Kdo věří přirozenému saharskému vlivu počasí?

01.07.2019

Jednadvacet. Pro dnešek hotovo. Mobil mi celý den pípá. V pátek jsem si někde nastavila oznámení - zapnout všechno. Tak si to užívám. SMS, maily, Whats App, messinger... Někdy to zaskřehotá v jednom okamžiku třikrát... Hledám, kde se pípání vypíná. Ani náhodou. Až zas někdy omylem... Při hraní s telefonem...

Poslední klinetka před osmnáctou hodinou. Milá vstřícná paní. Ještě ji naviguji telefonem ven z města. Administrativa. Ochladilo se. Celý den saharský vlhký pytel... Obloha šedá, špinavě modrá. Zasypaná.  Sluníčko zašlo. Vypadalo k bouřce. Slunce se vrátilo. Během konzultace s klientkou vichr. Nádherný lijan. Pro dnešek zalito. Důkladně. 

První den prázdnin. Pondělí. Synchronicita - prvního v pondělí. Děti mají dva měsíce nezatíženosti. Volnosti. Lidstvo prý jede na levou hemisféru. O prázdninách je příležitost k rozvoji pravé hemisféry.

Vůbec si neuvědomujeme, že nerozvíjíme vnímání pravé hemisféry. Jemnozrak. Vnímavost. Vidění aury... Aspoň obrysů... Uměli jsme to. Kdysi. Krníme... Levá hemisféra je schopná vnímat za vteřinu asi sedm - osm informací, pravá mimosmyslová ve vteřině až deset tisíc... Máme-li rozvinutější intuici, rozvíjí se selský rozum; máme vlastní myšlení, nenecháme se jako lidstvo táhnout na vařenou nudli. Levá část je mužská energie, pravá ženská. Žena zvládne víc věcí současně... Ideální je propojovat obě polokoule. Nesetrvávat v levé, racionální, ale jít do pravé - umět cítit jemnou vnímavost šišinkou. Celý systém nás hemuje do levé poslušné smyslové hemisféry. Malé děti ještě vidí auru, dušinky, ducháčky, mrtvého dědečka v křesle, víly; ve škole - biflování, malá osobní zkušenost, sezení bez pohybu - vyprchává dětská schopnost... Jsou vedeny do levé hemisféry. Jejich vlastnosti se ztrácejí. Už dvě stě let. Děti do sedmi let mají meditační frekvenci mozku... Od šesti je nutíme sedět ve škole. Učíme je skládat písmenka... Dávají smysl jen levé hemisféře. Civilizujeme je. Latinka - práce pro levou hemisféru. Asiati dodnes píší obrázkovým písmem - představivost, čtení přes pravou hemisféru. Každý znak vyjadřuje obraz, příběh. Asiaté jsou přirozeně úspěšní ve všech oborech. Nám to zničili. Ti dva! Čtyřicet let jsem o nich učila s láskou a přesvědčením jako o věrozvěstech - víra, písmo, náboženství... Crha a Strachota... Blíží se jejich svátek...

Čeština - magický jazyk. Nesmírně dokonalý. Krásný. Przní nám ho angličtina. Mějte hezký den! To není česky!! Anglikanismus!!! My přejeme: Hezký den! Drobounká knížečka od Ivo Wiesnera - Národ v lénu bohů. O původu českých kmenů. Původně ariánských. Četla jsem před rokem v létě na houpajdě. Zabalená v dece, s ntb na břiše. Dobrodružství našich kořenů... Dílko ke stažení na Ulož to.

Prázdniny - čas k vnímání pravé hemisféry. K propojování obou hemisfér. Chůze pozpátku. Časté stání na hlavě. Činnost levou rukou. Pro lepší zcitlivování je možné položit otázku: Co by dělala láska? :-) Dětem můžeme pouštět meditace Míry Zelenky... Záleží jen na rodičích... Moudrých.

Během dne jsem si užila horkou vodu v bazénu. Sluníčko. Nalouskala jsem koš ořechů. Namlela cukr - dva druhy. Natrhala jsem čerstvá kvítka levandule. Nechala na slunci vypražit v cukru. Melu vždy suchou levanduli. Dnes experiment s čerstvou. Vyšel. Do zbytku jsem zamíchala lžičku skořice. Skořicový :-) Upekla jsem rabarborový štrůdl :-) (U nás doma byla ta štrůdl.)Místo strouhanky oříšky... 

Za maminkou. Neměla košilku. Nachystanou až na noc. Paní Dana slouží. Děkuji :-) Paní Boženka dadala jen pod prostěradlem. Mají to složité ve vedrech klienti i péče. Náročné na kontrolu hydratace. Odhadnutí, jak staříčky obléci...

Přivezla jsem čtyři nové žínky. Na semaforech jsem využila čas. Podepsala jsem je. Růžová halenka - můj dárek mamince k Vánocům - NENÍ. Schválně, jak dlouho žínečky vydrží. 

- Mami, fotíme se. Sýýýýr.

- Syr.

- Né, sýýýýr.

Přichází pan pečovatel. Nový. (Děkujeme za něj. Tolik lidí odešlo kvůli vedení. Jedním z nich byl empatický pečovatel... Dojíždí jinam...)

Všechno v pořádku?

Sympatický. Nese pohádky Marie Kubátové. Jde někomu číst. Marii Kubátovou jsem měla na gymnáziu na besedě. Jeli jsme si pro ni s ředitelem do Vrchlabí. Skvělá žena. Lékarnice. Lidová. Moudrá. Měli jsme příležitost s ní hovořit i při zpáteční cestě... Zvala jsem samé moudráky :-) Tomáška Töpfera, Vladimíra Čecha, Arnošta Goldflama, Mistra Svěceného, Michala Viewegha, Zdeňka Trošku... Nikdo mi neodmítl. Všichni vcelku zadarmo... Zdeněk si poručil rajčatovou šťávu. Sem tam mi dal ředitel peníze. V HK jsem měla lahůdky, kdy mi vyčarovali lahůdkový balíček s delikatesami. Slíbil a nestihl Vladimír Komárek, Radovan Lukavský... Odešla jsem, ještě se ozval Ivan Klíma... A další...

Mamince jsem dovezla ovoce, jogurt... Paní Dana přinesla termix. Mamka do jogurtu s višňovou marmeládou a čerstvými jahůdkami nešla. Ale do termixu se vrhla. Tak - to ne. 

- Mami, povídalas, že už nechceš. Tak tady dojez ten jogurt.

Luštíme, nešlo nám to včera, dnes nic moc. Vedro? Únava? Něco si namlouvám?

- Pasta?

- Krém.

- Ano. Ale lékařsky. 

- Mast.

- Správně. Trn?

- Nevím. 

- Víš. Co má růže?

- Ostny. 

- Vidíš, že to víš, ale nechce se ti. 

- No, a já nechci hádat. 

- Aha, ale luštit jsi chtěla... 

Doluštily jsme. Jedna stačí. 

 Líbí se mi, že paní Dana před odchodem na přestávku nikdy nezapomene přijít pozeptat se. Zkontrolovat. Dohodnout se. Ač má mamka dovoleno být sama na terase, přesto mě poprosila, abych ji samotnou nenechávala. Vím proč. Uvězněná na terase je nebezpečná. Rarita zdejšího domova. PRAHY! PŘEKÁŽKY. Jó, kdyby šly prahy přejet - pro vozíčkáře ideální - nic by nebránilo. Mamka by si popojížděla...  Dvakrát za návštěvu zas na záchod. Odvodňující léky... Ne a ne otevřít dveře do pokoje. Nejde to a nejde. Přes práh - nejde to. Jó, když se zruší údržbář, ničí se svěřený majetek... Rozpadá se.

Při rozhovoru s krajem jsem se dozvěděla, že pan ředitel chce ještě vylepšit s požárníky vchody. ptala jsem se, jestli zamkne i ten hlavní. Komíny tam nemají. Nevím, čím budeme lítat dovnitř. Mimochodem - po dvou letech vylepšovat požární podmínky; přijde mi to ex post. Kdybych neuvízla, nic by se neřešilo, že jo? Votravuju. Větrám smrádeček a teplíčko. Zatuchlinu nemám ráda.   

Poslouchám na You Tube: 2.7. novoluní a ještě raritní zatmění slunce v raku. (Na 10. st. znamení raka.) Jsem rak a vůbec tomu nerozumím. Má dojít k zasvěcení přes račí archetypy. Princip ženský spojený s mateřstvím, matkou, péčí, rodinou, národem, vnitřním světem, nemovitostmi, s místem, kde se cítíme bezpečni. (V DD to teda není.) Rak je živočich, který svými klepety houževnatě drží vše, co do nich chytne. (Jsem račice.) Symbol silné připoutanosti k formě. Luna jako vládkyně raka je považována za dárkyni formy. Luna kromě připoutanosti zastupuje také naše nevědomé návyky. V domě, kam nám přijde zatmění slunce, musíme s něčím nepotřebným skončit. Jenže já už zas nevím, co jsou domy, jak se čtou. Dalo mi tolik práce, než jsem si to nacvičila, pozjišťovala... Takže mi přišly informace k ničemu. Aspoň vím, že jsem rak; ale cítím přesah do lva :-)

Meinstream. Je mi smutno. Zastavuje se člověku dech. Náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje drmolí o optimalizaci nemocnice v Orlové. Překrásná moderní stavba pro stárnoucí město. Vyhlášená - dobrá pověst se nevytvoří za rok... Zastavuje se člověku dech. Své výročí už slavit nebude. Rozbili kolektiv... Pacienty rozstrkali bezohledně do Karviné, Havířova... Náměstek hejtmana - nelida. Tfujtajxl. Nutriční poradna zrušena. Loni nové operační sály... Pro koho je optimalizační plán připraven? Na náměstkovi je vidět lhaní, nečestnost... Chjo, peníze, peníze, peníze...

Oficiálně ode dneška, neoficiálně od pátečku máme nové nájemníčky v našem domečku. Hoch má divadelní prázdniny. Včera mi Petroušek říkal, jak paní s bříškem zametala popadané třešně. Vyndali si ze sklepa lavičku. Petroušek jim dovezl dvě vyřazené školní a šest židlí...  Předešlá kdykoli jsme přijela, seděla na stoličce a hulila. A hulila. A hulila. Na parapetech lahve od piva... Už je to za námi...  

Dcera naší Micicindy se v Pze porvala. Asi má zlomený ocásek. Má ho ohnutý kolmo dolů. Válečná veteránka. Kolikrát se už utkala! Ne každá číča má ocas obrácený naruby. 

- Lindo, sežeň jí nějaké medaile. Bude mít vstup a jízdné volné. A úctu. Tak to mají vysloužilci v Rusku :-) 

Nádherný den. Překrásný. Úspěšný. S dobrými lidmi.

Rousňák ťuká na okno. Nakrmit. Napojit. 

Šup - pelíšek.

Zítra nás všechny čeká energeticky silný úspěšný den... Dobré energie! Pro všechny!!!

Dobrou noc!