Loni v tento den na FB :-)

30.01.2019


Ráno jsem musela vylézt za rozbřesku. Obloha hrála všemi barvami. Hezky nám ji polili. A to oni se snažili! Za hodinku vystoupalo sluníčko z peřin nad obzor. Snažilo se zaclonit mraky sazí se žlutým, oranžovým a kafebrandovým nádechem do zelena. Fotila jsem, fotila. Naproti nám je stará vechtrovna. Strážnice. Řada našich domků stojí v hradebním příkopu. Městská brána v Korunkových hradbách je jakž takž zachována. Strážnice patřila k ní. Dnes se jí kouřilo z komína. To jsem dávno neviděla. Před dvěma lety z domečku navždy odešla stará paní. Dům má nového majitele. Vyvložkoval komín. Ten spokojeně čudil.

Á, už je tu paní klientka. Jede zdaleka. Cesta dobrá :-) Udělala mi obrovitou radost. Radovala jsem se víc než ona. Snížila útrobní tuky; po obvodech konečně po devadesáti dnech začala tát. Prchám s ní z domu. Ona domů. Já na RHB. Přišla jsem poprvé včas. Dnes moc ženských a moc hluku. Kdo hřmotí víc? Ženy nebo muži? I tak jsem se v magnetu učetla.

Nákup. Fofrem domů. Poledne. Od rána se poupata sněženek zviditelnila. Drží se opatrně při zemi. Co kdyby je zasypal sníh. Vyrýpla jsem si je po odchodu maminky z domečku na její zahrádce. Měla je vysoké, bujné. Moje jsou nezalévané. Rozsela jsem ostrůvky po celé zahradě. Hnízdo květů pod lískou provrtalo suchý list. Přemýšlela jsem, jak? Pod sněhem. Květy se asi táhly ke světlu. Snaze bránil suchý list. Sníh ho tížil. Síla růstu ho provrtala.

Odpoledne mi manžel chystal papíry - jak říká Jaroušek Dušek. Papíry musíš mít na všechno. Donesl mi je k podpisu. Říkám: Děkuji, paní sekretářko! Přišel z tréningu. Prosím Tě, tajdle mi to oskenuj. A odešli to. Odpovídám: Ale Ty jsi moje sekretářka. Odpovídá: Ne: To bylo odpoledne. Teď jsi moje sekretářka ty. :-)

A takhle si tu žijeme.

Za maminkou. Nemohu vynechat. Trápila bych se.

Maminka seděla na posteli jak mimino. Zase. Slyším už z chodby její: Halóó! Mami! Jsem tu! Obě šťastné. Má společnost. Odpoledne je pro ni strašně dlouhé. Nemůže běhat. Venku se sluníčko koupalo ve své záři. Spustila jsem postranice, posadila ji. Povídáme si. Cvičíme. Krásně vykopává i tu bolavou. Telefony nás ruší. Zapisuji do diáře. Volá paní: Už jsem tady, jen nevím, jestli dobře. Objednaná na půl pátou. Je krátce po půl čtvrté. Chjo. Prokrastinuji a začíná mi lézt na nervy každý, kdo chodí nejen včas, ale dokonce o hodinu dřív. Mamka smutně kouká. Chce běžet čůrat. Nesu mísu. Povedlo se nám to výborně. A pak že jsem nešikovná! Mami, vydržíš to tu? Běžím za pečovatelkou. Prosím: Mamka je přírodní člověk. Celý život v zahradě. V zimě seděla u kamen ve fotelu u okna. Na klíně kočku. Pozorovala srnky na poli. Zajíce. Pole. Krajinu. Poslouchala rádio. Mohla byste ji vysadit aspoň k oknu? Nová paní pečovatelka: Ona dnes byla vysazena v poledne.

Uf!

A mohla byste ji vysadit i odpoledne? Mezi lidi? Nebo k oknu. Aby viděla do zahrady? Kouká do skříně.

Asi jí otočím postel. Původně, když ještě chodila, měla ji podél okna. Vždy zdvihám žaluzie. Pouštím energii do pokoje. V létě na chirurgii měli zatemnělá okna. Přítmí. Pacientka prosila, abych vytáhla žaluzie, otevřela okno. Totéž na LDN - ubedněno. Ztráta energie se zvyšuje nejen nemocí!

Achnaton propagoval sluneční svit. Od června hledím do sluníčka. Jasně že ne v poledne. Je to energizující. Posilující. Meinstream nás masíruje o škodlivosti slunce. Někteří těžce nemocní se sluníčkem vyléčili. Móda temných brýlí. NE! Očima proudí energie do nás... No, nic.

Jsem zkrátka raději, když najdu mamku v malé jídelničce. Upoutaná do křesla. Necítí se osamocena.

Odpoledne mi manžel chystal papíry - jak říká Jaroušek Dušek. Papíry musíš mít na všechno. Donesl mi je k podpisu. Říkám: Děkuji, paní sekretářko! Přišel z tréningu. Prosím Tě, tady mi to oskenuj. A odešli to. Odpovídám: Ale Ty jsi moje sekretářka. Odpovídá: Ne: To bylo odpoledne. Teď jsi moje sekretářka ty. :-) Směju se: Muzlíku, nezlob! Odpovídá: Neříkej mi muzlíku, říkej mi Kosťo! (Njn, zní to tak zápaďácky.)

A takhle si tu žijeme.

Poslední paní odchází. Večer zas školení. Nechce se mi. Poslouchám Studio Stella živě - zatmění a úplněk ve lvu 31.1. s výkladem karet pro jednotlivá znamení... Zrovna vysílají na živo i Příznaky transformace o Vodnáři s p. Baudyšem.

No to je den .-)

A to je pro dnešek všechno!

Lajky, lajky, lajky prosím! Lajka byl pes. Ve vesmíru. Možná v raketě huhlala: Halóóóóó! Je tu někdo?

Dobrou noc :-) Sladké snění!