Dopadne to dobře

15.05.2024

Dnes se láme týden. Kočky jsou asi venku. Mám klid. V osm vstávám.výhodou je, že se ještě nemíním a nemusím malovat. Levé víčko oteklé. A svědí. Masíruji si ho směrem k nadočnicovému oblouku. Pravé už je skoro normální. Během dne se obě oči srovnaly. Nemohu si vzpomenout, která tvář patří otci a která půlka obličeje je propojena s matkou. Tam je ještě cosi k čištění.

https://www.rajce.idnes.cz/irenkah/album/2024-05-15-snidame

Dnes mají kočeny kapsičkový den. Stále jim do starvity přimíchávám Félixe pro vůni.

https://www.rajce.idnes.cz/irenkah/album/2024-05-15

Ráno v devět první lidé na přeměření. Paní se zmenšuje. Vyběhla mi otázka, jestli jsou kočko. Ano, oba tři dávky. Proč, když ona je doma. Už tak dlouho je doma. No, aby děti něco nedonesly ze školy. Přitom mi říká, že vnímala, jak ji do těla leze něco špatného. A taky jí špatně bylo. Pán přestál tři dávky bez úhony. Zatím. Na FB mi padl do očí obrázek a text z 14.5.2021:

Olina Mihalikova

14. květen 2021 ·

Nedá se nic se dělat, ale já fakt musím.... Víte, čím dál tím víc mých známých se nechá... Pak píšou na profilu, jak jim je špatně.... Sakra, proč to dělají, vždyť je nikdo nenutil... A jestli si myslí, že po očkování budou žít normálně, tak se velice pletou... Proboha otevřete oči...

https://www.rajce.idnes.cz/irenkah/album/2024-05-15-domecek-se-klube

Pak běžím do chaluopky na zahradě. Práce tam odsýpají. Ještěže jsme začali loni na začátku podzimu. Aspoň tak. To by nás letos čekalo moc budování. Lindin Petr si včera přivezl pomocníka. Není to ani to motovidlo, co nám dvakrát loni vyhodilo proud až na sloupě. Ani ta tlučhuba, které hned ráno spadla cihla na ruku a až do odpoledne jen kibicoval. Je to inteligentní člověk. Chová asi osmnáct druhů slepic, kachen, krůty… Skvělá zpráva. Nabídnu svému okolí. Jeho kuře – brojler – je pomalu čtyřkilový. Vypráví o jihoamerických slepičkách. Snášejí menší vajíčka. Myslím, že zelená. V žloutku není tolik cholesterolu. Mluví i o těch, které snášejí světle modrá. Taková jsem nyní spotřebovala.

https://www.rajce.idnes.cz/irenkah/album/2024-05-15-bublanina

Běžím upéct bábovku. Napadlo mě, když mám jahody, proč bábovku. Změna plánu. Bublanina. Nesu kafe. Chvilku si zas povídáme. Skládají sádrokarton.

Dozvídám se, že byl u jihoamerických šamanů, u sibiřských šamanů. Na Sibiři tři měsíce rozmlouval se svou mrtvou dcerou. Byl prý sobecký. Řekli mu, aby ji už nechal.

- Já jsem stavěl hliněný dům.

- U Jarouška Duška? To je tak deset let.

- Ano, ano.

- Bydlí tam teď nějaká paní.

- Já mám přítele. On byl rektorem…

- Na rektory pozor!

- Tenhle jezdil k inidánům.

- Myslíte Mnislava Zeleného Atapamu?

- Vy všechno znáte!

Není první, kdo mi to říká. Ať ťukne, kam ťukne, reaguji.

Do dveří dodávky se málem scvakl kabel s vánočním osvětlením na lísce. 

- To kamarádovi škodí.

- Tam není elektřina. Škodí mu to na šest neděl okolo Vánoc.

Spokojeně pokýve.

https://www.rajce.idnes.cz/irenkah/album/2024-05-15-kramfleky

Zas jdu vařit. Zpracovávám poslední staré brambory. A hodně, ale převelice česneku. Nesu jim do zahrady kramfleky se zeleninou.

- Jé, ty jsi hodná. Ty vaříš. Jdi ven.

 - Nemohu. Jsem tu uvázaná.

- Je potřeba, až budeš mít čas vyvázat rajčata. Ať se ti nezlomí.

- Udělám.

Frčím koupit kočkám kapsičky Grand, v Moundfieldu pod značkou Star vita.

- Má tu pan Hrobský nějaké body?

- Ano, má.

Vedou mě k ceduli, co si mohu koupit. No mají to setsakramentsky dobře vymakané. Mohu si koupit desku na gril. K čemu? Nebo brikety nebo uhlí ze sta na sedmdesát pět korun.

- To jste se plácli přes kapsu!

Prodavač se směje.

U pokladny platím rašelinu, kočičí dobroty a pytel briket. Skoro sedm set. Hm.

- A kolik bodů tam je?

- Vidíte? Měla jste 2652 bodů.

- Kolik jsem utratila?

- Pět bodů.

- Ne, to není pravda. Pět bodů, jo?

- No, a za nákup se vám připsalo 61 bodů.

Řehtám se. Jedou mi naložit těžký pytel do auta. Pán mi říká, že koupil Star vita jeho kocourovi. Jen jednou. Nežral tu kvalitu. Má raději navoněného Félixe. Doma bodové hrátky hned za tepla sděluji Petrouškovi.

- To víš, že to jsou kudly. A hlavně mají nekvalitu. To Lidl je kvalitnější. Někdo se chystá zvonit. Někoho čekáš?

- Ano.

V osmnáct paní. Po obvodech odpálila -37 cm. To jde. Telefon. Kamarádka. Jestli se může stavit.

https://www.rajce.idnes.cz/irenkah/album/2024-05-15-slunecne-oko

Za chvíli je tu. Sedíme na terase. Obě její holky ji v Den matek poslaly SMS po našem hovoru, kdy byla smutná,  že na ni zapomněly.  A ta mladší, jak se od ní odstěhovala, u ní včera byla na obědě. Srdce mi poskakuje blahem. Cestička domů otevřená…

- A nezapomeň se občas jít podívat na sebe jako malou holčičku. Uklidni ji, že všechno v životě zvládne. Aby se ničeho, co ji očekává, neobávala. A obejmi ji. Pusť na vás slunečnou zlatou sprchu. Vidíš, támhle to paprskové oko? Tak přesně tak! Všechno dobře skončí.

https://www.rajce.idnes.cz/irenkah/album/2024-05-15-chlebicek

Večer. Poslouchám pana Holce. Zadělávám při něm na chleba. Ať je na zítra připraven. Zítra přijede ten neznámý bratranec. Je starší ještě než Iva. Okolo osmdesáti? Seznámí mě s rodokmenem tatínkovy strany.

https://www.youtube.com/watch?v=RcPZdK_Whmo

Fialovi šiblo a dokonal zradu Česka. Pavel znovu převléká kabát a teď je chcimír! | Petr Holec #177

U pana Holce se probírá nenávist, která panuje na Slovensku a je živena i u nás. Uměle. Dnes postřelili Fica. Až jsem se vylekala. Je jedna ráno. Je stabilizován. Dýchají za něj. Srdce v pořádku. Pan Holec – skvělý glosátor. Jeho a paní Karol mám moc ráda. Dobře artikulují – tedy jsou to profesionálové. Ale taky dobře argumentují. Své zprávy dobře vypointovávají. Mimo jiné otevřeně hovoří o podvodech u voleb. A není to jen systém Dominion. Je to prach sprostý tlak EU:

- Průzkum Euroactivu zkoumal ve střední Evropě, jak my, Slováci, Poláci a Maďaři vnímáme a chápeme případné hrozby ve volbách, pokud jde o dezinformace a propagandu. Slováci vyšli na špici. Věří, že zahraniční vměšování ze strany evropských institucí ohrožuje průběh voleb do EP. Podle Slováků se do voleb nejvíc vměšuje sama EU. A já myslím, že to je velmi pravdivé. EU je v kampani dezinformací a propagandy daleko před Ruskem a dalšími žijícími zlouny. Ukázalo se to na Polsku v jejich národních volbách. 

Petr Holec ukazuje svůj oblíbený libertiánský britský web Spiked. Zabývá se tím, jak EU donutila Polsko srazit paty. Brusel si v Polsku téměř vynutil populistickou vládu pod rouškou "obrany demokracie". Polský premiér Donald Tusk, správný kádr EU, byl prezidentem Evropské rady. Liberál a dle EU ten správný kádr, liberál a hodnotový politik – dle EU ten správný. Článek analyzuje, jak Evropská komise, když byla v Polsku u moci předchozí vláda konzervativců, která EU smrděla; tak jim stopli dotace. Takhle Polsko vydírali. Záměr a metoda a princip je jednoduchý: Zastavte zemi peníze, velké peníze, které země potřebuje; počítá s nimi ve svém rozpočtu, že přijdou na dotacích. Nepřímo budete působit na tamní voliče, budou mít zlost, jak vláda špatně vládne, své vlastní zemi blokuje rozvoj stavby dálnic, železnic atd. Šlo o miliardy. Evropská komise to dovedla do konce až do polských voleb. Když se v Polsku změnila vláda, stačilo jen aby nový premiér Tusk slíbil: Splníme, co jste chtěli po předchozí vládě. Ještě ani náznak změny legislativy, jen příslib. V Bruselu okamžitě pustili kohouty. Miliardy tečou. Ukázali Polákům, že když volí správně, dle Bruselu, přijdou miliardy. Když si někdo dovolí volit špatně, miliardy nepřijdou.

https://www.rajce.idnes.cz/irenkah/album/2024-05-15-bude-se-zatykat

Vida. A je to venku. Na českých sítích se objevily po dnešku nenávistné projevy proti Ficovi. Bude se zavírat?? Nebo aspoň vyšetřovat?!! Inteligentní projevy českých demokratů, jen co je pravda. Par. 365 schvalování trest. činů - možnost odnětí svobody až na jeden rok.

Kéž se Fico rychle a úspěšně zotaví. Politikům nevěřím. Fico nesmírně vadil, jak je vidět… Byla to výhrůžka?

No. Všechno.

Dobrou noc!