Mokrý, chladný, podzimní

22.11.2022

Ráno s kočkami. Zvyšování hormonů štěstí. Mám ho dost - nikam nemusím. Já už bych asi pravidelně chodila pozdě. 

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-11-22_Ranko/

Za okny pytle na obloze. Smrk z protější zahrady prořídl. Nebo se mi to zdá? Krásný, Ztepilý. 

https://odysee.com/@Priznaky_transformace:0/David-Icke-Dabing-DONE:3?fbclid=IwAR3vmRa82p8_yx-18VAeF43kMT-W0E3w6bNJWUuE9zHCpPkq0HBHAnN35BU

Zachytila jsem živé vysílání u Radky Driessen. Má naši Lucinku  - Zrzeččinu dceru. Tu, která první ještě slepá lezla po koši vzhůru za světlem. David Icke. Zakázaná persona - na kanále Příznaky transformace. Hovoří s Ondřejem Rymerem. Jasně že na Odysee. You Tube by okamžitě rozhovor smáznul. Píšu Radce o odkaz. Měla jsem tu ještě jednoho Ickeho. Ztratil se. Za chvíli mi píše Lucka Wise:

- Irenko?

Lucie

- Myslela jsi tohle?

https://odysee.com/@FipaLive2:a/davidicke-banned-2022-cz:c

- Došlo mi to samo. Jsi žádala a oklikou to přišlo. Aniž bych žádala a chtěla já.

Ano. Tak to je. Požádáš a dostaneš. Nezapomeň poděkovat. 

https://odysee.com/@FipaLive2:a/davidicke-banned-2022-cz:c?fbclid=IwAR2Ys3sIkKb0dFVgmLJapn5-V1XuOzAVP-1O0P7oD38bAcYBZcw-IwXA0gQ

Unikátní rozhovor. Unikátní videa. Když tu byl před pár lety, lístek stál hodně peněz. Ale byl na celý den! Icke se třicet let zabývá plány DS. 

https://odysee.com/@IncorrectSynchroYouTubeZpravodajstvi:9/david-icke-zak%C3%A1z%C3%A1n-v-cel%C3%A9m-schengenu.:9

Mám rada Františka Kubáska a jeho Incorret. Ostrý, výmluvný, výborná slovní zásoba. Pořad mi připomíná Bobošíkové Aby bylo jasno. Dnes se mi jeho povídání nějak moc nelíbí.

Oběd. Pozdní. Nepojedu nikam. Dám si vínko. Péťa mi rozdělává starou láhev vína. Po mamince. Rumunské z roku 1976.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-11-22_Obed/

Mám ráda tahle bílá, která zezlátnou. Někdy i zrosolovatí. Ale to se netýká téhle láhve. Ne. Nelze. Ani na vaření. Rozdělávám jinou. Asi před dvaceti lety jsme u maminky rozdělali stařičké Avanti. Seděla jsem na gauči. Maminka nalévala klepající se víno. Zrosolovatělo. Kořeněná chuť vystoupila. Tohle rumunské mělo visačku. Špuntík obalený igelitem. Ale nestálo za nic. 

Pracuji u sebe. Odpoledne zatápím. S naštípanými větvičkami a kousky kůry se zatápí jedna báseň. Takhle si maminka dělala teplo v koupelně pod brutarem. V cukuletu zadarmo žhavý kotel vody. Mami. V naší koupelně. To bylo žůžo. Bránila jsem se - vyhodit brutar. Jenže prý - to dnes už nikdo nechce. Tak tam mají ledový elektrický žebřík. Ano, vytápí. Ale už to není to ohýnkové živé teplo. Co by asi maminka říkala, kdyby se mohla podívat. Měla by paměť. Věděla by, že musí za chvíli zase do hvězd. Snad by nás pochválila. Řekla by, že jsme si vybrali nájemníka jedna báseň. Byla by spokojená, že v domečku stále něco vylepšuji. Koupelna, elektroinstalace, okna, střecha, kamna, nová linolea, vyvložkování komínu...

Večer taky pracuji. Péťa mi dělá účetnictví. Ještě že ho mám. Vždycky připomene - zaplať. Vytiskni. Udělej. Nemáš. Doplň. Jsi bordelář. :-) Neomluví se, když všechno dohledám. Směju se tomu. 

Je tu teplo. Kamna sálají. Petroušek začíná svou slovní šou. Dali jsme si topinky. 

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-11-22_Vecer/

- Čistička už jde z červené do zelena.

- Ona byla červená?

- No, tady pouštíš nějaké smrady.

- Byliny! Ona mi to tu čistí! Dýmím tu krásnou předvánoční vůni. A čistička mi ji likviduje.

To Petroušek nemá rád. A já zas jo. Odchází k sobě pozhasínat. Slyším ho z pracovny (počítač mi napsal z rasovny) :-) 

- Peťuno, jdeme vocuď.

To jako směr ložnice. No, nastává jeho hodina. Sbírá se do hajan. Už je tu zas. Sedím na sedačce, píšu. Světla nad digestoří svítí.

- Á, kočkám se svítilo k večeři.

Vybuchla jsem smíchy.

- To řeknu Lindě, počkej, že neumíš hospodařit. Musíš šetřit, jinak nic nebudeš v životě mít.

Má ty své šplechty, kterým se donekonečna směju. Míchá si na noc Nightworks. Tak kdypak mi začne kázat - buď tu hodná atd. 

- Kocour jak se tu vyvaluje. Kde ho to napadlo, že se bude v životě mít jako prase v žitě! Moure, ty blbče tlustej. Ty tady máš hračku!

Hladí ho po hlavě. Ještě natáhne hodiny. No, tak - už je to tady:

- Moure, prosím tě, lež a hlídej paničku, ať tu něco nerozbije. Že já to musím všechno vod...

Pusa. Dobrou noc!

- Peťuš, ty přijdeš jak vítr. Já se s tebou tak ráda směju.

- Hezky se vyspi. A netluč tady do toho do rána.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-11-22_Radost/

Jdu mu připravit svačinku na ráno. Prohlížím si, co mi dnes poslala jedna jeho spolužačka. Krásné perníkové PF a siroupek. Ani neví, jakou mám radost. Malá pozornost. Někdo na mě myslel. Děkuji.

Dnes jsem hodně podnikala. Dařilo se. Máme fungl nový zázrak. Phytocomplete. Výtažky z guarany, zeleného čaje, grapefruitu, hroznů a černé mrkve sestavené tak, aby zmenšovaly útrobní tuky. Tedy břicha.

Phyto Complete je ideální pro zákazníky s programem na hubnutí. Mimo jiné obsahuje Fiit-NS™ složku, u které bylo vědecky prokázáno, že snižuje hmotnost břišního tuku, velikost pasu a poskytuje lepší vitalitu a energii. Další složky, jako je vitamín B3 a C, přispívají k normálnímu energetickému metabolismu a snížení únavy a vyčerpání. Fiit-NS™ obsahuje také fytonutrienty z botanických výtažků z guarany, zeleného čaje, grapefruitu, hroznů a černé mrkve.

Hlavní body:

  • Fiit-NS™ složka snižuje hmotnost břišního tuku, velikost pasu a zlepšuje vitalitu a energii.
  • Vysoký obsah vitamínu B3 a C, přispívá k normálnímu energetickému metabolismu a ke snížení únavy a vyčerpání.
  • S přírodním kofeinem z Guarany (36 mg/denní dávka).
  • Chrom podporuje normální metabolismus makroživin a udržování normální hladiny glukózy v krvi.
  • Bezlepkový a vhodný i pro vegany.

Vše na vědeckém základu

  • Rostlinné extrakty používané ve Fiit-NS™ byly vědecky studovány a obsahují botanické výtažky ze zeleného čaje, grapefruitu, hroznů, černé mrkve a guarany
  • Klinické studie účastníků s nadváhou a obezitou s BMI 25-30 ukázaly, že po použití složky zaznamenali snížení velikosti pasu a břišní tukové hmoty po 12-16 týdnech užívání ve spojení s programem zdravé výživy a cvičení
  • Výsledky této nedávné vědecké studie také naznačují, že pravidelná konzumace Fiit-NS™ může také pomoci zlepšit kvalitu života související se zdravím, například něčí schopnost vykonávat každodenní činnosti a zlepšit fyzickou, duševní a sociální

Poslouchám Co naše babičky uměly... Hezké vyprávění. Jak se během sta let stane tradice, o níž si myslíme, že je tu po tisíciletí:

Tradice Vánoc s vánočním stromečkem a mnoha dárky pod ním sahá jen do 19. století. Ve městech se objevuje  okolo r. 1820; na českém venkově daleko později, koncem 19. stol. Zvyk zdobení vánočního stromečku má původ v severním Německu v protestantském prostředí. Tam je doložen už v 16. století. Nejpreve k nám přišel do severních Čech s německy mluvícím obyvatelstvem. Obdarovávání se mělo už ve středověku mnoho poloh. Ryba spojena s vánočním obdobím odnepaměti. Je postní pokrm. Smažený kapr - až v období 1. republiky včetně bramborového salátu.

Dárky se dřív vyráběly ručně. Dárky - symbolem narození J. K. Přišel na svět jako Boží dar. Děti dostávaly původně sladkosti. Později praktické věci. Oblečení, vybavení do školy. Pokud děti dostávaly hračky, tak z pouti v létě. Dospělí se obdarovávali symbolicky. Kus oblečení. Kus oděvu, který někdo vlastnoručně zhotovil. Určitě to nebyly hromady dárků. Dárky si předávali během štědrovečerní večeře. A my jsme se už několikrát dohodli na pár malých dárcích. Vždycky z toho vyleze hromada nasypaná pod stromečkem. 

S nákupem vorwerku už několik let vyrábím tzv. jedlé dárky. Třeba vařím vaječný koňak. Nebo obaluji různé druhy ořechů v pálivém těstíčku... K těm likérům a šnapsům: Už druhý rok jsem si vymacerovala ořechovici. Ale to jen pro sebe. Do domácí slivovice. Začíná se už v létě, kdy jsou ořechy ještě nezralé. Láhev s ořechy a kořením vyhřívám celé léto na slunci. Měla by se přisladit medem. Ale mně nepřipadá tak hořká. Nesladím. Vhodná pro trávení. Hřebíček, skořice...

Během dne mám radost z tiskové konference kandidáta na prezidenta. Učitel Pavel Zítko. Neúnavně už dva roky probouzí spáče. Mnoho lidí odradil od bodance. Zachránil životy. Dnes ve slušivém kvádru. Sekáč. Dobře mluví. Odpovídá na otázky. Konečně se tam zjevilo jedno meinstreamové médium. Česká bruselská lži TV.

Večer za okny. Oheň v kamnech. Večerníček Pavla Zítka. Upozorňuje na to, jak Francouzi nechtějí po lžikovidu pracovat.

https://www.novinky.cz/clanek/koktejl-francii-postihla-epidemie-lenosti-40414638


https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/francie-covid-studie-motivace-epidemie-lenosti.A221122_090925_zahranicni_safaj

A jde se. Poslední poleno. Pohladit Mourka. Vypnout plotnu s bylinkami. Sfouknout olejovou lampičku. Zhasnout dům.

Dobrou noc!

P. S.

Proč při psaní myslím na nakukovače se zlými úmysly. Oni si myslí, že snad píšu o nich? Nechodí na klidné počteníčko s klidnou myslí. S radostí. Jen tak potěšit se. Vkrádají se sem na špízáckou kukandu, aby věděli... Aby si mohli vymýšlet. Závistivci, jděte do háje. Mám tu své věrné. Upřímné. Mami, mamko! Zas už mě napadá tvůj slovník. Mami. Výstižný: Mrzáci. :-) 

Klap. Blik. Cvrk. Přepnuto na své milované. Ať si počtete, ať vás nebolí ruce. Ať si zahřejete srdce.