Maminku loni čekal převoz z umírárny na LDN v HK do barev DD 24.11.2017

24.11.2018

24. listopad 2017 v 23:56 ·

Dnes? Den plný kouzel a překvapení. Taky rozčarováníčko. Ráno jsem pozdravila sluníčko. Na fotkách vypadá, jako že zapadá, ale právě vycházelo. Na zahradu zavítalo asi pět šest strak - dostaly chuť na raut našich sýkor, stehlíků, vrabců, dudků a další ptačí drobotiny. Taky se tu pásl na kouli strakapoud a opět ta obrovská hrouda pestrobarevného peří - sojka. Nevím, jestli ji najdete na obrázcích :-)

Nepracovala jsem a přeci pracovala :) Pro rodinu, pro sebe, pro maminku. Ráno rozhovor s ošetřujícím lékařem z LDN - včera na rtg. stav nezměněn a nedoporučuje se pohyb... Rozloučili jsme se - oblíbila jsem si tohoto člověka - lékaře člověka. Nenafoukaného. Poděkovala jsem, že nastoupil do mého rychlíku života a teď vystupuje, loučíme se. Naše trasy se překřížily. Asi se už neuslyšíme... No, nikdy neříkej nikdy - uslyšeli jsme se asi za dvě hodinky :-) 

A pak už brázdit město. Vrátila jsem se asi po osmi devíti letech ke svému dodavateli mléka - od krav. Kdysi jsem ho přemluvila, aby mi vedl včelařský kroužek. Pomohl mi a já se díky němu mohu chlubit, že jsem ke včelaření přivedla dvě tři rodiny přes děti. Skončily mé cesty okolo mlékomatu. Už by se mi to nevyplatilo. Navíc je jeho mléko o pětikorunu levnější :-) V létě jsem tu psala, že za litr mléka dostane zemědělec asi 8 korun. V mlékárně z něj udělají 11 litrů za 18 korun :-) Já toto plnotučné (miluji ten hustý smetanový škraloup a nechápu, že to někdo nesnáší) do sportovní výživy ředím místo vodou krabicovým. :-) Cestou jsem vzala jídlo paní klientce a pak frrrrr do DD za mamkou.