Káru tlačíme dál, Zrzečka chybí

08.03.2023

Když se nedávno Mourek zdržel celý den někde venku, třeštila jsem; umyla jeho mističky a večer – tramtarará – naklusal. Tak moc jsem se radovala z příchodu toho přivandrovalce.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-03-08_Uz_jen_Mourek_me_vita/1580659694

Když se včera večer začal Petroušek shánět po Zrzečce, byla jsem přesvědčena, že je zamčená v chaloupce. Nebyla. Vyděsila jsem se. Věděla jsem, že už nepřijde. Buď se nechala chytit, někdo ji, krásnou rezatou lištičku, odvezl. To by byla lepší varianta. Ale spíš někde spadla, někdo ji zabil…

Ráno za šera se probouzím. Za okny stříbrno šedo. Nemohu dýchat. Vystřelila jsem z postele. Otevřela okno. Proč nemohu chytit dech? Jo, už vím. Ztratila se Zrzka. Dýchám zhluboka. Jdu šerem ložnice. Otevírám dveře. Ne, není tu. Opravdu tu není. Dýchám, dýchám. Zrzi, jak ráda bych byla, kdybys tu vymňaucávla a budila mě. Jak jsou věci relativní. Když mě budila, házela jsem po ní polštářkem, okřikovala ji. Když se ztratila, přeju si, aby tu vyřvávala to své jedovaté hlasité a zřetelné mňááááu.

Tak nám nakonec zůstal nechtěný Mourek. Včera jsem si prohlížela večer fotky. Na obrázku v rohu zahrady pod lískou s kotětem Zrzečkou. Komunikovali, kurizovali, jak říkají Slováci. Ona si pak stejně přitáhla koťata s nějakým zrzavým. Mourek se ale umně vnutil. Byl chytrý, vytrvalý, důsledný. Na fotkách je vidět krásného štíhlého chlapíčka. Nakukuje na terase do chodby. Pamatuji, že jsem dávala na FB fotku:

- Dobrý den, půjde dnes Zrzka ještě ven?

- Doma bude, už se narajzovala dost.

Teď Mourek zdědil její království. Pošetilé představy nás lidí.

- Zrzko, tohle všechno ti patří. Tohle je tvůj revír. A prd.

Hezky jsem se s ní – na rozdíl s Micinkou – rozloučila. Ponořila jsem obličej do její srsti a obličejem jsem ji hladila. Mourek se opovážil vyskočit u Petrouška na gauč. Měl je tam oba. Jako poslední večer. Na rozloučenou. Mourek ležel, ani se nehnul. Dělal, že tam není. Nechala jsem ho. Poslední idylka. Včera a dnes už bez Zrzečky krásné. 

Byly roky, kdy jsem nechtěla uznat MDŽ. Blbá. Den pocty ženě. Zachovatelce rodu, milence, hospodyni, mamince, tvořitelce tepla domova, uchovatelce ohně v krbu. Letos záplava krásných srdečných upřímných přání od mužů nám ženám, ale i ženy přejí ženám! Unikátní! Copak to asi způsobilo?! Jsem přesvědčena zdůraznění lidské přirozenosti – ona, ona, ono. Muž, žena, dítě – děti. Mocní můžete tady vpravovat dětem binární nesmysly do hlav, přirozenost vítězí. Stačí se podívat do kalhot.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-03-08_Chlebanek/

Peču chlebíček. Venku ošklivo. Poledne; volá Petroušek.

- Zrzka není?

- Peťuš, bulím.

- A Zrzka není? Není vedle na stavbě?

- Počkej. Zrovna přijel pán.

Ptám se ho. Ne, ne. Byl tam celé dopoledne. Žádná kočka tam nebyla.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-03-08_Blahopreji/

Na půl třetí má přijít paní. Nechávám chlebík v troubě. Nádherně vyběhl. Jedu za mamkou. Poblahopřát. Žalovat. Sluneční hrob. Vyřvávám si na celé auto. Léčivé vibrace. Písnička, která mě něčím propojuje s Ivkou. Už na meditačním týdnu před dvaceti lety jsem si ji odbrečela. Stejně si na něj – nevím proč – vzpomenu. Vyjíždím akátovou alejí k bráně hřbitova. Tudy se vezla naposledy. Pobrekávám. Jdu po cestičce, kudy ji naposledy donesli k hrobce. Ona tam pořád je. V chladu. S čokoládičkou na rakvi od Denisky. Poslední dáreček od vnučky. Posvítila jsem jí. Popřála ke Dni žen. Hezky jim to na hrobě svítilo. Jak na pouti.

- Mami, mami jsem tak smutná.

- Jasně. Neřvi. Utíkej domů, máš tam chleba. Přece tě neporazí kočka!

Paní volá. Mám ještě skoro půl hodiny. To nemám ráda.

Vjíždím do ulice. Naznačuji ji, aby couvla. Couvám do vrat. Postavila se na štorc na parkovací místo. Stahuji okýnko.

- Prosím vás, postavte se tak, aby se tam vešlo manželovo auto. Zlobil by se. Dostala byste otázku:

- Vy neumíte parkovat?

Využívám chvilky, než paní přijde. Umýt ruce. Rychle vyndat chlebík. Povlažit ho slanou vodou. Vyfotit.

Paní mi svěřuje příběh. Vdala se před víc jak dvaceti lety. Jeho maminka je Polka. Dělá tatínkovi služku, ficku. A manžel si myslel, že převezme vzor. Žárlí. Chorobně. Vypráví mi, jak ve vesnici měli nějakou oslavu. Roční a tříletý hošík u babičky. Paní se seznamovala s jeho přáteli z dětství. Udělal scénu. Zavelel domů. Nešla. Vrátil se. Tahal ji od stolu. Odřel nohy. Dal jí facku. Vrátila mu ji. Ostuda až na půdu. Druhý den mu ve vesnici nadávali. Paní ho nemá ráda. Proč neodešla? Neví. Teď už neodejde. Mají maturanta. Vše zdraženo. Už u něj zůstane. Spí odděleně. Nic k němu necítí. On nosí domu špatnou náladu.

- Ale to je vaše! Proč mu neřeknete: Mohl bys mi sem nosit slunce? Já jsem tvoje manželka. Matka našich dětí. Vztah tvoří žena.

Ona mu řekne, ale nemile. Hrubě. Vydrží mu to jeden den. Podvádí ho. Žárlivce paradoxně podvádí už drahná léta. On nic netuší. Ani dospívající děti. Nikdo. Vlastně ho přestala milovat hned na začátku. Neodešla. Našla si pána o mnoho let staršího krásného. Řekl jí, že neodejde od rodiny. Pookřála, když mi všechno sdělila. Já ve své síle bych řešila… Ona je račice. Pro rodinu. Hm. Těžko radit. Jen jí zdůrazňuji, že svůj život tvoří ona. Stačí jen vysílat do vesmíru přání. Hezké myšlenky. Prosby. Mantry.

Odjíždí. Venku lije. Doufám, že na horách chumelí.

ČEZ. FVE. Fotovoltaická elektrárna. Chaotické lepení dodávek tím, co kde seženou. Různá oddělení, party. Obchodní. Provozní. Revizní. Nepropojeno. Dalo mi to. Vlastně dalo jim, než mi uznali reklamaci na nezákonné držení peněz na dotaci. Hele, prý jsem jim 18.7. podepsala předávací protokol. To jo. A kde tam máte napsány změny v dodávkách zařízení? Chci satisfakci za vaše zmatky. Šmejdi. Poslali mail. Omluvný – prý mi omylem zapomněli v červenci poslat dodatek ke smlouvě. No jo, tak to bude drahý omyl. Hezky si to vyčíslete. Jé. Za půl hodiny mail s předmětem: Digi podpis. No to je drzost. Tam už jsou dva dodatky. A blbečku, podepiš. Ale to se mi vůbec nechce. Můj podpis má dnes už vyšší cenu, než by měl 18.7.

Jejka. Před čtrnácti dny jsem poslala do ČT protest, že jsem zahlédla pořad propagující Vlasovce. Přišla odpověď neslaná nemastná, že ho předávají do diváckého centra nebo co. Tak to ne. Chci odpověď. Čtu, že jsem byla pěkně hrubá.

Předmět: Vlasovci

Koukejte přestat s tendenčním vymýváním mozků. Co si dovolujete tady oslavovat pomoc Vlasovců. Ve válce se zrada trestá smrtí. Koukejte to stáhnout! Vy zaprodaní zaprdění bruselští slouhové!

Joj, to mě asi hezky naštvali. Dnes:

Divácké centrum ČT

8. 3. 2023 12:12 (před 11 hodinami)

komu: mně

Vážená paní Hrobská,

Váš e-mail předáváme do oddělení Programové skladby jako diváckou zpětnou vazbu k vysílání České televize.

S pozdravem

Kateřina M

Tak doufám, že mi z Diváckého centra přijde odpověď. A doufám, že dopis nepředají na oddělení popelnic nebo na oddělení lampárna hlavního nádraží.

Pojď sem, muzliku. Tady máš k svátku žen kytku. A nebuď smutná.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-03-08_Zeny_maji_svuj_svatek/6

Dostala jsem tak, ale tak překrásnou kytici. Něžnou. Hezkou. Pastelové barvy. A s ní pozdravy od květinářky. Jé. Já už zas držím MDŽ. Veledůležitý svátek. :-)

- Peťuš, víš co je zajímavé, že s mamkou, mou drahou, jsem se rozloučila docela normálně, hezky, jen slzy, ale nevyváděla jsem. A po té kočce se mi stýská.

- Protože jsi ji měla každý den. Muchlalas ji.

- A tobě taky chybí, viď? Viděla jsem, jak chodíš po zahradě. Hledáš ve skleníku. Měl jsi s ní vždycky siestu. A teď nic.

- Jsou horší věci. Kočka se dá nahradit. Nebuď smutná. Zbyl nám Mourek. To není vůbec k breku. To je jen život. A třeba se ještě vrátí.

Zůstávám sama s ntb. Pán tvorstva odešel do hajan. Mourkovi dávám teplé mlíčko. To měla Zrzečka moc ráda. Moc. Vlahé čerstvě svařené mléko od krav. Ozvalo se hlasité ťuknutí lžičky nebo sklenice. Dívám se, jestli Mour nevyskočil náhodou… Ne. Leží mi u nohou na koberci. Jdu zkontrolovat, co kde cinklo, co kde spadlo. Všechno na svém místě. Že by Zrzka ze záhrobí? To ne. Co to bylo?

Jdu vytřít chodbu. Dnes jsem zapomněla. Mourek chce ven.

- Hele, a koukej se vrátit!

Jdu psát.

Péťa se přišel napít.

- Kde je Mour?

- Venku. Doufám, že se vrátí.

To mu říkám dnes při každém jeho vyběhnutí ven. Péťa se mi směje.

- Mour je zpátky. Dobrou!

Než došel do ložnice, slyšel ve tmě Mourkovo chroptění.

- Moure! Vypal! Hele, on přišel až do ložnice.

- Moure!

Drápky ťapká po dlažbě. Jde do svého pelíšku v koši.

Náš mourovatý přítel chrápe jak dospělý chlap. Přeju mu, že je v teplíčku, že má dostatek. A teď – už jen jeho misky. Už nemusím hlídat, aby nedožíral Zrzčiny. No. Výhoda. Ale ne. Vtip. Stýská se mi po Zrzce. Už je narozená další kočička. Už běhá po světě. Jen si ji vyzvednout. Mám prý ještě počkat. Počkám. Ale pak se ozvu Ivě. Má jich plný dvůr.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-03-08_UMUN/

Prohlížím si obálku UMÚN. Umělci malující nohama nebo ústy. Překrásné obrázky. to bych neuměla ani rukama. Obdiv.  Odkládám stranou. Pošlu jim podporu. Zaslouží si. 

Dobrou noc!

P. S. Znovu si prohlížím mail od ČEZu. Podvodníci. To je skandální. My máme zkolaudováno, elektrárna už vyrábí, a oni posílají mail jako před zahájením realizace. Asi si myslí, že jsem padlá na hlavu. A ještě napíší. Tento email s nikým nesdílejte

Tento e-mail je vytvořen specificky pro Vás a obsahuje přímý odkaz pro podpis Vaší smluvní dokumentace. S nikým tento e-mail nebo odkaz do Vaší smluvní dokumentace nesdílejte.

Njn. Podvod. Soud? Nebo mimosoudní vyrovnání! Co to píšou? Zahájí po zaplacení zálohy, kterou pošlou na mail?? Tak takhle si představuje komunikaci ČEZ.

Finální nabídka a dokumentace k podpisu od ČEZ Prodej

Doručená pošta


digipodpis@cez.cz

út 7. 3. 12:41 (před 2 dny)

komu: mně

Dobrý den,

Na odkazu níže Vám zasíláme slíbené dokumenty. Najdete zde k náhledu nejen finální nabídku, ale i smlouvu.

DOKUMENTY

V naší aplikaci si dokumenty můžete prohlédnout, stáhnout pro své potřeby a případně hned digitálně podepsat na Vašem zařízení.

Každý dokument je potřeba podepsat samostatně.

V aplikaci klikněte na PODEPSAT

V dokumentu vyhledejte pole pro podpis a podepište

Potvrďte a uložte

Tak jednoduché to je!

No a pak už to je na nás, začínáme s realizací. Instalace našich technologií proběhne po zaplacení zálohy. Tu Vám v nejbližších dnech zašleme na Vaší e-mailovou adresu.

Pokud budete mít jakékoliv dotazy, jsme tu pro Vás.

sluzbyprozakazniky@cez.cz

371 100 351

S pozdravem
ČEZ Prodej, a.s.

Tato zpráva byla automaticky vygenerována. Neodpovídejte na ní.

Hrubka! Na tu na ni!!!