Jupííí!

22.02.2019

Devět. Paní na přeměření. V pátek nepracuji. Měla bych si opravit na stránkách GDPR. Mně se tak nechcéééé. Nemám ráda buzeraciííí. Kašlu na to. Reklama počká.

Rozhodla jsem se. Jedu k mamince. Nemohu to vydržet.

- Pane řediteli, potřebuji jet k mamce. Vezmu si ji dolů do zahrady.

Svolil. Ještě telefon s paní vedoucí. Chraptí. Měla by být doma. Bacilonosič, důležitá sestřičko, co?

Po poledni nový pán. Bříško. Hotovo. Chvátám, chvátám. Volám na sesternu.

- Za deset minut jsem tam, prosím svezte mamku. Děkuji.

- Ještě až přijedete, ozvěte se zezdola.

Jedu. Vznáším se. Létííííím.

Volám od výtahu. Sjíždí sestřička. Díváme se obě překvapeně. Přijela si pro mamku. Naopak já mamku očekávám.  Levá neví, co dělá pravá? Sluníčko, počkej ještě chvíli. Jdu si odložit košík s mňamotami do zimní zahrady. Jé, sedí tu Janinka s mamkou. Janinka je pečlivá. Zrovna tak důvěřuji Simonce, Irence, Petronilce, všem holčenkám. Sice mám stále v hlavě info z minulého týdne. Jenže mi věta "Máte plíny..." - nesedí ani na jednu. A "Zavřeme haló" to mě pálí. Nedat mamku na záchod!!!  Jsem na rozpacích. Ta děvčata miluji. Nezávidím jim práci. :-) Doufám, utěšuji se, že to byla micka z cizího patra. No, nevím, jestli to je útěcha... 

Janinka odchází. Mamka mě nepoznala. NEPOZNALA.

- Mami, poznáváš mě?

- No, špatně vidím. Říkala jsem si, je to jako moje dcera.

Ty vorle. Deset dnů. Křehká psychika starého člověka. Dobrá rána!

- Mami, přinesla jsem ti kytičku.

- To je hezká bledulka.

- Mami!!

- No, bledulka.

- Mami, zasoutřeď se. Podívej. Co to je?

- Bledulka.

- Mami, to je narcisek.

- Narcisek?

- Jo. Mami, mám tu pro tebe kafíčko.

- Mamka se hned zlila.

- Mami, co blbneš?

- Nevěděla jsem, že je hrneček plný.

- Mami, ty nevidíš?!! Máš vyměněné oči!

- Asi mě dáte do ústavu pro slepce.

- To určitě. Vidíš mě?

- No, vidím. A jsem ráda, že seš tady. Jsem moc ráda. 

- Mamko, chtěla bys luštit?

- Jo. Dáme se do toho.

- Vytopení?

- No, to je dvojího druhu. Buď vodou, nebo teplem.

- Výborně, mamko. A jak to řekneme?

- Výtop.

- Dobré nápoje?

- Moky.

 Jé, ty seš dobrá. Na to bych nepřišla. Část horní končetiny?

- Loket.

- Mamko, to se mi sem písmenkově nehodí. Co by to mohlo být?

- Tak rameno.

- Jo. Výzva?

- Apel.

- Mami, už jsi to zas ty. Kytice zastarale?

- Pugét.

- Hm, akorát tady mají pukét. Iniciály křestních jmen Jiráskova Věka?

- František Ladislav - F. L.

- No jo. :-) Vykonávat odplatu?

- Msta.

- Mami, sloveso.

- Mstít.

- Ozbrojený převrat?

- Revoluce.

- Mami, víš, že jsme v dějinách vždy mysleli, že děláme revoluci, ale hnali nás tam ti mocní? Řídili to. 

- Tak to je. Ti mocní vždy vykořisťují ty chudé...

- Domácky Rinaldino?

Mamka začne zpívat. Jak si vzpomněla? Na Rina.

- Režisér a spisovatel z Brna? (Jiří). Kdo to může být? Aha, Ma. To bude Mahen. Napsal Husa na provázku. Dali si podle toho název divadla. Někdo na plakátě dopsal čárku a k. Husák na provázku. Divadlo se muselo přejmenovat na Na Provázku :-) Mužské jméno 26.4.?

- No, 27. je Jaroslava.

- Výborně! :-) A 26. jsou to tři písmena a uvnitř T.

- Ota, Oto.

Volá Linda.

- Lindi, máš štěstí; zrovna jsem u babičky.

- Jé, babi! Ahoj, jak se máš?

Lindu mamka vozila do hudebky. Když jsem neměla trpělivost, že blbě v první třídě sčítá, maminka jí v autě trpělivě cvičila... Holky spolu prožívaly prázdniny. Se sestřiným pejskem Bobíkem...

Tetelím se štěstím. Nevím, co to ve mně vrní. Maminka.

- Mami, dám ti sladkou hrušku.

Neodporuje. Loupu slupku. Tu sním já.

- Ty ji umíš sníst?

- Je moc dobrá. Mám lepší zuby než ty.

- Já jsem ji nikdy nejedla ani dřív.

Ovocíčko - jsem spokojená. Hrušku. Celý banán. Nereptá.

Potřebuju čůrat.

- Mami, zavolám nahoru. Ještě se stavím na nákupu.

Přijela Jana. Loučím se. Dala jsem jí vybrat jednu ze dvou čokolád. Bere obě. Tak jo. Narcisek, alias bledulku... Pusinkuju.

- Jeďte, jeďte, mamka potřebuje na záchod.

Hezký den. Potkala jsem Simonku, Petronilku, Janinku. Nemají lehkou službu. Simonka po nemoci zelená jak sedma. Jde na poloviční úvazek. Maminka jí těžce onemocněla. Simonko, vše zvládni. Těším se na setkávání...

Jedu přes KIK. Halenku. Uau. Krásná, originální. Ještě nemá čip. V koši jsem ji sebrala. Vyměňuji slim kalhoty. 42 velké. Ireno, tak to není tak zlé. Konfekční velikost 40 při 185 cm a 74 kg. Beru ovečky pro vnučinky. 

Petroušek má dnes výročí narození. A sváteček. Dala bych mu ráda lyžovací víkend v Peci v Horizontu. Jenže on nerad lyžuje. Rád by do mezisezony. To zas nemám ráda já. Všude zavřeno. Nikde žádní lidé. Chci lyžovat. On chce chodit. OK. Budeme chodit. Ale ne v hluché době :-)  Jsem šikovná, ale tohle mi nevyšlo :-) Dnes do krabičky se svačinkou dostal dopejsek, gratulacičku. Miluju ho z celého srdce. 

Dobrou noc! :-) :-) :-) 

P. S. 1 - Další vlaštovička: https://aeronet.cz/news/video-mluvil-jsem-s-vudci-ostatnich-planet-pozoruji-nas-z-dalky-a-jsou-znepokojeni-vyvojem-evropske-unie-pouhych-5-dni-po-brexitu-pronesl-jean-claude-juncker-v-evropskem-parlamentu-informace/?fbclid=IwAR1usOK9EmhUFIIwvLsaTxkhqWIGxgBvPS9BWi42dxFbsPvInHuM9XByjF8

Píše se 28. červen 2016 a předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker má jedno ze svých klíčových a životních vystoupení. Je to právě 5 dní poté, co Evropa zažila šok, když Velká Británie v referendu ze dne 23. června si těsně odhlasovala Brexit. ... Po několika předřečnících vystoupil i předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker. Ten den nebyl opilý, neměl opičku, nebyl veselý, nepotácel se, naopak byl vážný a zdálo se, že Brexit je opravdu vážnou zkouškou pro něj i pro celou Unii. Jenže poté přišlo něco, co nadzvedlo obočí i Federice Mogherini, evropské komisařky pro zahraniční záležitosti, která seděla v parlamentu přímo za Junckerem.

Jean-Claude Juncker hovořil ve své rodné francouzštině, takže nešlo jeho o chybu v cizím jazyce, že by se šéf Evropské komise spletl nebo přeřekl v cizí řeči. Naopak, mluvil souvisle a jasně a to, co řekl, vyděsilo i tlumočnice, které poslancům do sluchátek tlumočili Junckerův proslov do ostatních jazyků. Šéf Evropské komise totiž naprosto šokujícím způsobem oznámil, že byl a stále je v kontaktu se Syndikátem, který řídí na této planetě tzv. vyšší procesy řízení. Odhalil skutečnost, že projekt Evropské unie je pozorován jinými entitami, z jiných planet, z jiných světů a procesy v EU po Brexitu je vedou k velkému znepokojení s vývojem celé Evropské unie a světové bezpečnosti ohledně proliferace jaderných zbraní. Jean-Claude Juncker doslova uvedl následující výroky:

"Měli byste vědět, že ti, kteří nás z dálky pozorují, jsou znepokojeni. Viděl jsem, slyšel a poslouchal jsem některé vůdce jiných planet. Jsou velmi znepokojeni, protože zpochybňují způsob, jakým bude Evropská unie pokračovat. A proto bychom měli upokojit Evropany a ty, kteří nás pozorují z dálky."

"Il faut savoir que ceux qui nous observent de loin sont très inquiets. J'ai vu et entendu et écouté plusieurs des dirigeants d'autres planètes qui sont très inquiets puisqu'ils s'interrogent sur la voie que l'union européenne va poursuivre. Et donc, if faut rassurer, et les européens, et ceux qui nous observent de plus... loin."

Jeho výrok je zachycen ve videu v úvodu článku. České titulky zapnete tlačítkem "CC" v liště videa. Tiskový odbor EU jeho výrok v archivním tisku jeho projevu okamžitě zcenzuroval a zmínka o jiných planetách byla ze zápisu pohotově odstraněna a vymazána. Video se však dostalo na veřejnost včas a bylo zachráněno [1]. Šéf evropské komise právě totiž svým výrokem popsal svůj zážitek z projektoru, kterým je umožněna komunikace se Syndikátem.


P. S. 2 - od Rity

https://vojenskerozhledy.cz/kategorie-clanku/vystavba-ozbrojenych-sil/evropske-cetnicke-sily?fbclid=IwAR0Jtjlk1DFKwlM8N_mKPlda3r1VbZtJopxuJgaYr3wC1S4xJHb1gbX-d80

P. S. 3

Pro pana Richarda Kábu :-) 

https://humansarefree.com/2017/11/a-conspiracy-no-more-us-government.html?m=0&fbclid=IwAR0ipjFCa26RCU_GM1XQZjBhLrIY_W4tOfI5qZT8mw-UJ0thL1lA9a00Nek