Držím vibraci :-)

25.03.2022

- Mňau, mňau, mňau!

- Zrzko!

Spím v novém kožíškovém teploučkém povlečení. Sedm. Mohla bych jet na lyže. Jenže v deset paní... Otáčím se a spím dál. U dveří do ložnice vytvrvale vyhoudá Zrzka...

- Mňau, mňau, mňau!

Otravuje. Nadává. Vyzývá. Drzoun. Micicinda nás trápila bubnováním na okno. Vzbudila nás, i když člověk tvrdě spal... Kdežto tahle nátrubka tu troubí, troubí budíček. Naučím ji, ať si vymňukuje, že to na mě nemá účinek. Ale má!!! Chlupatice vytrvalá!

Lezu. Naštvaně leží přede dveřmi. V chlupatém obličeji se tváří opravdu naštvaně. Chtěla by se prohánět zahradou. Nebo prohánět zbytky opeřenců. Beru ji do náručí. Pírko. Oproti Mourovi - sudu. 

Točím na video snídani. Krmím u toho kočičáky. Kittynka přiběhla taky. Už se přibližuje vcelku na blízko k Mourkovi. 

- Kitty, za chvíli přijede Tvůj otrok. Raduj se!

Zahřmí, spustí hromy a blesky.

Linda. Telefonuje.

- Nemám čas!

- Tak ahoj.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-03-25_Ranni_hydratace/

Utvořit video na Tik Toku (asi se to píše s oběma velkými) je během dvou minutek hotovo. Kde je kapsička zrychlit? Není. Byla tu. Nacházím časovač a další hejblata. Zrychlení není.

Pátky miluji. Dnes jsem propásla poslední šanci jet se sklouznout v tomhle jaru pod slunce s modrou oblohou. Mrknout na Sněžku - jestli tam ještě je. V noci jsem psala paní na desátou, aby se nezapomněla změřit. Přála jsem si, aby požádala o nový termín. Přání splněno. Nepřišla. Kdybych vyjela před osmou, v půl jedné bych byla z hor doma. Deset hodin. Jasně. Nikdo. Volám. Píše. Je s dítětem u lékaře. Do prčic. Včera jsem měla jet... Přezkáče ještě čekají. Dnes mi příležitost proklouzla. Dva slunečné dny. No, ale - raduj se z toho, co máš. A jupí, tak se raduji. Držím vibraci.

Svítí slunce. Dopoledne pracuji. Mám novou klientku z internetu. Vytelefonovávám pro nájemníka výhodnou elektřinu.

- My jsme vám v únoru posílali dopis.

- Aha. Papírově nebo mailem?

- Mailem.

- Ten jsem nedostala. Jak to bude s cenami?

- Nyní jste na rok u nás. Žádné výhodné nabídky nemáme.

- Tak já se zeptám ještě u konkurence.

- Obávám se, že to nebude levnější než u nás.

- Bude. Odcházím od vás na této nemovitosti za ceny z loňska.

- Ale to jste si asi loni dohodla.

- Je to tak.

- Tak to je něco jiného. My cenu kupujeme na burze...

Hups do řeči:

- A to je právě ta zlodějna. My ji vyrobíme za halíře, vyvezeme a draze koupíme. My to nevyřešíme. Resume. Buď zavolám nebo jedeme dál v jaké výši?

Říká cenu vysokého, nízkého. Píšu si to na papírek. Tfujtajxl, my tam máme mladého, aby se doplatil.

- To máte jen o tisíc dražší.

Dohodnuto. V reálu je to pak víc jak dvanáct tisíc za rok. Volám nájemníka Lukáše. Asi už řádí na střechách. Mám ho ráda. Pracovitý. Přes zimu šil boty.

V poledne vyskakuji. Ireno, oběd! Jak jinak. Brambory ve slupce na páru. Přidávám cuketu - Saša Lech ji vtipně nazvala vetřelkyní nebo něčím takovým, co sem nepatří. Jo, souhlasím. Není to okurka, tváří se to tak. Je to divné. Proto to kořením, aby divnost trošku pominula. Kousek pórkové natě, mrkev. Na celer jsem zapomněla. Jablíčkový kompot. Čas letí. Nestihnu to. Telefon.

- Mami, chceš koupit v Biedroňce hroznové víno?

- Chci. Červené.

Telefon. Nájemník. Vysvětluji cenu elektřiny.

- Lukáši, myslím, že to necháme. Drtí nás, ale máte naplaceno, vraceli vám moc...

- Nechejte to. Nikoho neshánějte.

- Luki, spěchám. Dohodnuto.

- Krásný pátek!

Vařím. Za pět minut mám ležet na masérském lůžku.

Linda:

- Mami, chceš chudobky?

- Chci tři. Nezdržuj. Nestíhám.

Péťa volá.

- Mám dnes zpoždění. Co děláš?

- Peťuš, nasazuji si křídla a letím na kosmetiku a masáž.

- Tak leť, ptáku, leť!

Nechávám oběd obědem. Letím.

Kočičáci jsou venku. Kitty vyhlížela z parapetu. Jdu - nejdu - jdu - nejdu - jdu do zahrady. Apríl!

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-03-25_Ranni_kocici_sou/

Zůstává sama doma.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1674423172910187&id=100010275607900&notif_id=1648247073087321&notif_t=feedback_reaction_generic&ref=notif

Tamara. Povídáme. Ukazuji ji videjka z Tik Toku.

- Můžete mi poslat na telegram?

- To asi nejde. Myslím.

Už ležím na lůžku. Mami, kde jsi? Chybíš. Maminka by mě pochválila. Tamaře taky letos odešla maminka. Tamara mě chválí. Chválí Irenku. Jak je ta Irenka šikovná. Tečou mi slzy. Masíruje mikromasáží oči a oční okolí.

Hotovo. Nabalená krémy, maskou, výživou. Dává mi i na ruce. Propadám se do sna. Odmaskování. Horká obklad na obličej. Netřeštím. Dýchám v klidu. Jsem mnoho metrů pod zemí. Jsem prach. Půda. Dostávám velikou pochvalu. V době smrti Karla Gotta bych se s hadrem na ksichtu udusila. Platím. Termín. Ještě podpořit ji. Kupuji arašídovou chalvu v malých bonbonech. Kaviár. Dvakrát. Radí, abych obsah nesnědené plechovky přendala do lednice do skla. Těším se, jak si ho natřu na chleba. V Rusku jsem ho jedla s rajčaty. 

Svištím domů. Nezastavovat. Vypadám odlíčená jak koště.

Pozdní oběd. Chleba. Dnes jsem ho zpicla. Je dobrý. Ale jen dnes. Zítra by se s ním dalo házet jako granátem. Uvidíme.

Světlo mého žití hrabe zahradu. Realizuje se. Linda mu jde pomoci. Chci taky ven. Chleba mě drží... Neměla jsem hezké energie. Obtiskly se v chlebíčku.

- Tady máš poštu a tady. A ještě tohle.

Sedám. Co mi píše ČSSZ. Z Phy.

Jupíí! Držím vibraci. Huráá. Zvýšení důchodu. A ještě další radostná pošta. A další. Mladé Buky skončily. Nevadí. Vibrace srovnaná.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-03-25_Odpoledni_skotaceni/

Jdu umýt ze zimy venkovní bednu s polstry. Stůl. Židle. Parapety.

- Jedu pro mléko!

- Peťuš, štětec na lazuru. Přetřu nábytek.

- Jen ho umyj a nechej ho do rána.

Odporuji, lazura ředitelná vodou... Přišla jsem na vzduch pozdě. Sluníčko se sklonilo za obzor. Je mi zima. Péťa měl pravdu. Maňana. Letní kalhoty mě chladí. Šup do tepla. V hlavě obrazy sněhu, hor, slunce. Ty si uchovám co nejdéle. Zářič. Doma. Bezpečí.

Jana Zwyrtek Hamplová fanpage:

Dnes ministr české vlády: "Česká republika je ve válečném stavu...." Pane Bože vysvětlete už někdo ministrům, že NEJSME VE VÁLEČNÉM STAVU!!!!! Tento nepravdivý výrok je navíc za hranou trestního zákona.

https://www.facebook.com/tv.svetlo.aliance/videos/414086723719146

Mor, leptospiroza, záškrt, neštovice, SARS... To se chystalo? Nebojím se. Jsme pod ochranou. Bububu, strašení. Bubáci se rozpouštějí. Kolo dějin už nabírá jiný směr.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-03-25_Kde_bych_si_tak_slozila_ocasek/

Kitty nabrala taky jiný směr. Z bublající bojácnice se stala útočnice. Zahnala Zrzku od misky. Pozoruji v nadhledu - tak to chodí na světě. Vždycky najdeš ochranu pod křídly anděla. Klekám k Zrzečce. Její zobkání, ochutnávání, vracení se k misce se do téhle kočičí trojky nehodí. Chvilkové opuštění mističky - sežráno. Mour se vždycky nenápadně přitočí. Obdivuhodně rychlý vysavač. Tentokrát si klekám na dlažbu, beru pod křídla Zrzku. Čekám, až i ona vyluxuje večeři.

Jaký si to uděláš, takový to máš. Jak zaváháš... No, není nad zkušenost.

Padam, padam, padam tam tam. Končíme. Jdu spadnout do peřin. :-)

Dobrou noc!

P. S.

https://www.youtube.com/watch?v=t2IE59URtLc

Z komentů pod ukázkou: Pravda je len jedna..mier na celom svete.

Ondrej Durina

před 12 dny

Nějaký Tomáš Řepa napsal knížku o Banderovcích a dělal si PA na ČT24 dne 13.3.2022 v 10,05 hod. Tu vykresloval Banderovce a UPA v podstatě jako dobráky, kteří byly nucení ČS armádou a policii k obraně. Takto se přepisují dějiny. Absolutně v rozpore s dokumentem Petra Ďurišina "Ozvěny vojen." Asi tak

Jiří Koc

před 11 dny (upraveno)

Dobrý den, v Kolbasově se narodil můj tatínek. Do Kolbasova jezdím od útlého věku, do rodného domu otce. Pro informaci přikládám odkazy na fofa budovy, kde k masakru došlo a na budovu obecního úřadu, kde je pamětní deska připomínající tuto událost. https://goo.gl/maps/gtWy7fKAXrR69vrk9 https://goo.gl/maps/KoiML5QxmbiubGd18 https://goo.gl/maps/JhwpyzrpqTrjtmFF6 Může si každý o židech a o Banderovcích myslet co chce a mít svůj názor. Každopádně se tato hrůzná událost stala.

Volyně

https://www.youtube.com/watch?v=iN45px7oUL4