Jsem blázen. Jsem roztomilý blázen

09.02.2023

To byl krásný den! Jednu vadu to mělo. Měla jsem zavolat Erice; se skřípěním zubů by mě prý vzala večer pod nůžky. A já bych se dnes připojila k Lindě na lyžování na Černé hoře. Ale... To neva. Měla jsme v plánu, že si ráno v osm vyběhnu do polí na běžky. Jenže když usínáte nad ránem, není to možné. Je třeba nabrat sílu. Nabírala jsem do osmi. Něco akčního se mi zdálo. Z dálky zaznívalo Zrzčino kvílení. Musela jsem vylézt, vyhodit ji. Ráda vyběhla do ranního kuropění.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-02-09_Zrzko%2C_ven/v

Chjo. Micicinda budila a otravovala několikrát za noc - dovnitř, ven, dovnitř ven - tlučením na okno. Byli jsme příliš benevolentní při výchově. Udělala si z nás otroky. Sloužili jsme ve dne v noci. Dá-li se napsat úpěnlivě - tak úpěnlivě jsme se snažili u nového rezatého kotěte být přísnými vychovateli. Úpěnlivě se spíš asi prosí, čeká a očekává. Které slůvko by vystihovalo naši snahu? Mohli-li jsme - tedy úpěnlivě - jsme dbali; byli jsme obezřetní, no. Jak? Aby Zrzka netušila, že se dá chodit domů oknem. Že se dá z domu vyběhnout oknem. A že se šikovná kočičí studentka umí postavit na zadní a mlátit do okenní tabulky jak hluchý do vrat. To vzbudilo i mrtvého. Kitty nám toto občas dělá při návratu z noční vycházky. Okno mám omatlané zvenku od jejích pacek. Zrzka to nebyla. Hlavně tajit, tajit, tajit. Příběh sté opice...

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-02-09_Mile_u_Eriky/

Hodinku do budíku. Usínám. Lusknutí prstem. Na desátou mám sedět v kadeřnickém křesle. Docela bych stíhala. Ptákům nasypu, až přijedu. Sbalit potřebné s sebou. V deset deset vyjíždím. Už ani netelefonuji omluvu. Vím, Erika ví.

- Dobré ránko!

Oba pejsani mě vítají. Ebi a Quincy. Ebi se píše jinak. Tolik lásky! Tolik přítulnosti! Tolik důvěry! Babička Quinci a její sedmiměsíční družka. Sžily se. Prý jsou smečkové. Milují i tři kočičí kamarády. To Kitty, to je nesnášenlivka. Mourek včera chrupal nahlas. Kitty ho chvíli bedlivě pozorovala. Pak se postavila a panteří houpavou chůzí se vypravila směrem k jeho koši. Když byla na úrovni spícího bezbranného kočičáka, majzla mu takovou přes zadek, že ho postavila. Jen vyjekl.

- Co se děje? Co blbneš?

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-02-09_Zrzko%2C_ven/

Teď se odněkud zjevila. Hledala jsem ji ve všech jejích skrýších, na všech obvyklých místech. Nebyla. Přikohátila se. Scéna se opakuje. Zrzka se vyvaluje v křesle. Mourek spí natažený na koberci za křeslem. Kitty chvíli natahovala hlavu. Čučela směrem k nahlas oddychujícímu kocourovi. Pak se jakoby nic zdvihla. Kráčela směrem za křeslo. Okřikla jsme ji. Šla zase plácnout Moura.

- Prosím tě, já si jdu sednout k miskám. Já jsem mu nechtěla binksnout.

Urazila se. Sedí ke mně zády. Jen si potrucuj. Dělám ti pomyšlení. Kdo ví, jak by se snášela s husky.

U Eriky to bylo příjemné. Psí energie báječná. Obě psí holky se tulily. Hrály si. Nechaly se fotit. Té mladší to nevadí. Quinci nerada. Erika mě potěšila, z ČEZu jim vrátili neoprávněně vyžadované peníze. Vyprávím jí, jak mi asi před sedmi osmi lety několik měsíců nechtěli vrátit přeplatek asi osmi devíti tisíc. Nakonec jsem se se svými penězi sešla. Na omluvu mi poslali oranžovou šálu a silikonovou podložku pod hrnec. Kamkoli jsem přišla s oranžovou šálou, vyptávali se mě, jestli jsem fanda ČSSD. Ne, ne, to je omluva oranžového ČEZu. Tak si cení svůj přešlap. Chtěli obrat zákazníka. Stálo jim to za šálu a kus silikonu.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-02-09_Byvaly_klub_BN/

Vezu do několika plesů tombolu. Stavuji se na úřadě. Paní si tam přijde odpoledne. Úřad mají v bývalém krásném Klubu BN. Jsem zděšena. Vzdušnou kruhovou síň, kde všichni úřadovali, zničili. Normálně ji přezdili mnoha příčkami na kanceláře. Skandální. OK. Nechávám v jedné kanceláři. Ještě klepu na dveře, prosím si jejich Zpravodaj.

- Á, vy máte formát jako u nás. 

- Ano, měli jsme malý. 

- Asi jste se u nás inspirovali. :-)

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-02-09_Jaro_je_tu%2C_kocky_se_raduji%2C_vitaji/

Doma mě vítají obě kočky. Nechávám Kitty vždycky pro jistotu doma samotnou, aby nezdemolovala v době mé nepřítomnosti dům ve rvačce s domácími.  Zrzka radostně špásuje s Mourem. Zasypávám krmítka. Na naší zahradě klepe na dveře jaro. Rozhoduji se, jestli po obědě vyjedu na běžky.

- Peťuš, jedu.

- Nepřeháněj to.

- Peťuš, fyto complete funguje ve spojení s pohybem. A opravdu funguje. Užírá břišní tuky. Kombinace pěti bylin.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-02-09_Do_poli/

Místo aby mě podpořil... Dnes už se mi moc nechce. Je pozdě. Přesto se jedu nabít. Pokochat se přírodou, sněhem. Vysypat z hlavy balast doby.

Louka u lesa září v odpoledním sluníčku. Někdo mi tu vytlápl okolo lesa na poli stopu. Chvilku v ní jedu. Zajímavé. Poprvé jsem svůj okruh jela hodinu a půl. Možná i déle. O víkendu s Petrouškem za hodinku. Nesměla jsem zastavovat. Jen jet. Dnes i s focením mi to dalo asi čtyřicet pět minut. Letěla jsem ve stopě. Stíhala jsem pozorovat hru slunce mezi kmeny stromů. Nemělo to chybu. Cítím kondici.

Vše, co jsem chtěla, stalo se. Spokojenost.

Co jsem se dozvěděla. Někdo jel do Lodína na skládku nebezpečného odpadu vysypat eternitové tašky. Za ním stál náklaďák.

- Copak to sem vezete?

Zeptal se ten s eternitem.

- Vezu 2,8 tuny očkovacích dávek!!!

Takhle se hospodaří. A pořád jsme bohatá země. Stále krmíme Evropu a Ukrajinu. Prý Amerika poskytuje zbraně. My je každý měsíc leasingem splácíme. To jsem dnes poslouchala. Zde:

https://www.svobodny-vysilac.cz/2023-02-07-pokrivena-zrcadla-tohoto-sveta-s-petrem-vaclavem-252-dil-121-min/

Kdo si nainstaloval Hitlera? V roce 1984 jsme dostali část zlatého pokladu. Ale před tím jsme zaplatili válečné reparace i těm, kteří utekli po roce 1948. Zaplatili jsme do posledního šněrovadla, do posledního kapesníku za naše letce RAF za to, že bránili cizí zemi. Anglii!!! A pak jsme platili znovu. Když se továrníci vrátili a natahovali ruce po restitucích. My platili dvakrát. Velmi informačně zajímavý pořad. Poučný!! Doporučuji poslechnout při práci, do sluchátek na kole, na lyžích, v posilovně...

Tedy vakcíny šly do odpadu. A ještě jednu příhodu jsem slyšela. Připomněla mi mé zběsilé vybírání trouby někdy o prázdninách. Vybráno v létě. Výroba říjen 22. Dobré. Cena z asi čtyřiceti na asi sedmdesát. Chytili jsme poslední námi vybraný typ trouby na našem území.

Tak: Jakási světová známá fa KÄRCHER slavila 30 let výročí vzniku. Nabízela skvělý vysavač za ještě skvělejší cenu. Silný motor! Člověk si objednal nový moderní model ve slevě na počest výročí fy. :-) Těšil se. Jeho starý vysavač už dosloužil. Za tři týdny přišel mail. Nemají do nového vysavače díly. Nabídka: vzít si starší model se slabším motorem. Nebo vrátit peníze. Sláva Kärcheru!

Až sem jsme to dotlačili. Vlastně - jsme byli dotlačeni. Někdy někdo utrousil - za tohle by v Americe byl už mrtvý. Už jsme tam. Ode dneška jsme tam!! Dnes zastřelili zloděje, který vzal sekyru na po zuby ozbrojené policisty.

https://www.aktu.news/policiste-na-praze-9-zastrelili-zlodeje-ktery-na-ne-utocil-sekerou

Dobjou!