Loni v tento den na FB :-) :-)

03.02.2019

Irena Hrobská

3. února 2018 

Krásná sobota. Sobotěnka odpočivná. Kdypak se důchodkyni poštěstí povalovat se s ntb v posteli, usnout, probrat se, číst, usnout, probrat se. :-)Mně se to dnes povedlo. Ráno pocukrovaná zahrada. Zatažená obloha. Směju se. Čím to je, že si sluníčko vždy někde natrhne oblohu a rozleje se po ní. :-)


Oběd? Vývar z křidýlek raz dva tři. Plněné žampiony. Brambory s kroupami, luštěninami, česnekem a kořením. Zelenina. Poprvé jsem uvařila jen pro dva. Malé porcičky, aby nezbylo po víkendu. Pochutnali jsme si. Mohla jsem si dát víno. Dnes nikam nejedu. Volno. Volnoóóóst!
Odpočinek. Otevřela jsem okno v ložnici dokořán. Vyplašila jsem hejno sýkorek. Naváželi jsme dřevo do velké dřevěné bedny na terasu. Dvě kolečka. Ještě jedno. Stihla jsem se dívat do sluníčka. Neoslnilo. Vydržela jsem. Rozprostřelo zas svůj modrý filtr. Viděla jsem přes něj pulsaci, sluneční výrony. To je divné. Je to vidět jen přes dalekohledy... Zvláštní. Soustředím-li mysl, povede se kratičká meditace. Nádherné ztišení. Krmítka vyzobaná. To na okně spadlé na zem. Samo nebo kočka? Dosypat. 


Upekla jsem chlebové bagety. Povedly se. Přišel večer. Vytírám. V TV běží detektivka. Mezi ní u kroužení mopem slyším reklamu: Tohle auto je nejlepší. Vychvalují tam nějakou značku. Závěr reklamy: Požádejte svého zaměstnavatele o nový, lepší vůz. Hned zítra! Chechtám se nahlas. Jednak zítra je neděle a představuji si absurdní situaci :-) Dělník volá zaměstnavateli, že chce nový, lepší vůz :-) Chechtám se nahlas. Manžel se řehtá mně. Jak mě to bere. Vtipkuje, koho mám kde požádat. :-) Některé firmy dávají svým otrokům služební vůz. Ale nedovedu si představit tu žádost o nový, lepší. :-) :-) :-) Následuje další reklamní debilita. Maminky si nemohou vzít volno. Maminky si vezmou... Nějaký lék. Co to je za krávovinu? Maminka si nemůže lehnout? Nemůže si vzít volno? Co to je za programování mysli dětí?! Mop klouže po dlažbě. Zlobím se. Jak TV formuje mysl lidí. Jedna generace ukradená. Na další se pracuje. Už leze na střední školy. Masáž neziskovkami, besedami s hejtmany, účastí v norských fondech... Vysoustruhovaní světoobčané, Evropané. Vygumováno češství. Slovanství. Asociuje mi to klip Pink Floyd - děti pochodující do masomlýnku. Aha, tak to měl na mysl Waters? Pamatuji si dobře? První můj manžel si vždy rozkládal všechna alba Floydů s vinilovými deskami v našem obrovském obýváku po koberci. Kochal se barevnou šachovnicí. Vykládal mi o skupině, textech. Nezajímalo mě to; utratil všechny peníze za desky na pražské burze. Týden co týden do Phy. Nejdéle byla v letenských sadech. Někdy jsme přivezli něco neposlouchatelného. Pak bylo nutno LP poslat dál...
Sám jsi jen cihla ve zdi, nic víc. S touto myšlenkou souhlasím. Každý přidá jednu cihlu izolace do zdi. Tlaky společnosti vůči jedinci. Pokoušejí se všechny semlít do jedné beztvaré, nemyslící masy... Hledám překlady. Pamatuji si nějaký pořad na SV, že tito VIP - David Gilmour, Stanley Kubrick aj. nesměli pouštět informace... Kubrick natočil film o iluminátských rituálech. Nedožil jeho premiéry. Jako na potvoru umřel. Náznaky v jeho filmech nebo v hudbě PF byly pro neinformované nečitelné. Naše děti melou do beztvaré hmoty. Tehdy jsem nerozuměla. Chápu, docela pozdě. První manžel mi ukazoval továrnu na obalu PF. Věděl, kde je originál. Orwellovský projekt Animals - ano, zvířátka elitní společnosti. Bože, předběhli dobu. Věděli. Stála jsem u zdroje. Vůbec jsem z něj nepila.

Nějaká paní na FB psala, jak z toho ven. Do prčic! Mluvit s nimi, dle věku - číst pohádky. Naše, staré slovanské, ruské. Sám vyhledávat informace o Slovanech. Uvádět na pravou míru náš příchod. My jsme nespadli ze stromů. Měli jsme vzdělanost! Jsme nejstarší v Evropě! Mise dvou intrikánů Crhy a Strachoty - jediný úkol: Zničit naše bukvy. Vzdělanost. Rozbít mozaiku. Vytvořit z nich "nové" písmo. A začít tisíciletou debilizaci. Ó, nechala jsem se unést. (www.veraoveckova.cz, nebo Cesty k sobě - Je čest být Slovanem - i na You Tube.)
Užila jsem si den s manželem. S kočkou. Čučením do FB. Je to hrůza! Ale maličko si mohu taky zadebilizovat.

Zítra MAMINKA :-) A umýt omolouasné okno od Micky.
A to je pro dnešek vše :-)
Dobrou noc!