Voňavý purpurový

04.12.2021

Zítra druhá neděle adventní. Plyne okolo mě čas nejkrásnějšího období. Čekáme na slunce. Na život. Z totality se přebrodit do nového světa. Právě se s holinkami na nohou brodíme nevábnou hmotou. Ale cíl je vidět. Mourek pode mnou funí přes tuky. Nahřívá si břicho. Čeká na futrování. Olizuje se. Granulková miska překryta jinou; lehl by si a žral snad vleže.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-12-04_Mourek/

Půlnoc. Hodina duchů. Dušičky za námi. I tahle doba nemá pevné hranice mezi světy. Užila jsem si dopoledne o samotě. Pohroužila jsem se do sebe. Loni, když mamce rozbili zajíčkový hrneček ode mě, hledala jsem, který bych jí provizorně půjčila. Ten s lyžařskými botami rozbili taky. V tuhle dobu jsem koupila červený s bílými puntíky. Krásně se z něj pije. Rok z něj popíjela maminečka. Ten nedám. Probírám hrnky, které vůbec nepožívám. Magi. Provio. Koření. Duritky velké. Duritky malé. Hnusné melaminové talířky z doby, kdy jsem netušila nic o uvolňování jedů. Vyklízím police vrchovaté nádobím. Dělám si místečko. Myslím pořád na různé tvary fialkových... Vrátím se do toho krásného krámečku. Je třeba se na něco těšit. Z něčeho se radovat. Nemyslet na to, že jsme dlouho neviděli živé lidi, sousedy z města. Potkávání na slavnostech, koncertech, představeních, výstavách, trzích protiprávně zatrhli. Prve jsem poslouchala rozpravu právníků. Totalita nenápadně nastolovaná krok za krokem. Overtonovo okno. Nejlepší váleční psychologové ve službách globalistů. 

https://www.facebook.com/watch/live/?ref=notif&v=214396094174248&notif_id=1638640732689965&notif_t=live_video_explicit

Četli charakteristiku totalitarismu. Hodně znaků si nese naše doba.

Totalitarismus (z latinského totus = "celý") je politický systém, jehož vládnoucí skupiny neuznávají žádné meze svých pravomocí a snaží se regulovat všechny aspekty veřejného a soukromého života. Základními znaky totalitarismu jsou autokratická vláda a prosazování politické ideologie v oblasti veřejného i osobního života. Zpravidla je provázena a podmíněna státním nevolnictvím, zákazem cest do zahraničí, uzavřením hranic.

 • omezení svobody projevu, včetně autocenzury (lidé se obávají vyslovit názor), kontrola tisku a přidělování papíru,
 • výchova k udavačství[zdroj?],
 • zákaz držení zbraní občany,[zdroj?]
 • policejní kontrola a sledování občanů včetně používání mimosoudní represe a zastrašování,
 • postih oponentů a jejich potomků (znemožnění vzdělání, zaměstnání, sociálních aktivit, odnětí svobody, nucené práce, mučení) - mnohdy dochází k postihu celé řady lidí - např. po zveřejnění článku Bohumila Peroutky k 28. říjnu 1969 vsetínští normalizační komunisté trestali nejen autora, ale i cenzora a šéfredaktora, čímž byl autor dohnán k sebeupálení,
 • likvidační sankce vůči médiím, které by umožnily publikaci názorů oponentů,
 • centrální řízení státu, omezení pravomocí menších samosprávních celků,
 • omezení shromažďování a zákazy demonstrací,
 • omezení spolčování (v Československu od r. 1947 zákonem č. 145/1947 Sb. - zakázán byl např. spolek vegetariánů Mazdaznan): povolené organizace byly řízeny KSČ a prosáknuty StB,
 • omezení pohybu vlastních občanů, zejména do zahraničí, až po uzavření hranic a střelbu na uprchlíky,
 • monopol na prostředky masové komunikace a zásahy do internetu
 • monopol na kulturu (žádná literatura, žádná divadelní představení a žádné filmy bez povolení)
 • organizovaná adorace například vůdce (kult osobnosti) nebo událostí (např. tzv. Velké říjnové socialistické revoluce v komunistickém Československu) jakož i organizovaná účast na oslavách a průvodech před tribunou s představiteli moci.

Polsko už si pozvalo Reinera Fullmicha. Procesy se rozjedou. Jen je nutné si vše zálohovat. Arogantní chování politiků, neordinujících lékařů, policistů. To pude. Budou se zodpovídat. Jen vše archivovat, aby v čase spravedlnosti byly důkazy.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-12-04_Misto_pro_nove/

Poličky připraveny. Umyla jsem kořenky. Nastrojila jabloňku. Podzimní věnec jsem sundala. Adventní uvinula už před týdnem. Potřebuji skrámovat les uprostřed kuchyně. Výkon hodný titána. Poslouchám povídání s Marií Rottrovou. Jsem v zadumání. Rozjímám. Přemýšlím o světě. Uvažuji nad různými otázkami. Říká se tomu kontemplace. Marie zpívá melancholickou písničku. Moc ji nemusím. Tu písničku. :-) Marii ano.

1.Jde déšť a já jdu s ním, jdu městem, jež znám
a hledám stopy včerejší, včerejší,
jdu stejným směrem jak dřív a vzpomínám
a všechno zdá se krásnější.2.Ach, lásko, voníš deštěm, tady jsi řek,
myslím, že vítr tehdy vál, vítr vál,
jsou to už stovky let, kabát jsi svlék
a byl mi velký, ale hřál, krásná lásko.3. Jak dlouho dlouho ještě půjdu ti vstříc,
člověk je velmi krátce živ, krátce živ,
má lásko voníš deštěm, jsi z plískanic,
však hřeješ stejně jako dřív.4. I déšť jak dřív je stejný i já já jsem táž
jen cosi skříplo v orlojích, v orlojích,
byls tu a stále jsi jenom se ukrýváš,
jdu deštěm ve tvých šlépějích, ó má lásko

Soustředím se na slova:

Lásko, voníš deštěm, tady jsi řek´, myslím, že vítr vál, vítr vál, jsou to už stovky let.

Zamyslela jsem se nad tím, že jsem si nikdy nevšimla, že tady na začátku nehovoří Marie. Tady jsi mi řekl, že voním deštěm. Textař použil krásnou inverzi. Stovky let? Mám vhled. Někdy se mi to stane. Někam nakouknu, ale jen na setinu sekundy. Když chci poodhrnout oponu, jsem zpátky. Dnes se mi mihla v mlze tisíciletá cesta dvou duší. Mé a Péťovy. My se nevidíme poprvé. Jsme spříznění souputníci po mnoho životů. Stále se setkáváme.

Volá. Poledne.

- Peťuš, zatím jsem toho moc nepodělala.

- To nevadí. Odpočívej.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-12-04_Tvorim/

On si to představuje jak Hurvajs válku. Papírek hlásí vánočku, už druhý den - barborky nazdobit, okna vyzdobit, žehlit, věnec pověsit na dveře... Co bych tak připravila k obědu, aby byl mile překvapen? Zdržuji se. To nevadí. Polévka dovařena. Místo hodit na páru brambory, zeleninu a maso, chystám kramfleky. Krkonošsky sejkory. Nevíte? Bramboráky. A kousky krůtích prsou přírodně s cibulkou. Tenhle příběh, co teď žiju, bez ohledu na okleštění svobod, nedodržování práv! - je skvělý. Protože s Petrouškem. Je tu. Stolujeme. U svíček. S andělským zvoněním. 

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-12-04_Tata_prisel_z_Kolbenky.../1517684714

Přinesl vánoční svíčky. Červené. Splnil zadání. Myslel si. To nejsou vánoční. To jsou svíce do svícnu. Nevadí. Směju se.

- Peťuš, myslíš, že by se vešly do andělského zvonění?

Celý den se věnuji zdobení, mytí, těšení, užívání si času. Raduji se. Včera jsem myslela na Helu. Letěla za dcerou a vnoučaty za oceán. Výborně zvládla let. Tak moc jí to přeju. Píše:

Vcerejsi let a přistani. krasna voňava Florida. Nikde nikdo nic nechtel, zadne testy , zadne očko , zadne prijezdove formulare. Jen v Praze a tam jsem nesmela mit chr.rousku ale musela jsem si vzit respirátor. Jinak vsude i ve Frankf. Vsichni jen chir. Rousky a v letadle taky. Pri priletu do Orlanda vsude veselo a hlahol jak se všichni vitali, celnici příjemní. Odbaveni slo rychle nikdo nic nevhtel videt mimo pasu a vizs. Je tu tak krásně. Všechny zdravim.

Skvělé!! Když v Americe zakazují v některých státech očkování, tady se to zlomí taky. Kéž by jedinci vybraných profesí odolaly... V úterý pozdě večer volala. Obavy z špejle. Chjo. Přežila. Co bych nezvládla, to je letiště ve Frankfurtu. Když jsme okolo něj projížděli minimálně deset kilometrů na Extravaganzu do Kolína, letadla nám startovala po ranveji nad hlavou. Ztratila bych se tam. Nevyznala. Ona to umí. A už je v ráji u vnuků. Koukám na jejím profilu zajímavé čtení. Historie se opakuje. Dezinfekce, inspektoři, karantény v 19. století!! Omezování svobody!

https://volnyblok.cz/jak-se-historie-opakuje-sevastopolske-zne-1828-1830/?fbclid=IwAR3drnxK4IMl2s9cfSCqxBbd7n_8sjk_Mnyq1SRQLlDB_KjNHWyRwRQiF5A

Ale nesmutněme. Poslouchala jsem Alitu Zaurak. Saturn tu vládl celý rok. Brzda. Velký učitel. Už pojedeme z kopečka. Jupiter ještě zesílí iracionálno. Že to nejde? Ale jo. Jupiter má dobrý záměr, abychom prozřeli. Je tu ještě hodně békajících. Čas odevzdat, pomodlit se, zameditovat. Nasadit kloubouk a jít. Jupiter v rybách... Rybky jsou jako staří lidé, kteří odcházejí. Na konci roku Jupiter v beranu. Beran je miminko, které se rodí. Jupiter bude retrográdní, znamená to, že bude chodit sem, tam. Bude nám masírovat sedmou čakru. V rybách bude říkat: Odevzdej, nech to staré umřít. A pak zas - pojďme se narodit znovu do malého miminka. V rybkách se 12.4.2022 spojí s Neptunem před Velikonocemi. Vliv konjunkce bude trvat 14 dnů před a 14 dnů po. Jupiter se potká s Neptunem v rybkách!! Tam se zesílí iracionalita; prohlédnout iluze, odevzdat, přijmout Boží impuls... Konjunkce je neutrální. Jak pro koho. Může to přinést někomu energii odpojení se od sytému. Může nám to posílit spiritualitu. Konjunkce Neptun - Jupiter je Boží milost.

Ochutnáme od května do října smrt, zakončení. Jupiter v beranu zesílí rebelii. Jaro. Začínání. Jupiter se spojí ještě s Marsem. Akční Mars - vládce berana a Jupiter - mudrc. :-)  Posílí se oheň. Jupiter se zas vrátí do rybek - pojďme si v listopadu něco dočistit. V prosinci zas silný slunovrat. A další rok 23 bude pod vlivem Marsu, číslo bude sedm, což je Saturn. Úderný rok 23. Ale nejprve si prožijeme ten příští.

https://www.youtube.com/watch?v=ur82spkvs0A

Nebojme se. Netruchleme. Nesmutněme. Bavme se!  Žijme.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-12-04_Nesmutneme/

Jak tak jsem šmejdila, našla jsem dvojsmyslnou větičku.

"Zabil jsem princeznu Dianu," ohromil všechny umírající agent MI5.

https://veksvetla.cz/zabil-jsem-princeznu-dianu-ohromil-vsechny-umirajici-agent-mi5/
Jak ji vnímáte? Ohromil všechny umírající? Nebo ohromil všechny ten, který umíral?

Ráno nastupuji do kolotoče příprav. Mourek šel do mrazu. Vyhřál se. Odnesl si břicho do sněhové zahrady. Jdu zkusit nahlížet...

Dobrou noc!