Euforický, ledy se zlomí

07.07.2021

Zas půlnoc. Před hodinkou jsem si sedla k počítači. Probrala jsem se. Tluču tu špačky. 

Dnes to tu na Zemi začalo skvěle. Vzala jsem si počítač do postele. Myslela jsem - něco si přečíst. Ať mohu zavřít alespoň jedno z mnoha otevřených oken. Ale ne. TV Raptor už zabíral Phu.

https://www.facebook.com/RaptorTV.cz/videos/4105367552882145?comment_id=1171131410020615&notif_id=1625650755365933&notif_t=video_reply&ref=notif

Poslouchám své známé tváře. Pavla Zítka. Lenku Tarabovu, Libora Malého, Matouše Svobodu, indián z Vaňkova kopce, Ivana Smetanu z KTV... Sleduji projevy řečníků. Líbí se mi malý kluk s vysokým sportovním kloboukem.

- Jel jsem ze školy vlakem. Přišel průvodčí. Neměl jsem roušku. Řekl mi, abych si ji nasadil. Odpověděl jsem mu, že jsem se málem ve škole svalil. Nutil mě. Začal jsem jíst. Prý co dělám. Konzumuji.

Tady vybuchl smích. Z úst malého dítěte to znělo komicky. Konzumoval.

- Řekl jsem, že zavolám policii. Prý na to nemám právo. Tak jsem mu řekl, že zavolám mamce, a ta je horší, než policie.

Dav se řehtal. Nemám ráda zneužívání dětí, ale tohle bylo od srdce upřímné vybarvení statečnosti malého asi devítiletého občánka.

V jedné hodině páté minutě malý hrdina:

https://www.facebook.com/RaptorTV.cz/videos/4105367552882145?comment_id=1171131410020615&notif_id=1625650755365933&notif_t=video_reply&ref=notif

Pracuji celý den se zvuky vuvuzel, foukaček a trumpet. Okouzlující. Dav má sílu.

Volá můj policista z krajského ředitelství. Tak poctivě jsem popsala nahrávku šikany na CD, že se během týdne fix propsal na druhou stranu. Nelze přehrát. Jdu vypálit nové CD. Vypaluji i na DVD. Tentokrát nepopisuji. Jedu ven. Mezi lidi. Copak mě venku čeká? - Ireno, ty nevíš? Milé nepoučitelné zafáčované stádo. Soud jasně čtyřiatřicetkrát prohlásil roušky za blbost, ale - máš to marný, máš to marný, máš to marný. Tak ať se třeba zadusí! 

První zastávka PČR. Nachystat telefon. Nahrávání. Vítá mě sympatický mladý hoch, bez roušky. Telefonuje.

- Minutku, hned se vám budu věnovat.

Jasně. Čekám až vyřídí povinnost. Už je tu jiný policista. Známá tvář. Hovoří nesmírně krásnou měkkou moravštinou. Přebírá můj dopis.

- Jj, to je ta nahrávka. Vím.

Už přichází mladý. Hlásí se. Prý se známe. Byl u nás loni, když ta hydra úlisná anonymně otravovala...

Srdečné, přátelské setkání. Už podruhé mile přeškvapena. To jsem neočekávala. Vycházím svobodně ven. Sestupuji po schodech. V hlavě myšlenka:

- My máme v Jaroměři hodně policisty.

Co to přemýšlíš?! Minulý týden se na tobě dva pásli kvůli roušce, než dali pokoj navždycky. Ani číslo ti neprozadili. Ze zákona. Aby ses neroztekla štěstím. Zůstaň nohama na zemi!

Čtyřiatřicetkrát soudy smetly se stolu nařízení, vyřízení, podřízení... :-)  Nezákonná mimořádná vládní opatření. Všechny uzávěry škol, nařízení roušek, respirátorů, zavření cestování, lyžařských a plaveckých areálů, hlavně TESTOVÁNÍ LIDÍ - všechno nezákonné. A jedeme dál. Vláda vědomě porušuje zákony. Už nejsme právní stát. Přikradl se fašismus.

Vypsala jsem si pro zajímavost zákony na ochranu člověka.

Ústava,

Listina zákl. práv a svobod,

Norimberský kodex,

zák. 240/2000, par. 31, odst. 4,

96/2001 Sb. m. s. Úmluva o lidských právech a biomedicíně

Účel a předmět

Smluvní strany budou chránit důstojnost a svébytnost všech lidských bytostí a každému bez diskriminace zaručí úctu k integritě jeho bytosti a ostatní práva a základní svobody při aplikaci biologie a medicíny.

Každá smluvní strana přijme do svého právního řádu opatření nezbytná pro zajištění účinnosti ustanovení této Úmluvy.

Článek 2

Nadřazenost lidské bytosti

Zájmy a blaho lidské bytosti jsou nadřazeny zájmům společnosti nebo vědy.

Občanský zákoník par. 91 (zák. 89/2012 - ČLOVĚK JE NEDOTKNUTELNÝ)

No prosím! Nejvyšší správní soud a ostatní stupně soudů si s Kenem 34 krát ovívali obličej. :-)

Ken lže. Nebo Volný lže? :-) Ken prý vůbec nechtěl projednávat zákon o kovid pasu. To si spletl poslanec Volný. Oblbuje.

Jedu ke hřbitovu. Volám.

- Peťuš, ty meruňky tady nejsou.

- Povídal týden tam bude.

- Asi je pozdě. Už vyprodal.

- Zítra ti koupím.

Zahradnictví. Dokupovávám kytky k maceškám. už mě ty bílé nátlamky fakt lezou na nervy. Kam se podvíváš, tam je zarkytý tvář. Je to normální? Oni s tím doma snad i chrápou!!! 

Parkoviště Kaufland. Setkala jsem se pohledem s mužem, který s mladou manželkou vystupuje z auta.

- Mohu se zeptat, na co myslíte?

Usmál se. Oba nemají roušku. On si ji nese na předloktí. Poučuji je o nezákonnosti roušek. Vyslovuji zákon 240/2000Sb., par. 31, odst. 4. Sympatičtí. Kývají souhlasně hlavami. Za chvíli pána potkám u květin; s hubou zafáčovanou!

Ireno, má tvá račí osvěta smysl? Má! Vždyť je to tvá celoživotní činnost!  Ještě uvnitř obchodu paní v krásné halence s překrásnou kabelkou vysvětluji... Kýve hlavou. A odjíždí s nátlamkem.

Tak zas zítra, berani!

Vracím se domů. Ženu se k počítači. Vystrašila jsem se. Policejní auta, těžkooděnci v úzké uličce do Malostranského... Ježíšmarjá! Snad je těmi klecemi nebudou tlačit... Lidi uvolňují dopravu pro auta, tramvaje. Odvezli Ivana Smetanu z KTV. Policista ho vyzval, aby ustoupil z cesty... Horlivý. Skolili ho. Už mu stáli na krku. Njn. Nervní policie. Přitom dopoledne hezké dvě policistky se pod rouškami usmívaly. Nevysmívaly. Bylo to milé. Usmívaly se. Jemně pokyvovaly hlavami. Bylo vidět, že by se rády přidaly. Nebude to už dlouho trvat. Půjdou s námi. I ten v koncentráku, který vedl vězně do plynu, "jen vykonával svou práci".

Situace se zklidňuje. Lidi zpívají hymnu. Chorál mi zdvihá husí kůži. A Gottovu píseň Žít. Tu poslal Babišovi Jágr jako odpověď na nabídku reklamy na očkování.

Pozor. Volný jako protest na nedodržení Ústavy sedí u pultíku. Za pět minut se opravdu nedá nic vysvětlit. Dali mu pět minut! Hanba! Až večer se na platformě MeWe dívám na Bojkův záběr vynášení Volného ze sněmovny. Není nic vidět. Břicháč v bílé košili mu stojí před lavicí a nedovolí mu natáčet. Fašismus. Už nezakrývá tvář. FAŠISMUS!

Chtěla jsem sázet kytky. Ale jen češu jahody. Pouštím si videa mého nového známého na FB. Ano. Pokud mě čte - byla jsem celý den s vám v Pze.

Konečně vidím Jirku Černohorského. Už chodí. Otrávili ho společně s Pavlem Zítkem. Oba chodí na čištění těla. Nohy měli jak konve. Těžké kovy jsou svinstvo.

Ivo Osovský - vtipný. Stručný. Skromný. Mladý fousáč. Není k nalezení. Znám tím, že se vyšplhá do výšek a spustí národní vlajku. Lidé z davu si dělají legraci.

- On je někde na lešení.

- Hledejte, z kterého okna se vysune vlajka.

Ivo minulý týden vezl na Moravu auto pomoci. Jen tak.

Dr. Vítová z ANS. Moje strana. Dav chce vyjednávat s Alhamajdou. Přijímají nebezpečný zákon o volbách. Policista v civilu vzkazuje, že Al Hamajda nemůže opustit Sněmovnu. Hrají o čas. Může. Telefony asistentů zakryty. Nakonec pouštějí policejním kordonem dr. Vítovou s ještě jednou paní k recepci jednoho vchodu do PS. Dělají si z lidí dobrýtro. Jedna Moravanka se rozlítila:

- Tak my sem jedeme ze všech konců republiky, a Hamáček není doma!

Když mu nesli před dům rakev v lednu nebo únoru, sledoval dění z domů. Vzkázal, aby přišli do Sněmovny. Nebyl sám, komu přinesli rakvičku k domečku. Alenka von Bankrot nebo ušatý Blatný. Mimochodem - Blatný nebyl vůbec zmocněn zákonem, aby vydával ty své protiprávní vyhlášky. Právně mu nebylo dáno, neb byl změněný stav státu. Jo, mimochodem - v době pohromy na Moravě měl naopak v pěti vesnicích být vyhlášen mimořádný stav. Ale když stát nechce, tak se nechce. Zkrátka překladiště u Hodonína potřebují, tedy vyštvat lidi z rozbitých domovů. Jenže se vzedmutím solidarity občanů vládní zrádci nepočítali. Jo darovanou miliardu, na tu by drápy rádi dosáhli. Chtěli by ji danit, a rozdělovat. Dosud nikdo z lidí nedostal z miliardy ani korunu. Ani stan na vaření, ani agregátová jednotka na nabíjení telefonů. Ne. Nic. Pomozte si sami.

Dnes mi naběhla dvě videa z dubna s maminkou. Poslechla jsem si je. Mami, to je fajn, že tě tu každý den mám. Donekonečna si tě budu sdílet. Na mém profilu si budu sdílet maminku kolikrát budu chtít. :-) Jako léčebnou kúru!  Jj, jako kolovrátek. Mami, mělas´ dnů už nakrátko...

Dvě hodiny. Jdu spát. Jéžiši, tři! Celý den jsem prožívala. Pozorně si zkoukla videa lidí. KTV. TV Raptor...

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-07-08_Kocky%2C_rajcata_zrajou/

Zas zítra. Dnes se jim podraz nepovedl. Není všem dnům konec. Ale Češi to ustojí!

Dobrou noc!