Dnes mám dlouhou DNA - pozitivní pocity ji prodlužují

28.01.2022

Tak už mám nové dálkové opět v tahu. Přijela jsem z běžek v brýlkách, odložila je u Péti... Nejsou. Zmizely. Hledali. Nenašli.

Pátek. Já jsem dnes normálně makala jak... No - jako hrom. Mimo vaření, pečení, podnikání, úklid, převlékání, žehlení. Asi jsem střelená. A ještě dvě hodiny na sníh.

Ráno. Mour doma. Zrzka venku. Vyměnili si role. Kočka mývalovitá má asi ráda zimu. Mimochodem, Mour teď  oddychuje pod houpacím křeslem. Heká z tvrdého spánku. Zrzka se vyvalila na gauči. Přijela po dvou týdnech Kitty. Ta si lebedí v košíku na chodbě, ale myslím, že teď spí na židličce v pracovně u své paničky.

Čím začít den? Nejdřív kočky. Hlídat nenasytného Moura. Sežere všechno všude. Přitočí se. Vymydlí misku, která není jeho. Je stále při chuti. Dýchá jak lokomotiva. Zrzka se napapká a šup ven.

- Moure, jdeš se taky proběhnout! Mazej!

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-01-28_Kocky_se_maji%2C_ja_pracuji/

Vyjel jak těžkotonážní vozidlo. Husitská vozová hradba vyskočila francouzským oknem. Jak on tím svým pupkem mrskne, jak vyvine energii, aby hupsnul do zahrady. Obdivuhodné. A jak je chytrý. Předstírá spánek, nezájem. Jen se Zrzka trošku omete, má ve zvyku si zobnout, vrátit se, že si zase zobne, no jo, jenže už není. On je tak rychlý! A zas už dělá, že své místo neopustil. Když zaslechnu zvuky u misky, křiknu. Ještě si hltne a prchá. Drzoun.

Co teď? Převléknout. Už tři měsíce spíme na TMP. Takový Teslův zázrak. Tři měsíce jsme využívali jeden program. Na začátku málem Petroušek přišel o zub. Ale díky radám v tu noc zběsilou bolest vydržel. Zub je v pořádku. Naštěstí měla jeho doktorka týden dovolenou. Zoubek se zklidnil. Na RTG není nic vidět. Jdu rychle odpojit prostěradla, šup do pračky. Dnes budu měnit program na spaní. Volám výrobci. Radím se. Parazity vypnout. Zapnout orgány. A čakry. Jé, kdyby to šlo odčarovat ze světa debily. No, nic. Prostěradla jsou s kovovým vláknem. Vždycky když je peru, musím ráno, vysušit, vyžehlit, aby na noc sloužila pod našimi těly. Mrk do FB. Naše kočičí dcera už je zas v Holandii. Její panička Radka musí pracovat. Projíždím její FB. Vybírám si u ní recept na housky. Místo bílé, pohankovou, špaldovou, trošku fazolové. Těsto víc než krásné. Tak ladné, heboučké. Od ruky krájím kousky, každý na čtyři díly. Ryc pic, pletu houstičky. Jdu na štrůdl. Hotové těsto z bílé mouky s palmovým tukem. Jednou. No a co! Ostatní si lepí střeva den co den. Drahuška Hraničková mi poslala recept na těsto ze špaldy. Uvidím, prý je jak na nudle. Mamka si taky dělala své těsto na štrůdl. Jj, bylo to takové nudlové. Právě jsem se rozhodla. Jestli se mi to povede, kupované už ne.

Poslouchám u práce tiskovku JUDr. Norberta Naxery s Patrikem Tušlem a Tomášem Čermákem.

https://www.facebook.com/RaptorTV.cz/videos/1079408832851312

Projíždím kecy pod. Ano, Naxera neumí mluvit. Vtipné - Berndt Posselt umí česky. Ano, je prostorově rozměrnější. Ale ujal se těch dvou. Vlastně tří. Ještě Peterkové. Patrik a Tomáš nejsou provokatéři. Ptají se, proč lékaři lžou. Nedostávají odpověď. Proč se rapidně mění názory doktorů? Nedostávají odpověď. Co je na tom za trestný čin? Dělají prospěšnou práci. Kubek změnil názor. Ještě v roce dvanáct byl proti kočko. Asi jel kolem vůz s penězi. Nové ministerské koště se obulo do alternativy. Asi nemají na ministerstvu internet. Copak nevidí tu vlnu po Zeměkouli? Kanada! Neuvěřitelné! Kolik? 150 km na dálnici? Demonstrace, protesty milionů lidí po celém světě. Rozjeté soudní procesy. Porušování všech bodů Norimberského kodexu z roku 1947. Zločiny proti lidskosti. Věznění lidí doma. Násilí proti obyvatelstvu. Je toho na stránku. Doporučuji všem zneuživatelům práva hodit zpátečku. 

Každý má svůj názor. Ty dva přijímám. Mají pravdu. Jak to, že v odběrových centrech se sedí na stole, bez rukavic, jedí tam - v tak děsně moc nebezpečném prostředí. Odběry bez roušek. Kde je hygiena? Loni v létě na Labské mě na stezce dolů do Špindlu napadlo: Hele rouška. Zavolej orgány, aby ten nebezpečný odpad přišli odborně odklidit!! 

Česká bruselská prolhaná nevyrovnaně a lživě zabedňuje mysl lidí. Reportáže na objednávku. Jsme v Rusku nebo u nás v padesátých letech? Hle - skvělý rozbor špatné práce novinářů:

https://www.youtube.com/watch?v=p9OUzynvseQ&t=60s

Co tam máš dál? Objednávka. Telefon klientovi. Odesílá mi z e-shopu. Vypravuji balík. Co dál? Štrůdl. Maminka vždycky podsypávala jablíčka strouhankou. Pamatuji si, ptala jsem se jí, proč. No přece aby nasákla šťávu z jablek. Mamka mi dělala jablíčka do sklenic. Při studiu jsem se nezdržovala, šup, šup, hotovo. Maminka je celý večer u televize krájela v ruce, nožem. Na nejlepší kousky světa. Já je hodím do stroje. Ne, to není ono. Zbřečkovatí. Mami, tolik jsi mi pomohla. Všechno jsi mi dala. Obětovala ses nám.

Housky hotové. Štrůdl. Rychle žehlit. V ložnici napojit TMP. Svléknout povlečení. Mám maminčin zvyk. Obrátit rohy povlaků na ruby, vybrat z nich jemný prach. Vyklepat. Proč? Jednak se neslepí a neusadí jako žmolek v rohu povlaku. Dvojak se naucpává pračka. Co nás maminky naučily...

Rychle těstoviny a la carbonare. Zvonek. Linda přijela. Ještě bych měla úřadovat. Volá klientka. Něco potřebuje. Ne, už jedu nahoru za sněhem.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-01-28_Letim/

Stačí se zdvihnout dvanáct patnáct kilometrů. Jsem v bílé kráse. Okouzlená. Napadlo. Jedu po svém poli ve své zasypané stopě. Asi po kilometru přecházím přes cestu. Tady jsem ještě neběhala. Letím po po poli k lesu. Pozoruji mraky, oblohu, slunce, stromy, posedy. Uá! Hromadu čerstvého hnoje. Ó, jak krásně voní! Vůně chléva. Krávy v létě u cyklostezky. Obíhám pole těsně okolo lesa. Nemohu se nasytit. Ještě jednou. Zvětšuji okruh. Jsem nadšená. Zhluboka dýchám. Představuji si, jak vzduch proudí do každé buňky v těle. Letím! Šeří se. Už musíš! Sjíždím dolů. Dívám se dolů na zemskou stezku. Drandí po ní auta k hranici. Z nadhledu vidím lidské hemžení. Pinožení. Kolik lidí ještě věří na lži? Všichni ti, kteří se nechávají hypnotizovat svatou bednou.

Včera jsem zaslechla toho, který řekl - ať babička zemře, když se nedala očkovat! On obrátil! Testy jsou prý neprůkazné. No to my víme. A že to najednou říká až teď! Jejich tvůrce jako na potvoru zemřel asi dva měsíce před tou světovou vymyšleností. Svět už brzdí. Začíná couvat. Dokonce dnes blokován zákon o korespondenčním hlasování. Konečně. Zas příště. Cože? Že se nepodvádí? Prosím? Kdo tomu ještě věří? Ti, co jsou v cizině, ať si volí ve své zemi. A nebo ať k nám přiletí. Žádné podvody. To jsme viděli u hlasování v prezidentských volbách v Americe.

- Jsem tu! bylo to víc než kouzelné.

- Zítra má být vítr.

Chjo, tak se to doslechl. Hm, chtěla jsem jet sjezdovat. I přes vítr. Ukazuji obrázky bílé krásy.

- Peťuš, víš co? Tak já si pojedu zas na běžky.

- A já pojedu s tebou.

- Hurá! To já ti to tam u lesa všechno ukážu, tu nádheru.

- Podívej, co jsem dnes dostal od jedné paní. 

Ukazuje mi potřebnosti na zahradu. Radost. Děkujeme. 

- A tahle jablka natrhala ve svém sadě. 

- Jé, ta miluji. Ó, děkujeme!! 

- A jedeme navézt dřevo.

Ještě dřevo do bedny a do koše u kamen. A vytřít terasu. A vytřít ložnici. A vylézt na půdu s vánočními krabicemi. A snést krabice od světel dolů. A co ještě?

Linda povléká. Ještě jdu rychle úřadovat. Prodejky. Nerada úřaduji.

Půlnoc. Zprávy. "Jeden sportovec je pozitivní." Bacha! Bomba! ČEKÁ HO PŘETESTOVÁNÍ. My ho tak dlouho budeme testovat, až se dobereme negativního výsledku. Pomeranč zůstane pozitivní. Sportovec se dobere negativního výsledku. 

To byl den našlapaný prací. 

Uznání, radost, vděčnost a láska prodlužuje DNA. Jak já byla zas vděčná, že jsem sama v poli na sněhu. Silná, zdravá, radostná. Negativní pocity odstřihují člověka od okolního světa, od proudu života a lidí. Nevypínejme kódy DNA - radujme se, buďme vděční, milujme! Pocity uznání, vděčnosti, lásky posilují 300 000 x obranyschopnost.  S pozitivními emocemi se stáváme 300 000 krát silnějšími! Je to lehké!

Bude jedna. Péťa mi nese brýlky.

- Kde byly?

- Na taburetce v ložnici.

- Á, já jsem vytírala v ložnici, jak jsem přijela z běžek. Ó, tak to už mohu jít spát. Hurá!

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-01-28_Vecer/

Dobrou noc!