Mákla jsem si

08.02.2022

Je krásné mít hodné sousedy. A skvělé, když udržují pořádek. A vynikající, když neotravují a jsou prosousedští. My jsme tohle štěstí měli celý život. To bylo bezvadné. Člověk si to ani neuvědomuje. Bere to jako normu. Někdy jsou sousedé ježatí jak bodliny. A taky si někdy třeba myslí, že jsou pány světa. Že si všechno koupí. Že mohou diktovat světu. Prazvláštní představy. :-) 

Jsem moc ráda, že v našem státě bezvadně funguje policie. Že si nikdo z jejích řad na nic nestěžuje. Je radost vědět, že v jejích řadách vládne čest a chtění pomáhat a chránit. 

Teď poznámka pro špízáky: Honem, honem, utíkejteééé! :-)

Konec pohádky.

Prve skončilo školení o oběhové soustavě, zdravém srdci a ovlivnění zdraví s dr. Rajewskim, rektorem vysoké školy zdravotnických věd v Bydhošti. Poprvé jsem ho naživo zažila v Pze asi před třemi lety. Netušila jsem, v čem všem je vzdělaný. Vnitřní choroby, infekční nemoci, hematologie... Patří k významným odborníkům na transplantaci jater. Zabývá se i cestovní a tropickou medicínou, metabolickými poruchami; k jeho koníčkům patří obezitologie a lipidologie. V neposlední řadě je členem vědeckého a poradního sboru Herbalife Nutrition. Tyhle webináře jsou přínosem pro klienty i pro nás poradce. Něco jsem si zopakovala, něco jsem se dozvěděla, něčemu jsem nerozuměla, něco jsem vůbec nestíhala. Hodinka se skoro o půlhodinku protáhla. Ovlivnitelné faktory zdraví - kouření, fyzická aktivita, vysoký krevní tlak, obezita, cukrovka druhého typu, nízká hladina hodného cholesterolu HDL a vysoký zlý cholesterol. O cukrovce II. typu hovořil jako o nemoci stáří, která se dnes přelila do školních lavic. Děti tloustnou, nehýbou se, mlsají, pojídají omega šest mastné kyseliny, nestravují se zdravě. Mnohé možná ani nechodí na oběd. Učí se hezky od mládí nezdravému životnímu stylu. Neovlivnitelné rizikové faktory jsou věk, pohlaví, genetické předpoklady a další.

Lidé jsou líní připravit si zdravé jídlo. Kupují polotovary s mnoha konzervanty. Mor dnešní doby - obliba ležingu. Fyzická aktivita ovlivňuje nemoci oběhové soustavy, cukrovku, osteoporózu, obezitu, vysoký krevní tlak a nádorová omezení.

Pohyb nám navodí dobrou náladu. Pohybem posilujeme svaly, kosti, klouby, snižujeme obezitu, cholesterol, krevní tlak. Zvyšujeme fyzickou výkonnost. Prokrvujeme tkáně, mozek. Lépe nám to myslí. No jo, vykládejte to lenochovi bez kapky vůle.

Pohyb může nahradit každý lék, ale žádný lék nenahradí pohyb.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-02-08_Snidane/

Ráno popytlíkovat Zrzku. Moureček se přibelhal o něco déle. Pacinku má lepší, roztrhané oušíčko se hojí. Žere, známka zdraví. :-)  V deset už sedím u monitoru se sešitem. Školení o preferovaném klientovi. Valila jsem oči, jak lehké to budou mít noví, jak se povolil marketingový plán. Ještě nám školení asi třikrát pustí, snad do toho vniknu. :-)  Na pochopení mám ještě měsíc.

Na poledne klientka. Přivezl ji manžel z krajiny, kde se prodírají sněhem. Prý kousek od nich je pár zavátých chalup na samotě. Nikdo jim neprohrnuje sníh. Nemohou jezdit auty. Skvělá doba. Dřív jezeďácký pluh nebo radlice protáhla všechny uličky ve vesnici, kde chodili lidé. Ukazovala mi fotky z jejich nového dřevěného domu. Na jejich zápraží to vypadalo jak v Kanadě. Tlusté klády zdí, nafoukáno sněhu, vánoční větve... Tak malá republika, tak rozdílné klimatické poměry. Někde Sibiř. Někde jaro.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-02-08_Povedly_se/

Odpoledne jsem váhala, váhala; na běžky nebo ne? Stopa včera zledovatělá, dnes pršíčkuje. Doma. Nestihla bych vše, co mám v plánu. Hodně práce. Mezi ní jsem stihla upéct mňam, mňam rohlíky a houstičky. Vyndat myčku. Metošit znovu do pracovny. Vypočítala jsem slíbené analýzky. Telefony. Jak když hrom bije. Zapomněla jsem na poradičku v půl osmé. U telefonování nebylo slyšet avízo. V osm jsem tak tak stihla dr. Rajewského.

Takhle jsem už hodně dlouho nemakala.

Děkuji, Vesmírná inteligence, za pestrý den!

Dnes - do hajan.

Dobrou noc! A hýbte sa! :-)

P. S. 

Jen pro zajímavost!!! Pro mamlase, kteří píšou a udávají: Ale ona nenosí roušky. Nenosí rouuušky!!! 

https://bezpressu.news/videa/grand-jury-soud-verejneho-mineni-den-1/?fbclid=IwAR1rT0eaAynKU5em-nWIEpp16CbvonTjzP1gbpp-84IJU9rCVzTsJ_Xl4iY

Tak už začalo vzorové mezinárodní vyšetřování Velkou porotou pod vedením dr. Reinera Fülmicha v uzákoněném trestním tribunálu proti některým pachatelům, kteří v rámci celosvětové zločinecké spolupráce páchali zločiny proti lidskosti na všech obyvatelích světa v podobě plánované pandemie Covid 19. 

V Jaroměři se stále vynucují v divadle masky!!! To si zapíšu do notýsku. Bude se to hodit!  Totiž ...spolupachatelé, kteří napomáhali, naváděli nebo se aktivně účastnili... 

A ještě jedna libůstka - věci se daly do pohybu, právo křičí o slovo!

P. S. 2

https://cnn.iprima.cz/vojtech-celi-trestnimu-oznameni-z-chytre-karanteny-udajne-odtekly-stovky-milionu-52426?fbclid=IwAR1xknwddkorcqsS0gMpRdB82Q-6_u-9s0fHAwP1oZ-m57__nB18CLG5RBI

Pro Libertate - Institut práva a občanských svobod podal trestní oznámení v souvislosti s projektem Chytrá karanténa. Skupina právníků tvrdí, že má v rukou důkazy nasvědčující tomu, že tento projekt měl umožnit, aby z rozpočtu České republiky, a zřejmě i Evropské unie, odtekly stovky milionů korun na účty soukromých firem. Podle ní nelze vyloučit, že k tomu došlo v rozporu se zákonem.

Není šprochu, aby na něm nebylo pravdy trochu - se říkávalo za mého mládí. :-)