DPD prý nerespektuje český pravopis v adrese. Ano? Tak tak to NEBUDE!

18.03.2020
Bubenice
Bubenice

Čas se zastavil. Vedu důchodcovský život. Mám čas. Najednou mám hodně času. Vyřizuji zákaznický servis. Všechny lidi přeobjednávám na duben. Už se mi nechce telefonovat. Hledím do FB.  A najednou už nemám čas. :-) FB je zloděj. 

Inspiruji se. Roušku pro sebe. Roušku pro Petrouška:


Probouzející se zahrada bude díky zvýšené březnové aktivitě jejích majitelů připravena na jaro. :-) Za pár dnů tu máme nový rok. Jarní rovnodennost. Všechno se už hýbe ke slunci. Naši slepýši v zahradě se probouzejí z hibernace. Ježci ještě asi spí. Misky Micce vyprazdňují kocouři. Manžel mi stále líčí, jak se Micka chová. Sedí, miliskuje se s kocourem. Jakmile páníček vyjde ven, prskne na něj a žene ho. Prve - seděla, pozorovala moráčka. Takový ten rezato bílý se chtěl s nimi dát do holportu. Švédská trojka. Tentokrát dostal na frak od morovatého. Krmítka plná. Stehlíků lítá míň. Už nejsou odkázání jen na bohaté rautové stoly. Včely opylují fialky, čemeřici, petrklíče, narcisy. Příroda zkrátka ví, že jaro se probojovalo. I když žezlo ještě drží paní Zima. 

Paní koordinátorka z DD volá. Maminka už je připravena. Maminka je už čtrnáct dnů v péči pracovníků DD. Nevařím jí horké dobré kafe se smetanou. Pije takovou tu černou močku. Mám strach, že jí nenalévají horký čaj. Termoska s ledovým. Bez víčka. Chjo. Světe, jdi se bodnout! Dá Bůh, že si spolu zas zazpíváme, sjedeme dolů do zahrady; pojedeme k holiči, vlastně ke kadeřnici. Že si spolu užijeme dobroty, dovezu jí maliny, třešně, pohladím po vláskách, ukážu kopce jejího dětství. Sešla. Porovnávám fotky z loňska. Prý je vysazují na terasu na slunce. Tak to je nejlepší zpráva dne. Slunce - životodárná hvězda. Opravená. Usáci vyfotili loni heliovozy... Hned zavřeli řadu hvězdáren... Pod záminkou teroristů. Cha, cha. Snímky zlikvidovat. Hodně jich uniklo na veřejnost. :-)  Sosejme, sosejme sluníčko. A ještě by měli na slunci zpívat. Ozdravná vibrace!! Slunce a zpěv. Včera jsem slyšela v Duši K Jarouška Duška s Pjérla Šézem zpívat krásnou - Pusť vsegda, budět solnce... 

Skyp vyzvání. Nemám křížovky. Všechny mi zbyly v DD. Až povezu proviant mamince, o jedny si řeknu. Komunikace přes skyp s maminkou. Zaplaťpánbu - je nám dáno. Ale je sešlá. Čtrnáct dnů udělalo své. Týden bez kontaktu se mnou.  Kdoví - jestli jí chybí doteky. Moje pusinky. Paní koordinátorka má krásnou roušku. Správně. 

Zpíváme. Ptám se na datum narození; vyprávím o splašeném světě. Ukazuji ji zahradu. Fialky. Modro. Zahradu zakládala s tatínkem v roce 1947. Možná o rok dřív. Vojenský pozemek až do zahájení stavby našeho domu před deseti lety nesl věcné břemeno. V případě války přes zahradu mohla jezdit vojenská auta. Původně hradební příkop. Břemeno nechal Petroušek před zahájením stavby domu zrušit. Taky kudy by vojenská auta jezdila. Ačkoli - armádě překážky v cestě nevadí... A kde by se ve vojenské pevnosti vzala vojenská auta. :-) To byl přelud první půlky mého života. A kde by se vzali vojáci? Ti chudí nebo hamižní provozují skialpinismus v Afghanistánu za tučnou odměnu. U nás? Armáda? Co to je? Všichni už jsou na misi, buenos dias já taky... Ale kdo jim tam bude povídat  a vymývat mozky? Američani táhnou domů. 

Linda mi posílá lidovou tvořivost - ale!!! Ten kluk má postřeh. To se tomu Lidlu týdny logicky sešly:

Vím, že je situace vážná, ale plánování Lidlu své týdenní akce je až úsměvné a magické. Začali asijským, pak italským, pak týden lesk a čistota, pak megaakce týden a teď retro týden. (zavřené hranice, fronty v obchodech a prázdné regály). Mohl by nám v Lidlu někdo prozradit, jaké budou další týdny a jak to tedy celé dopadne? Díky moc. Baba Vanga by z vás měla radost:-)) Marketingový manažer Lukáš Novotný Czechoslovak Group

Petroušek je tu. Obědváme.

- Víš, jak budou probíhat zápisy?

- To zas bude nějaký vejšpluch. Kdyby je udělali v lednu, mohli to mít hotové. Ne, novinky. Až v dubnu. Jak?

- Bez dětí.

Postavily se mi nejen vlasy! U zápisu se vyplňuje, jestli je dítě komunikativní, společenské; jestli dobře artikuluje, poznává tvary, barvy, zvířata... Jak zpívá nebo recituje... Tak - letos se nabere vše. V září se budou učitelky divit, vrátí dítě do školky jako nevzdělavatelné; traumatizují ho.. 

Zlatý hřeb dne. Ale to jsem se rozčertila. Klientce měl dojít včera balíček. Avizovali mailem - balíček č. ble ble ble vám zítra doručíme. Ze čtyř balíčků, v pondělí odeslaných, došly v úterý tři. Společnost DPD. Loni klientce čtyři balíčky do Běloveské nedoručila, jeden se dokonce ztratil. Fa poslala nový. Vymlouvali se na háček - Běloveská. Ve jménu klienta též háček. Už loni mě to rozlítilo. Nejsme ničí provincie. Platí tu jazyk český. Ten obsahuje speciální hlásky - ž, š, č, ř, ť, ď, ň!!! Také délka je důležitá. Loni jsme pocvičili, postěžovali. Chvíli dali pokoj. Je to jak v DD - než se obrátí stránka sešitu. :-) Pardon, děvčata!

V pondělí mail: Zítra 17.3. vám doručíme balíček na adresu... Včera večer posílám do messingeru dotaz. - Ne, balíček nedorazil. - Hledám na přiblblých stránkách DPD nějakou živou osobu. No v deset večer nepředpokládám úspěšnost. Zadávám číslo balíčku. Až po páté mi to číslo vzalo... Všechny údaje zadány správně. Jen u ulice a čísla domu je kolonka, která v zadávacím protokolu je spojena; tady ulice oddělena v jiném chlívku než čp.  Mám docvaknout 1429, když už ho tam jednou mám? 

Dnes balíček opět nedošel. Volám na DPD. Je to umění. Ale jsem šikovná. Dobelhala jsem se tam metodou pokus omyl. Tam se s vámi nepářou.

Chcete modré z nebe? Zmáčkněte 1 a potvrďte hvězdičkou.

Chcete nakopat? Zmáčkněte... a potvrďte hvězdičkou...

Jak se netrefíte, ozve se:

- Děkujeme za zavolání. Na shledanou!

A můžete začít znovu. O to jde. Unavíte se vypisováním, až se na to vykašlete. Ležérní hlas se nenechá vyrušit z odpolední siesty. Diktuji číslo balíku, adresáta, své jméno.

- Jaký máte mail?

- Žádný! Já si s vámi dopisovat nebudu. Včera jsem narazila na dopisování s Jardou. A pak mi Jarda napsal, že toho dost umí, ale ať se raději obrátím na člověka. Tedy: 

Žádný mail. Žádné dopisování. Můj čas je drahý! Rozuměla jste?

- Tak já se zeptám na depu.

- Kdy mi podáte zprávu?

- Nevím.

- V kolik hodin?

- Nevím.

- Ty vorle!

- Do kolika pracujete?

V tom aufru jsem zapomněla, jestli do pěti, do šesti; je to fuk. Zprávu stejně nepodala. Furt láska, láska, a když potkáte takovouhle mindu - je po lásce. Neumím milovat bezpodmínečně. Dala bych jí s chutí rukou v kuchyňské rukavici mezi oči. 

- Budu po po vás chtít vrácení porta. Jen bych vás chtěla upozornit, že až opadne korona, lidé nebudou mít na jídlo, natož na zboží a na posílání balíčků. Teď práci máte. Sice nic neumíte, ale ZATÍM máte. Jen nevím, nevím, jestli si ji udržíte; ztrátu vám vám garantuji. A nebude to dlouho trvat. Až jednou se vám poštěstí najít novou práci, věřte, že slovo nevím vymažete navždy ze svého slovníku. A ztratíte tu ospalou ležérnost. 

Baba jedna mizerná. Neozvala se. Ireno, uklidníme se! Dráha jater je v pohodě. A piš dál.

Volám do fy. Mám štěstí; bere to Petra s příznačným jménem. Čubová. Nechci napsat nomen omen. Ale nekope za Českou republiku a jej nezávislé distributory. Zmutovaný dravec!  Je placena z našich peněz. Vysvětluji patálii s háčkem loni. Připomínám nedoručování balíčku loni kvůli háčku... A nedoručení balíčku včera i dnes. 

- No, ale to je nadnárodní společnost...

- A mně to je jedno.

- Ale to musíte...

- Nemusím. Žiju v České republice a tady se v jazyce českém, což je i váš jazyk rodný, mateřský, používají háčky a čárky. 

- Ale když je to nadnárodní korporace...

- Říkám vám, že nejsme provincie. A trošku mi to připomíná protektorát Böhmen und Mähren... Tady se nehatla céésky.

-   Ale to jsem jí naštvala. Ale teda - vystříkla hněvem. Naše špricy se skřížily! Budu bránit češtinu v České republice - v žádné Čechii!!!

Překřikujeme se - já o háčcích, ona o tom, že toto v cizím jazyce není.

- Tak a dost! Vy nebudete určovat, jestli někdo bydlí v Belovské nebo Běloveské a jestli je z Nového Města nebo Noveho Mesta. Nebudete měnit pravidla pravopisu. Tady jsme v Čechách a používá se tu dosud zatím ještě jazyk český, nikoli německý! I za Hitlera se psala diakritcká znaménka!!

- Vy na mě křičet nebudete! Jinak pověsím...

- Vy ne. Já pověsím!

Zasloužila by si. Ale má štěstí, že ne ji (nepověsila jsem ji - zatím) a že jsem stihla houknout na shledanou. Ačkoli o shledání nestojím. Měla jsem štěknout v lásce s bohem!!

Volám našemu prezidentovi. Nebere. Sbírám svou ústenku, jedu banka, Lidl, rychle domů. Volá prezident.

- Petře, mám na puse překážku. Mohu zavolat za chvíli?

Sháním žitnou mouku. Není; to je legrace! Není žitná mouka! Kdo z ní  peče? Mají retro týden - tak retro. Nejsou roušky, není žitná mouka. Ale je retrogranko, kolony před hranicemi. Hranice zavřené. :-)  Musím se smát. Paradoxní souhra nesmyslů. :-) Volám z auta prezidentovi fy. 

- Máš roušku? Abych na tebe neprskla jedovatou slinu!!

Žaluji. Radí mi napsat reklamaci. DPD se mi od prvopočátku vůbec, ale vůbec nelíbí. Není na ně spojení - na živého člověka. Neumím si přesměrovat datum, místo dodání.

- Ono to ani nefunguje, víš?

- Aha. A včera jsem večer písemně komunikovala s nějakým Jardou. A on se z něj vyklubal robot. UI. Normálně napsal, že si se situací neví rady, ale jinak že zvládá. :-) A nikdo mi v Čechách, ani v Čechii!!! nebude tvrdit, že nadnárodní společnost se musí ctít a nepoužívat háčky a čárky! Když jsem se jí zeptala, jestli kdyby tu byla nadnárodní doručovací společnost z Ruska, jestli bychom psali v azbuce, tak se rozzlobila. Nejsem její podřízená. Nebude mi vykládat nesmysly. Žije z mých peněz. Šířím mezi lidi zdraví. A ona se na tom přiživuje. Dávám ti info, abys věděl.

- No to za to děkuji. Protože když vzneseme nesouhlas, stížnost, nemáme to podloženo argumenty; řeknou, že si nikdo nestěžoval. Napiš to.

- Napíšu. Já jsme se naučila. :-) psát už v první třídě. Pod dozorem paní učitelky Jitky Sedlákové. 

 Náš prezident - unikátní duše. Hovor s ním plyne jak víno. Mám ho moc ráda. Jedu domů. Pozoruji lidi. Od půlnoci se budou nosit náústky. Od zítřka důchodci od 65+ budou nakupovat mezi desátou a dvanáctou. Na můj rámeček na FB reaguje vesele Rita:

- Bože, jak to Ruda bude zvládat, když vstává ve 12?:-)

Bude půlnoc. Bubenice tluče na okno. Má packy od obrovské myši. Budu dělat, že ji neslyším. Snad mi ho nevysklí. Petroušek se byl napít. Podal info o kocourech i o óbr myši, kterou hodila na rohožku. Chodím bosa. To bylo nemilé, šlápnout do myši. Terasu jsem dnes vydrbala, nablýskala, vypiglovala. A hned znectěna myší. Tfujtajxl. Jdu se ztratit do koupelny.

Dobrou noc! J