Košilový s divadlem

08.02.2020
Kočičinda - ven, dovnitř, ven, dovnitř. A jak vehementně a přesně si umí určit, co teď bude
Kočičinda - ven, dovnitř, ven, dovnitř. A jak vehementně a přesně si umí určit, co teď bude

Osm. Nemusím, lezu. Sluníčko visí ve větvích třešně. Kochám se. Slyším tiché šátrání...

- Peťuš, jsem vzhůru! Jsem v kuchyni!

- Já tě hledám v ložnici. :-) 

Světlo mého žití už někde brázdilo město. Skřivánek můj. Z přednášek dr. Jiřiny Prekopové používám: Rozpažím ruce a zakřičím: 

- Peťůůůš, otatínkuj měééé!!

Péťa nikdy nezahaleká:

- Omaminkuj měééé!

Metodu pevného objetí Jiřiny Prekopové - to já ráda. Cítím se v bezpečí. 

- Peťuš, dnes je na horách překrásně jiskřivo. A my tam chybíme!

Nevadí mu to. Včera jsem koupila čaj na trávení.

- Peťuš, máš ho v termosce.

- Není to žádný vejvar.

- No není, ale čas od času můžeme bylinkami propláchnout střívka.

Petroušek přinesl žárovku. Devadesát korun by měla stát. 

Dostal slevu. Platil asi šedesát. 

Jsme oba překvapení. Svítí i po vypnutí. 

Projíždím FB. Degradace školství začíná nepovinnou inkluzí pro ČR - se dozvídám od Rity. Nevěděla jsem. Tedy slavní modří ptáci se podílejí na úpadku. Musí se začít od školství. To je jasné. Vzdělávání a rodina. Zničit. Čtu:

Čl 165 umožňuje ČR kdykoli odstoupit od Inkluze! ODS (Fiala) ji vymyslela! ČSSD (Sobotka) ji prosadil! ANO (Babiš) ji odmítl vypovědět a raději napsal servilní dopis EU, že ji nikdy nezruší! Klause ml. kvůli ní vyhodil Fiala z ODS, protože už věděl, že Inkluze, kterou jako ministr školství vymýšlel, skončila katastrofou!

https://www.youtube.com/watch?v=CdhywNV90S4&feature=share&fbclid=IwAR2QmzVgXcSQTOBTvgHAklktGAwPfgoE8iRuhPkN_w6rXWOU0jiXXLRGF-Y

Pečlivě studuji témata diplomových prací na UK. Obhajoby v 2018, 2019.

https://www.sinagl.cz/z-korespondence/9503-kdo-bude-v-cr-vlastne-pracovat-pri-cteni-si-radeji-sedni.html?fbclid=IwAR3YgKDFpklEwJ49pTQ5Txld2MTcXV82I_TRwjKMCJuvqkRFjhZgTBPnaEo

To je tedy počteníčko. Oči mi přecházejí. Kdo bude živit naše děti v dnes produktivním věku? Kam zmizly normální obory?

Např. 

Konzistence a vliv otců na výběr partnera u heterosexuálních žen Kristýna Taskovská, (Univerzita Karlova, Fakulta humanitních studií, 2018)

Datum obhajoby: 13. 9. 2018

Nebo:

Politizace sexuality v Jihoafrické republice

Ptáčníková, Iveta (Univerzita Karlova, Fakulta humanitních studií, 2018)

Datum obhajoby: 18. 9. 2018

Nebo:

Rodičovství a genderová dělba rolí v rodině

Štefanová, Jarmila (Univerzita Karlova, Fakulta humanitních studií, 2018)

Datum obhajoby: 7. 9. 2018

Případně:

Strategie seznamování homosexuálních mužů Jakešová, Eva (Univerzita Karlova, Fakulta humanitních studií, 2019)

Datum obhajoby: 13. 2. 2019

Zde vůbec nerozumím:

Souvislost mezi osobností majitele a behaviorálním profilem jeho kočky Žežulková, Denisa (Univerzita Karlova, Fakulta humanitních studií, 2019)

Datum obhajoby: 30. 1. 2019

Po ránu pro silné kafe. - To není téma diplomové práce. Moje konstatování. Půl deváté. Telefon. Paní se chce objednat na měření. Vůbec jí nevadí sobota. Irena sova. :-)  Vycházím vstříc. Bydlí nad Náchodem.

- To musíte mít krásný výhled na slunce.

Paní přitaká. Zapisuji termín. 

Skyp.

- Mami, to je prča. Chaos nejen u piva. Studená pitná voda bude v jiné sazbě DPH než teplá. Pošlu Ti odkaz.

Předčítá mi a překládá význam jednotlivých slov.

Úrovně obtížnosti:

1) Easy

2) Normal

3) Hard

4) Very hard

5) Nightmare

6) Extreme

7) SATAN NIGHTMARE HARDCORE

8) Otevřít si hospodu v ČR jako OSVČ, nedostat pokuty od Finanční správy a mít důstojný důchod

Co je hardcore? To už jsme slyšela. To je nějaká strašná hudba na Brutal Assault. Loni mi vysvětloval v létě vnuk. 

Tvrdé. Hodně. Chaos graduje. S trochou nadsázky lze říct, že z levého kohoutku někomu brzy poteče teplá voda v sazbě 15 % DPH a z pravého studená pitná voda v sazbě 10 %.

Po zmatku s různými sazbami DPH u čepovaného piva v restauracích a na stáncích se objevuje další. Vláda totiž prosadila snížení DPH na 10 % u tepla a chladu od 1. ledna 2020 a vodného a stočného od 1. května 2020. Ale snížení DPH se netýká dodávky teplé vody. S trochou nadsázky tak lze říct, že z levého kohoutku poteče teplá voda v sazbě 15 % DPH a z pravého studená pitná voda v sazbě 10 %. Zmatek to vneslo mezi dodavatele tepla.

Dodavatelé tepla nyní řeší, jak své produkty fakturovat. Změny DPH se navíc nedějí najednou, ale ve dvou vlnách. Od Nového roku je z 15 % snížena na 10 % sazba u tepla a chladu, vodné a stočné ale klesne na 10 % až 1. května. Zároveň také řeší, že zatímco pitná voda klesne do desetiprocentní sazby, dodaná teplá zůstává na 15 %.

Doporučuji si přečíst. Bacha! Možnost spadnutí pod stůl. Řehtáme se. Chaos. Organizovaný chaos. :-) NWO.

https://www.sinagl.cz/z-korespondence/9503-kdo-bude-v-cr-vlastne-pracovat-pri-cteni-si-radeji-sedni.html?fbclid=IwAR3YgKDFpklEwJ49pTQ5Txld2MTcXV82I_TRwjKMCJuvqkRFjhZgTBPnaEo

- Peťuš, někdy vyčistím okýnko u kamen popelem, ale někdy mi to nejde.

- No jo, jak je to zapečené, viď?

- No, někdy musím vzít na pomoc chemii.

- To máš podle toho, jestli to máš za deset neb jednadvacet procent DPH. J Aspoň se lidi nenudí.

- Nenudí. Ale jsou jak štvaná zvěř. Mají emoční tuky. Ťuti, dnes asi budeme obědvat na terase. Sluníčko nás zve.

Včera - pro mě novinka. Červená pšenice... 

Chtěla jsem zaplout ráno do postele. Celé dopoledne se točím okolo varného ostrůvku. Polévku z vepřového srdíčka. Špaldové nudle. Hodně zeleniny. Moje zeleninová dochucovací pasta do polévky. Velmi chutná. Vím co je v ní. Bez éček; vlastně s éčky ze zeleniny. Z domů jsem byla zvyklá na magi, bujony, magi kostky... Později jedy z Podravky. S návykovým glutamátem, glutasolem... Těžko jsem se dochucovadel zbavovala.-  Peču si křidýlka podzimních biokuřátek. Petroušek by se z křidýlek nenajedl. Neumí obírat. Nevezme kost do ruky. Neobere ji. Ohlodat - to už bych chtěla příliš. A zuří:

- To je samá kost!

To tak bývá, křídlo má kosti. Biokuře na nich přetéká masem. Je masový chtějka. Vždycky hledá pod hromadou zeleniny mašo. Dnes maso rybu. Z Tichého oceánu. Vlečná zařízení. Fukušimská voda... Výjimečně obědváme brzy. Po třinácté hodině. :-)  To už ostatní užívají odpolední siestu. :-) Chystají se ke svačině. 

Teprve teď zaplouvám do postele.

- Peťuš, bude pípat trouba. Peču štrůdl. Vypni ji. Jdu si číst.

S ntb. Vturánu spím. Chtěla jsem se prokousat asi padesáti otevřenými stránkami. Nemohu zavřít ani jedinou. Dospávám týden. Sluníčko posílá pod víčka hormon buzení. Jdu zkontrolovat troubu. Pootevřeno. Vypnuto. Ochutnávám, co jsem upekla. Výborné. Dívám se do zahrady. Jestlipak je mamka na slunci. Jak zamezím futrování jejího těla zbytečnou chemií. Nemám ráda doktora Mengeleho. Zvrácený hnusák. 

Myšlenky mi rejdí. Dnes by se lyžovalo! Mrzne. Nemohu mít všechno. Nahlížím do diáře. Á, večer divadlo.

- Peťuš, jdu si ještě číst. Jdu do divadla. Vzbuď mě.

- Jdu na florbal. Budu vzhůru.

Zalézám znovu k ntb. Pročítám pomluvy o Boženě Němcové. Prý veteš z půdy. Šmejdi. František Halas, Jaroslav Seifert... Jejich vztah k BN. Jejich přenádherné verše...

- Ten sedává u Babičky, komu se v srdci tmívá. František Halas.

Večer. Sluníčko odjelo na svou pouť za obzor. Zalézám do sprcháče. Nechávám se uzemnit proudem vody. Dýchám. Kontrola stavu psyché. Čas se krátí.

- Jedu. Ahoj!

Taky bych chtěla. Ještě kabelku. Ještě přendat základní věci do ní. Ještě sáčko. Ještě, ještě. Zamykám. Petroušek si zapomněl klíče. Startuji. Kontroluji bránu v zrcátku. Točím Peťulku.

- Peťuš, zapomněls klíče.

- Přijedu dýl, než ty.

V autě 19.00 hod. O šest minut víc. To znamená: Máš šest minut na cestu, zaparkování, vyběhnut schodů, vstup do řady:

- Dovolíte? Děkuji. Dovolíte? Děkuji. Dovolíte? Děkuji...

Moji známí z naší čtvrti jsou tu. Sedí za mnou. Jezdí taky pozdě. Raduji se, přijdou-li po mně; když nejsem poslední. Milí. Mám je moc ráda. Jsem tu ve své společnosti. Přátelé divadla. :-) Roky stejné tváře. Někdo ubyl. Můj obvodní. Pan profesor. 17.4. už dva roky... Převažujeme my, důchodci a starší.

- Lubošku, chtěla jsem se zeptat, co to svítí za velkou hvězdu?

- To bude buď Venuše, ale možná...

- Merkur, Venuše, Země, Mars, Jupiter - nebo Jupiter? Vždycky si je musím přeříkat. Jupiter v létě svítil na Theatrum Kuks.

Lubošek přitaká. Vyděsil nás hlas z reproduktoru, abychom si vypnuli mobily.

- Co na nás tak ječí?

Začíná komedie Za vším hledej ženu. Jsem buď unavená, nebo otrávená, nebo stará. Režie Hana Gregorová. Komedie hezká, vtipná; herci hrají ze všech sil. Jsou známí. Loni nebo předloni v adventu tu hrál Felix Slováček jr. na saxofon; poznávám ho v roli mnicha. Mimo něj hrají Miroslav Šimůnek, Vojta Efler, Martin Sochor, Vojtěch Hájek, Radek Bár, Miloš Nejedlý, Jirka Chvalovský, Irena Máchová. Jsem pozorovatel. Asi mi vadí převleky mužů do ženských šatů. Patřilo to sem, mělo to fci, ale možná to mi vadí... Bavím se, ale... Možná před pěti lety bych byla nadšená. Dnes už ne. Genderové šílenství mě utlapává. 

Parkuji u vchodu. Musím rychle zmizet. Zamrzlá okna. Letos poprvé. Ostřikuji, ofukuji, zapínám nahřívání... Jedu opatrně. U vrat se scházíme s Petrouškem. Čeká, až se na pětkrát trefím do vrat. Zajíždí. 

Zatápím. Doma. Zas půl druhé. Můj čas.

Sice jsem promarnila den, ale pro mě neměl chybu. Za jedna.

Dobrou noc!