Krávy, loni i letos, kamarádky moje :-) :-) - Vzpomínka na FB 25.10.17

25.10.2018

Irena Hrobská

25. říjen 2017 v 22:41 ·

Ještě nespíte? Jaký den jste dnes prožívali? Odhodili jste strachy, smutky, obavy?
Pro mě - dnes krásný pošmourný podzimní den s nízkou oblohou. On by třeba takový ani nebyl, ale letadla se včera večer nesmírně snažila. Manžel pronesl: Strašidelné! Jedna klientka mi dnes říkala, že minulý týden viděla mezi poli u Chrudimi chuchvalce pavučin. A druhý den zas. Vyvedla jsem ji z omylu - polymerová vlákna. Taky jsem je viděla - právě před týdnem a jedním dnem :-)

Jsem naprosto tupá na zemědělství, přírodu; učím se, objevuji a opakuji se to znovu od dětství až teď... Pole, z něhož před pár měsíci sklidili obilíčko, se brzy po zorání zazelenalo. Myslela jsem, že je to nějaký ozim. Ne, ne, ozim to není. Nechám se překvapit. Podzim se hlásí nejen barvami. Na kraji pole, kolem něhož denně jezdím, vlastně jsem si vůbec řepy nevšimla!, se vztyčily tři hromady řepy. Šlapala jsem za svým cílem kolem ňuchňatých kraviček (zas tam byla ta s tím nalitým vemenem), staleté stromy si mě posílaly dál a dál, kačky netečně kontrolovaly hladinu. V létě jsem natočila moderní kombajn při sklizni obilí. Dnes jsem natočila stroje při dolování řepy. Zajímavá podívaná. Pro mě.

Komenty:

Zuzana Ipserová:

To stádo krav mám na dohled taky...jen jsou bílé💝💝💝a jaký byl můj dnešní den? Byl krásný...po ranní kávě jsem sedla do svého ropáčka,nakoupila,co chybí a jela za smečkou na karavan...přivezla jsem na chvíli sluníčko😂porozhlédla jsem se po zahradě,už je taková smutná...ale pořád se tam dá najít nějaká dobrůtka a radost😉😉😉děkuji za ten krásný den💝💝💝 

Zuzka Ipserová z Phy. Nese si 7 #. Psí vílu Amálku s sebou bere do karavanu za Phu. Jahody jsou její výpěstek...
Zuzka Ipserová z Phy. Nese si 7 #. Psí vílu Amálku s sebou bere do karavanu za Phu. Jahody jsou její výpěstek...

Irena Hrobská:

Jé, děkuji! Tak to byl hezký den! přeji krásnou klidnou dobrou noc - odložte před sněním starosti :-)

Ivana Schneiderová:

zazelenalé pole....obilí se vysypalo a vzešlo....protože bylo přezrálé, sklízelo se pozdě, bylo skoro černé a ne krásně žluté.

Irena Hrobská:

Ne, ne, je tam jedna kedlbuna vedle druhé tedy to není kedlubna, ale vypadá to tak. Tak jestli třeba špenát? Oni to zorali, a během tří týdnů byl vidět zelený "opar". CHtěla jsem to fotit, ale asi by to nebylo patrné. Teď je to už vidět. :-