Čichám, čichám, ale marně :-)

04.09.2022

Probouzím se. Chjo, zase nový týden. Ne, vlastně ne! Co je za den? Není pondělí, Není!

Neděle. Sama. Boží! Tak co, Ireno, zlepšil se ti čich?

Ježíši, necítím vůbec nic. Čepuji z termosky čaj. Cítím jen to, že je horký. No potěš! Tak se zkoncentruj. A začneme pročichávat. Kafe - nic. Mýdlo - nic. Parfém - vůbec nic. Pročichávám se domem. Nic. Smrkám. Kašlu. Nejde mi to. Táhnu chrchle z průdušek. Ó, dávím se. Otevírám dokořán okno. Dívám se do slunce. Dýchám zhluboka. Nenechám se rozhodit. Klid. Tak takhle bylo lidem s kovidem, aha. Nemohli dýchat. Dali je na přístroj a zabili. Dobré. Vracím se do kuchyně. Maličko vzadu něco cítím. Do oběda se čich ze čtvrtiny navrací. Super. Cvičím čichový nerv. Čichám, čichám.

Hela, ta, jak ovdověla minulý týden. Manžel tři dávky. Na ulici. Tak ta Hela prý stojí na kopci v Habřině. No tam je přece maminčina škola!

- Helo, tam mamka chodila do školy.

Pink. Fotka. Ano, to je její škola.

- Ja vim proto Ti to posilam. Ta skola neni videt jak jezatostla alebudou ji renovovat a budou tu jesle a mozna i skolka dostali nato dotaci

Píše na mezi. Omlouvá překlepy. I já píšu v posteli s překlepy. Je na místě, které brázdila malá Venuška Kopecká. A Mařka Kuřetová. Děti z Neznášova, Rožnova, Habřiny. Maminka moje. Už to bude sto let. Už to je rok a tři a kus měsíce, co usnula navždycky. Každý večer a ráno se na ni dívám. Krásná. Píšu o mlýnu Skořípka. Nevím, kde se tam Hela vyskytla. Jak se asi cítí. Zítra týden sama. Šikovná paní. Umí létat dvakrát ročně do Ameriky. To bych neuměla. Ona ano. Přes ohromný Frankfurt. Pamatuji, když dcera kolegyně El Hmoudové na gymnáziu létala za otcem do Arábie; a že ovládala angličtinu! Vyprávěla, že přemístit se po tak velkém letišti je velice náročné.

Celé dopoledne ležím, čichám, ležím. Mně se tak nechce. Už to přes týden bylo OK. Léčivá prostěradla prý budou zítra odeslána. To je mi k ničemu. Celý týden jsem se na nich mohla léčit. No. Mohla jsem se vystříhat otravě! Nikdy nikdo nic nechytil. Kecy o virech. Žádné neštovice, žádné spalničky. Žádný covid. Žádná chřipka. Jen otrava těla. Exozomy. Projev ve fyzickém.

https://odysee.com/@HUXLEY21:f/Konec-infek%C4%8Dn%C3%AD-teorie---prvn%C3%AD-%C4%8D%C3%A1st:0

Tak vylez. Šup!

Petroušek volá. 

- Jak ti je?

Líčím čichové potíže. 

- Lež. Já si vezmu těch pár brambor, co jsem viděl na pánvi. 

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-09-04_Podciperak/

Zadělávám na koláč podciperák. Nádherné metýnkové těsto. Překrásné. Vláčné. Výborné. Chutné. Na koláč kladu přezrálé blůmy. Mami, všechno ovoce, které jsi tu zanechala ve své zahradě, je tak, ale tak chutné, skvělé, kvalitní. Umělas´ vybírat. Vždycky ses´ trefila správně. Navrch sypu borůvky. Kolik let se mrazily? Našla jsem je v mrazáku. Už vysušené mrazem. Ochutnávám. Do drobenky přidávám mleté ořechy. A zbytek máku z minulého týdne.

Dvě hodiny. Petroušek je tu z rachůtky. Obědváme venku. Pozdně. Zbytek brambůrek. Rýže s kurkumou. Krůtí prsa. Zbytek krůtích řízečků z pátku. Okurkový salát s rajčaty. Užívám oběd s Petrouškem. Kolikrát budeme ještě sedět za naším velkým zahradním stolem. Kdy osiří úplně? To bylo nádherné léto!

- Tak já jdu na ten bazén.

- Jé, Peťuš, myslela jsem, že tu spolu posedíme. Chceš kafe?

- Ne. Nebo jo. Vezmu si ho na slunce.

- Tak já za tebou přijdu na sluníčko.

- Chci dnes bazén zlikvidovat, než začne pršet. Zítra.

Sedám si k němu na křesílko na sluníčko. Jen tak sedím. Pozoruji jeho úsilí. Nechce se mi vůbec nic.

- Petroušku, mám pro tebe výborný koláč.

Nalákala jsem ho. Metýnky, to on rád.

- Pojď si poslechnout, jak ta voda zpívá. 

Lije vodu na trávník. Nejdřív slyším bzukot nějakého hmyzu. Ale pak! Opravdu. Země zpívá! To je teda unikát. točím. 

Petroušek si chvilkami odpočívá. Sedá si k občerstvení.

- Peťuš, k čemu byla ta včerejší demonstrace? Podporovaly ji televize. Měli profesní pozvánky. Nesekal se jim FB. Ksicht Vrábela se objevil letos někdy v únoru na Tg. Hledala jsem, kdy se vyloupl. Připitomělý, orouškovaný, zabodaný. IQ tykve. Křivohubý bulíček. Nezná lidi z vlastenecké scény. Prý doktor Waksmundský... Nastrčená postava. Užitečný idiot. Kdo to platí? Kdo platil celý ten cirkus? Tu konstrukci, ta videa! Kdo stojí v pozadí? Kdo to má na svědomí? Ti lidé tam přijeli, protože prožívají strachy o život, o platby. Jinak by je tam nikdo nedostal. Kudy jde tok peněz? 

- Jen se vymění. Divadlo.

- Jediné, že dostali lidi do ulice. Že ukázali Fialovi. Ten řekl - nemám zprávy z Václavského náměstí. Šupák. Hlavní věc, že se lidem nic nestalo. Měla jsem o ně starost. Schylovalo se k Majdanu. Zařvali si, rozjeli se domů. K čemu? Ti na pódiu - to jsou lidi propojeni se stranami. Lidi jen zneužili. Kolikrát už? Ten právník - ten si jede svoje a za sebe! Ten ví, kam míří! Ale Těm dvěma politicky odsouzeným nepomohl. 

- Podívej se, jak ta sýkorka hoduje na blůmách. Pojď, ukážu ti ji.

Opatrně se k němu blížím. Opravdu. Sýkorka si rozdělala jeden blůmový soudeček. Točím. Co včel se dnes zas páslo na blůmách na zemi. Na kazících se, na kvasících, ale ony si hezky načnou zdravý plod. Seberu z něj jen pecku. A motýli se tu vždycky touhle dobou pasou na kvasící šťávě. 

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-09-04_Se_zviraty_-/

- Mami, co děláš? Odpočíváš?

- Žehlím.

- Mamko. Já bych ti to příští týden vyžehlila.

- Ale to bys musela přijet už ve středu, víš? Ono to narůstá. Péťa mi dal žehlení na sluníčko, tak zvládám.

- A co dělá Péťa? Leží?

- Vynáší bazén.

- Máte odpočívat!

- No jo, když on někdo musí dělat. :-)

https://www.facebook.com/103752862478795/videos/774266017146654

Poslouchám u žehlení Jirku Černohorského. Kupodivu jeho hodnocení včerejška má hlavu i patu. A nemluví sprostě. Se zájmem poslouchám jeho hodnocení. Ano. Byl na demonstraci. Nemluvil. Pozoroval. Komu dobře?  Kdo z toho bude mít prospěch? Nemám dobrý pocit z právníků. Hlavně z toho jednoho. Varuje před Reichlem. Ten jede jen za sebe. Jen za sebe! Naše ukrajinská vláda vypadne a nastoupí nová grupa nových zlatokopů. Ne, to není řešení.

Řešení je:

ČTYŘI ARTIKULY OLOMOUCKÉ

A) NEHRAJEME PANDEMICKÉ HRY

Respektujeme vědu a odmítáme jakákoli politická rozhodnutí ve vztahu k našemu zdraví! Trváme na tom, že SARS-CoV-2 neexistuje, protože nikdy nebyl izolován z živého pacienta. Covid-19 je jen zvrhlou politickou hrou za účelem finančního zisku farmaceutických firem a jejich politických loutek a za účelem zotročení svobodného jedince globalistickými elitami. Odmítáme respirátory, vakcinaci experimentálními jedy a omezování lidských práv a svobod na základě pavědeckých ničím nepodložených závěrů pseudovědy, s názvem virologie.

B) JSME ČESKOSLOVENSKO

Stále jsme Československo! Rozdělení ČSFR proběhlo bez referenda, tedy protiústavním a vlastizrádným způsobem, v přímém rozporu s ústavním zákonem 327/1991 Sb. Veškeré úkony nelegitimních vlád nelegitimních celků ČR a SR po 31.12.1992, jsou neplatné. Nejsme tudíž členy NATO, ani EU a platí zákony a Ústava z roku 1991.

C) BUDUJEME KOMUNITY ODSPODA

Dodržujeme posloupnost priorit v pořadí rodina - komunita - vlast - cizina. Komunity budujeme odspoda, podporou sdružování se v komunitních skupinách, které samy definují problémy, jaké je třeba řešit a samy vybírají své lídry, kteří se zavážou podniknout veškeré potřebné kroky, aby tyto problémy byly vyřešeny. Odmítáme existenci politických stran, jakožto nástrojů vlivových mafiánských skupin. Svoje nedáme, cizí nechceme.

D) SVOBODNÉ MĚSTO, OBEC, DRŽAVA

Vedení komunitních celků musí být výlučně v rukou komunit. Nepřipouštíme centralizaci moci, která napomáhá zvrhlému liberalismu, který přehlíží problémy komunit a upřednostňuje problémy cizí a zástupné, které se komunity netýkají a morálně je rozkládá svým zvrhlým pojetím hodnot a priorit.

- Petuš, to je pravda, že?

- Tak se podívej u nás do Zpravodaje na kandidátky, hned tě to přejde.

Sluníčko zapadá. Mám skoro vyžehleno. Petroušek zmizel pro mléko. A na kotelnu na kontrolu. Má přece tu pohotovost. Pečlivák. :-) 

- Peťuš, zítra máš volno. Dospíš se!! Odpočineš si.

- To nevydržím. V pět v šest jsem vzhůru.

- Bolí tě ještě hlava?

- Už to ustupuje.

Tak to byla naše nedělenka.

Dobrou noc!