Jak s kozou na ledě - to je někdy s někým na Hromnice :-)

02.02.2021


A jak vypadá Tvůj doktor, který Tě školí a učí? ♥️ MUDr. Boris Bajer
A jak vypadá Tvůj doktor, který Tě školí a učí? ♥️ MUDr. Boris Bajer

Hromnice. Dnes už má zmizet vánoční výzdoba. Ještě na chodbě visí šitý stromeček. Tak krásný. Asi ho do půlnoci stihnu sundat. Už za devět měsíců se budu radovat z nové adventní výzdoby. Teda jestli budu doma, živa, zdravá... To "doma" myslím s myšlenkou na detenční tábory, které v Německu zřizují pro lidi jako já. Kovid kverulanten.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-02-02_Konecne_jsi_vstala/

Ráno vstávám ještě za šera. Docela s chutí. Dnes je o hodinu dvacet víc než při slunovratu. V koupelně na koberci se slastně protahuje Zrzka. Konečně panička vstala. Nesmí ke mně do ložnice. Pokusila se. Vyhnala jsem ji. Nedělám to ráda. Ale až začnou myši, klíšťata... Kočička se ke mně má. Máme se rády. Mám pocit, že Micicinda - hraběna - nás měla opravdu jen za služebné. Kuchařku, komorníka... Ale Zrzka za mnou chodí všude po domě. To je láska, ne? Píšu v obýváku. Leží u mě. Jdu se napít, málem na ni šlápnu. Doprovází mě i na záchod a do pracovny, sleduje mě. Péťa se baví tím, jak za mnou chodí jak ocásek.

- Ty si ji opravdu uvaž na kšandy. Ať se tolik nenaťape.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-02-02_Do_krmitka/

Snídám lesní směs. Oblékám se. Zrzka v zahradě pod švestkou. To není možné! Po kmeni jak krokodýl se vyškrábala na větev s krmítkem. Šátrá do něj. Nereaguje na můj křik. Nahlíží do krmítka. Očichává ho. Potvora.

Klušu. Ať si zaběhám. Zrzka mě provází před branku. Jede auto. Už, už jsem se lekla.

- Mazej domů!

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-02-02_V_lukach_na_bezkach/

Venku divno. Vlhko. Vlezlo; jedu nalehko. Bez svetru. Není mi zima. Chjo, ten kopec dolů do luk. Přeci jen jsem už postarší dáma. Takhle brzo tu ještě děti nejsou. Šněruji ho křížem krážem. Ledová hora pokrytá jemnými krystalky nějaké mlhy. Poslední kousek se pouštím. Míjím traverzem kopec. Musím se vyhnout větvi ořechu. Vjíždím do pole. Vracím se do stopy.

Mimochodem - nikdo tu větev neulomil, neukroutil, nezničil. Vivat!

Ty vorle - letos maturanti nepíšou. Neumějí tvořit. Neznají syntax. Co studenti! I Mgr. ve Zpravodaji blekotá nesmysly!! Její věty nemají správnou stavbu. Hlavně - hospitalizovat v psychiatrické nemocnici. 🤣🤣🤣🤣😂😅😅To řvu smíchy. Ta by tam potřebovala hospitalizovat. Mgr. Už v minulém roce jsem si vystřihla její blekoty. 

Ještě utřít nos a... :-) Jako včera za mnou chřoustá sníh. Rychle vyskakuji ze stopy. Uvolňuji cestu.

- Dobré ráno! Nejsem sama blázen!

- Na druhé louce jsou ještě dva.

Už mizí podél řeky pod korunami stromů. Rychle foťák. Hotovo. Nabírám tempo. Jede se krásně. Překrásně. Klouže to. Dýchám zhluboka. Poslouchám pořad o vakcínách.

Slovenský lékař hovoří, že nejde o vakcínu. Výrobci přiznávají ve vědecké a odborné dokumentaci, že tato nová technologie nebyla nikdy dosud masově užita a neprošla všemi stádii vědeckého výzkumu. Jen podmínečné schválení v EU a dalších státech. Nežádoucí účinky? A žádné kompenzace za zničení zdraví nebo za smrt? Letím, pravidelně dýchám, a říkám si, že tyhle pořady bych měla vždy poslouchat tady v přírodě. Anafylaktický šok, ochrnutí, smrt - to už proniklo mezi lidi. Ještě málo. Genová manipulace na bázi nanotechnologii. Informační poselství v podobě nanotechnologického nosiče proniknou přes jakoukoli organickou membránu v lidském organismu. Šup do genu. Úmyslem vakcíny je právě proniknutí do živé buňky. Zadává příkazy buňce. Je správné, co všechno může poškodit v DNA, RNA? Přepsat genetický kód, udělat člověka geneticky modifikovaného. Samotný producent vakcíny nevylučuje, že je to možné! Porušení norimberského kodexu. Na dětech a těhotných se nesmí dělat výzkum! Slováci byli experimentem! Naši bratři! Byli zneužiti. Smutek.

Tým vědců má mít minimálně jednoho z členů týmu jako vzorek, na kterém se bude experimentovat!!! Dle bioetického kodexu. I samotní výzkumníci, kteří to jdou zkoušet na lidech v rámci klinických zkoušek to musí zkoušet na sobě! V rámci výzkumu vakcín musí být členy vzorků i členové výzkumného týmu farmaceutické firmy.

https://www.svobodny-vysilac.cz/2021-01-30-starnuti-je-prezitek-54-dil-120-min/

V druhé hodině hovoří doktorka Carrie Madey o obrovském risku s lidstvem. O cenzuře tisíců lékařů. Bezprecedentní cenzura na planetě! Tisíce programů, rozhovorů s vědci vymazáno z internetu. Každá úspěšná léčba kovidu zamlčována, utajována. O lécích se nesmí hovořit. - Gates bez lékařského vzdělání největší distributor vakcín!! Chlubí se, že to byl nejlepší job jeho života. A na testy a zkoušky prý není čas. Dřív po očkování jedno dítě ze šestnáctí tisíc autistou. Dnes jedno z padesáti!!!

Po příjezdu domů hledám blondýnku Carrie Madey. Její videa nacházím pod "Manipulátoři"- kreténský zjev Cempera. Kolik může mít IQ? Přeci jen jedno video bez manipulátorů.

https://otevrisvoumysl.cz/dr-carrie-madej-urgentni-informace-o-vakcine-proti-covidu-19/

Sleduji čas, přírodu, dva běžkaře za sebou. Utekla jsem jim o polovinu okruhu. V rohu v mlze pozoruji věžičku barokního kostela sv. Jakuba a skoro totožnou gotického chrámu sv. Mikuláše. Ta bude asi z pozdější doby. Bůhví, jestli ji nevyráběl jeden autor. :-) blížím se k chaloupce na kuří nožce s cedulí objekt je střežen kamerovým systémem. Bydlí tu pan vodoměrka. Celý život drandil po našem souměstí na kole a odepisoval vodu. Čas od času vyjde ven.

- Tak jak to dnes jde?

- Dobrý den! Dobře!

A frčím dál. Jeho pejsek na mě dřív ďafal. Ale teď ani nevím, že ve vyříznutých vratech za mříží odpočívá. Dnes stál za plotem. Prohlédla jsem si ho, abych věděla, čí čumák za mříží míjím. Je klidný. Neďafe. Už asi můj pach zná.

Mám tři louky. Dám ještě čtvrtou. Než dojedu k železničnímu náspu, začíná buď mžít nebo pršet? Do tváře bodají jemné krystalky. Ale jo. Ještě jednu. Nejsem z cukru. Hurá - vyjíždím šikmou stopou pod železňák. Vyjíždím na malý okruh. 

A malou si dám taky ještě jednou. V jedenáct skyp s mamkou. Divím se sama sobě, s jakou energií vyklusávám s běžkami na nohou ledovou horu. Jakou mám ještě sílu. Na kopci sáňkují vnuci mé bývalé kolegyně.

- Pršelo, viď?

- Asi jo. Bylo to divné.

Ještě stále mohu brázdit po sněhu až k brance.

- Zrzečko! Co ty tu?

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-02-02_Zrzka_-_bezky/

Zrzka prohlíží špičky běžek. Zahýbu. Uskočí. Nabírá informace o světě kolem sebe. Minulý týden si prohlížela difusér. Šla blíž, blíž a uskočila před kouřící se párou. Dnes uskakuje před těmi červenými věcmi. Ale nic nedělají. Tak je pacičkou provokuje.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-02-02_S_maminkou/

Jedenáct. Na minutu jsem to stihla. Paní Hudáková se hlásí. Nechává nás. Maminka už moc neprojevuje emoce. Jak se změnila. Ještě před devíti lety... Kdyby se daly opravit pomocí nanorobůtků součástky v těle. Asi před dvaceti lety jsem přišla ze školy. V našem panelákovém bytě svítilo sluníčko. Ukazovali dokument, jak neviditelné počítače v těle najdou chybu a opraví jí. Zamezí růstu buněk, ucpání cév. A prd. Vymysleli to na likvidaci zdraví. Proč mi to uvízlo včetně počasí v hlavě!

Mezi nahráváním s mamkou něco nacvičuji. Nejde jí to.

- Mami, s tebou je to jak s kozou na ledě.

Nahrávám.

- A jak to bylo s tou kozou na ledě?

Mamka vykouzlila krásný úsměv. Líbí se mi její průpovídky. Když ji včera paní Hudáková chválila, jak znala hlavní města zemí, maminka suše odpověděla.

- No jo, když já nemám blbý ráda.

Jo. Kdyby věděla, že letos maturity bez písemek. Přijímačky bez přijímaček. Ó, líheň blbých! Ovčí stádo se rozrůstá! IQ našich dětí, vnuků našich potomků letí s forsáží prudce dolů. Za třicet let klesl IQ z průměrných 110 ne 90. Co se nepovedlo, během roku se dokoná. Chytrým je třeba udělat pápá.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-02-02_Zrzka_-_bezky/

Zadělávám na chleba. Dávám hodně kvásku. Honzík s Péťou odvážejí gauč a bobek zpět na stadion. Tři měsíce a stačilo. Jestli tohle měl někdo v obýváku - lituji ho. Už zítra připluje nový sličný nábytek. 

- Peťuš, co kdybychom támhle tu sekci dali tady mezi okna.

- A kam dáme hodiny?

- Peťuš, pokud se nám zítra bude vejít naše sedačka do rohu, zasuneme ji do rohu. Zvětšíme prostor.

- A když ne?

- Peťuš, tak ji necháme v prostoru.

- Jé, podívej, kočka je doma. Chrápe v koupelně. Já už jsem taky vypatlanej.

- To jako že jsme dva? :-) 

Miluji ho. Stále se s ním řehtám. V mezidobí bych ho přizabila. :-)

Jsem na rozpise na vaření. Ve skupině Herbalife - zdravý životní styl. Poprvé naživo. Mám rozmezí 1.-7. února. Dám to dnes. Čokoládový fondán. Lehoučké, čokoládové. Po tréningu dobrá svačinka. Mňamka. Mám vymezený čas. Končím pět minut před školením s dr. Bayerem. Skvělé školení o imunitě. Vitamín D se prý nechová jako vitamíny, ale jako hormon. Hm. Hovoří o genech, o buňce... No jo. tam se verve ten nanobot z vakcíny... 

A ve dvacet vyhodnocení 21 denní výzvy. Paní, která vyhrála tisíc korun - třetí místo v úbytcích, plakala štěstím. Chce se v létě vdávat a už si zakódovala rady, tipy, cvičení do svého dne.   Druhé místo - patnáct set - paní ukazuje své výsledky na fotce. Třetí místo - tři tisíce. Paní nevidíme, nemá kamerku. 

Tak zas zítra!

Dobrou noc!

P. S. Předpokládám, že moji čtenáři vědí, proč vycapuji na FB své rozhovory s maminkou. Co potřebuji, to jí řeknu mimo. Je tam záměr. Např. ukázat, jak se zachází s člověkem, kterému se ztrácí paměť, mění se jeho psychika. Jak je klidný!!! Není agresivní!!! Nepotřebuje tlumidla!!! Je na mě, jak hovor vedu, kam se dostaneme. Rok za maminkou nesmím, nemohu s ní být víc času, rozvíjet její řeč, myšlení. Snažím se navazovat na její vzpomínky, vytahovat z nich jména, situace, příhody, lidi... Já vedu rozhovor. Ze mě se stala maminka a z maminky dcera. A pak najdu větu:

Renata Novakova

Promiňte ale přijde mi že jste k mamince zvlastňi vaše chování

Renata Novakova

To Vám nemohu vzít. MOje chování k mamince je zrkátka takové. Hlavně si stále čtu Vaši větu Promiňte ale přijde mi že jste k mamince zvlastňi vaše chování - vlastně ani nerozumím, co mi chcete říci

Renata Novakova

Irena Hrobská

mám pocit že vy máte hlavní roli a maminka vedlejší

Renata Novakova

Promiňte

Renata Novakova

Tak to cítím

Autor

Irena Hrobská

Renata Novakova

Paní, moje maminka je dementní, všimla jste si toho? Že já musím nahazovat situace, příhody, otázky. Tak mi sem nechoďte. Mám vystudovanou psychologii, s maminkou jdu posledních devět let a vím, co a jak. Chtěla bych vidět Vás.

Důkaz toho, o čem píšu výše! :-(

Dobrou noc!