Kick off Olomouc

28.01.2023

Brr. Budík. Rozsvěcím, abych se probrala. Nezdálo se mi to. Opravdu musím vstát. A do tmy. Ve dveřích ložnice stojí modré montérky.

- Ty už vstáváš!

- Jé, tys´ mě přišel vzbudit. Ty seš hodný!

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-01-28_Snidane./

Péťa mizí do práce. Já maraton do opuštění domu. Hodinu a půl. Nejprve nasytit kočky. Všem třem do mističek. Pak sobě. Mixuji pomeranč jahodu s proteinem a betaheartem. Betaheart - zázrak dr. Hübera. Nejuznávanější vědecká osobnost světa asi čtyřikrát za sebou vyhlášen za nejpřínosnějšího vědce. Největší odborník na lidské tuky. Když betaheart uváděli v Lanxess aréně v Kolíně nad Rýnem jak novinku, bylo nás tam osmnáct tisíc. Dr. Hüber svolal z hlediště asi dvacet lidí. Testovali dva měsíce v různých zemích svůj cholesterol. Každý řekl svou zkušenost se snížením. Za šest neděl se ti hladina sníží po dvou odměrkách. Pak udržovací dávka je jedna odměrka. Po čtyřech až šesti týdnech klienta odesíláme na kontrolní měření krve. My doma bereme denně ráno jednu odměrku. Udržovací. 

Svou snídani jsem vypila. Na cestu mixuji ještě jeden šejk. Tyčinky. Ovoce. Kousek sýra oštiepku. Thermojetics do termosky. Do druhé láhve vodičku s aloe... Tuhle tašku ne. Jdu si ji vyměnit. Namalovat. Kitty odněkud smrtelně zařvala. Aha, Mourek šel na návštěvu do ložnice.

- Moure, vypadni!

Pouštím ho za Zrzkou ven. Hlídám si čas. Kočky venku, aspoň se tu s Kittynou neporvou. Jedu. Závory nahoře. Mám štěstí. Do nádraží jsme vždycky dveře otevírali. Teď po rekonstrukci se ti rozletí před nosem. Už jsem si zvykla. Ale děsivé. Jak na starém hradě. 

- Odkud mi to jede?

- Ze druhého.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-01-28_Jedu/

Jedu Českými drahami. Tam i zpět. Dnes je chválím před nastoupenou jednotkou. Vlaky jely na čas. Všechny spoje jsem stihla. Ve vlaku čisto. Můžeš si zapojit telefon do zásuvky. Což jsme využila na zpáteční cestě. 

Jedu rovnou do Pic bez přestupu. Tam přestupuji na Olomouc. Internet funguje až ve Slováckém expresu. Jeden přestup to jde. Zpátky taky. Spokojenost. Jediná výtka - nabízejí červy. Příliš agilní. Na zdar.

Volám Petrouškovi:

- Peťuš, kamna jsem vymetla. Okýnko vyčistila. Vytřela. Připravila na zátop. Nachystala jsem ti brambory. Zapneš. Nařídíš asi dvacet minut, varoma. Krůtí stehna máš v troubě. Polévka je na terase. Kočky jsou venku. Jen Kitty je doma sama. Nemusíš tam jezdit.

- No ty jsi hodná!

- To vím.

Zajímavé. Víc k Moravě krajina pod sněhem. V Olomouci hotel Clarion hned u nádraží. Luxus. Kick off. Jdu si najít místo do sálu. Mám výhodu sezení vpředu. Jsem world team. Vracím se k šatně. K registraci. Dostávám krásný modrý kvalitní šejkr, propisku s gumičkou na ťukání na mobil, blok... Kolegyňky mi drží místečko. Zdravím se se svým sponzorem. Kolega mi přivezl poukazy. Objednala jsem si jich za tisíc pět set.

-- Máš to tady v tašce.

Ježiš, ruka mi podklesla. 

- Tak těžké? Péťovi jsem říkala:

- Peťuš, hlavně mi připomeň, abych měla s sebou připravených patnáct set. A víš, co udělal? Dal mi do ruky bankovky a řekl, aby mi to nemusel připomínat, abych si je rovnou připravila do peněženky.

- Vidíš, jakýho máš Petra! Pozdravuj ho.

Ukládám kontraband pod židli. Mám pod ní kempink. Kabelku. Papírovou tašku od Petra s poukazy. Papírovou tašku s dárky. Tašku s proviantem. Ještě jdu do předsálí na kvíz. Odpovídám správně. Dostávám krásnou černou tašku s firemním nápisem. Tina Turner zve do sálu svou The Best. Začínáme. Nejprve dva hosté prezidentského týmu Chorvatska. Andriana Slunjski. Tomislav Meleh. Víc mě zaujal on. Hovořil ze života. V devatenácti mu zemřel tatínek. Věděla jsem, co řekne. Prý zmužněl. Mně naskočilo dospěl. Ředitel pro ČR, SR a Polsko Konrád Szalkievicz se s nimi loučí dary.

Info o prodeji, o členech, o produktech.  Mám ráda statistiky. Kolik nových supervizorů, Word teamů... Jak se množí členové v marketingovém plánu. V minulém roce jsme měli dvě limitované edice. V létě ananas kokos. V adventu pomeranč čokoláda. I na letošek se chystají dvě příchuti. Jedna prý výrazná exotická. Co to asi bude?

Na podiu se střídají lidé s informacemi. Oceňování. Olympijský vítěz nově sponzorovaný. Jiří Prskavec. Sympatický, veleúspěšný, skromný. Každý ho zná. Nikdy jsem o něm neslyšela. Prý je opravdu velice úspěšný. Přistoupil na oslovení naší firmou z toho důvodu, že sportovec je zodpovědný za nedovolené látky v krvi. I když si potravu nechá zkontrolovat, vystavuje se nebezpečí. U fy Herbalife má zajištěnu kontrolu na nedovolené látky. Zkrátka v našich produktech nejsou. Letos na náš trh uvedli mnoho novinek. Je to podmíněno úspěchem fy. Jsme číslo jedna na světovém trhu. Jednoznačně. Není nikdo, kdo by nám konkuroval. Kvalitou i kvantitou.

Fa pravidelně informuje o ekologických opatřeních. Pixly jsou z tenčího plastu. Krabičky na tyčinkách taky ztratily svou igelitovou folií. Dnes ukazují udržitelnou odměrku. Bude vložena v betaheartu. Bude se inovovat náš zázrak - bylinný koncentrát. Moc, moc informací.

Oběd - šejky. Čoko. Banán v PDM.

Bavíme se o kočkách. Stěžuji si na nenasytného Mourka.

- To má nedosycenost z doby, kdy neměl dostatek. To prý dělají. Žerou, protože se bojí, že nedostanou.

Blíží se konec. U šatny hlouček. Mladá paní, s níž jsem někdy v nějakém hotelu spala. Oslovuji ji.

- Holčičky, pustíte mě? Jede mi vlak.

Ochotně. Kolegiálně. Sbírám tašky. Rychle se vzdaluji z hotelu. Na prvním přechodu mi auto dalo přednost. Zaslechla jsem, jak se přetrhl papír. Ne. Balíčky s poukazy mi hezky vypadly na cestu. Štěstí, že byly ve folii. Řidič mě v klidu nechal balíčky sebrat do náručí. Až na nádraží žádám tři cikánky, aby mi podržely tašku, což ochotně činí.

- Pozor, žuchne tam těžká věc!

Holky mi pomohly. Povedlo se. Nástupiště už je oznámeno. Sjíždím na peron. Nechtěla bych se tu drát se svým širokým kufrem na tak uzoulinkém eskalátoru. Přijíždí můj rychlík směr Pha. Cesta domů utekla skvěle. V České Třebové jsem si vzpomněla na Renčínův vtip:

- Marie, mohla bys vykřikovat zas něco jiného? To je furt: Peníze, peníze, peníze! Co kdybys třeba zkusila třeba: Móravská Třebová! Móravská Třebová!

Mám čas. Přečetla jsem si volební zkázu. To nevadí. Bude to rychlé. Vojenská loutka bude plnit příkazy...

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-01-28_Hraju_si/

Hraju si. Fotím se.

Pardubice. Přestupuji na vlak, který mě doveze až domů. U nádraží nastupuji do auta.

- Ty už jsi doma?

- Protože jsem šikovná! Peťuš, dnes doprava skvělá!

- Teď odjela Linda. Kitty se jí bála, aby ji nevstrčila do tašky.

- A dal jsi jejímu Petrovi tady ten bederní pás, co jsem ti připravila?

Jasně, nedal. Volám Lindu. Ještě je na kruháči u Penny. Shání banánové krabice.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-01-28_Pentle%2C_pentlicky%2C_masle%2C_maslicky%2C_darky%2C_darecky/

Jsem doma. V teplíčku. Den jak víno. Jdu si pohrát. Bylo Zdeňka. Zabalím mu dvě hezkosti. Jsem šikovná. :-) Jenže to nikdo neví.

A jdu pro dnešek spát.

Dobrou noc!