Když zaspíš - staneš se chobotnicí

27.03.2021

Motto:

Prosím vás, jak je zítra změna času, 

neposouvejte hodinky všichni najednou, 

ať ten systém nezkolabuje. 

Alois Šafránek
Tak jsme se zas přesvědčili, jak velkohubě začneme v 21. století s počítáním ovcí a ono - UKONČENO! Na deset hodin.  :-) 

Ráno jsem si mixla snídani. Zrzka nikde. Šup zpátky - ntb, postel, poslech, propad do bezvědomí. Ach, to jsem se sladce, tvrdě a výživně dospala. Otevírám oko. Leze mi z důlku. Hodiny proti mně ukazují skoro půl dvanácté. Hned přidávám i to druhé. Vskutku: Půl dvanácté. Měla jsem v plánu upéct chleba, zpracovat křen, jablečný kompot, uvařit polévku, obalit řízečky z krůtích prsou, nasadit dva klematisy k vysoké opoře... Vystřelila jsem z ložnice. Pustila jsem si Aleše Cibulku. Jako host vedoucí Českého statistického úřadu a mluvčí Jolana Voldánová. Moc je neposlouchám. Hovoří o sčítání, a statistice... Jak je to všechno skvělé. Zalité sluncem. Po obědě už nemají na FB tak dobrou náladu. Tváří se zkormouceně a omlouvají se za ukončení sčítání. :-)

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-03-27_Kdyz_zaspis%2C_musis_sebou_hodit/

Zrzka mě vítá do dne. Kde se tu vzala? Pochopila jsem. Na lince ovoce, nákup... Ó, tady někdo byl. :-)

- Ahoj mami!

Linda přijela na návštěvu.

- Pojď se podívat, co mám.

Vycházím v noční košili na ulici. Zdraví mě kocour, který si nás adoptoval. Obrovské krásné petrklíče v platíčku po šesti kouscích za devadesát korun. Přemýšlím, jestli se nemám vypravit... Ne, nemám. Čeká mě do čtrnácti hodin maraton v kuchyni.

- Že tys´ na mě myslela tak tři minuty zpátky?

- Mami, já jsem ti i volala.

Vracíme se do domu. Včerejší jaro skončilo. Chladno. Telefon.

- Peťuš, já jsem zaspala.

- Já jsem tam byl. Krásně jsi oddychovala. Pustil jsem Zrzku. Máš tam...

- Jj, našla jsem.

Našla jsem v telefonu i zmeškaná několikerá volání. Když spím, může i soused vyvádět své kousky.

Vymetám kamna. Jdu si popel vysypat na místo, kam dnes zasadím dva nádherné zázraky. Mladý rapl jde po vedlejším pozemku; nevidí mě. Zas přišel něco vymýšlet?

Rychle - co dřív, co potom? To vždycky říkávala babička. Už vím proč. Jak stárnu, rovnám si v hlavě plán denních činností.

- Péťa je v práci?

Děláme si legraci. Když jde v sobotu a v neděli sloužit, jde s takovou láskou! To by nikdo nevěřil. Kontroluje kotelny. Je nesmírně svědomitý. Hlavně, aby lidi měli teplo. Vždycky mu říkám, kde má bandasčičku s kafem. A brašničku.

Zapínám polévku. Vyndávám z ní krůtí směs. Loupu jablka, cibuli, křen. První úkol splněn. Jdu na chleba. Hotovo. Dovářím polévku. Kompot. Obaluji krůtí masíčko. Brambory na páru, oloupat celer - přidávám. Jíst celer mě naučily kuchařky na třídě SNP, když jsem učila v HK na gymnáziu. Vařily tam nesmírně skvělé ženy. Kolikrát jsem odmítla misku s celerovým salátem. Jednou se mnou šla kuchařka až k chladící vitrínce.

- Ochutnejte, paní profesorko, aspoň lžičku!

Měla pravdu. Doma jsem strouhala na jemném struhadle celer a mrkev jako přílohu. Přelila zálivkou. Ptala jsem se v jídelně, jak to, že oni to mají lepší.

- Protože my dostáváme v kontejnerech zálivku už hotovou.

Jeden krásný kontejnerek mám. Něco mi do něj tehdy daly.

Tak tedy celer...

Už je tu táta z roboty s bandaskou - dělám si legraci.

Obědváme pozdě. Ale dobře.

Krájím z bochníku krajíčky. Pokládám soustečka krůtích řízečků s okurkou.

- To mi dáš do rachoty?

Jo, to mě dostalo. Bandaska, rachota - stará mluva.

Bavíme se nad humorem lidí - jak se budeme rozpočítávat po skonu počítačového systému: První, druhý, první, druhý... Fejkový účet Faltýnek:

Jaroslav Faltýnek

@JardaEfko

Volal předseda @AndrejBabis prej to má @statistickyurad sečtený, tak nevím, nemělo to být až do května?

Judas Iscariot

@jehudas 8:07 dop. · 27. 3. 2021

no nic, tak jedem: první

felcar

@felcar111

Odpověď uživateli @jehudas

druhy

Hana Svabova @HanaSvabova

Třetí.

Následují odpovědi třetí, čtvrtý, pátý... Vtipné:

Jan Zoubek @JanBorisZoubek

Odpověď uživateli @jehudas

... poslední

8:30 dop. · 27. 3. 2021

Petra Bohackova @bohape

Odpověď uživateli @jehudas

Bum.

Holka s basou @SBasou

Odpověď uživateli @jehudas

Už je v tom nějaký zmatek, měli bychom začít znovu...


Bavím se. Lidi neztrácejí humor. Jj, nějací hajzlové odpovědní ráno nedočkavě nalezli na dotazníky a strhli to. 😂🤣😅

Tady originální pán s optimistickou vizáží:

Pavel Starka @PavelStarka

Odpověď uživateli @jehudas

Dvě děti - pes - byt. Posílám to i holubem na úřad.

Štěnice @tnice27477054

Odpověď uživateli @jehudas

Lidi netlačte se a hlaste se jen jednou, děláte zmatky!

Miadmade @miadmade

Odpověď uživateli @jehudas

Popojedem..milióntástodevadesátášestá

Hovado Ze Lhoty @HovadoL

Odpověď uživateli @jehudas

Ja pry sezeru jak malej polskej zajezd, tak nevim kolik nas je. Nevite nekdo, kolik je to zhruba "malej polskej zajezd"?

Jirka Mach @JirkaMach4

Odpověď uživatelům @HovadoL a @jehudas

prumerny polsky auto pro 9 osob x 1,3 + mesic v uranu a cena sardinek z baltu... to mate 12,4 osoby J

Mata Hari @MataHariNino

Odpověď uživateli @jehudas

Poslusne hlasim, ze jsem jim to dnes rano poslala z naseho WC potrubni postou.

Jakoby tu nestrašila černota. Lidé píší vtipně. V Pze se zas sešli odpůrci režimu. Procházka Phou. Večer koukám na TV Šalingrad - heleme se. Lidi jsou všímaví. Ten skolený mladík na Staroměstském náměstí byl policejní provokatér. Po skolení na policisty pokřikovala rezatá obézní manda. Dnes? Stejný mladík skolen na Albertově. A zas ho hájila naše známá rezatá obezule. Nebezpečné chodit do ulic... Moc dav zavede, kam ona potřebuje. 

Linda se strojí. Jde mi odpomoci od hromady roští na místě, kde bude v létě bazén. Štípe na zátop. Moje ruka nebude bolet.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-03-27_Kocky/

Kocour prve za oknem zas mlel tu svou. 

- Dobrý den, může Zrzka ven?

Když ne, usadil se před oknem. Stočený v pohotovostní poloze se zdvihá. Vidím oknem, jak mraucá na Lindu. No jo, jde s ní jak pejsek.

Strojím se. Jdu si zrýt a zkopat drn u sítě. Dávám si záležet. Zryla jsem kousek přes, vsadila asi čtyři brambory. Označila klacíkem. Doufám, že všechna ta místečka najdu. A taky že není příliš brzy. Hlavně dva klematisy v zemi. Hotovo. Končíme. Zima.

- Mami, pomůžeš mi to posbírat? To bylo vždycky nejhorší. Ty sis hezky posekala a pak jsi houkla: 

- Holky, pojďte to posbírat. 

Mamince jsem sekávala. Zbytky větviček jsem ze sklepa v domečku přivezla k nám. Nádherné podpalování. 

Sbíráme do velikého vaku. Část sypeme do jutového pytle. Dají se ještě koupit? Juta v našem městě vyráběla pytle. Pak takové pletené z plastu. 

Linda hledá na internetu. Pytle, ceny. Drahé. Ale na Florenci mají prodejnu. Šedesát cm krát sto dvacet za šedesát korun. To by šlo.

Péťa posunul všechny hodiny dopředu. Na troubě a na telefonu mám starý čas. Venku tma. Vypadá to divně. Tak ještě dobrůtku - tvaroh, ananas, jahody, šlehačku. No, a chlebík - bochník se snědl. Žitný kvásek, trošku ječné a tentokrát jsem pro jednou dosypala hodně bílé chlebové. Vždycky sypu špaldovou. Pro jednou! Mouce pšeničné se vyhýbám. Někdy se mi experimenty nepovedou. Míchám různé mouky od oka. 

Linda odjíždí. Den končí. Žiju ve své bublině. Ve své šťastné bublině. Šťastné. Jen kdyby mi fašisti dovolili k mamince. 

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-03-27_Denni_deni/

Čtu, jak vakcíny odkládají smrt o rok... Čtu o mrtvých po očkování ve světě, hlavně u nás. CNN dnes zas opatrně přiznala čtyři mrtvé - následky očkování. Pitva německé zdravotní sestry potvrdila trombus. Soucítím s těmi, kteří jdou v dobré víře nastavit paži. Jejich volba. Asi před třemi lety jsem četla, že se temnota zhroutí, ale ještě bude muset umřít mnoho lidí. Ano, právě se děje. Legálně. Někteří okřikují ty, kteří píší o analogii s fašismem, koncentráky... Tam se angažuji. Blbého nutno kopnout.

Zdeněk Chytra, aktivista, číšník z Berlína. Bije na poplach.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/za-zabavou-diky-nesnimatelnemu-naramku-co-planuje-nova-hlavni-hygienicka-148577?fbclid=IwAR0Sd8Y6DRJHg7cBjXPECqUS70oKasOH9R797N7B5RU84tJFD57_2WCj5cU

Chytra Zdeněk

Tak snad už nikdo nepochybuje o tom, že se zde bude společnost dělit na privilegované a podlidi.

Nevidím žádný rozdíl mezi tím, co dělali nacisti a co dělají ti nahoře dnes. Budou mít nenaočkovaní také vyhrazené poslední vozy třeba v metru? Ani by mě to nepřekvapilo....

Mimochodem nacisti také varovali před nákazami, které Židé údajně měli šířit. Je mi z dnešní doby nejen smutno, ale i zle...

Lenka Li

A do nekonečna očkování Dnes v rádiu.../ Berlin/.nad 70let se bude očkovat zase v září!!!!!uz po treti /3/proti ,,nové,,mutaci!!!Zajimalo by mne jak to vedi,ze prijde v zari zase ,,nova,,mutace!!!

Jana Stehlíková

Vzdy me fascinovala doba 2.sv.v. Ted ji zaziju na vlastni kuzi. Babicka mi v roce 2017, nez umrela, rekla: Holka, ja zazila Adolfa, ale vy to budete mit jeste horsi. Babi, melas pravdu, uz to zacina.

Eva Carová

Jako příprava na to, co teprve nastane, je zaváděno očkování populace, které rozdělí lidi do dvou skupin. Zatímco jedna skupina, která si z vlastního přesvědčení nebo na nátlak svého pracoviště, resp. okolí nechá vpravit tuto látku do těla, bude těžit z privilegií, která jim vláda v novodobé verzi nevolnického feudalismu poskytne jakožto "společensky neškodným jedincům", druhá skupina nebude moci užívat výhod lidí v první skupině. Pilotní verzi tohoto projektu můžete pozorovat už nyní, v prvním čtvrtletí roku 2021 v Izraeli, který byl jako jeden z nejklíčovějších států pro nové uspořádání světa elitami vybrán pro to, aby se názorně demonstrovalo, jak bude v praxi fungovat pouštění lidí na společenské a kulturní akce a jejich možnost "pohodlného" vycestování do zahraničí s tzv. covidovými pasy.

Tady je zajímavé, že Babiše očkovali před národem, ale v Izraeli ho nechtěli kamsi pustit. Tam měli vstup pouze oočkovaní. Zvláštní :-) 😏

Anna Kalgard

Jak donutit lidí k očkování proti jejich vůli.... Neočkovaní se budou za chvíli snad střílet!?!?! To ani komunisti nedokázali to, co ta současná skvadra! A ovce poslušně sedí v chlívku a kývají hlavami. Proboha, to je nás tak málo, komu zůstal zdravý rozum? Ta pandemie byla plánována za účelem naočkování celé planety! Copak to nikdo nevidí, že někteří zasvěcení na tom mají obrovský zájem? Proč Bill Gates, který není lékař, má takový zájem na tom, aby se naočkovala celá populace naší planety???? A lidé se předhánějí v tom, kdo dřív dostane vakcínu. Jsou jak ty ovce, které vedou na porážku a ty ovce se tlačí a předhánějí, která z nich bude první. Něco tady strašně moc zapáchá!

Pavel Walas

Stádečko pod kontrolou, to by Goebbels hleděl v němém úžasu

No, a takhle si tu žijeme. Jeden národ, dvě skupiny. Šťastná bublina ve zlých časech. 

Dobrou noc!