Den s rozsednutou židlí. Coronavirus mě nezajímá:-) :-) :-) Biatlon dáme bez diváků :-) Fantasmagorie doby. A zakážeme vstup do PS. Uvaříme si bez dozoru veřejnosti, co chceme za lumpárničky :-)

02.03.2020

Hezký den! Co Vy? Taky hezký, že? Od rána vyřvává telefon.

- Dobré ráno! Petroušku!

- Máš zavolat...

- Jo, dík. Do lyžařské školičky.

Volám. Objednávám termínek. Boty lyžičky za hubičku na půl dne. Přilbu jsme loni koupili. Tu půjčují zdarma. Zařízeno.

Telefon.

- My vás nemůžeme najít.

O patnáct minut dřív? Upřesňuji, vysvětluji. Žádám o patnáct minut.

Zvonek.

Dobrá. Otevíráme. :-)  Pán s vysokou nadváhou, mladý 42 let. Jeho partnerka s vysokou nadváhou, mladá 36 let. Vysvětluji, přeměřuji. Lup.

- Co to bylo?

Pán se rozvaluje na kancelářské židli. Váhu jak dospělý býk. Bez skrupulí se opírá. Loni mi tu jiný obezita židli taky zlomil.

- Asi židle.

Je mu to vcelku bezohledně jedno. Během pár vteřin spadl ze židle. Zbortila se pod ním. Jste to, co jíte! Ty vorle! Pomáháme mu s jeho partnerkou na nohy. Voják, přídavky na tři děti, chtějí hubnout, ale teď nemají. :-) Ne, to mi hlava nebere. Aha, šest tisíc povinné ručení. Paní hned tahá z paty, co ona potřebuje zaplatit. Prý v květnu. Ne, už raději nechci ani v červnu.

Telefon.

- Mami, nejen že ten biatlon bude bez diváků. Ještě zamezili vstup do sněmovny hostům. To si tam budou péci lumpárny. A přemýšlejí o zavření škol...

- Zavřít školy! Navždycky! A nemocnice! Navždycky! Jedinečná příležitost - vyházet pacienty! Na co si vzpomenou - zavřít! 

- Mami, ale oni si tam budou dělat co chtějí.

- A proto to dělají. :-)

Na to se nemusí zavírat sněmovna. I tak s námi cvičí. A ovčani jim na to skáčou. Nedivila bych se, kdyby vykoupili i regály s květinami. Nesmyslně. Aby měli na hrob po apokalypse.

Telefon. Honzík.

- Jen volám, pokud budete chtít vyzkoušet ty boty a lyže, tak jen dnes odpo. Dita V. odveze k máti.

- Ne, zařídila jsem to v Bucích.

- Tak to je výborné!

Mám pochvalu.

Vařím oběd. Originál. Na pánev pár kostiček domácího špeku. Papriku, cibulku,mrkvičku... Zapomněla jsem na hrášek... Proplachuji štamprle quinoy, trošku jasmínky, krátce osmahnu. Zaliju vodou; lžičku kurkumy, koření. Natrhla jsem kousky kuřecích bioprsou ze včera. Nebe v hubě - by řekl režisér Troška. Luxusní. Nedala jsem houby, bylo by to ještě lahodnější.

Za maminkou. Mám se stavit s jídlem u paní v provozu. Momentálně nebere telefon.  V práci ho možná neslyší. Měla bych časovou ztrátu. Určitě zatelefonuje v nejnevhodnější dobu. Neva. Měním směr. Maminka klimbá v denní jídelničce. Vařicí čaj v konvi. Děkuji. Vrátila se Simona. Paní K. z lehátka volá... Mám dnes krátkou chvíli. Utíkám s maminkou na konec chodby. Tady slouží Kamilka. Mamince nabízím jahodovo-třešňový kompot, kafíčko, štrůdlík... Maminka debužíruje. Telefon. Volá paní. 

- Stavím se během odpoledne ve chvilce mezi klienty. Jak to stihnu... 

Volá druhá, jestli mohu přijet dřív. Nemohu. Opravdu ne. Ráda bych se sbalila. Ale nejde mi to. Nechávám v klidu dopít kafíčko. No, v klidu... V jídelničce usazuji maminku před TV. Dávám jim hlasitěji zvuk k české komedii, ať z toho něco mají. Leží tu tři lidé. Opouštím své malé dítě. Svou velkou starost. Svou ohromnou lásku.

Cestou se stavuji v Leifheitu. Ano, jde koupit jen stojan k židli. Podle nožiček nepoznají velikost. Objednají. Bože, jak se někdo může tak vykrmit! A chlastat k tomu pivo. No může. A proč ne? Systém svádí k sexu a žrádlu. Odporné hodnoty. Půl těla tuků. Metabolický věk orgánů o třicet let víc... Ireno, neřeš! To není tvoje. Pomůžeš jen chtějícím. OK. OK? Jo, v pořádku.

Paní už čeká před domem. Rozkvetla. Nemohu si pomoci, ale lidé mají po měsíci rozkvetlý obličej. Zářivé oči. Paní má první výsledky - spokojená ona i já. Měření, konzultace, termín, nákup. Jedu na druhý konec města odvézt jídlo do provozu... Volám. Tentokrát má telefon u sebe. Přistávám u brány. Už běží. Když už jsem dojela až sem. Zahradnictví. Sice petrklíče a macešky dvojnásobně drahé. Jenže nejsou určeny k výkupu z koncentráku. Tady je zalévají. Holky jsou pospolu, dobře se jim daří. Vzala jsem si s sebou invalidní židli. Ukazuji ji v Leifheitu. Pozítří se mohu stavit. Rychle domů. Než přijede paní, nasazuji dekorační mísu. Barevná... Nádherná. Kouzelné květy petrklíčů, rozkošné macešky, různé barvy. Kytky ze zahradnictví jsou skutečnější. 

Sedm. Končím. Za hodinu ještě konzultace. Ještě bych měla zavolat jedné paní. Ještě dvě - tam jsem slíbila v pátek. Hotovo. 

Na FB u mě pán uráží druhého. Tady udělám krátký proces. Výstraha. Zákaz. Koleduje si! Je u mě na návštěvě. Ještě cekni! Bloknu tě, chlapečku. Vše se dá říci slušně. Bez urážky. Hoch nesnese jiný názor. Jen ten jeho... Je mu fuk, jestli je pan Leo starý, moudrý, mladý, hloupý - nazve ho volem. Tak, dost! Mažu - zatím jen mažu - jeho příspěvek. Jakmile bude chtít trkat, dostane ode mě vážně už blokování.

Den končí. Čtu moc hezký text písničky Hanky Zagorové. Ten se mi líbí:

Všichni neustále řeší věk
Že nám jednou bude
Zbytečně moc let

Já nekoukám dozadu
Ale ani vpřed
Mně je to jedno
Já žiju tady a teď

A říkám zas a znova
Že věk a stáří
Jsou pouze slova
Já nemám strach
Ze šedých vlasů
A nepočítám
Kolik mi zbývá času

A nehledám si vrásky
Okolo očí
Nějak bylo
Nějak je
A tím to končí

Prej přibudou vrásky
Změní se postava
Mně je to jedno
Se mnou to nemává

Prej budu zapomínat
Až mi bude více let
Mně je to jedno
Jsou věci
Co bych klidně
Zapomněla hned

A říkám zas a znova
Že věk a stáří
Jsou pouze slova
Já nemám strach
Ze šedých vlasů
A nepočítám
Kolik mi zbývá času

A nehledám si vrásky
Okolo očí
Nějak bylo
Nějak je
A tím to...:-)

https://www.youtube.com/watch?v=11y3zRDFVlM&feature=share&fbclid=IwAR2LkzQftaHIgnPhKVjnEoopjgzDq4dA2E0NnGjKlG7AfPLbTu8g7KBUyXQ

Pro dnešek dost. Jestli se ráno proberu, nebude-li pršet - svištím do hor. Lyžovat.

Dobrou noc!

P. S. 1 Nekorektní zprávy: Vítejte u zpráv, které zabijí každý virus a vy ušetříte za rýži a mouce. :-)  Ježkovy voči, co to je?

https://www.youtube.com/watch?v=M0h-0BY9U3o&feature=share&fbclid=IwAR0iGNYHjs1LridBPjTGXH8enlca7KRemzNKCOdw9LkOlrw8NCO4giUHNfs

P. S. 2 Poslechla jsem si speciálek o Billíkovi Gatesovic - to je pěkný šmejd. To vím už pár let. Kde v čem má zasunuté ty své vrahounské drápy...

https://www.youtube.com/watch?v=gndRUQNk9Cs&t=6603s

P. S. Tady se tančí čardáš okolo coronavirem nakažených s kašlem a rýmou. A na hranici s Tureckem je ticho po pěšině - vraždí tam Evropu. Chjo. Lidi, spěte!