Dušičkový

02.11.2019

Nový den! Sychravý. Dušičkový. Dnes měsíc, co se svět dozvěděl o smrti Karla Gotta. Stále tu září. Tělo odešlo, energie zůstala.

U sousedky mám kuřecí prsa a drůbky. Volám ji. Maminku měla asi čtrnáct dnů na LDN. Jeli na výlet k dětem do Anglie. Maminka tam šla po svých, zpátky jí to nešlo. Takhle naše zařízení pečují o lidi. Upelešit. Cévku. Zmrtvit. Další!! Ptám se na chůzi její maminky. Sláva - dnes ji rozchodila. Maminka znovu chodí. Prosím o drůbky a prsa. Až se vrátí z nákupu, s masem se staví.

Petroušek odjel pro mléko. Krmím ptáky. Legrační. Zbytek slunečnice od zimy přesýpám z igelitky do kyblíku. Igelitka se mi rozkládá pod rukama. Ekologická. Musím se smát - kdyby se mi rozložila s nákupem. :-) Dno proděravělé. Semínka jsem přesypala na poslední chvíli...

Den stvořený k poslechu, meditaci, spánku. Měli bychom jít posvítit... 

Ranní pinožení v kuchyni využívám k poslechu křestu Syrůčkovy nové knihy o Listopadu 89. U vaření poslouchám Tobogan v pyžamu. U Zuzany Stirské a jejího německého muže. Krásně hovoří česky. Někdy si poplete slova. Chytil mě křeček. Nebo: Děti musí ještě vysrááát. Zuzana zpívá krásnou píseň - Ráda spím. - No, to já taky. Ale asi málo. Petroušek dnes spal neobvykle dlouho. Do osmi. Jeho koleno si potřebovalo odpočinout. Zelné listy naprosto vyschly. Zánět se dal na ústup. Právě dnes máme pečovat o klouby, šlachy, kosti.

- To asi ta mast.

- To asi to zelí.

Proč lidé nevěří v sílu přírody!

Volá strejčínek z nemocnice. Je mu líp. Přála bych si... 

- Bohoušku, tak se sem vypravíte třeba za čtrnáct dní. 

- Irenko, to ještě nebudu mít sílu... 

Bohoušku, Bohoušku... Třicet let. Vždy minulý víkend. Vždy před Dušičkami. Těšívala jsem se. Plato vajec, kafe, dětem čokolády... Celer...  Chystala jsem dobroty. Oplácela. Zklamal mě. Zradilo ho zdraví... Chci věřit...

Přišlo mi náhodně (?) znovu si poslechnout Duši K - tentokrát s Hanou Gabrielovou o tom, jak konopí využívaly naše prababičky - 25.3.2018. Nesmírně zajímavé si po víc jak roce a půl znovu poslechnout o konopí. Obnovit informace. Porovnat je se státní politikou. Nemocným? Za hodně peněz. Včera jsem na FB četla: Stará paní byla souzena za to, že se léčila konopím. Oběsila se.

https://www.youtube.com/watch?v=-DPO7RjkqbE&t=872shttps://www.youtube.com/watch?v=-DPO7RjkqbE&t=872s

Večer zavírám pár stránek. Nacházím odkaz. Kde se mi to tu vzalo, netuším, ale lidé s roztroušenou sklerózou by možná...

https://hempoint.cz/cs/

Oběd mám sice zpožděný, ale povedl se. Prsa dorazila v půl dvanácté. Petroušek pro ně k sousedům doběhl. Dnes mi zpoždění prošlo. Polévka - unikátní, výborná, skvělá. Poslední hrstka nudliček. Brambory se zeleninou na páru. Dostávám pochvalu. Okurkový salát. Já s rajčaty. Rozsvěcím našim předkům. 

- Peťuš, leje.

- Na hřbitovy pojedeme zítra.

Podpaluji svíce v domě. Jdu se zasunout do postele. Poslouchám ntb. Probírám se až za tmy. Tvrdě jsem spala. Usnula jsem fakt tvrdě. Posilující.

- Aáá, medvěd leze. Odpočinula sis?

Nudle. Jak je neudělám dnes, zapomenu. Pokračuji v poslouchacím dni. Třetí díl Helenky Heclové Saturn Pluto v akci. Pořad si vracím, vracím, vracím první hodinu. Nesmírně inspirativní, poučné. Před týdnem mi říkala, že třetí díl bude o mně. O mých planetách.

https://www.youtube.com/watch?v=jEZ5ZKI07AU

- Tak Rožnov - Jaroměř 0:1.

- A kolik to je?

- No, tak Rožnov- Jaroměř?

- No, a kdo vede?

- Jaroměř je v Rožnově...

- Ale vyhrávají naši?

- No. V sedmé minutě dal gól Jan Hrobský!

- Uááá. Hurá. A to stačí. :-)  Vedeme!!

Placky hotové. Teď jen vyschnout. Používám špaldu; těsto hůř schne. Tíž se krájí. Nejvlasovější nudličky uměla jen moje maminka. Jenže ta je dělala z 00. Tvrdila: Nejkvalitnější mouka. - Netušila, jak se mýlí. Nejagresivnější, nejzkázonosnější pro tenké střevo. Způsobuje záněty, ekzémy... Narušuje stěnu střevní...

- Mohla bys mi říct, co dělá tvůj mobil pod mým pyžamem?

Směju se. V ložnici ctím nepřítomnost televize, ntb., telefonů. Stačí wifi nad hlavou. Výjimečně jsem se odpoledne v posteli nezdravě obložila ntb, mobilem. Někdy si beru i tablet. Většinou, když se uvelebím, někdo zvoní. Tak abych nemusela vylézat; zapadl vedle mě. Večer jsem vstala. Na telefon zapomněla. Ntb přestěhovala k práci na ostrůvek. Ještě že ho přinesl. Hledala bych ho až zítra. Dnes by do nás bušil během spánku.

Helena hovoří o Ivaškově knize Energeticko-informační bezpečnost slovanského světa. Koupím. Poslouchala jsem o ní na Svobodném vysílači. Nebo si ji nechám koupit? Budou Vánoce. Hela připomíná Callemanovu knihu Mayský kalendář a strom života. Hela často vysvětluje propracované mayské vlny. Každý se má stát sám sebou; každý má vědět kým je, jaké má charakteristiky. Vědět, v čem je dobrý, v čem není dobrý, co mu nejlíp jde, co má dělat, jakou práci; jak se očistit, aby se mu dařilo, aby dokázal přežít. Důležité je sebepoznání numerologicky, astrologicky nebo jinými metodami. Ale hlavně stát se sám sebou. To mají Slované a mayský kalendář dobře propracováno. Jen si to přečíst a vzít pro sebe. V téhle inkarnaci - zdá se - pracuji na sobě až ve stáří... Nebo ne?

- Kontrola. Po dvou třetinách Rožnov Jaroměř 2:6. Kdo vyhrává?

- Když se tak hezky usmíváš, tak Jaroměř. Musíš být psycholog a nemusíš znát to pořadí. :-)

Honzík sportovně nesmírně nadaný. Oba kluci od mala bruslili, hráli hokej. Honzík do nedávna hrál fotbal. Nechal si jen florbal. Letos na jaře vstoupili do té naší nejvyšší čeho? Ligy? Už jsem se na to tehdy ptala. Řeknu - do národní ligy. :-) Sport mě nechává naprosto klidnou. Pletu si poločasy a třetiny. Neumím určit tři dva nebo dva tři. A žiju. :-) Víc mě vzrušuje likvidace vzdělávání, rodiny, nevýchova v ní, šlapání po státní symbolice, netečnost národa. 

Dnes naši mrtví dostali světýlka jen u nás. Zvítězilo tělo nad duchem. :-) Svítím pro dnešní den taky speciálně modrou. Patří právě pro dnešek. Vodní barva...

Nudle nakrájeny. Bábovka upečena. Inspirace na Šmajstrlově stránce. Z pohanky. Namlela jsem část sezamu. Přišly do ní i tři lžíce nemletého maku. Zdravá. Mléko - neředila jsem. Ale místo oleje stačil hutný škraloup. Místo dvou set g cukru jen sto. :-) Formu jsem vysypala kokosem. Fotím ji. Vypadá krásně. Copak na ni asi řekne Petroušek. Je buchtový. 

Bylo to tu dnes pěkné...  Dušičkové. Odpočinkové. 

Dobrou noc!