Krátký, krásný, houbový, podzimní

18.11.2023
Rodinné foto
Rodinné foto

Sobota. S pocitem neděle. Jsem sama domááá. To kdysi vykřikoval Těžkej pokondr na Zuccherovu melodii. A já jsem sama doma. A ráda. Totiž - jsem v nejlepší společnosti.  Petroušek poctivě, loajálně a rád hákuje v práci. Těším se, až přijde. To bude společnost kompletní. 

Celé dopoledne pro sebe. Překulilo se, ani nevím jak. Měla bych začít chystat oběd. Petroušek.

- Já si dám jen polévku, měl jsem velkou svačinu. Pojedu s  bráchou na houby.

Á, včera jsem mu ukázala pár obrázků z FB. Vida. Lapil se.

- OK. Tak já pojedu pro mléko. Na nákup. Mineme se. Nemusím tu čekat.

Jedu. Na chodbě každý den fotím zázrak rozvíjení amarilis. Snaží se. Poupě už ukazuje krásnou lila barvu.

https://www.rajce.idnes.cz/irenkah/album/2023-11-18-pro-mleko

To je zas nádhera okolo cesty. Vypadá to spíš jako jaro. Monika, moje bývalá družinářka, pak jsem ji přeřadila na místo učitelky MŠ, dnes dávala fotky od Černého jezera na Šumavě. Zálibně jsem si prohlížela ojíněné smrky, stráně s lehkým náznakem sněhového poprašku. V našich poměrech teplo. Mlíčko už čeká. Obracím auto jinak než vždycky. Jak couvám, óoó. Na domě cedule věnovaná obcí Dolany. Ano, měla jsem pravdu. Narodil se tu páter Myslimír Ludvík. Však jsem děti toho jména učila. Lukáš – to byl šikovný hoch. Dnes zemědělec. Páter Ludvík s páterem Regnerem Havlovickým, náchodským kaplanem, posázeli v Náchodě zámecký vrch šeříky. A myslím páter Ludvík přivezl nebo objevil pro naše země jiřinky. 1837, když se vdávala Barunka Panklová za Josefa Němce v kostelíku v Malé Skalici, zrovna byla uspořádána první jiřinková slavnost. Božena Němcová byla zvolena královnou slavností.

Teprve dnes jsem si všimla, že okolo rok dva nové cestičky okolo frekventované silnice na hranice jsou zasázeny stromy a mezi nimi ještě něco jako keř. Dívala jsem se, zdálo se mi spíš, že jde taky o stromy. Tak blizoučko u sebe. Snad věděli, jak se to má. Mám radost, zas přibyly stromy na světě. Všude se kácí. U nás se sází a sází a sází. Vzpomínám, když jsem chodívala okolo kasáren do školy, vysázeli vedle chodníku lípy. Měly by být už vzrostlé. Ale ne. Vedle cesty se jim nedaří. Nejsou to královny. Pak dál se šlo ku městu topolovou alejí. Nádherné vysoké stromy. Prý v krajině povzbuzují ostatní stromy k růstu. Už nejsou na světě. Proč už nerostou topoly?! Proč mají všichni na ně spadeno! Jako malí školáčci jsme vždycky poprosili náhodného vojáka:

- Vojáčku, dupni na kmen.

Silně nohou uhodil do kmenu. V koruně byl usazen sníh. My jak veverky čekali, až nás padající sníh zasype. To ještě byly zimy zimou. Platil kalendář a pranostiky.

https://www.rajce.idnes.cz/irenkah/album/2023-11-18-podzim-na-ceste

Cestou domů se stavuji v obchodě. Musím platit kartou. Mám jen osm stovek hotovost. Nemám to ráda. Karta cesta do pekel.

Ty barvy. Zastavuji. Dávám blikač. Přesto mě objíždí auto a troubí. Jo. Stojím špatně. Aby ses nezbláznil.

https://www.rajce.idnes.cz/irenkah/album/2023-11-18-podzim-v-zahrade

Vjíždím do vrat pod stání. V naší zahradě je taky podzim kouzelný.

https://www.rajce.idnes.cz/irenkah/album/2023-11-18-zvedavka

Čtyři hodiny; tma jak v ranci. Ještě teď svítilo sluníčko. Á, polévka ze včera snědená. Páníček spěchal do lesa. 

- Už jedeme. Asi za dvacet minut přijedu. Prosím tě, připrav něco k snědku.

https://www.rajce.idnes.cz/irenkah/album/2023-11-18-rozsvecim

Očekávám, že přijedou houby. Koš hub. Moc hub. Nevím, intuice. Rozsvěcím pro radost chodbu až přijede světlo mého žití. Zapaluji na stole petrolejku. Nalévám si svatomartinské. 

Vybaluji nákup. Fuj, to jsem se lekla. Uši v tašce. Žofka se šla mrknout. Vystrkuje hlavu. Lebedí si… Její oči se na mě smějou. Co to je za kočičindu s lidskými móresy?

https://www.facebook.com/100010275607900/videos/1333186640367177

https://www.facebook.com/100010275607900/videos/1333261700359671

Poslouchám ve vzpomínkách na FB můj bezmocný rozhovor s maminkou. Bože. Nikdo k ní už 14 dnů nesmí. Je letargická. Jak socha. Já se tak moc snažím. Energizuji ji. Někdo tam na chodbě bezohledně huláká. Kopla bych ještě dnes do toho bezpráví!! 

Zrovna dnes jsem slyšela, že byla provedena nová, už druhá studie těch jedů Pfiseru, co se snažili ututlat a zavřít na 75 let do trezoru. Studie dokazuje fakta o turbo rakovině – mRNA vakcíny společnosti Pfiser způsobují tuhle hrůzu. Belgická studie – 14 myším aplikovány 2 mRNA vakcíny Pfiser covid 19. Tyhle vakcíny byly použity na léčbu covid 19. Dva dny po druhé dávce vakcíny – 7% myší uhynulo na turbo rakovinu měkkých orgánů – jater, ledvin, plic, sleziny, střev. Myši před aplikací nevykazovaly před náhlým úhynem žádné příznaky onemocnění. Pfiser a Moderna měly studie provádět, ale nikdy tak neučinily. Albert Bourla je veterinář. Asi litoval zvířata, tak to začali prát rovnou do lidí. Pokusy na lidech jsou porušení zákona o biomedicíně a porušení Norimberského kodexu.

https://www.rajce.idnes.cz/irenkah/album/2023-11-18-vecere-prisla

Péťa je tu! Září.

- Máš, viď?

Má. Ohřála jsem zbytek brambor, kousek jeho rybky, mou dušenou mrkev. Rychle na pánvi zahřívám maličko sádla, cibuli. Houby. Česnek, majoránka. Ke každé porci výbornou letos první smaženici.

- To je vynikající. Ty houby tomu dávají šmrnc.

- Chválí. To dělá hlad. Má boule za ušima. A zas v něm vidím toho malého Péťu ve stejném oblečení jako jeho dvojčátko Jožánek. Často vidím velké lidi jako děti. Dnes na videu jsem mamince ukazovala její miminkovskou fotku v náručí krásné babičky Jůlinky. Měla to své mikádo. Jediná ve vsi. A zas jsem ve smutné maminčině tváři vnímala tu malou holčičku Vendulku. Jak mi bylo smutno. Oddělili nás. Takhle odešlo mnoho lidí. Uklízečka ve štítu. Nevím proč. Mamka neřekla, že je nerozpozná. Ještě dnes mi je z toho ouvej. 

https://www.rajce.idnes.cz/irenkah/album/2023-11-18-tanec-plaminku

Zatímco pán tvorstva čistí houby, zatápím. V létě při rekonstrukci dílny se už začalo s opravou stěny obytné místnosti. Tam byl postaru rákos. Stěna už je zateplena. Rákos zlikvidován. Posbírala jsem v trávě stonky. Dnes mi pomohly k rozdělání ohně. Plamínky tančily v radosti, že si mohou pošmáknout na něčem opravdu starém a kvalitním. V jedné fotce vidím tančit dva kozlíky. Dva bafomety. 

Pavel Zítko ve svém vstupu hlásí mimo jiné.

Britské banky se zapletly do největšího daňového podvodu v Evropě ve výši 10 mld. liber. Podvody v hodnotě několik mld. liber otřásly Německem. Přelévají se do celé Evropy. Je tam zapleteno velké množství bank renomovaných jmen. Britská, francouzská, belgická, americká, i právní firmy a auditoři. Očekává se pád bankovního systému. Jeho postupné nahrazování kvantovým finančním systémem. Dlouho dopředu o tom hovořil Donald Trump. Roku 1971 v srpnu byla za Nixona zrušena měna podložená zlatem. Nyní se zas bude zavádět.

A ještě příklad k probuzení spících. Hlavně mladých zabedněných, kteří se bojí, aby nechytili od rozžhavené země. Jo, to jsem viděla. Krásnou slečnu, která raději nebude mít děti, aby neshořeli. A nebyla to nějaká postižená! Jen jí ve škole stlačili IQ ke kotníkům. Pamatuji v roce 2009 jak lítal Gates v bílé košili po jevišti. Vstupenka stála nekřesťanské peníze. No aby se tam ještě dostal někdo nepovolaný! Někdo, kdo si to může dovolit.  Ale někdo zodpovědný ho natočil. Hlásal, že je třeba lidstvo depopulizovat. Je to to slovo? Zkrátka vyhubit.

Pro uživení čtyřčlenné rodiny stačí 200 m2  úrodné půdy. Veškerá orná půda pokrývá v současnosti asi 30 milionů km2, což stačí pro nakrmení 600 miliard lidí. Přelidnění planety je podvod. Je to jen chamtivost některých jedinců a nevědomost jiných. V rámci 4. průmyslové revoluce nebude potřeba tolik pracovních míst. Proto agenda, o níž mluvil v roce 2009 Bill Gates – mluvil jednoznačně o depopulaci. Vedlejší faktor – sterilizace, aby lidi neměli děti; včetně dalších nesmyslů – CO2. Boj proti němu. Před 100 lety bylo v ovzduší 0,4%. Víte, kolik je ho dnes? 0,4%. Všechno, kam se podíváš, je jeden podvod za druhým. Emisní povolenky, Green Deal, elektromobilita, to všechno jsou odrby na lidi. Agenda jim padá.

Co ukazuje telegram? Covid logika a Paromír Bagr? Má nesmírně inteligentní články. Martha Scholler dává taky zajímavosti:

https://www.t-online.de/unterhaltung/stars/id_100284226/rosalynn-carter-und-jimmy-carter-liegen-gemeinsam-im-sterben.html

Myslíte, že Carterovi ještě žijí? Ano. Rosalynn Carterová je v domácí péči. Její manžel, bývalý prezident Jimmy Carter, se rovněž podrobuje paliativní péči.

Bývalá první dáma USA Rosalynn Carterová se ve svém domově podrobuje paliativní péči. 96letá manželka bývalého prezidenta Jimmyho Cartera tráví čas se svou rodinou, oznámila v pátek nadace, kterou Carterovi založili. V květnu vyšlo najevo, že Rosalynn Carterová trpí demencí. Od poloviny února je 99letý Jimmy Carter také v paliativní péči doma se svou rodinou.

Nebo:

https://www.rajce.idnes.cz/irenkah/album/2023-11-18-wiki-edituji-porazeni/1617479551

Elon Musk říká, že vítězové tvoří historii, ale Wikipedii editují poražení...

Pravda pravdoucí. Už musím.

Dobrou noc!