Druhá neděle adventní

06.12.2020

- Dobré ráno! Peťuš, tady koukám v letáku; měli kapesníčky třívrstvé, vidíš?

- To ještě platí.

- A tady vidíš? Vepřová konzerva pro strýčka příhodu. Použiju ji tak jednou za rok z nouze.

Odjel. Za chvíli je zpátky s úlovkem. Mám zaměstnanou pozornost. Vaříme s Herbalife na FB. Čertovsky. Neumím si na sebe vzít masku, kostým, ne, to jsem nikdy na obličeji neměla. Přitom se maluji, přitom se zdobím, přitom si často kupuji extravagantní oblečení. Ale masku ne. Kolegové jsou namaskovaní, mám jen decentní růžky od vnučinky. Krásné. To je můj vrchol. Teda to je vrchol mého zamaskování. (V létě mi tu asi tři čtyři lidé vytkli - paní je stále namalovaná. No, a co je komu po tom? To je moje maska.) Čokoládové koule - skvělé. Lenka vybrala skvěle. Můj recept ze včera z tvarohu a PDM, výborný. Ale ty dnešní v lednici ztuhly a křupou. Stačí jedna dvě. Super. Nízkokalorické, proteinové, chutné.

Petroušek nakoupil. Nechává mě na FB s kolegy. Jde ven vynášet vodu z van. Už zahnívá. Snědla jsem z té vody asi pět vlašáků. Tak snad OK. :-)

Konečně jdu zkontrolovat, co mi koupil. Řehtám se. To zas bude řečí.

- Peťuůůš!

- No, copak jsem zas zkazil?

:-) -  Petroušku, divej, já jsem chtěla krabičku třívrstvých, takovouhle, vidíš? A tys mi koupil paklíčky. No, ladys, voňavé. Ale nejsou to ty z letáku. 

- Já to věděl. Ale já tam mám jednoho prodavače Pepu, a ten mi povídal:

- Tohle kupte manželce, je to o padesát procent levnější.

- Tak tos koupil výborně. Voní. Ale na obrázku jsi měl úplně jinou krabičku. To neva. A Peťuš, a co znamená tohle?

- Vepřová konzerva. Ve slevě.

- Ne, ty neznáš velkou konzervu? tohle je ani ne polovina. 180 g.

- Ale výhodně.

- Ale vůbec ne. V přepočtu to výhodně nebude. To je jak konzerva pro kočku. Mrňavá.

- Tak já to jako p... zaplatím a ještě je to špatně.

Omaminkuji ho. Terminus technicus Jiřiny Prekopové. Na její přednášce jsem se omaminkovat a otatínkovat přiučila. Spíš to myslela pro děti. Někdy roztáhnu paže, jako že letím a volám:

- Potřebuji otatínkovaáát!!

Propagátorka metody pevného objetí. Uznávám ji. Tu metodu Měla by intenzivním, ale neagresivním držením řešit problémy narušených vazeb. Terapii původně vyvíjel a podporoval etolog a nositel Nobelovy ceny Nikolaas Tinbergen pro děti s autismem. To jich bylo na světě pár. Očkování ještě nedevastovalo U nás tato metoda neakreditována, zrovna tak neakreditována její modifikovaná verze Terapie pevným objetím podle Prekopové. Doma není nikdo prorokem. ČLK odmítá; prý metoda s neověřenou klinickou působností, která by proto neměla být zdravotníky používána. - Letos v září tahle skvělá vědátorka, dětská psycholožka odešla. Mám od ní podepsanou knihu Kdybyste věděli, jak vás miluji. Jejím spoluautorem je autor rodinných konstelací Bert Hellinger. Mnoho rodičů by si mělo přečíst Malého tyrana. Zalistovat v databázi jejích knih; nyní je čas ztišení. Poučili by se o nutnosti zkušenosti dítěte s deprivací, zklamáním, aby při první nepohodě neskákalo z okna. Mladí dnes nejsou tak silní, odolní, jako byla naše generace. Nutno přiznat, že jsme vyrůstali v kulisách bezpečí. To se o dnešním světě nedá říci ani maličko. 

O Jiřině Prekopové

https://www.idnes.cz/onadnes/vztahy/jirina-prekopova-psycholozka.A200908_122250_ona-vztahy_jup

Prof. Strunecká na You Tube v rozhovorech upozorňuje mnoho let, jak je na světě pandemie autistů. Dřív byl autistou jeden z deseti tisíc. Číslo se snižovalo, až jeden z tisíce, jeden z dvou set, nyní jeden z padesáti devíti!!! Proč je systém vyrábí? Teď nám přidušují děti, ničí jejich psychiku...

https://vehvezdach.cz/prof-rndr-anna-strunecka-drsc-znepokojive-dramaticky-narust-poctu-deti-poruchami-autistickeho-spektra/

"V USA se nepokrytě mluví o epidemii autismu, protože některou z PAS je v současné době postiženo jedno z 59 dětí školního věku. V České republice nevíme, kolik dětí v současné době trpí PAS. Zatímco odborník pro autismus z MZ ČR v médiích zveřejnil, že autistů máme pouze asi 12 000, jiný odborník z Fakultní nemocnice Motol prof. MUDr. Michal Hrdlička, CSc., odhaduje, že jich je 100 000, a vládní dokumenty z roku 2018 dokonce uvádějí, že v ČR žije 200 000 autistů. Od října 2018 provádějí pediatři při povinné preventivní prohlídce také screening na možné autistické rysy ve vývoji dítěte."


33. minuta - skandální odhalení. Hovoří o Prý moulovi... https://www.youtube.com/watch?v=2winANbgXzI


Objetí. Objímání. Otevření srdeční čakry. Láska. Přežití. Druhá svíce na adventním věnci - LÁSKA. 

Chtěla jsem si dnes jen užít den. Letovat pistolí kvítka do skořápek. Ale relaxovala jsem. Někdy nepracovat rukama - skvělé.

Ohřívám oběd. 2. svíce na adventním věnci. Lásky, té teď bude hodně potřeba. Lidi jsou přetechnizovaní. Mysl jim zaměstnávají existenční problémy; na lásku se zapomíná. Na hezké milé slovo. Chválí se ještě? Pochvaly není nikdy dost. Hold. Poděkování. Rodinná setkání. Uměle se přerušují vztahy vnuků s prarodiči. Dnes jsem si přečetla pod sdíleným textem:

Anna Landová

- Paní, Vy jste nemocná, že nosíte roušku?

- Ne, nejsem nemocná, ale moje rouška chrání vás.

- A před čím mne chráníte, když nejste nemocná? Vy tedy musíte být nemocná!

- Ne nejsem.

- Tak před čím mne chráníte?

- Oni říkali...

- Co říkali?

- No, že moje rouška chrání Vás a Vaše rouška zase chrání mne.

- Ale já žádnou roušku nemám!

- Vy jste neslyšel, co oni říkali?

- Slyšel, ale já s nimi tuhle hru nehraji.

- Takže moje rouška nikoho nechrání?

- Vždyť jste sama říkala, že nejste nemocná, tak před čím by jste mne chtěla chránit?

- Aha, asi jsem blondýna...

- Nejste, to vás tak naprogramovali.

- Kdo?

- No přece ti, které posloucháte.

Připsala jsem svou zkušenost:

Mně před třemi týdny slovenská ostraha v Kauflandu:

- Paní, Vy nemáte ruško?

-Ne, nemám.

- Ale vy chráníte mňa...

- A před čím?

- Pred kovidom.

- Před čím?

- Vy jste nikdy nepočula o kovidě?

Vyvalila jsem oči. Jakože o čem to hovoří?

- Ne.

- Vy ste spadla z Mesiaca?

- Ano

Šla jsem mezi regály. Jenže si dědek na mě asi druhý třetí den vyskakoval. Nenosím roušku. Nechodím na nákupy. Už, už chci zaparkovat, ne. 

Pod příspěvkem jsem nereagovala na:

Miroslav Modriansky

- V lednu Vás ochraň Pán Bůh.


Strašílek. Lekadýlek. Bububu! Pokud nám sem nehodí agresivní variantu, pak nechápu zmanipulovanost lidí. Vždyť na ně sedne virus!

Dnes skyp s maminkou; ne a ne pracovat. Vypadla mi kamerka. Zkusila jsem na tablet. Vypnul se. Nakonec jsme se propojily. Hrůza, když nemohu... Když volám paní, aby se vrátila. Zdržuji. Navíc dodržují šaškárnu s andělskými hábity... Než se obleče, převleče. Je to jak když vstupují do leprosária. Maminka hezky reagovala. Odpovídala. Snažila se tvořit větičky. Maminka zlatá moje. Bez doteků. 

- Peťuš, já si chvíli lehnu...

Večer. Zatopila jsem.

- Ty sis taky hezky pospala, viď?

- Co si dáš? Koktejl nebo chleba?

- Vánočku.

- Petuš? Seš se mnou šťastný?

- Jsem.

- Peťuš, a jsi doopravdy nebo si říkáš já už to s ní nějak doklepu.

- Cos tady dělala? Ty nemáš co na práci?

Řehtáme se.

Poslouchala jsem demonstrace v Pze. Průvody se setkaly Na Můstku. Už to kvasí. Už to sílí. Už se to blíží. 21.12.2020

Péťa zaslechl nějakou reklamu, kde vábí z lidí asi 426 korun na děti. Povzdechl si:

- Proč bych měl posílat 420 korun? Republika je v háji a já budu posílat do horoucích pekel někam peníze.

A má pravdu, Péťa!

Dobrou noc!