Divný. Příliš šedý

05.04.2022

Deset. Vlastně už půl jedenácté. Zatápěla jsem až v osm. Stále se mi zdálo být tu teplo. Dům konzerva. Zatopí-li se, okamžitě se domem rozlije od žhavých polen příjemné teplo. O čem to dnes bylo?

Až večer jsem na Tik Toku kontrolovala lajky, srdíčka, komenty. Ty nejapné jsem smázla, majitele těch ještě pitomějších jsem zablokovala. Patnáctileté drzé tvářičky. Víc mě přirozeně zajímají reakce mladých. Jejich poklony. Oni si o mně klidně píší:

09blanka08

Ok ale ona vypadá docela sladce


Zni jak moje babicka 💀


Irena Hrobská · Tvůrce

To mě potěšilo 🥰


Máte moc hezkou tvorbu a jste moc milá 😘😘😍😍


Irena Hrobská · Tvůrce

Děkuji moc, potřebovala bych někoho mladého, kdo by mi radil 🥰


Pokud by jste s něčím potřebovala pomoct, můžete říct i mně 🥰


Irena Hrobská · Tvůrce

No, to jsem si o to tak řekla drze🥰😂. Jenže já už Vás nikdy nenajdu. Tady nejsou jména, jsem na to natvrdlá, pardon, ÚB😂= úplně blbá 😳🥺

 

Zvláštní. Kolikrát si o sobě čtu. Oni přece vědí, že tu jsem. Potěší - zní jak moje babička. Děkuji. Kontakt navázán. Podaná ruka na pomoc. Jenže kde já je budu hledat, když tam mám tolik lajků, videí... Nejsou pod jmény. Skrývají se pod nesmyslnými shluky slov a písmen. 

Dnes jsem si intuitivně vytvořila video s mizícími nápisy. Pochopila jsem, jak na to. Snídaně:

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-04-05_A_co_jste_snidali_vy/

Ráno. Telefon. Můj poradce zvonil. To musíš vzít. :-) Copak asi chce. Včera mělo mé školicí video zvuk jak ze sudu. Natočíme znovu. 

- Ve dvanáct. 

Ó, je. To zas bude cvičení. A bylo. Mám dobrý odhad. Proč ses nepřihlásila v danou hodinu? Proč nikdy nepřijdeš včas?  Asi proto, že to neumím, že? Někdo chodí očumovat do divadla půl hodiny předem. Přicházím pět minut před začátkem. Stačí. Zasunu se do lavice. Můžeme začít. Někdy někdo přijde ještě po mně. Skvělý pocit. Souzním s opozdilcem. Určitě hledal brýle. Nebo se pro něco vracel...

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-04-05_Dopoledne_jsem_jim_dobra%2C_odpoledne_muzlani_s_panickem/

Dopoledne intenzivně pracuji. Než začnu, ještě rituál s kočkami.

Přemýšlím o lidech. Jsou schopni kupovat jedovaté otraviny. Utrácet za ně horentní sumy. Ale když jim nabídnu zdravou stravu, ohrnují nos. Nechápu to. Před týdnem mi jedna štíhlá klientka volala o objednávku... Dala jsem nabídku:

- A co kdybych z tebe vyrobila preferovaného zákazníka? Máš výhody. Poštovné zdarma máš za méně bodů, během prvního nákupu se dostaneš na čtvrtinovou slevu. Navíc obdržíš dárky. Směřuješ k 35 % slevě.

Řekla mi:

- Víš co? Teď je všechno tak drahé a nekvalitní, že si raději budu kupovat Herbalife - kvalitní. :-)

Její logické myšlení a odpověď mě překvapily.

A má pravdu, předsedo! Kde najdeš v normálním jídle kombinaci kvalitních bílkovin, vlákniny, vitamínů a minerálů? Kde najdeš jídlo bez jedovatých příměsí, hormonů, mikroplastů? Mimochodem mikroplasty ve střevě odstraníš vlákninou. Jenže je nutno vybalancovat z padesáti procent rozpustnou a z druhé půlky nerozpustnou. Pokud už je mikroplast vstřebán v krvi, těžké odstranění... Mé staré tělo dostává skvělou nepřekonatelnou výživu. V jedné porci spořádám 25 vitamínů a minerálů, vlákninu, základní mikroživiny, a to vše navíc mixuji z deseti příchutí. Dnes jsem už v posteli věděla, že mám chuť na banán. Jen jsem netušila, s čím ho skombinuji. Nakonec to vyhrála máta s čokoládou. Sytá, dovyživená jdu do dne. Doplnila jsem nedostatky, odstranila přebytky. Tečka.

Ireno, pracuj! Nenechej se rozptylovat!

Nejsem už zvyklá sedět dopoledne i odpoledne v pracovně. Dnes tomu nahrává počasí.

Petroušek volá. Poledne. Legračím:

- Neříkej, že už je poledne. Jsi jak hodinky.

Den se provlnil. Nemastný, neslaný. Spíš přesolený. Někdo mi volal, jak v Lidlu ve velkém městě žena cizí národnosti vykřikovala název jedné země a myslela, že vrchovatý koš dostane zadarmo! To musel být zážitek. A prodavači se určitě radovali, když směli pak vracet zboží do regálů. Zatím jí vysvětlili, že u nás máme takové pravidlo, za zboží se platí. Nechce se mi nad zvrhlostí doby přemýšlet. Sleduji film doby. Energie portálu 4.4. frčí.

Bude půlnoc. Poslouchám novosti z domova:

https://www.youtube.com/watch?v=4BtashkurvU

My máme jakéhosi ministra spravedlnosti, který chtěl už před deseti lety zavést cenzuru internetu? Aha, vzpomínám. Netušila jsem, že máme zmocněnce pro oblast médií a dezinformací. Takový napapánek. A prý pomáhá šířit jasnou lež. Úředník BIS vyzýval Novinky ke smazání pravdivého článku. To by mě, paní Bobošíková, zajímalo, o který článek šlo. Brutální potlačování svobody slova, o jakém se nám nesnilo ani v tom nejhorším čase před nástupem kapitalismu. Mami, potřebovala bych se tě zeptat, jaké to bylo tehdy, když tu vlály všude vlajky s hákovým křížem. Mami, už se to nedozvím. Tuhle zkušenost od tebe už nevymámím. Mami, světýlko pro tebe!

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-04-05_Horici_srdce

Zapálila jsem ti srdíčko. Od tvého odchodu hoří denně pro tebe.

Zrzka vedle mě. Mourka slyším áhat někde v prostoru. Jdu se taky ponořit do snů.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-04-05_Leceni/1530678765

Aby se Žena vyléčila, musí se cítit v Bezpečí.

Aby se vyléčil Muž, musí se cítit Vyslyšen.

Aby se vyléčilo Dítě, musí cítit Lásku.

Aby se vyléčil Pár, musí se cítit Spojeni.

Aby se vyléčila Komunita, musí cítit Jednotu.

Aby se vyléčila Země, musí cítit Úctu.

Aby se vyléčila Planeta, musí cítit Harmonii.

Aby se vyléčil Vesmír - Všechny tyto věci se musí stát...

Anaiya Sophia

autor obrazu: James Ayers

Dobrou noc!

P.S. Článek z roku 2013 - bych tehdy nepublikovala. Bohužel, zaktuálněl.

https://www.duchdoby.cz/clanek/458-zmrd-jeho-charakteristika-a-jak-s-nimi-pracovat/