Mrkev s právem celý den

01.12.2021

Hm. Teď jsem si čistila zuby a pomalu se schyluje k dalšímu. Lusk - a den je pryč. Včera na mně seděl nějaký stínek. Je pryč. Prve jsem se dívala na mamku. Cítila jsem její hebkou pleť. Cítila jsem tu hebkost, když jsem jí kradla pusinky z šíje. A paní Oli jak žárlila. Rozkošně. Babičky, ženy, dámy, krásné bytosti, zanechaly jste ve mně stopu. Jako by přicházela řada na mě. Na nás. Kácí se v našem lese. Myslím, že mnoho odchodů je předčasných a zbytečných. Kdyby se nedali zabodat, byli by tu. Péťa říká, že kdyby nebyly - víte to, o těch rybách. No.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-12-01_Dopoledne_spolu/

Před polednem mi Petroušek zavolal. Maličkost. Nikdy nezapomene. Dýchal by za mě. A já za něj. I když někdy dědkovatí. Ztrácí mladický šmrnc. :-) Chtěla jsem mít dnes ustrojené lustry. No ne. Nemám. Těším se, že to zvládnu zítra. 

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-12-01_Pozdni_obed_a_az_do_vecera_zelenina%2C_zelenina%2C_zelenina/v

Od oběda se motám kolem zeleniny. Dostala jsem jednu vrchovatou tašku. Pak druhou. Ty vorle! :-) Děkujeme za hojnost. Mrkev, petržel, celer... Uvařila jsem dávku masoxu. :-) Blanka z FB to nikdy neslyšela. Místo chemického bujonu v kostce mám pastu podobné té, kterou mlela na masovém strojku maminka. Ona ve sklenicích měla zeleninu prolitou máslem. Po rozdělání mě ovanula vůně česneku. Mami, takovou podobnou jsem dnes uvařila. Ale obohatila jsem ji o krůtí prsa. Můj hrnec sice psal 300 g zeleniny. Naházela jsem tam celer, mrkev, petržel, pórek, brokolici, prý jeden stroužek česneku! Palici jsem tam nacpala. Krásně nám voní dům česnekem. A cibuli. Psali bobkový list, jeden hřebíček. To ne, to my do polévky nedáváme. Začíná se  třiceti deky krůtích prsou. Nebo jiného masa. Trošku jsem přidala. Rozmixuješ. Odložíš stranou. Zeleninu pomeleš, přiliješ buď vodu nebo červené. Hádejte, co jsem nalila?! Povaříš. Skleničky jsem vypařila horkou vodou. Šup, šup, šup. Hotovo. Jedno víčko mi nechytilo. Asi mi zkvasí. Jenže je tam hrubá mořská sůl jako konzervant. Nic se neděje. Polévka se kvůli tomu nezkazí. Mrkve mám hromady. Krásné! Co s ní? Uvařím si k obědu dušenou. Hrnec mi uvařil skvělou s kukuřicí a hráškem. Vzala jsem si ji jako přílohu k plátečku krůtích prsou. A sklenici vína. A andělské zvonění. A pohoda, klídek a tabáček. Dnes jsem stávkovala. Nešla jsem nakupovat. Ignorovala jsem systém. 

Volali mi ze zubního centra. Prý jestli bych mohla přijít zítra. To já ráda. Ten přední zub nemám kvalitně udělán od své zubařky. Na přední zuby chodím jinam. Bohužel, musím zaplatit.

Jdu na druhou várku. Poslouchám u toho KTV. Pro neinformované POUČENÍ!! Může se hodit, pokud by nějaké pako protestovalo! KTV všechny přenosy s politiky, policisty, z demonstrací přenáší živými přenosy. Bez upozornění točených!

89/2012 Sb. Občanský zákoník. Natáčení mobilem, kamerou aj. § 88

(1) Svolení není třeba, pokud se podobizna nebo zvukový či obrazový záznam pořídí nebo použijí k výkonu nebo ochraně jiných práv nebo právem chráněných zájmů jiných osob.

(2) Svolení není třeba ani v případě, když se podobizna, písemnost osobní povahy nebo zvukový či obrazový záznam pořídí nebo použijí na základě zákona k úřednímu účelu nebo v případě, že někdo veřejně vystoupí v záležitosti veřejného zájmu. J

Poslouchám Kamalu Taris u přestupkové komise. V létě ji šikanoval velitel sněmovní ochranky. Nejen ji. Byl pevný v kramflecích. Snad ani netušil, že překračuje zákon a svou pravomoc!!! Neměla roušku. Upozornila, proč si ji nevezme!!! Aktuální. Donesla se mi k sluchu pomluva: Ona nedodržuje nařízení vlády! Tak aby bylo jasno, ještě slovo, a bude zle! Šikanovat není v popisu práce, že ne? Lidi, mějme se rádi. Neškoďme si. Pomáhejme si! Studujme své pravomoce! Kdo je informován, není oběť!!!

https://www.facebook.com/watch/live/?ref=watch_permalink&v=621038815782575

Hodina. Dvě. Tři. Úřednice si myslela, že nějakou roušku sfoukne za půl hoďky. No jo. Jenže nečekala usvědčení smrští porušení zákonů ze strany policisty. Škvařil se. Byl vzteklý. Nakonec jsem s ním soucítila. Stále nechápal, nechápal, nechápal otázky ohledně zdravotního pověření. Vztekal se, proč má odpovídat na otázku, jestli chodí kontrolovat kvalitu vody v bazénu. Velmi lišácky ho vedli do pasti. Úřednice se taky zpěčovala. Absolutně nemožná. Lidi psali vtipné komentáře. Občas se jí na stole rozezněl rušivě telefon. Když už to trvalo pět hodin, někdo psal, že doma dostane buchec. Nebude večeře. :-) Jakmile úřednice začala spěchat, měla smůlu. Bránila člověku a osobě v uplatnění obhajoby. Už začátek jednání - pro někoho nepochopitelné řeči. Kamala zdůraznila, že dnes není za právní fikci, ale za Kamalu člověka, nikoli za fyzickou osobu. Udělenou právní fixi používá jen v obchodních stycích se státem nebo jinými subjekty. Kdo nezná lodní právo netuší, že OP není průkaz totožnosti, ale udává identitu té právní fixe, nikoli Kamaly. OP je OP, není to průkaz totožnosti. Nevzdělaní se v komentech vychechtávali. Nevědí, že je živý člověk, není osoba ke ztotožnění. Úřednice pěkně zmatená.  Připadalo mi to, jako když naši ve Volyni vozili hnůj a močůvku ze stájí na pole. Místní měli hnoje ve stájích prý třeba metr. Až když se dotýkali hlavami stropu, hnůj vyvezli. Češi jim tam stavěli cukrovary, školy, přivezli kulturu, pamatuji dirigenta, který tam někde v nějakém velkém městě postavil vojenský orchestr... Volyňští se Čechům smáli, když viděli, jak vykydaným hnojem hnojí - už v tom slově to slyšíme - pole. Přiučili se od našich, až když viděli úrodu. Dnes se nevědomí šklebili, netušili, že OP je vlastně razítko, kterým svolujeme státu, že budeme jeho otrokem. Je nesmírně těžké vrátit státu dokumenty. Je pohodlné mít OP. Matrix neumí zacházet s živým člověkem.  Začíná to už jménem v rodném listu. Kamala se ohradila. Nechtěla být psána velkými písmeny... My znalí víme, o co jde. Stačí rozevřít pas. Otázky byly ukázkově připraveny. Netušila jsem, že naše registry ke ztotožnění osob byly zneplatněny 23.12.1996. Ani šéf sněmovní ochranky netušil. Dnes byl na druhé straně plotu. Vyháněl vždycky lidi ze sněmovny. Dnes mu to vysvětlili. Mám vcelku nedávnou zkušenost s pokusem o zneužití pravomoci... Jedna ze zdánlivě nesmyslných, nesouvisejících otázek: Jestli jednal jako člověk nebo člen ozbrojeného bezpečnostního sboru. Nebo jestli chodí kontrolovat kvalitu vody v bazénech. To úřednici i policistu popudilo. Netušili, kam se jde. Poslechla jsem si slib policisty. Ejhle, ejhle!

- Jakým zákonem se řídíte?

- Jako policista zákonem 273/2008 Sb.

- A je vám známo, že v § 2 se říká: Policie slouží veřejnosti. Jejím úkolem je chránit bezpečnost osob a majetku a veřejný pořádek, předcházet trestné činnosti, plnit úkoly podle trestního řádu a další úkoly na úseku vnitřního pořádku a bezpečnosti svěřené jí zákony, přímo použitelnými předpisy Evropské unie nebo mezinárodními smlouvami, které jsou součástí právního řádu (dále jen "mezinárodní smlouva").

Citace slibu důležitá, policista slibuje podle čeho se řídí! Velitel to neznal! Velitel porušoval.

V závěru Kamala vysvětlila v obhajobě, proč je nevinná a proč je policista ten, který přestoupil NĚKOLIK ZÁKONŮ VČETNĚ MEZINÁRODNÍCH SMLUV! Mezinárodní úmluva o biomedicíně např. Nebo Norimberský kodex! 

Uvědomil si. Soucítila jsem s ním. Kvůli podjatosti po šesti hodinách jednání ukončili. Policista šel do sebe. Požádal, aby jeho dva podřízení, kteří čekali venku na zavolání, nebyli k příštímu stání zváni.

- Oni poslouchali můj rozkaz. Jde to za mnou.

Palec nahoru. Všechna čest! Hnulo se v něm svědomí. Pochopil. Přišel suverénně jako svědek, bude mít na mále, aby nebyl ten stíhaný.

Nasdílím pár komentů. Nebudu opravovat chyby. Nechám je v originální podobě:

Petr Farkaš

Petřík Hezký pandemii? Ten hadr mu nepomůže a nesplňuje stejně vzdálenost. Já si myslím, že ho má kvůli těm blitkům co z něho padají.

Martin Čalek

Pane policisto co svědomí?To se vám to vyplatilo poslouchat mafii?

Martin Čalek

Ne spíš potřebuje druhého který číst umí.A třetího který umí telefonovat.

Dasa Bajlova

Presne tak pan policajt keby konal pudla žakona nemusel tu teraz sedieť

Landye Westerner

Nemohl by to tomu fízlovi někdo přečíst? Louská to tam jak buráky ...

Československý Vlastenec

Každý kdo se v této době vzepře těm vlastizrádcům, zaprodancům, úchylákům, deviantům a jiné svoloči je hrdina.

Petr Stehlík

Ze on tam hleda obrazky a nechape souvislosti

Dasa Bajlova

Kedy dostanú policajti rozum

Mirek Štrébl

Obycejnej nasilnik a z r d

Wehnus Pius

To, že jsou zákony zbastleny, za to nemůže ani ten polda, ani ta úřednice, ale ani Hlasensky ani paní Kamala. Tak už se tady trochu proberte. Řeší se to jen proto, že právní stát šel do kopru a někdo se má vůli a odvahu bránit

Petr Farkaš

Květa Motlová a tak to má být. Ať lidé vidí co jsou někteří policisté za prasata a úředníci jim notují. Konečně do toho někdo hrabe.

Gang Man

oni chtějí jenom ničit lidské životy

Jana Janová

A zase je o jednoho vyskakujícího policajta jéně!

Эдуард Кржибик

nevzal si s odznakem i bouchadlo? kyslík klesá a zoufalost stoupá...

Эдуард Кржибик

policista proklíná deep state s kovidem... a tlamokryte

Věra Stieglerová
Je mi líto všech lidí.Jsou to oběti nesmyslných vládních rozhodnutí.

Aknel Tar (Lenka Tarabová přispěchala z práce na chodbu. Měla čas pár hodin s chlapci sedět před místností.)

Chlapci policisté z chodby byli posláni domů. Prý už jejich svědectví nebude
třeba. Jinak byli vůči mně velmi slušní a dost procitnutí!

Marek Beneš
Kdyby byla nebinární, paní úřednice by hned pochopila a ještě se uklonila.
Tohle je na ni moc složitý.

Landye Westerner

Stará kometa dostane doma dnes večer od svého starého vylágroš, že není večeře ...

Kdo by to byl řekl, že? Šest hodin kvůli roušce! To bylo zákonů! Usvědčení z neviny!


Včera jsem úspěšně zakončila listopad. Dnes jsem úspěšně zahájila poslední měsíc v roce. Ráno jsem hovořila s klientem. Z daleka. Odolává. Ale taky na něj tlačí. Má novou paní. Chtějí jen normálně žít. Okolo něj se rodina drží. Jen sestra zdravotnice. Agresivní, že jim do dětské poradny chodí otravovat matky s dětmi. O víkendu se v poslední době občas potopí do alkoholu. 

Tak děti ji vadí v poradně. To ještě nemá na tohohle lékaře! Páne, to je VRCHOL! Tam jsme došli. 

https://otevrisvoumysl.cz/nehorazne-chovani-ceskeho-lekare-a-sestry-k-pacientce/

Brepty a kecy:

https://otevrisvoumysl.cz/vladni-dezinformace-o-covid-ockovani-jak-se-tvrzeni-menila-v-case/

Takhle to začínalo. Očkování dobrovolné. Kovid pasy ne! Kovid pasy dobrovolné. Nebudeme dělit lidi na dvě kategorie. Viz odkaz! (Čtenáři! Viz není žádná zkratka. Viz je imperativ od slovesa vidět. Vy zíráte, my zíráme. :-) Tak nezírejte a za viz prosím nepište tečku. Je to chyba pravopisu!) Babiš se nějak uřekl:

- Po druhé dávce se imunita zhoršuje, proto je potřeba třetí!  

Nejlepší tenista světa Djokovič odřekl účast na Australian open. Stejně tak učinilo i dalších pět tenistů z top ten. Proč odmítají tečkování?! Bravo, Novaku! I takhle se dá světu sdělit co a jak. 

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-12-01_Vecer/

Nasávejme adventní vůně, zvuky, barvy, blízké lidi, pohádku vánočního času. Užívejte, netrapte se, veselte se, chystejte, tvořte, zpívejte, hrajte si, zaměstnejte oči barvami, uši koledami - víte, co to je? Chuť ochutnáváním. Hmat třeba těstem. Smyčte dům! Neposlouchejte svatou bednu! Nenechte se znepokojit! Dupou. Straší. Odcházejí! Vědí to! Někteří zmizeli už nastálo. :-) Krásná adventní doba - vnímejte ji. Tvořte svůj krásný svět! Vytrvejte! Odolejte! Radujte se. Nebojte se! Apartheid musí jednou padnout! Každý je hrdina, jak umí!

https://www.facebook.com/zakonybohatstvi.cz/videos/3166063470292075

Zítra tenhle rozhovor bude na telegramu ve skupině Zákony bohatství.

Poslouchám rozhovor s dr. Pekovou. Vysvětluje nežádoucí účinky tečkování. Pan Zeman je inženýr s potížemi s encefalopatií cyrhotického typu - ty vorle! Má pravdu!  Pan Fiala vystudoval historii, pan Babiš je inženýr ekonomie, ani jeden z nich nemá lékařské odborné vzdělání. Ale rozhodují o našich životech, co bude s našimi dětmi!! Vakcíny se testují pět, osm, deset let. Navíc vakcína má ochránit před nemocí. Však si to poslechněte!

Tvořte krásný svět!

Spěte sladce! Jako já včera. :-)

Dobrou noc!