Alois Eliáš, který byl za protektorátu zatčen, odsouzen a zastřelen, byl představitelem autonomní vlády?

Reakce blbých a odpovědi chytrých:

Eva Adelay Suchánková

Když už jste na té Wikipedii našel definici slova "autonomni" kouknul jste se i na heslo "protektorát Čechy a Morava"?

"Okupované území Německo anektovalo a zřídilo autonomní Protektorát Čechy a Morava, vyhlášený 16. března 1939[4] výnosem o zřízení Protektorátu Čechy a Morava."

https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Protektorát_Čechy_a_Morava


Petr Bartů

Eva Adelay Suchánková

Asi máte stejný zdroj, jako ta trubka z topky


Tomas Jaroslav Dvorak

Na VS mi rikali, ze kdyz budu citovat wikipedii tak me nenechaji odstatnicovat...


Lukáš Macháček

Eva Adelay Suchánková

Vy nebudete asi ta nejostřejší tužka v penále...

Al hamajda asi taky nebude nejostřejší tužka v penále. No, ačkoli - možná je dost ostrá. Umí počítat. Bacha, Ireno, rozlišuj mezi blbkami a hamounivými vychcany. 

- Zrzko, ty jsi černá! Ty čunísku!

- Kdes byla? Ty se maskuješ před kocourka, viď? Aby tě nenašli.

Péťa mě baví svými řečmi. :-

- Léčebna včera volala. Přijedou si pro tebe.

Vůbec mě to neuráží. Řehtám se. Jak malá holka. Za dnešek jsem nabrala tolik informací!! Nechtěla jsem. Mladý hoch, právník, se zabil. Kolikátá oběť teroru a tmy! V duchu počítám - patnáctiletý hošík v MB, pán u ministerstva, tři lidé na dně Macochy... Pane Bože! Přichází mi na mysl obrázky skákajících černých policistů na lidi. Vidím plačící děti. Rozervané nosy. Nešťastné obličeje lidí, bojících se infikace špejlí... 

Fučíku! Málo jsi volal. Nebděli jsme. Chrápali jsme. Dostali nás! 

Dobrou noc!