Má klinická smrt a setkání s Láskou

24.03.2022


Když jsem vymýšlela, jak to dnes nazvat, vzala jsem si název s Chaunova rozhovoru s prof. Turánkem. Napadlo mě, že mi v mládí byla dvakrát dána šance návratu do života. Ani v jednom z obou ohrožení na životě jsem si to neuvědomovala. Jednou po devastující operaci. Podruhé asi rok na to po nevinné injekci na doléčení různých zánětů. Nebojte se, to se dává třeba lidem po zánětech zubů. To bude pro vás po těch operacích... Byla to docela rychlá jízda. Ještěže jsem se stihla vrátit do ordinace. Buchla jsem sebou bez vyzvání na postel. Na ulici bych neměla šanci. 

Dnes jsem zaváhala. Ještě jednou jsem měla jet. Zítra nemohu. Diář hlásí úkoly. Pokusím se v sobotu. Uvidím. V Bucích to zítra zabalí. Hledám Duncan ve Svobodě. Uvidíme. 

Ten tik tok, co bych ho měla asi psát Tik tok - sice platforma pro mladé, ale babka se tam cítí jako rybka. Občas nějaký buránek, ale jak říkám v jednom vstupu:

- Děkuji, že jste mě upozornili, že tu jsou taky debilové. To je jako v normálním životě, že?

I na tohle jsem dostala množství srdíček. Včera jsem natočila o ranním pití microbioticu MAX - dvě mld. zdravých bakterií do střev - o immune boosteru - C, D, Se, Zn. A v závěru zalévám bylinný koncentrát - štěpí tuky v cévách, pomáhá zkrátit dobu zahřátí z dvaceti minut na osm devět, dodává díky guaraně a nepraženému kofeinu ohromnou energii. Už druhý den se řehotám při pročítání reakcí. Nelekat se jmen! (Umí krávy plavat je JMÉNO!!)

Umí krávy plavat 🧐

- Babi co jste to řekla byliny koncentrák😁

Před 1 d. Odpověď

Irena Hrobská · Tvůrce

😂😅😂😂😂 Koncentrát🥰


Umí krávy plavat 🧐

Pardon😂

Před 5 hod. Odpověď

Irena Hrobská · Tvůrce

Řehtám se😅😂

Jména dětí jsou pro mě nesmyslné, připitomělé a nejasné přezdívky. Nepoznáš, jestli je to kluk nebo holka. Vyskytují se tu i normální lidi. Umí krávy plavat mě oslovil familiárně, neurážlivě. A zas se tu pochichtávám. Buď si dělal legraci nebo je to známka hlouposti. Neví, co je koncentrát. :-)

Povedlo se mi natočit video. Koupelna. Parfém. Kocour venku na rohožce. Zdvihá hlavu. Jakoby nasával mou vůni. A ještě jedno. Dala jsem si práci. Střihala jsem obrázky květů, krmítek. Sedla jsem si na schůdek u branky. Doprovodila dabingem tak, aby mi závěr vyšel se slovy na zdraví. Učím se, učím. Jsem šikovná. Myslím na mamku. Kdyby tu byla, pochlubila bych se jí. Teď už bych za ní snad mohla. Ačkoli - ještěr to má rád zamčené. Ty dva roky... Sedla bych si s ní na lavičku, vzala tablet a ukázala, co jsem vytvořila. Jak ráda bych slyšela od ní větu pochvaly. Mamko, už to bude rok, co mě nemá kdo konejšit, chválit, povzbuzovat, radit. Touhle dobou jsme loni spolu vyprávěly pohádky. Jednoduché známé příběhy. Bystřila jsem ti mysl. Ale jen TŘICET minut. Časové omezení. Takové malé gestapo. Třicet minut. Nikdo už neskypoval. Děkuji i za těch třicet...

Někde se mihl videem Mourek. Někdo s nezapamatovatelným jménem poprosil:

lets_clean_with_tyna

komentoval(a): prosím video s kocourem🥰7hod

Svět se zrobotizoval. Zumělohmotnil. Za jmény lidí nevidím živého normála. Některá videa jsou divná. Lidi se soustředí na vnějšek, na formu, ale nevnímají obsah, vnitřek. Zahlédla jsem videa, jen minutová, kde si natřesou košili. Myslela jsem, že je to bezděčné. Ale ne, i na druhém videu - nadlehčí košili a pak předvedou nějakou divnou pohybovou kreaci. Jsem stará. Lecčemu nerozumím. Nechci rozumět. Oni zas nerozumí koncentrátu. :-)

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-03-24_Rano/

Dnes jsem kočky ráno nechala čekat v zahradě. V klidu jsem si natočila snídani. I Kitty měla u snídaně pohodu. Misky pro sebe. Teprve potom jsem tygry vpustila dovnitř.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-03-24_Vyzivovy/

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-03-24_Zahradou_v_poledne/

Spíme na Tesla Medik prostěradlech. Stála moc. Máme jen jedna. Musím je dopoledne vyprat. Pověsit na slunce. Vyžehlit. Povléci. A to se dnes povedlo. Včetně vyprání záclony, umytí okna, utření prachu a vytření. Ložnice je jako nová - jarní. 

https://www.youtube.com/watch?v=f-ftsSMF8lg

Má klinická smrt a setkání s Láskou - Prof. RNDr. JAROSLAV TURÁNEK, CSc., DSc. (19. 3. 2022)

Se zájmem poslouchám u práce profesora Turánka v rozhovoru s Igorem Chaunem. Filozofické zamyšlení nad světem. Barma. Duchovní země. Vojenská chunta tam střílí lidi. Někde jsem to už četla. Kdo nemá roušku. Rána do hlavy. Vojáci pak jdou do chrámu. Zameditují. Řeknou mantru. Myslí si, že je jim odpuštěno. Ano, všechna náboženství už chápu jako zločinná. Dřív jsem to tak neměla. Víra je něco jiného než náboženství.

Chile. 1973. Viktor Chara - aby nemohl hrát na kytaru, rozdrtili mu pažbou pušek prsty na rukou. Pak ho zavraždili. V tom roce hned v září přijel k nám na gymnázium na besedu Louis Arthuro Vargas de Cuevas. Nevím, kde ho naše mladá latinářka Květka Součková splašila. Zaujal. Asi dva roky jsem s ním už zas v kontaktu. Našla jsem ho na FB. Rozumí po tolika letech ještě česky.

Dehumanizace společnosti - ano, vrací se. Mávátka doby. Vždycky jsou tu mávátka. I dnes tu jsou pitomci, kteří po nich sáhli. Kde je souhra, mír, souznění? Lidi jsou pro mír. Lidi jsou mírumilovní. Pro ně nejsou války. Ty vedou mocní. Včera bylo výročí humanitárního bombardování. Dnes jsem poslouchala vzpomínku v Mostecké ulici. Promítali tam film na malé plátno. Strašné. Nejprve zasahovali vojenské cíle, pak infrastrukturu. Zabíjeli civilisty. A my jsme jako nový člen poskytli nebe. 

Profesor Turánek se octil v Bílkově vile. Procházel jí. Na jedné posteli viděl secesním písmem vyřezaný nápis:

Život je sen. Jedinou skutečností v něm je láska.

Pokud nebude, svět se rozpadne. Snaží se ji vymýtit. Nenápadně. Láska je pojivo. Voda. Vzájemnost, propojení individuálních bariér, vědomí pospolitosti... Děti nám ukradli. Zatím patří ze zákona nám. To nemají všude na světě. Snaží se o to, aby děti de jure patřily státu. Ale ono to nemusí být tlačeno de jure. Výchovou ve škole to začíná. Bandy a gangy. Není to novinka. Děje se to po celou historii lidstva. Jenže dnes ve větším a větším měřítku. Zlo se stalo technologií. Profesor říká, že první velká válka byla třicetiletá. S tím souhlasím. Zabíjení. Loupení. Technologie místo aby sloužily lidem, slouží proti nim. Před čtyřiceti lety - vodní děla. Dnes když budou chtít, zvukové zbraně pokácí dav na náměstí.

Už v bibli - Kristus před Pilátem. Dav fanatiků a nenávistníků řve ukřižovat. Ukřižovat! Vyberou si mezi pravdou a násilím. Dostalo se jim násilí. Násilí se ve formě  násilí dostalo ve zničení chrámu a rozprášení židovského národa. Máme možnost volby. IQ kleslo, masa lehce propukne v nenávist. Máme možnost volby. Propaganda dovede část masy lidi k násilí. Rozepře uměle živené. Očkované proti neočkovaným atd. Stačí se proběhnout fejsbukovou žumpou.

Dnešní politici nemají potřebné vzdělání. Ani tuchy o řemesle politika. Nemají ánung (Ahnung) - jak by řekla maminka - o potřebě jednat prozíravě. Úkolem je předvídat, aby nedošlo k problému. Jednat v zájmu národa a v zájmu širší společnosti. Máme takové politiky?

Zajímavé je jeho svědectví, že se nechal přemluvit k vyšetření, které obsahovalo injekci. Upadl do anafylaktického šoku. Před víc jak čtyřiceti lety jsem se v důvěře nechala přemluvit k injekci olivového oleje, myslím, že se jmenovala trypsin. Chvíli, tři minutky po vpichu, stihla jsem dojít kousek po ulici, jsem i já upadla do anafylaktického šoku. Anděl v podobě lékaře, navrátivšího se z návštěv, mi zachránil život vpichem adrenalinu.

Vzdalovala jsem se z vědomí. Zvuky se začaly chvět ozvěnou. Nevím, kde se tam vzal, ale z dálky jsem slyšela povel k adrenalinu.

- Ale to máme pro případ ohrožení smrtí.

- Ten případ právě nastal!

Taková malá dávečka. Natýkaly mi dýchací cesty. Jazyk se mi zvětšil. Otekla jsem celá. Věděl, že budu zvracet. Zeptal se, co jsem měla k obědu. To si pamatuji úplně přesně. V bufetu Lipka jsem koupila holandský řízek. Nemohla jsem artikulovat. Jazyk mi překážel.

- Hoansky ízek.

- Prosím? Sestro, emitní misku.

Vpich byl na pravém předloktí. Pálil jak oheň. Okamžitě se mi vracel   život. Týden jsem se z toho vzpamatovávala. Profesor Turánek zažil, jak ho nějaké ruce vtlačily do těla s tím, že tu má ještě úkol. Tenhle zážitek jsem neměla. Ale stav šoku si pamatuji nadosmrti. Pokud mě někdo bude chtít píchnout, bude mě chtít zabít. Nechci.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-03-24_Dobrou_noc/

Kočičáci tu už dobré dvě hodiny chrapčí. Zrzečka potichoučku na gauči. O to víc se rozvaluje. Jak zajíček na zádech - packy natažené. Jak dlouhá, tak široká. Když jsem přišla z pracovny, přestěhovala se z Petrouškova křesílka sem ke mně. Moureček oddychuje střídavě na koši a na zemi. Teď zrovna se jde rozvalit z koše k mým nohám. Zdá se, že jeho honičky v zahradě se Zrzkou mu prospívají na břišní tuky. Už tolik nesípe. Na podzim začal po kastraci tloustnout. Chrčel. Linda zjistila:

- Mami, vždyť mu je obojek malý.

My dva koumáci bychom na to nepřišli. Kocour by se nám uškrtil. Peťulka koupil nový, dlouhý, neforemný. Navlékli jsme mu ho minulý týden na krk, lehce utáhli. Nemá být volný. Ale Mourkovi jsme ho volný nechali, kdyby i nadále zvětšoval objem krku.

Černá Máry, tedy pražská Kitty, se prve vrátila ze své noční výpravy. Tak jsme kompletní.

Ještě jedno poleno. A skok do čistě povlečeného. Koupila jsem teploučké povlaky. Těším se.

Dobrou noc!