Den s názvem Lážo plážo

18.03.2023

Dnes třetí den na budík. Už si zas chci jednou pospat do probuzení paprskem slunce. : Sobota.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-03-18_Rano/

V devět klientka. Dvakrát jsem ji přeobjednala. Konečně dnes. Hodinka s ní utekla. Nákup, termín.

Volá kamarádka. Přijď, něco mám… Směřuji na nákupy. Kaufland – to město měst, se svými uličkami, náměstíčky… Psychologové vyzkoumali, že obchodní domy slouží jako středověké tržiště… Nebyla jsem tu víc jak týden. O nic jsem nepřišla. Kytky. Kupuji primule, narcisy, hyacinty. První várka dávno odkvetla. Lidl – taky kytky.

Slunce svítí. Sice obloha začárována, ale právě teď je určitě na sjezdovce ještě tvrdo, upraveno, bezpečno. Sezona končí.  Lidi už se budou zaměstnávat zahrádkami. Nakukuji na své včerejší fotky. Kouzelné. Oba jsme se shodli, že sluníčko bylo jako pod plexisklem. Sice hřálo, svítilo, opalovalo, ale bylo jak pod lupou.

- Ty máš opálený obličej.

- A jak to, že ty ne?

- Já mám pigment, vždyť víš, že se opaluji dobře.

- A já mám červenou mordu, protože jsem blondýnka. Každý rok si musím sluníčko k tělu pouštět pozvolna. Letos mám obličej připraven. Ještě teď mě pálí nos, tváře, okolo pusy.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-03-18_Velikonocni_komerce/

Doma z nákupů. Komerční Velikonoce. Hračky - to je strach. Zajíček, který práská ušima... Hezky jsem si zanakupovala. Utraceno víc, než jsem měla v hotovosti. Nerada použila kartu. Apeluji na všechny  - používejte hotovost. Karta je bezva věc. Ale je to virtuální. Markéta Šichtařová vysvětluje:

https://www.youtube.com/watch?v=rvG97Vtd-mI

Volám kamarádce. Už nemohu. Jdu vařit. I ona vaří. Jindy.

Povedla se mi neskutečně dobrá polévka. Maličko mi připomínala tu nekonečně chutnou polévku mamčinu.

- Peťuš? Dnes ti uvěřím jahodové.

- No konečně. Tolik let jsem čekal.

Řehotám se. Ráno jsem si odložila kvásek do skleněné mísy. Sklenici jsem vymyla. I víčko. Kváseček jsem nakrmila. Základ vracím do čisté sklenice. K tomu v míse přidám kostku tvarohu, vajíčko. Tvořím knedlíčky.

- Nejdeme ven. Je zima.

- Jdu si odpočinout.

Ráda skládám tělo do vodorovné polohy, probouzím se až k večeru.

- Odpočala sis? Já tu chodím po špičkách. Přijde Honziček.

- Upeču makoveček.

Den se překulil. K přípravě bezlepkového lehoučkého rakouského makovečku si pouštím znovu Petra Holce. Potahuje tlustý doutník. S vážnou tváří z něj padají perly o volbě prezidenta, o tom, jak běhá v komnatách… O dědkovi Rychetském… Zpolitizoval Ústavní soud. Rychetský se bude naposledy snažit zprasit ty důchody pro vládu. Prý jestli se po Zemanovi bude větrat na Hradě, tak na Ústavním soudu se po éře Rychetského bude větrat aspoň sto let. Čeká od Rychetského, že skončí a zmizí. I já. Vláda se topí v průserech. Zkouší to přes totalitu. Pouštění strachu…

Prezident vlk se nažral a koza důchody zůstane celá. Možná kdyby mlčel, udělal by líp. Jenže on se rozmluvil tolik, že se nedá zastavit. Podepsal jsem, tak se jdu udat na ˇÚstavní soud. :-) 

https://www.youtube.com/watch?v=-bLbVPbwOLU

Komenty mě přivádějí k smíchu.

EDWARD KŘIVOHUBÝ

před 2 dny

Na hradě sundali červené trencle, ale " GUMA " tam z nich zůstala !

Arin Jäger

před 2 dny

ale všimněte si, že nikdo z protitábora tam nepoleze krást standardu a věšet tam červený/zelený/hnědý/maskáčový trencle... ne že by se báli, ale prostě že se to nedělá a nikoho by to ani nenapadlo

Pan Pigi

před 1 dnem

třeba chodí naostro

EDWARD KŘIVOHUBÝ

před 1 dnem

@Arin Jäger Proč by tam věšeli zelené trencle, když z těch červených tam zůstala guma !

Jiří Svoboda

před 2 dny

"Rakušan už je vykulenej sám ze sebe" - teda pane Holče Vy jste třída !!! Držím palce a držte se.


Jitka Ackova

před 2 dny

Pane Holče,jste nejlepší..! Pro lidi, kteří vedou stát by měly být povinné psychologické prohlídky vzhledem k příčetnosti, chorobné lhavosti...s IQ bych to nehrotila když 107 na prezidenta stačí


bariPlayer79

před 2 dny

Ono nejde jen o hodnotu IQ, ale i a možná dokonce především o to, k čemu a jak to IQ umíte využít. Pavel jej používá především k tomu, aby vždycky šel po směru větru, a na to mu 107 stačí s přehledem, a to i na postu prezidenta.

Carl 101

před 2 dny

Nízké IQ je žádoucí tam, kde je třeba plnit příkazy, a ne přemýšlet.

bariPlayer79

před 2 dny

@Carl 101 Tam je především žádoucí nebýt příliš empatický, emočně založený, možná nejlepší variantou jsou pro ně psychopati, ti mohou být i velmi inteligentní, jsou schopni jednat promyšleně, plnit i docela složité úkoly, přitom všem ale naprosto chladně, bez emocí, jako biologické stroje. Projevy emocí tito lidé vesměs jen napodobují když je to v nějakých situacích z nějakých důvodů žádoucí, ale skutečně prožívat city, emoce, běžně nejsou schopni.


Iva Vivinka

před 2 dny

Pane Holče, poslouchám každý Váš stream, ale TENTO…to je BRAVURNÍ ! SKVĚLÝ ! Tyto myšlenky by měla slyšet celá Česká republika! Kláním se před Vámi ! Jste

NEUVĚŘITELNÝ BOREC 🫶!!!

Jdu chvilenku dělat administrativu. Nahlížím do mailu. ČEZ. Posílá mi ve dvou fakturách velké přeplatky.

- Peťuš, mám tu dva přeplatky z ČEZu. Proč dva?

- Nezkoumej to, hlavně že ti to poslali.

- Tak to ne. Chci v tom mít jasno. 

 Zkoumám, proč dva. Volám  na jejich linku. Slečna se na dlouho šla někam poradit. 

- Ta první faktura z 1.6.2022 do 22.8.2022 je vyrovnání, kdy jste k nám přišla. 

- Aha, a proč jste mi peníze drželi tři čtvrtě roku? 

- To nevím. 

- Jste milá, neberte to osobně. Ale ČEZ je zlodějský subjekt. Asi před osmi lety jste mi tři čtvrti roku vraceli pomalu desetitisícový přeplatek. Uháněla jsem vás, jinak bych o své peníze přišla. Tehdy jste mi poslali jako omluvu oranžovou silikonovou podložku pod hrnce a oranžovou šálu. Pro smích! Šálu jsem nemohla nosit, protože oranžová byla barvou ČSSD. Vznáším reklamaci. 

- Já to tady vyřídím. 

- Vy tam máte termín výplaty konec března. Tak já Vás upozorňuji, že hned v pondělí píšu na NKˇU pro nezákonné držení peněz. Budu chtít 30% úroků. Jste šizuňkové. Minulý měsíc jsem konečně taky po tři čtvrti roce přišla k sedmi a půl tisícům opět za prodlení - drželi jste mé peníze déle, než povoluje zákon. Teď jsem s vámi ve při ohledně dodatku ke smlouvě - ohledně výměny značky baterie. A teď se docela těším, až jim pošlu tady ty dvě faktury. Respektive tu jednu. To bude divení. Ale pro vás. 

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-03-18_Hraju_si/

Den s názvem Lážo plážo je pryč. Mám jednoho Josefa. Zabalila jsem mu balíček. Pro radost.

A sobě jdu udělat radost… Jdu spát.

Dobrou noc!

P. S.: To s těmi přeplatky – ber to a nezkoumej – tam je rozdíl mezi mnou a ostatními lidmi.