Kdo je na světě nej? Přece MPA

24.05.2023

Ráno. :-) Dlouhý rozjezd. Takový, jaký se mi líbí. Kdybych dnes měla jezdit do školy, nestihla bych asi ani okýnko od jedenácti. A nedovedu si představit, když ženy chodily po dvou dětech v 55 letech, nyní by měly chodit pomalu v 70. To je děs. Nemyslitelné.

Dnes by slavil narozeniny můj první muž a otec mých dětí Ivulka. 24.5.1952. To už by mu bylo přes sedmdesát? Ivulko, jestlipak jsi ještě tam nebo už tady? Dnes se duše inkarnují rychleji. Všechno nabírá na obrátkách.

Poslouchám Wilsonovu 10 ze 4.5. s názvem Nedemokrati zasadii strom, vláda zasekla sekeru a kdo míří do Evropy? Předplatila jsem si na rok. Nad ránem jsem se řehtala nahlas. To už má Petroušek slabé spaní. Nalákali mě na předplatné asi před čtrnácti dny, kdy jim do dvou hodin po odvysílání přišly výhrůžky soudy. A stojí to za to. Řehotám u každé věty. No, asi jsem se tak smála, že když jsem po třetí hodině ranní potichoučku vklouzla do peřin, zabrala, za chvíli cítím chrutí vedle na posteli.

- Peťuš, kam jdeš?

- Jdu vstávat.

- A proč?

Ještě s nám minutku slovně laškuji. Ať si jde. Směju se. Usínám.

Tak teda doposlouchat Wilsonku a pustit si další. Pan Holec obdivuje Staňuru. Jak je neznalý svého ministerstva:

- Sedm miliard je sedm tisíc milionů.

- Ale to neví ten, co mu nosíme ty daně.

Trefují se do Staňury často. To je fakt kozel. Nerozeznává nuly. :-) Sám to je. To já aspoň vím, že stovka má dvě a tisícovka tři. :-) Já to vím i dál. Ale naši studenti si to jako zbytečnost nebudou muset do těch svých tupých cibulí na krku ukládat. Vždyť si to mohou přece vygooglit. To vám pak budou třeba vrtat zub, postup budou sledovat na počítači. To bude báječné. Hlavně aby to nebylo jako s tou Bohdalkou, jak jsem psala onehdy. Jak sledovala to vaření v TV.

- Odvažte si do mísy deset deka cukru. Máte?

- No jo, už to mám.

- Přidejte pět žloutků. A míchejte. Mícháte?

 -To víš, že jo, míchám.

- Nyní přisypte půl kila mouky. A hněťte. Hnětete?

- Hnětu. To víš, že jo.

- Jde vám to ztuha, viďte?

- No, ztuha. A co s tím?

- Pokračovat budeme příští týden. Na shledanou!

To bude krása, až uprostřed operace doktor Bulík bude hledat, kam říznout.

- Prý pane Holče, slyšel jste? Na Putina byl spáchán atentát.

- Nemá v tom prsty Hašek?

Řehtám se i teď. Odbíjí půlnoc. Ireno, pssst. Ať nerušíš pána tvorstva. – Hašek. Ano, bezcharakterní člověk, který zapře svého bratra. Bezskrupulózní se tomu říká, myslím.

Sázeli strom nenávisti. Teda – dostali od diváků. I bonsaj. Hned se toho chytili – bonsaj, jo? Máme bonzovat. Někdo tam poslal i sazeničku v papíru. Prý se to má sázet zelnými nahoru.

Mixuji si konečky smrčků. Kocourovi podstrojuji to jeho. Další Wilsonka – Fialova velká show, ministerstvo pro nic a chceme návrat kmotrů. Xaver s vážnou tváří, ale s potutelným úsměvem:

-Všiměte si, jak Jurečka a Pekarová, jak se berou vážně. Tak strašně vážně. Oni se ráno probudí, a říkají si – jsem americký prezident? Nebo ještě ne? Oni to říkají s takovým hrozným podivným tónem, jakoby byli nejdůležitější na planetě. Ale já jim vůbec nerozumím.

- Xavere, já vám něco řeknu, Jurečka je traktorista. Ten byl srozumitelnější aspoň. Pekarová to četla, všiml jste si, ona to měla napsané, ona to celé četla ty své bláboly, na rozdíl od Jurečky. Ale ta dikce, jak 50. léta; na konci já jsem čekal, že oznámí, že někdo dostal provaz. Opravdu jak 50. léta. Nevíte, ono se jí něco stalo? Něco se jí děje doma? Nechcete tam zajet na návštěvu?

- Myslíte?

- No, vy jste takový apoštol dobrých věcí.

- Že bych upekl bábovku?

- No, třeba. Nemusíte bábovku, aby si to nevykládala špatně.

- A ona řekne z jaký je to mouky? Já chci jenom tu ukrajinskou.

- Jo, a nebo já chci jenom tu, co jsem dala do té ledničky.

- A já tam přinesu tu bábovku a řeknu: Paní Pekarová, upekl jsem vám bábovku z ukrajinské mouky.

- A ona řekne, a proč svítí?

Ďábelsky se oba chechtají.

- Xavere, ale teď jste mi vnuknul, to by se dalo ušetřit za elektřinu. Svítící bábovka. To by bylo super! Nepatentujeme to hned?

- Dávejte pozor na slovo bábovka. To znamená v Brně v brněnštině ještě důležitou součást ženského těla. Do křížovek.

- Já jsem říkal, že nic nenaznačuji. Proto jsem sám řek, že nemusíte k Pekarům jezdit hned s bábovkou. Ale mohli bychom si patentovat tu svítící bábovku. Vy jste takový byznys mozek. Pekli bychom svítící bábovky z ukrajinské mouky, to byl lidi svítili zadarmo.

- To by byly disco bábovky.

- A provozovatelé diskoték by to montovali ke stropu jako ty svítící koule.

- No, stroboskopy.

- Podívejte, tihleti lidi tím dostali ještě tímhletím vážnost, mají pocit, že mají ještě stokrát větší vážnost než měli do teď.

Pan Holec kontruje:

- No, a ve skutečnosti si dodali směšnost.

Žehlím, miluji absurdity. Jak oni si myslí, že změní chod tohoto světa. :-)

Poledne. Volá pán tvorstva. Co dělám.

- Mandluji. Mám toho hodně.

- Máš tam přede dveřmi vajíčka.

- Jé, to jsi hodný. A kdys´ je přivezl? Že jsem tě neslyšela.

- No to jsi ještě spala.

Odpoledne. Stále lisuji. Hotovo. Pod lisem plno šatovky. Vyluxovat. U toho utřít stolek. Tak ještě vytřít. Ty vorle, já uklízím!

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-05-24_Sedmikrasky%2C_kopretinky_popenec/

- Peťuš , kdo ti dal ten med? A kolik stál?

- Ten jsem ti koupil. Za sto devadesát korun. Pro tebe.

- Hm, za dvojnásobek… Skoro. Peťuš, ale je vynikající. Mockrát děkuji.

- To je loňský. Ale kvalitní. Čerstvý bude v červnu.

V duchu si říkám, jak si cením jeho pozornosti. Jak mě vnímá. Jak ho někdy nevnímám já. Chci se soustředit. On stále hučí. :-) A jak civilně a bez předvádění mi postaví sklenici medu na stůl. Řekne jen: 

- Vajíčka nechceš, viď? Měl jsem je odřkenout. 

Já se jen usměju... 

Dnes se soustředím. Teď momentálně se chystám k jednomu útoku. Sbírám střelivo. To musí být dokonalé. Mám hodně informací. Takže nabíjím. Nepřítel škůdce ještě neví.

Jdu plít. Záhonek před okny u houpačky. Bože. Šedý mor. To je takový ten šedý koberec. Momentálně bíle kvetoucí. Nejsem k němu ohleduplná. Rvu ho. Zadusil by mi celý záhon. Okopávám džungli. Stříhám tulipány. Pleju, kopu, hnojím. Petroušek:

- Jdu zalít skleník. 

Nechávám to na Petrouškovi. Snad mi zalije všechno. Na jednu sazeničku okurky v rohu vždycky nevyjde. Je malá. Když zalévám já, vynahrazuji jí.

Poslouchám své vlastence. Propojují se ve větší a větší skupinu. Jsou to naše hlásné trouby. Vědí, že ulice nic nezmění. Souzním. Je třeba lidem vysvětlit historické blafy na národ. Jak jsme v červenci před rozdělením neměli Vaška Flašku, tedy nemohl nikdo podepsat zákon o rozdělení. Ale co hlavně, Dubček připravil – a za to velký dík – pro nás zákon, že rozdělení se může stát jen a pouze referendem. Velkým důkazem je disertační práce Mgr. Evy Šnajdaufové. To není diplomová práce nehotového studenta. To je práce vystudované hotové soudkyně, bývalé advokátky.

Odkaz si zkopírujte - je v pdf. Můžete si prací listovat. 

file:///C:/Star%C3%BD%20NTB/Vzd%C4%9Bl%C3%A1v%C3%A1n%C3%AD,%20zaj%C3%ADmavosti/%C3%9Astavn%C3%AD%20aspekty%20z%C3%A1niku%20%C4%8Deskoslovensk%C3%A9%20federace%20%20%20150042069.pdf 

Dnes jsem nebyla večer na svém profesním školení. Po Řetězu vlastenců jdu na TV Šalingrad. Darja Lori vysvětluje čištění těla. Výživné. Bezva. 

https://www.youtube.com/watch?v=38emAvFKf4c

A jak skončí Šalingrad, můj oblíbeny sarkasta Petr Holec. Přihlašuji se už na poslední půlhodinku.  Zítra si poslechnu ze záznamu. Bude to výživné. začíná tak hezky:

- Středa. Devět  hodin večer a Petr Holec živě. Byl to velký týden. Necelé tři měsíce po inauguraci nového prezidenta Petra Pavla už můžeme s jistotou říct, že se zbláznil. Skvělý týden si užil i premiér Petr Fiala. Máme tady další důkazy o jeho lhaní. Ten člověk - můj odhad je - do dvou týdnů je Petr Fiala v léčebně a bude se léčit z patologického lhaní. Který bohužel je nakažlivé. Jak se ukazuje ve vládě - kolem něj už lžou všichni. Takhle to není nic hodnotového. Takhle se Česko nedává dohromady!

Jede a ryje do trapné a blbé MPA.   

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-05-24_U_pana_Holce/

K panu Macinkovi, Holcovi, Pikorovi chodí vytrapovat nějaký Maso. Je to vůl. Vždycky se tam do něj pustí. A on si nedá pokoj. Snaží se napravovat. Tuhle Xaverovi řekl, že se mu jeho práce nelíbí, ale že Česká televize, to je úroveň! Oni ho hezky vždycky elegantně pošlou do háje. A posluchači méně elegantně:

Týpek Marty

50,00 Kč

p.Maso ať si píše dokud může za chvilku ho EU nahradí červíky a bude po masu alt="☯" class="small-emoji emoji yt-formatted-string style-scope yt-live-chat-paid-message-renderer" shared-tooltip-text=":yin_yang:" v:shapes="emoji-62">

Týpek Marty vtipný.

Jiří Vašina

20,00 Kč

Markéta je fakt teatrální svazácká knedla alt="😀" class="small-emoji emoji yt-formatted-string style-scope yt-live-chat-paid-message-renderer" shared-tooltip-text=":grinning_face:" v:shapes="emoji-68">

Soukromá osoba podepsala jednostrannou nevýhodnou smlouvu něco jako za Hitléra. Za to ji nečeká nic dobrého. Vystupuje za firmu ČR. Jen ať čas utíká rychleji. Za ní si vyrazila do Ameriky předsedkyně PS. 

Ondra N

20,00 Kč

Tři české grácie v USA. To museli Amíci čumět.

https://www.youtube.com/watch?v=jf8JJo2m50Y

Poslouchám Zprávy z Galaxie. Ano, pravda, pravda. Už jsme prosvištěli všemi obory - zdravotnictví, politika, školství, teď potravinářství, zajímáme se o chemii – co nám sypou na hlavu a proč, co se děje na východě, máme povědomí o výzbroji naší armády… Máme už konečně zbystřit, studovat, otevírat si cestu k novým a neoficiálním a neschváleným informacím. Postupně se děje přerod společnosti. Takže kdy bude transformace? No už je tady! 

Nestíhám vnímat informace. Prý denně přijmeme tolik, co naši předci za celý život. 

Jdu to zaspat. 

Dobrou noc!

P. S. Lhaní je fakt infekční: https://xtv.cz/x-talk/ct-vstupuje-do-politiky-soud-rozhodl-ze-jednala-nezakonne-je-trapne-ze-reditel-dvorak-zatlouka-informaci-starou-6-let-dohoda-s-usa-je-nerovna-smlouva-zdenek-koudelka

P.S. 2

Odešla Tina Turner. Smutná zpráva. Ještě smutnější, že ta vopice jela taky v adrenochromu. Baba mizerná. A tak mě odchodem zarmoutila. No jo, no.