Dřevěný i s nedřevy

19.04.2021

Chjo, tak zas do rachoty. Pondělek. :-) Spím do posledního okamžiku. V deset přichází klient. Byli v karanténě. Báli se, že si z oslavy přinesli kovid. A nepřinesli. Protože se živí kvalitní stravou Herbalife NUTRITION. Od něj se vždy dozvím něco nového ze zemědělství, ze statistiky, z lesnictví... Dnes taky.

- Víš, kde bylo JZD Jaroměř?

- No, dnes je ta jejich budova předělaná na byty.

Vyjmenovává, odkud sahala jejich pole. Daleko za Jaroměř k přilehlým vesnicím.

- No, tak oni měli 1600 krav. Víš, kolik mají teď?

- Nevím.

- Ani jednu. Ta kráva měla každoročně mládě.

Strašné. Po rozsypání EU to budeme mít krušné. Založit nové chovy, nová stáda... - Dozvídám se o nové prodejně všeho - čeho? - za Jaří. Ryby... Pojedu se podívat. 

- Čteš etikety? Aby to byly ryby mořské!

- Etikety to nemá, dávají z velkých balení. 

Asi něco jako Makro. Uvidíme. A ještě další tip. Na mapě hledám vesnici Světí. Vidím. Na křižovatce, kde sjíždím ze státní silnice k letišti do Hradce...

- Tak tam na té samé křižovatce odbočíš vpravo.

Pozoruji cestu přes Neděliště. Dovede mě až k zahradnictví, kde hospodaří Ukrajinci. Tam prodávají levnější sazenice.

A měříme. Probíráme jeho stravovací režim.

- Já se v poledne bojím najíst.

Jo, odsud plyne vysoká hodnota viscerálů. Jinak je jeho stařičké jednasedmdesátileté tělo v pořádku. Radím, jak během dne jíst. Ať je tělo v komfortu. Ať neukládá do břicha. Termín. U vrat prohlížíme proraženou pneumatiku.

- Jj, četl jsem. :-) Valím znovu oči. Jaké díry jsem nadělala od jednoho škrtnutí o obrubník.

Už slyším skyp.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-04-19_S_maminkou/

- Ahoj mami!

Paní Hudáková maminku odvezla z aktivit. Vyprávěli si - okno. Zapomněla jsem, o čem. Jo, už vím - o druzích másel... Maminka si pamatovala, že si povídali. Skvělé. Zaplaťbůh, že skončilo to debilní izolační období s lidmi se skafandry, s cizími neuměteli. Dík těm, kteří byli uměteli - napadá mě kolegyně češtinářka z učiliště tady u nás. Uklízela. Podstoupila infikaci nosu. Dobrovolně. Vracím se k včerejší své záměně Leoše Janáčka a Bohuslava Martinů. Vyprávím jí o obou. Taky o mém karambolu s chodníkem a jak by řeklo moje malé dítě kdysi - plojmatikou.

Poledne v tom okamžení... Péťa volá.

- Tak odpoledne přiveze Heblič to dřevo, jo?

Dělám, jako že vím. Ale vůbec nevím. Určitě říkal, ale vznáším se v oblacích. Jdu si vzít svou skvělou špenátovou polévku, lžíci bramborového salátu a soustečko krůtího řízečku ze včera. Ukládám se na gauč. Aniž bych hledala, vylouplo se mi na YT asi půlhodinové video o učení Bruna Gröninga. Synchronicita jak hrom. O víkendu jsem hodně mluvila o Duši K s lidmi, kteří se vyléčili, o učení Bruna Gröninga... Tak jo, asi ho začnu studovat... Chci vědět všechno.

Péťa je tu! Vždyť ještě nejsou dvě?! Jo, dochází mi. Má dnes volno... Povídal mi to. 

- Hele, jedu nechat opravit to kolo, vyvážit... Prý mi to udělá za půlhodiny na počkání. A ještě jsem sehnal nové kolo. Takže s dřevem začneme ve dvě. Budeš s tím počítat? A kdyby pršelo, tak to necháme složeno, uklidíme to zítra.

Kdyby věděl, jakou smršť mi nadělal v hlavě. Přikyvuji, jako že úplně super.

- Ne, ne, Petroušku, máme přece oblečení!

- Dobře. Složíme to i v dešti.

Znovu lehám k Brunovi. Klimbám. Vracím. Je zpátky. Kolo mám opravené. Nezničila jsem nic víc, jen to kolo. Tak s chutí do toho... Začíná jemně pršet.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-04-19_Kocky/

Moráček stále naskakuje na Zrzku. Péťa ho okřikuje. Morous ví, že naše kočičí mládě je pro něj tabu, jinak nedostane pohoštění. Nakonec je nám to fuk. Prší hustě. Zrzka provokuje. Pak se běží schovat ke mně. A zas jde Mourka dráždit. A zas vyskáče po polenech do trámoví pergoly. A zas ho jde vyzývavým nakrůcáním zvát k milostným hrátkám.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-04-19_Hrajeme_si/

I my hrajeme naši hru.

- Už máme polovinu?

- Ne, ani zdaleka.

https://www.youtube.com/watch?v=VyoV7QyN6qA

Poslouchám o dějinách na našem území v pravěku. O démonech, o běsech... Toto vím. Toto znám. Poslouchala jsme loni vyprávění Iši na SV. Vyprávěla podobně. O propojení krajiny s člověkem. O lidech a nelidech. O zlých silách, které není radno rozhněvat. O ochraně před nimi. Soška Věstonické Venuše - ochrana před zlými duchy. Nesměla mít konkrétní obličej...

- Peťuš, už jsme za polovinou?

- Asi jo. Ty to tak hezky rovnáš. Pojď, budu ti vozit do druhé kóje, abys nebyla mokrá. Já blbec se nechal nachytat. Prý i za deště. Jo, i v dešti! Ty pod pergolou, já mokrej jak vodník.

- Ale tys´ souhlasil. :-) Tak jsme se dohodli. :-) :-) :-) 

- No, ale nechtěl jsem. :-) (Ty ses dohodla.)

Zakládám hranici v prostřední kóji. Jde nám to od ruky. Přestalo pršet. Oteplilo se maličko. Vracím se dokončit třetí kóji. Máme vrchovaté dřevem dvě. Příští týden dovezou další, dokončíme prostřední. Dřevo je vyschlé. Může se s ním topit hned. Ale dodržujeme - první, druhý, třetí rok.

- Běžím připravit energetický nápoj!

- Máme hotovo. Ještě dvě kolečka.

- Vždyť jsi říkal, že jsme za polovinou. :-)

Utíkám do domu. Hned se vracím s nápoji.

- To nemohlo být takhle, když jsme skládali? Běž mi uvařit kafe.

Jdu do domu. Sobě mixuji sportovní výživu. Syrovátkový protein, kasein, aminokyseliny. Příjemná chuť vanilky. Hned po ukončení fyzické aktivity. Kdo pije nesportovní, má také hned po výkonu vypít šejkr na obnovu svalů. Ještě si přidávám odměrku Rebuild Strengthu. Příchuť čokoláda. Mňam. S doktorem Heisem jsem byla na uvedení celé černé řady sportovní výživy v krásném hotelu Bonbón v Blavě. To už bude tak sedm let. Po školení druhý den horko, raut ve venkovních prostorách hotelu. Autorovi tohohle sportovního zázraku pomáhal v laboratoři Cristiano Ronaldo. Ten nepřijel. :-) Někde čutal. Jenom nám poslal video pozdrav. Kolik těch video pozdravů už bylo...

Ptám se Petrouška, kolik stál kubík. Kolik nás přišlo dřevo. Propočítáváme, kolik bychom platili za elektřinu.

- Že nejsi líná vynést popel, obstarat kamna, zatopit, tak šetříme okolo třiceti tisíc.

Telefon. Paní z FB přijede asi za hodinu pro podpis na arch proti Pandemickému zákonu. Až z Ústí nad Labem! Rychle volám sousedce. Ano. Podepíší.

Jdu chvíli na zákaznický servis. Vypravit balík. Doháním lenošení z dopoledna. Zvonek. Vybíhám ven. Radka není jen z Ústí. Uvízla v ČR před rokem. Domov má v Holandsku. Sousedka s manželem vycházejí podpořit podpisem. Já s manželem. Zastavuji kolemjdoucího. Ano, podepisuje. Ulice vymetená. Nikde nikdo. V dáli paní s pejskem. Zahnula. Ukazuji Radce stromy v dálce - tam jsem vybíhala na běžky.

- Tak tohle je ten Mourek. Znám ho z FB.

Sleduje mě. Čte mě. Oslovuji běžkyni. Mladá, krásná, štíhlá.

- Promiňte, dělám na Ministerstvu vnitra.

- Chápu, běžte dál. To byste byla v ohrožení.

Přibližuje se holka a kluk na kole.

- My tady na vás čekáme.

Hledí divně. Že by piráti?

- Nosíte rádi roušky?

- No, nevadí nám to.

Ty vorle!

- My tu máme podpisový arch proti pandemickému zákonu.

- Ale ty roušky jsou někdy potřeba.

Ireno, kroť se. Nezabij ji. NEZABIJ JI! Copak ona neví, že rouška je ZBYTEČNÁ!!? Ženechrání? Že respirátor ohrožuje zdraví??

- Já studuji medicínu.

No potěš! 

A víte, že na virus je rouška zbytečná? Že virus je tak mrňavý, že prostoupí? Víte, že rakovina plic stoupla oproti minulému roku o sedmdesát procent? Proč asi? A víte, že před sto lety na španělskou chřipku umřelo tolik lidí, protože nosili obličeje utemované rouškami? Zjistilo se, že měli plíseń na plících! Vy nevidíte, jak v přímém přenosu odpadají lidé od mikrofonů, protože jim chybí saturace kyslíkem? Slyšela jste ministra Kůži, že ví, že jim roušky během tří neděl smetou ze stolu soudy?

Tluču do ní argumenty. Čumí. Neví. Ale STUDUJE. Zajímalo by mě, kde je asi vhodná rouška, jak tvrdí. Někdy, vhodná? Někdy? Kdy? Ještě před rokem nenosil v našich končinách roušku nikdo. NIKDO! Najednou lidi zblbli.

- Víte, že to, co nazývají vakcínou, vůbec není vektorová vakcína? To, co vám píchali proti neštovicím, černému kašli atd., to byly prověřené vektorové vakcíny. Víte, že Astrazeneca se přejmenovala, protože po ní umíralo strašně moc lidí? Víte, že i u nás pomřelo hodně lidí? Ve Vrchlabí v DD třicet - jasně, řekli na kovid. Víte, že se to nesmělo aplikovat obézním? Ale obézní se opíchali mezi prvními?! Vy věříte jelitům v parlamentě?

Je to její volba. V téhle nesvobodě je to její svoboda. Zakončuji agresivně:

- Od vás bych si nenechala ani vytrhnout zub.

- Já nejsem zubařka. Ale někdy je rouška...

- Nic. Děkujeme. Piráti!

Podpora pro ředitele Semeckého ze Semil - jů, to bylo lidí!

https://www.facebook.com/watch/live/?v=203181934673781&ref=notif&notif_id=1618837422808942&notif_t=live_video_explicit

Radka jede ze Semil! Účastnila se lidského hemžení na podporu ředitele tamní Waldorfské školy. Ústí nad Labem, Semili, Jaroměř... Zajistila jsem sedm podpisů. Soused si vzal jeden arch. Jeden jsem si zkopírovala. Ač nám odvedli pozornost k Vrběticím, na Pandemický zákon nezapomeneme. Navíc ho schválil nezákonný počet poslanců. Pár zaprodanců! Zákon nemá potřebné odhlasování.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-04-19_Kveteme/

Loučíme se. Zrzka se prohání s mourovatým hrdinou. Jdu domů. Večeře. Porada. A jdu kam? Šipka :-)

Teploučko se rozprostřelo v domě. Okénko svítí plameny. Zrzečka uvelebená na mém místě v křesle prve seskočila na koberec.

Jdu si skočit taky do postele.

Dobrou noc!

P. S. Kdo jste z blízka, ozvěte se mi, pokud máte pocit, že nesouhlasíte s Pandemickým zákonem. Přiběhnu pro podpis.  Děkuji.