Cílový -  tak jsme došli

23.12.2022

Dvě hodiny. Ráno. To znamená - hupky šupky do postele. Když se dnes otočím za dnem, ó, já toho stihla. Všude utřít prach, vyluxovat. Odstrojila jsem barborky. Rozkvetly obojí - třešeň i zlatý déšť. A já si ani nevšimla. Moc se vznáším. Uzemni se.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-12-23_Kus_dne_I/

V krabičce na dně jsem našla dva bílé výtvory. Maminka vykrajovala v DD. Nedávno jsem psala, jak se jim ten den povedl. Obsluhovaly děti ze školy. Skvělé. Tak jsem si sáhla na věc, kterou držela v ruce maminečka.

Vybrat popel. Vytřít okolo kamen. Vybrat kočkolit. Naplnit trubičky. Upéct bagety. Upéct koleno - ne moje, darované. Uvařit kroupovou - skvělou, silnou. Uvařit zelňačku - s žitným kváskem a houbami. Takové moje kyselo se zelím. Obchodovat. Přijímat dárky a pozornosti. Pečovat o kočky. Rozvést přání a pozornosti. Užívat dne. Zpívat si. Pobalit dárky, které ráno Péťa vyexpeduje. Zabalit dva hezké dárky našim dodavatelům vajec. Vytelefonovat si na poště, co jsem včera popletla na balíkovně. Poslat si přes balíkovnu balík znovu. Vybalit zboží. Zvládnout odbavit spoustu telefonů. A jsou dvě - jdu spát. Protože dnes je už Štědrý den a chci být odpočatá.

Petroušek okolo mě kroužil jak motýl. Donesl mi vánoční svícen. A málem nesehnal klobásy. Nikde neměli. Jenže on je šikovný. A přivezl. A navezli jsme do bedny špalky. Vydrží aspoň týden, možná déle.

Před domem zastavilo auto. Zvonek. Klientka mi přišla popřát. Donesla dárečky. Do mého kuchtění přišlo radování navíc.

Linda mi pomohla trošku v kuchyni s přípravou na zítra. Což je už dnes. :-)

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-12-23_Vanocni/

Dnes pro mě všechno končí. Můj skvělý advent. Koncerty, výstavy, přednášky, trhy a trhy a zas trhy, rozsvěcení vánočního stromu - setkání s lidmi. Koledy. Purpura. Dobré nastrojení uvnitř. Zpytování. Ohlížení se za rokem. Včera příjemné překvapení. A dnes mezi mnoha hovory jeden dopolední. Hezký. Vlastně - všechny byly hezké. Ale ten ranní...

https://www.evropa2.cz/clanky/zivot/parkinsonova-nemoc-zmenila-legendarniho-ozzyho-osbourna-k-nepoznani?utm_term=Autofeed&utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR3TqvOvDaLtwqbpcYzdGFCMdM8w-Z6IZ-q3ZSd_B2A98uZEynwTgedpBRs#Echobox=1671628269

Volal celoživotní kamarád. Tři dávky. Parkinson. Ozzy Osbourne - taky Parkinson. Čtu, jak nemůžeš zdvihnout nohu, chůzi... A pak taky čtu o jeho koncertní šňůře v květnu příštího roku. Jak to chce zvládnout? Není to moje starost. 

Přeju mladému člověku. Jeho mladičká partnerka zdravotní sestra. Asi čtyři dávky. On první kovid lehký. Honem bodanec. Druhý těžší. Třetí ještě horší. Má dvě. Už nechce. Jeho střízlíček měla tak silný průběh, byla jak stéblo trávy... Smutné při čtyřech bodnutích. 

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-12-23_-


https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-12-23_Se_Zrzkou_v_zahrade/


https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-12-23_Vecer_a_noc/

Přeju, až ráno budete číst, klid v duši, klid v mysli; ať jste na Štědrý den dobře naladěni. Přeji si klid zbraní, mír na planetě, aby aspoň dnes měli lidi ve válce co jíst, aby jim nebyla zima. Aby děti neplakaly strachem, bolestí, hladem, smutkem. Aby se opět ztratil z trhu nurofen pro děti. A jak mi dnes řekla jedna lékařka - to je to nejmenší zlo. Jsou tu větší. Snad se rodiče zas naučí používat přírodu. Včera jsem slyšela něco o zákazu chování domácích zvířat na Slovensku. Asi jsem se přeslechla. Přeju, abyste nešíleli, že nestíháte. Čas je jen domluva, pofidérní jednotka. Existuje čas? Někdo ho viděl? Já už ani hodinky většinou nenosím. Je fakt, že se divím - kolik je hodin. :-) Prožijte svůj Štědrý den po svém, jak je vám libo, s vašimi blízkými. Abych nezapomněla - kontrolujte myšlenky. Mně to včera tak hezky škobrtlo na tom parkovišti... Pokusme se zvládnout "být hodní". Však nemusíte házet zuby po někom, kdo vám vibruje nepříjemně. Stačí nasadit neutrální tvář. Ne škleb. :-) Moje zkušenost: Jsem-li v pohodě, nic nepřipálím, vše se daří, povede. Jak začnu křepčit, jsem v háprdepu. 

Právě odbily tři. 

Dobrou noc!