Den s klienty. Obohacující

22.01.2020

Dnes nikam nemusím. Ale někam si vyjedu. Jsem si myslela. Začínám v jedenáct. Končím večer přihlášením do školení. Huráá, jednadvacet!!! Statistiku, úřad... 

Setkávám se v profesi s mnoha lidmi. Dnes dva noví. Na čtrnáctou přijela krásná vcelku štíhlá mladá dáma. Vítám ji u branky:

- Jakou jste měla cestu? Odkud jedete?

Pevný stisk ruky. Cvičitelka. Krásná tvář; ztepilá postava; ale výsledky s docela obstojnými rezervami. Metabolický věk - jen o rok menší než biologický, tuky vyšší, než by se očekávalo... Paní nádherně komunikuje. Poslouchá. Dozvukujeme si. Osvícená. Vybírá si program k nápravě stravovacích chyb... Snaží se jíst zdravě, správně. Ale nedovýživa ji nutí k mlsání. Cvičí pilates; málo spaluje; nutno narůst svalovinku, odpálit tuky. Pilates občas cvičím podle CD. Potřebovala bych vedení odborníka. Nerada dýchám. U meditací mě nutí zhluboka prodýchávat až do morku kostí. Ukazuji ji, co dovedu. Asi před pěti lety jsem se objednala k fyzioterapeutce. Přijela jsem tehdy pozdě. Neměla jsem možnost vidět, který chromajzl přede mnou odcházel. Už se stihnul odplížit. Až po mně. Spolužák z gymplu. Pokřivený bolestí. Už nás opustil. Tehdy se fyzioterapeutka divila, když mě momentálně nic nebolí, k čemu má návštěva. Navíc pojišťovnou neplacená. V soukromém zařízení cáluje občan ze svého. Naučila mě několik cviků k procvičení vnitřních drobných svalů okolo páteře. Taky jak správně stát. Bradu zasunout do šuplíku. Pozor na břicho... Stoj si nacvičuji v bance ve frontě, na ulici před výlohou... Vždy, když se vidím jako paragraf. Hned se snažím ho rozplést a vyrovnat. Dnes předvádím stoj. Pak leh. Hlavu ke kolenům. Mladá paní mě chválí.

- A to už asi rok cvičení flinkám.

- Ne, máte pevné tělo.

- Dovyživené. Dopřávám mu to nejlepší. Pak mi za to slouží.

Učí mě dýchat. Pár cviků. Kontroluje přilepenost pánve k zemi. Prý se neklepu. Spojené nohy v pohodě pokládám skoro nad zem a zpět. Ukazuji jí poslední cvik po mém cvičení. Nevím, kde jsme ho nabrala. Ten cvik je série.

- Tady v té fázi od sebe odtlačuji všechno špatné, zlé.

- Mám to taky tak. Představuji si, co cvičím, co vyjadřuji.

Souzníme.

- A tady bych ráda cvičila se zavřenýma očima, ale je nutno být po kolena zapíchnutá v zemi. Se zavřenýma očima se to nedá.

- Ano, soustředit se na jeden bod.

- Pokud nejsem uzemněná, kejkluju se. Dnes mi to zrovna jde. A ještě na druhou nohu. Se snachou jsme se shodly, že je nedobré cvičit rychle. Samotný člověk cvičení i dýchání zrychluje.

- Ale u pilates když máte všechno zvládnout - držet břicho, uvolnit ramena, zasunout vleže bradu - je potřeba mít na to všechno čas.

Hovoříme o ženskosti. Dnešní ženy jsou mužatky. Umějí opravit různé věci; chovají se silově, jako chlapi; muži jsou odporně nenormálně zženštilé baby. Bylo-li by potřeba zdvihnout zbraň, vzaly by ji do rukou ženy. Který čert nakukal sufražetkám tu blbost, že chtějí volební právo. Kašlu na volební právo. Budu rodit děti, udržovat oheň v jeskyni, pečovat o rodinu, o její chod. Muž ať uloví kance a hodí mi ho k nohám. A jde za mě rozhodovat do rady starších.

Paní přifrčela na čtrnáctou, vyměňujeme si názory, informace do půl páté. Tomu říkám kulturní obohacení. :-) 

- Peťuš, ta paní mě velmi zaujala. 

- Jo, vyzařovala. Byla sympatická. 

Během dne jsme s lidmi obdivovali stehlíky, sýkorky... Stehlíci - pro mě vzácní. Asi před dvěma lety naše kočičí hraběna dva skolila. Viděli své kamarády rozervané. Jejích krásná peříčka dlouho ležela na místě skonu. Přestali k nám létat. Jen v chumelenicích. V tomto týdnu jsme měli tu čest nakrmit hejno stehlíčků. Stehlík je pro mě pták v kostýmu francouzského krále. Neměla jsem čas vyfotit si dnešní hodující krasavce. Dokonce když jsem obědvala, z druhé strany domu bylo možno sledovat, pozorovat, zkoumat, fotit sýkorky. V slunovratové době jsem jim s Petrouškem pověsila krásný barevný domeček z Lidlu a na sklo krmítko. Je skvělé. přilepené na okenní tabuli umožňuje opeřence pozorovat přes záclonu zblízka. Na jabloňku u branky jsem zavěsila hezké obyčejné dřevěné krmítko z Penny.

- Ti to tu nenajdou. Určitě si zvykli chodit jen do zahrady. 

- Našli. NAŠLI!

Probírám se fejsbůkem. Musím se smát komentáři u objevené šachty na těžbu wolframu patnáct tisíc let staré: :-) 

Sáfra! To je prekérka, to je prekérka. Zrovna wolfram. Kov s nejobtížnějším tavením ze všech kovů. Jakpak to asi zpracovávali? Já myslím, že prostě udělali ohýnek, trochu do toho tloukli pazourkem, nějaký ten tanec šamana kolem a to by bylo, aby se neroztavilo. Něco jako pyramidy, kde každé dvě vteřiny zasadili dělníci jeden 2,5 tuny vážící blok, který předtím stejně rychle stačili jejich soukmenovci hbitě opracovat měděným dlátkem. (Jan Zadražil)

https://ac24.cz/en/-/oficialni-historie-sveta-je-lez-15-tisic-let-stara-sachta-na-tezbu-wolframove-rudy?fbclid=IwAR0BW5XWzT33CU0W1a3rEkRh1c6WUicomuMp1-GVg-3WzBJP7y4gncPdku4

Prožila jsem krásný den. Se sebou, s Petrouškem, v komunikaci s Lindou i s lidmi.

Dobrou noc!

P. S.

K tomu ženství - vystihující text:

Mystická sila ženskej reči. Védske písma hovoria:
"Žena - je tá, ktorá víťazí bez vojny."

Zvláštne! Prečo mnohé súčasné ženy musia bojovať o svoje miesto pod slnkom, dokazovať svoju silu vo svete mužov, zatiaľ čo strácajú zdravie a spokojnosť zo života?

Ako môžeme víťaziť bez vojny, keď svet konkurencie diktuje opak?

Žiaľ, iba niekoľko žien vie, ako ovládať jednu zo svojich silných zbraní - reč, ženy ju často používajú iba na sebazničenie, učia sa komunikovať tvrdo a jasne, ako muži.

Sila ženskej reči je v jej jemnosti a magnetizme. Zaujímavý fyziologický fakt: muži vnímajú reč ženy tou hemisférou a zónou mozgu, ktorá je zodpovedná za vnímanie hudby, zatiaľ čo mužská reč adresovaná mužovi je u neho vnímaná zónou mozgu zodpovednou za príjem a spracovanie informácií.

Hudba nemusí niesť konkrétnu informáciu, ale hlavne ona vytvára určitú náladu, stav, motiváciu... má hypnotický, očarujúci efekt... to znova pripomína žene, že aké je dôležité vyludzovať krásny zvuk zvnútra a ladiť si svoj vnútorný svet na tie najúžasnejšie tóny...

Žene je potrebné sa naučiť hovoriť krásne, vyjadrovať seba, svoje myšlienky, ovládať intonáciu... jej reč by sa mala stať nástrojom na prenos emócií a pocitov, stavov, želaní...

Ak sa žena vyjadruje tvrdo, jasne, konkrétne - muži ju začínajú prijímať ako muža, jej vonkajšia ženskosť sa stráca počas tvrdej mužskej komunikácie...

Odpradávna ženy vedia liečiť aj zariekať slovami, žehnať aj preklínať, poučovať aj inšpirovať... a taktiež plytvať všetkou svojou mystickou silou na prázdne klebety a ohovárania!

Ohovárania zabíjajú ženskú podstatu, nielen že priťahujú k žene všetko zlé, z toho, čo hovorí, ale ešte aj strácajú svoju posvätnú moc... Každé negatívne slovo vyrieknuté na adresu určitého človeka - odoberá z Vás zbožnosť a prináša do Vášho života presne to, čo Vy odsudzujete... stáva sa, že porozprávate o niekom zle, žena sa cíti vysilenou a frustrovanou, všetka jej sila je preč.

Zároveň, ak rozprávajú o dobrých ľuďoch a dôstojných skutkoch iba posilňujú dobrotivosť v žene a tie jej dávajú silu.

To sa týka aj manžela aj blízkych, to čo žena hovorí nahlas - to je ako zaklínanie, začne pôsobiť na ňu aj na jej okolie... a súčasné ženy sa neustále zaklínajú na všelijaké negatíva, bez znalosti významu sily slova a svojej reči...

Porozmýšľajte, aké slová používate vo svojom živote???

"Nič sebe" - želanie samej sebe ničoho nemať...

"Úžas", "Strach", "Ale som hlúpa!" / "Som blbá!", ai... - je často počuť od žien, keď si myslí, že spravila nejakú chybu! No, skvelé zaklínanie samej seba, moje milé!

Aké "pozoruhodné" používanie Božského daru v mene zničenia seba a svojho života!

Premýšľajte o tom! Urobte si revíziu vo svojich vnútorných dialógoch! Premenujte sa zo "svine" na "Bohyňu", svojho manžela z "nezaujímavého(?)" na "Môjho Hrdinu".

Život sa čoskoro začne meniť vďaka novým postavám!!!

Rozprávajte krásne o prekrásnych veciach!

Toto je len jeden zo spôsobov, ako vytvoriť okolo seba hojnosť a blahobyt!

Překlad:

Mystické síla ženského projevu. Vedic písmo říká:

" Žena - je ta, která vítězí bez války."
To je zvláštní! Proč musí mnoho současných žen bojovat o své místo pod sluncem, dokázat svou sílu ve světě mužů a zároveň ztrácí zdraví a spokojenost života?
Jak můžeme vyhrát bez války, když svět soutěže říká něco jiného?
Bohužel jen pár žen ví, jak ovládat jednu ze svých silných zbraní - řeč, ženy ji často používají jen pro já, učí se komunikovat tvrdě a jasně, jako muži.
Síla ženské řeči je v její jemnost a magnetismus. Zajímavý fyziologické fakt: muži vnímají ženský projev na polokouli a mozkové zóně zodpovědné za vnímání hudby, zatímco mužský projev, který je určen muži, je vnímána mozkovou oblastí, která je zodpovědná za příjem a zpracování informací.
Hudba nemusí nést konkrétní informace, ale hlavně vytváří určitou náladu, stav, motivaci... má na, okouzlující efekt... zase ženě připomíná, že jak je důležité udělat krásný zvuk zevnitř A naladit její vnitřní svět na ty nejkrásnější tóny...
Žena se musí naučit krásně mluvit, vyjádřit se, své myšlenky, ovládání intonace... její řeč by se měla stát nástrojem pro přenos emocí a pocitů, podmínek, přání...
Pokud se žena vyjadřuje tvrdě, jasně, konkrétně - muži ji začnou přijímat jako muže, její vnější ženskost se během tvrdé mužské komunikace ztratí...
Vzhledem k tomu, že starověké ženy se mohou léčit a plakat slovy, žehnej a nadávat, přednášet a inspirovat... a také ztrácet všechnu svou mystické sílu na prázdné drby a pomluvy!
Pomluvy zabíjí ženskou podstatu, nejen, že přitahují všechno zlo k ženě, z toho, co říká, ale dokonce ztrácí svou svatou sílu... Každé negativní slovo, které mluví na adresu určité osoby - bere od Vás zbožnost a přináší na to Váš život, co udělat... stane se, že mluvíte o někom špatně, žena se cítí v depresi a frustrovaný, všechna její síla je pryč.
Zároveň, když se mluví o dobrých lidech a důstojné činech jen posiluje dobro u ženy a dávají jí sílu.
To platí i pro manžela a blízké, co říká žena nahlas - je to jako kouzlo, začne se chovat na svém okolí... a současné ženy neustále prokletí na všechny negativy, bez znalosti smyslu smyslu... Síla slova a její řeč...
Zamysli se nad tím, jaká slova ve svém životě používáte???
"Nic pro sebe" - přát si mít nic pro sebe...
" Úžas ", " Strach ", " Ale já jsem blbá!" / " jsem blbá!", ai...- často se to od žen slyšel, když si myslí, že udělala nějakou chybu! No, skvělé kouzlo ze mě, má drahá!
Jaké to "pozoruhodné" využití božského daru ve jménu zničení sebe a svého života!
Přemýšlej o tom! Udělejte si recenzi ve svých interních dialogy! Řekni se od " prasat " k " Bohyni ", tvého manžela z " Nezajímavé ", " na " mého hrdinu ".
Život se brzy začne měnit díky novým postavy!!!
Mluv krásně o krásných věcech!
To je jen jeden způsob, jak kolem sebe vytvořit hojnost a prosperitu! · Ohodnoťte tento překlad