KARTA NA DNEŠNÍ DEN - neděle, 21.2.: ĎÁBEL

21.02.2021

Neděle. Musím vylézt. Mám před sebou službu. Dnes oslava Petoruškových zítřejších narozenin a svátku. Papírek: Vlasy. Žehlit. Obalit krůtí řízečky. Zabalit dárečky.

Na FB čtu: KARTA NA DNEŠNÍ DEN - neděle, 21.2. :

ĎÁBEL - opět. Je to jako balancování nad propastí - spadneš dolů nebo přejdeš ke světlu. Nic mezi tím neexistuje. Ještě máš na výběr ze dvou extrémů. Pozor na pokušení.

Varování zaznělo. Tedy - furt ve střehu, furt ve střehu.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-02-21_S_maminkou/

Pracuji. Skypuji s maminkou. Těžko se vyjadřuje. Vydává energii k vytvoření věty. Jasně patrná absence socializace. Rok je sama. Tvorba vět naprosto vázne. Neděle - dnes se koupala. Ráda mě vidí. Připomínám roční dobu, datum. Přichází Péťa. Chopí se koše na dřevo.

- Ne, teď ne!

Má obdivuhodný smysl trefit se do nejnevhodnější doby jít pro dřevo. Na terase vyrovnané připravené dobroty. Určitě by trefil do některé z nich.

- Že já blbec jsem sem chodil. Měl jsem radši přenocovat na hřbitově. Už tady nejsem!

Rozesmál mě. Představuji si ho, jak nocuje mezi tújemi. Odjíždí pro naftu. Jeho styl. Zdrhnout.  Řehtám se.

- Mami napij se čaje. Jaký je?

- Ledový jak psí čumák.

Jasně. Klasika. Co dělat? Začít křičet? Nebo jít si stěžovat na lampárnu? Nebo tam himl hergot dojet s termoskou horkého čaje? Prý má čaj v konvici. Význam slova konvice a termoska není totožný. Dnes prý měla čaj v konvici. Nechci, aby měla čaj v konvici. Prosím!!! Proč já se za peníze musím spokojit s neplněním přání klienta!

Vyprávím o zákazech zpěvu, školní docházky, družení, lyžování...

Zvonek. Bude poledne. Vnuk Lukášek. Jede na Phu. Přišel pogratulovat. Nezapomněl. Jeho maminka přijede až k večeru. Jde cvičit pejska. Nakonec nepřišla. Lukáš fotí. Jeho práce je zároveň jeho koníček. Skromný. Šikovný.

Rychle lisovat. Přijde malý čertík, ať je tu prostor. Oběd. Zhltla jsem talířek polévky. Ochutnávám řízečky. Sundavám masíčko z žebírek. Mladičký prodavač mi poradil, jak ho péci. Čtyři hodiny. Masíčko měkoulinké. Včera jsem vrobila čerstvý křen.

- Už jsou tady!

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-02-20_Neco_na_zub_-/

Gratulují. Rozkošně. Hošíkovu fotečku dostáváme. Ze školky z období Vánoc. Poslední bod - zabalit dárky nesplněn. Holčičce dávám za vysvědčení. Klučinovi k svátečku. Nabízím dobroty. Už jsou tu druzí.

Linda se balí. Jede za Kitty domů. 

Mám na paměti černou lunu. Jedni odjíždějí. Petrouškovi se po lahodném moku rozvázal jazyk.

- Učitelé nic nedělají.

Vstoupil do mě čert. Co si dovoluje? Mám zprávy od učitelů, kteří vysílají z domů nebo za školy.

- Já to vidím, jak G. jde domů v půl jedenácté.

Ty vorle, ten mě naštval. Nechtěla bych být už ve službě dětem. Přepočítávat žáky, kontrolovat docházku, jestli mají kamerku, zdržovat se...  A nic nenaučit. Stoupá adrenalin. Přerazila bych ho. A pořád se naváží do učitelů. Hm, jak to, že jeho vnučka umí krásně psát?! Když první třídu děti loni dokulhaly. Letos se nechodí. Ne. Hájím svou profesi. Beru to za zradu. Kolik klientek z mého okolí mi líčí dennodenní strasti při připojování. A kolik klientů mi svěřuje, jak se jejich ratolest nemohla napojit. Kdy učitel začíná s výkladem pomalu na konci hodiny. Jak těžké je připravit se do hodiny. A pak přijde černá luna a jeden technik, který to má v paži. Jak když má v sobě pohon - ne a ne. Černá luno - splnilas.

Jsem unavená. Odevzdala jsem energii. Zrovna dnes už Petrouška nemusím vidět. Vyndávám myčku. Plním ještě jednu. A šipka do postele. Uf. Náročný den s lidmi. :-)  Blízkými. :-)  S černou lunou.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-21-02-_Tady_se_spi/

Dobrou noc!